x
Etiyopya

Vize İşlemleri

Etiyopya

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (212) 963 33 47

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

edirne@eagvs.com

Etiyopya Vize İşlemleri, Edirne

Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti vizesi başvuru sürecini anlattığımız Euroasia Global Visa Services Edirne şube sayfamıza hoş geldiniz. Edirne çevre il ve ilçelerinden Etiyopya vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız sayfamızı okumaya devam ederek konu ile ilgili bilinmesi gerekenlere kolaylıkla ulaşabilirler. Edirne şube sayfamız Etiyopya seyahati ve vizesi ile ilgili kurumumuza sıkça sorulan sorular ekseninde hazırlanmıştır. Sürece dair bilgi sahibi olarak vize başvuru işlemlerinizi Euroasia GVS Edirne şubemiz ile en doğru şekilde gerçekleştirebileceğinizi hatırlatmak isteriz. 

Etiyopya vize başvurusu sürecine dair detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 33 47 telefon numarası ve edirne@eagvs.com e-posta adresinden bizimle iletişime geçebilir ya da Euroasia GVS Edirne şubemizi ziyaret edebilirsiniz. 

Etiyopya Seyahati İçin Vize Gerekir mi?

Etiyopya ülke sınırları içerisine Türkiye sınırları içerisinden Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport türleri ile seyahat edecek olan vatandaşlarımızın vize sahibi olmaları zorunludur. Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi olarak 90 günden kısa süreliğine Etiyopya’ya seyahat edecek vatandaşlarımız vize zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti sınır kapılarında vize hizmet vermemektedir. Bu nedenle seyahatiniz öncesinde Etiyopya vizesine sahip olmanız oldukça önemlidir. Euroasia GVS Edirne şubemiz ile +90 (212) 963 33 47 telefon numarası ve edirne@eagvs.com e-posta adresi iletişime geçerek ya da şubemizi ziyaret ederek Etiyopya vize başvurusu ile ilgili detaylı bilgi alabilir ve başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. 

Etiyopya E-Vize

E-vize sistemi şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan vize sahibini olmanızı sağlayan bir sistemdir. 1 Haziran 2018 tarihinde Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti e-vize sistemini kullanmaya başlamıştır. Etiyopya e-vize başvuruları kurumumuz aracılığı ile hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Elektronik vize başvurunuz sona erdiğinde vize sonucunuz önceden belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize gönderilmektedir. Etiyopya e-vizesi ile ülkeye girişler Addis Ababa Bole Uluslararası Havalimanı üzerinden gerçekleştirilmektedir. Diğer seyahat noktalarını kullanarak e-vizeniz ile Etiyopya sınırlarına giriş yapabilmeniz mümkün değildir. Elektronik vizeniz Addis Ababa Havalimanı sınırlarda pasaportunuza işlenmektedir. E-vize ile ilgili detaylı bilgi almak ve Etiyopya e-vize başvurusunda bulunmak için Euroasia GVS Edirne şubemiz ile +90 (850) 241 01 64 telefon numarası ve edirne@eagvs.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilir ya da Edirne şubemizi ziyaret edebilirsiniz. 

Etiyopya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Etiyopya vize başvuru aşamasında başvuru sahibinden hazırlanması istenen evraklar vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Sitemiz aracılığı ile Etiyopya Turistik vize ve Etiyopya Ticari vize için gereken evrakların listesine ulaşabilirsiniz. Etiyopya için planladığınız seyahatin amacına uygun olan gerekli evraklar ile ilgili detaylı bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. Başvuru aşamasında evraklarınızı eksiksiz olarak hazırlamaya ve teslim etmeye özen göstermeniz gerekmektedir. Eksik evrak teslim edilerek gerçekleştirilen vize başvuruları konsolosluk tarafından reddedilebilir. Bu nedenle konu ile ilgili ayrıca özen göstermenizi tavsiye ederiz. Etiyopya vizesi gerekli evrakları ile ilgili detaylı bilgi almak ve vize başvuru işlemlerini kurumumuz aracılığı ile başlatmak için Euroasia GVS Edirne şubemize +90 (212) 963 33 47 telefon numarası ve edirne@eagvs.com e-posta adresini kullanarak ulaşabilir ya da şubemizi ziyaret edebilirsiniz. 

Etiyopya Vize Başvuru formu 

Etiyopya vize değerlendirmeniz sırasında oldukça önemli olan vize başvuru formu sizi tanımaya ve seyahat amacınızı öğrenmeye yönelik olarak hazırlanması nedeniyle dikkatle doldurulması gereken resmi bir formdur. Başvuru formu içerisinde yer alan soruları doğru olarak yanıtlamak oldukça önemlidir. Yanlış bilgi içerdiği gözlemlenen ve doldurulması aşamasında hata yapılan başvuru formları vize reddi almanıza neden olabilmektedir. Başvuru formu içerisinde kullanmış olduğunuz bilgiler teslim ettiğiniz diğer evraklar ile tutarlılık göstermek zorundadır. Etiyopya vize başvuru formunu Türkçe ya da İngilizce dillerinden birini tercih ederek doldurabilirsiniz. Etiyopya vize başvuru formu büyük harflerle, okunaklı ve anlaşılır şekilde doldurulmalıdır. Başvuru formu doldurulması aşamasında Euroasia GVS Edirne şubemizden danışmanlık hizmeti alabilir olduğunuzu hatırlatırız. Etiyopya vize başvuru formuna sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz

Etiyopya Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi

Türkiye sınırları içerisinden yapılan Etiyopya vize başvurularının değerlerdirme ve sonuçlanma süresi 3-8 iş günü olarak belirlenmiştir. Başvuruların konsolosluk yoğunluğuna ve resmi tatillere denk gelmesi ya da başvuru sahibinden ek evrak talep edilmesi gibi durumlarda sonuçlanma süresi değişikliğe uğrayabilir. Bahsedilen durumlar haricinde genellikle belirtmiş olan süre içerisinde Etiyopya vize başvurunuz sonuçlanmış olmaktadır. Vize değerlendirmeniz sırasında eksik evrak teslim etmenizin gözlemlenmesi halinde şahsızından ek evrak talep edilebilir ve bu nedenle sonuçlanma aşamasında gün kaybı yaşayabilirsiniz. Başvuruların eksik evrak teslim etme nedeni ile direkt olarak vize reddi alabileceğini de hatırlatmak isteriz. Ülkemizden yapılan Etiyopya vize başvurularının değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi yalnızca İstanbul Etiyopya Başkonsolosluğu ve Etiyopya Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. Türkiye sınırlarında yer alan diğer Etiyopya Fahri Konsolosluklarının vize başvurularını değerlendirme ve onay verme yetkisi bulunmamaktadır. 

Etiyopya Vize Ücretleri 

Vize ücretleri Etiyopya seyahati için başvurulan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Seyahat amacınıza uygun olan vize ücretlerine kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilmeniz mümkündür. Konsolosluklar tarafından belirlenen vize ücretleri yıl içerisinde değişikliğe uğrayabilir. Bu nedenle Etiyopya vize başvurunuz öncesinde 2023 yılına ait ücret detayına ulaşmış olmanız oldukça önemlidir. Vize başvurularının vize reddi ile sonuçlanması durumlarında ödenen ücretler başvuru sahiplerine iade edilmez. Başvuru sırasında ödemiş olduğunuz vize ücreti karşılığı şahsınıza verilen dekont diğer gerekli evraklarınız arasına eklenerek konsolosluğa sunulmaktadır. 
Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti için belirlenen güncel vize ücretlerini +90 (212) 963 33 47 telefon numarası ve edirne@eagvs.com e-posta adresini kullanarak Edirne şubemiz ile iletişime geçmeniz ya da şubemizi ziyaret etmeniz ile birlikte kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Etiyopya Seyahatine Dair Bilinmesi Gerekenler

  • Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti seyahatiniz öncesine sarı humma, hepatit ve tetanos aşılarını mutlaka yaptırmanız gerekmektedir. Etiyopya sınırlarında bulunduğunuz süre boyunca ve seyahatiniz sırasında aşı kartını yanınızda taşımanız gerekmektedir. 
  • Etiyopya sınırlarına seyahat etmeden önce aşı kartı, pasaport ve sınır görevlilerinin kontrol edebileceği diğer tüm gerekli evraklarınızın yanınızda olduğuna emin olmanız oldukça önemlidir. 
  • Vize işlemlerine başlamadan önce pasaportunuzun eski ve yıpranmış olmadığına emin olmanız Etiyopya sınır kapılarında ve vize değerlendirmesi aşamasında sorun yaşamamanız açısından önem arz etmektedir. 
  • Etiyopya ülkesine ait vize tek girişli olarak verilmektedir. Geçerliliği hala eden Etiyopya vizesi sahibi olarak yeni bir vize başvurusunda bulunmanız mümkün değildir. 
  • Etiyopya vizesi başvuru işlemlerinin sona ermesi ile birlikte başlamaktadır. Bu nedenle vize başvurunuzu seyahat planına uygun olarak yapmanızı tavsiye ederiz.

Etiyopya Vize Reddi

Etiyopya için yapmış olduğunuz seyahat planı doğrultusunda gerçekleştirilmiş olan vize başvurunuz ret ile sonuçlandırılmış olabilir. Vize başvurusunun reddedilme nedeni ile ilgili şahsınıza bilgilendirilme yapılması halinde bu nedeni ortadan kaldırarak Etiyopya vizesi başvuru işlemlerini yeniden gerçekleştirebilirsiniz. Vize reddi alınması halinde yapılabilecek bir diğer şey konsolosluğa itiraz dilekçesi yazılmasıdır. Yapılan vize başvurularını reddetme nedenlerine dair konsolosluklarına açıklamada bulunma zorunluluğu olmadığını hatırlatmak isteriz. En sık rastlanan vize başvurularına ait reddedilme nedeni başvuru sahibinin eksik evrak teslim etmesidir. Etiyopya vize başvurusu sırasında gerekli evraklarınızı eksiksiz olarak teslim etmeye özen göstermeniz oldukça önem arz eden konular arasında yer almaktadır. Prosedüre uygun bir vize başvurusu gerçekleştirmek adına kurumumuz ile doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services Edirne şubesi olarak Etiyopya vize başvuru işlemleri ve seyahat detaylarını anlattığımız sayfamızı okudunuz. Etiyopya vizesi ile ilgili merak ettiklerinizi sormak ya da başvuru işlemlerini başlatmak için +90 (212) 963 33 47 telefon numarası ve edirne@eagvs.com e-posta adresi üzerinden kurumumuz ile kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz. Edirne şubemiz ile vize başvuru sürecini prosedüre en uygun şekilde geçirebilir ve işlemlerinizin takibini kolaylıkla yapabilirsiniz. 

Etiyopya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';