x
Etiyopya

Vize İşlemleri

Etiyopya

Telefon/Faks

+90 (212) 963 33 47

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Etiyopya Vize Başvuru , Gaziantep

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Gaziantep şubesi olarak Etiyopya seyahati ve vize süreci ile ilgili gerekli bilgileri paylaştığımız sayfamıza hoş geldiniz. Gaziantep ve çevresinden Etiyopya vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız sayfamızı okumaya devam ederek bilinmesi gerekenlere kolaylıkla ulaşabilirler. Euroasia GVS Gaziantep şubemiz ile Etiyopya vize başvuru işlemlerini belirlenen prosedür doğrultusunda kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

Etiyopya ülkesine ait vize başvuru sürecine dair detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 33 47 telefon numarası ve gaziantep@eagvs.com e-posta adresini kullanarak Euroasia GVS Gaziantep şubemiz ile doğrudan iletişime geçebilirsiniz. 

Etiyopya Seyahati İçin Vize Gerekir mi?

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Etiyopya ülke sınırlarına seyahat edecek vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunlulukları bulunmaktadır. Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport türlerine sahip olan vatandaşlarımız Etiyopya seyahatleri öncesinde vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Etiyopya ülke sınırlarında 90 günden az süreliğine kalacak Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi vatandaşlarımızın vize başvurusunda bulunmalarına gerek yoktur. Etiyopya sınır kapılarında vize hizmeti sunan bir ülke değildir. Bu nedenle vize başvuru işlemlerinizin seyahat tarihiniz başlamadan sona ermesi gerekmektedir. Vizeniz şahsınıza temin edilmiş olarak seyahatinize başlayabilirsiniz. Euroasia GVS Gaziantep şubemiz ile iletişime geçmeniz halinde Etiyopya vize başvurunuz en doğru şekilde gerçekleştirilebilir ve işlemlerinizi süreç sonlanana kadar takip edebilirsiniz. 

Etiyopya E-Vize

1 Haziran 2018 yılı itibariyle Etiyopya ülkesinin e-sistemini kullanmaya başlaması ile birlikte şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan vize başvurusunda bulunabilmeniz mümkün hale getirilmiştir. Kurumumuz ile iletişime geçerek hızlı ve kolay bir şekilde elektronik vize başvurusunda bulunabilir ve Etiyopya seyahatiniz için vize sahibi olabilirsiniz. E-vize başvurunuz değerlendirildikten sonra daha önceden belirtmiş olduğunuz e-posta adresine vize sonucunuz gönderilmektedir. Etiyopya e-vizesi ile birlikte ülke sınırlarına girişinizi Addis Ababa Bole Uluslararası Havalimanı üzerinden yapmanız gerekmektedir. Etiyopya için kullanılabilecek diğer seyahat noktalarından elektronik vize ile giriş yapabilmek mümkün değildir. Elektronik vizeniz Addis Ababa Havalimanı sınırlarına ulaşmanız halinde pasaportunuza işlenecektir. Etiyopya e-vize başvurusunda bulunmak ya da elektronik vize ile ilgili detaylı bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. 

Etiyopya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Etiyopya vizesi hazırlanması istenen evraklar başvuru yapılacak vize türüne göre belirlenmiştir. Etiyopya Turistik vize ve Etiyopya Ticari vize için belirlenen evraklar listesine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Seyahat amacınız doğrultusunda gerekli olan evraklar ile ilgili merak ettikleriniz için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. Başvuru aşamasında evraklarınızı eksiksiz olarak teslim etmeye özen göstermeniz gerekmektedir. Evraklarınız ile ilgili herhangi bir eksiklik gözlemlenmesi halinde konsolosluk şahsınızdan ek evrak talebinde bulunabilmektedir. Ek evrak teslim etmek başvuru sonuçlanma sürecinde gün kaybetmenize neden olabilir ya da eksik evrak teslim etme nedeni ile başvurunuz reddedilebilir. Konu ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak adına özenli davranmanızı tavsiye ederiz. Etiyopya vizesi için gerekli olan evraklar ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde Euroasia GVS Gaziantep şubemiz ile +90 (212) 963 33 47 telefon numarası ve gaziantep@eagvs.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

Etiyopya Vize Başvuru Formu 

Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti için gerçekleştirdiğiniz vize başvurusu sırasında vize başvuru formu doldurmanız gerekmektedir. Vize başvuru formu vize değerlendirmesi aşamasında oldukça önem arz eden ve doğru bilgiler ekseninde dikkatle doldurulması gereken resmi bir formdur. Başvuru formu içerisinde başvuru sahibini tanımaya ve Etiyopya seyahat amacını öğrenmeye yönelik olarak hazırlanmış sorulara eksiksiz, tutarlı ve doğru yanıtlar verilmesi gerekmektedir. Formda bulunan sorulara yanlış ya da eksik yanıtlar verilmesi durumlarda başvuru vize reddi sonucu alabilmektedir. Etiyopya vize başvuru formu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurulabilir. Etiyopya vize başvuru formuna sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilir ve başvuru formu doldurulması aşamasında Euroasia GVS Gaziantep şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

Etiyopya Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi

Etiyopya seyahati için ülkemizden gerçekleştirilen vize başvuruları ortalama 3-8 iş günü aralığında sonuçlanmaktadır. Resmi tatiller, konsolosluk yoğunluğu, konsolosluğun ek evrak talep etmesi gibi durumların dışında genellikle belirtilen süre içerisinde vize başvuruları sonuçlanmaktadır. Vize başvuru sonuçlanma sürecinde en sık gün kaybetmeye yol açan neden başvuru sırasında eksik evrak teslim edilmesidir. Etiyopya vize başvurusunda bulunurken evrakların eksiksiz olarak teslim edildiğine emin olmak oldukça önemlidir. Türkiye’den yapılan Etiyopya vizesi için başvurular yalnızca İstanbul Etiyopya Başkonsolosluğu ve Etiyopya Ankara Büyükelçiliği tarafından değerlendirilmektedir. Tekirdağ Etiyopya Fahri Konsolosluğu, Antalya Etiyopya Fahri Konsolosluğu, Adana Etiyopya Fahri Konsolosluğu, Mersin Etiyopya Fahri Konsolosluğu, Konya Etiyopya Fahri Konsolosluğu, Bursa Etiyopya Fahri Konsolosluğu’nun vize başvurularını değerlendirme ve onaylama yetkisi bulunmamaktadır. Etiyopya vize başvurusunu en doğru şekilde gerçekleştirmek ve sorunsuz bir sonuçlanma süreci yaşamak için Euroasia GVS Gaziantep şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Etiyopya Vize Ücretleri 

Etiyopya ülkesine ait vize ücretleri başvuru yapılan vize türüne göre farklılık göstermektedir. Etiyopya sınırlarına seyahat etme amacınıza uygun olan ücret detaylarına kurumumuz ile iletişime geçerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vize ücretini ödeyerek sahip olduğunuz ücret dekontu Etiyopya vize değerlendirmeniz için diğer evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunulmaktadır. Olumsuz sonuçlanan vize başvurularında ödenen vize ücreti iade edilmez. Vize ücretlerinin yıl içerisinde değişiklik gösterebilmesi nedeniyle başvuru aşamasında güncel vize ücret detaylarına ulaşmış olmak oldukça önemlidir.
Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti 2023 yılı vize ücretlerine Euroasia GVS Gaziantep şubemiz ile +90 (212) 963 33 47 telefon numarası ve gaziantep@eagvs.com e-posta adresini kullanarak iletişime geçmeniz halinde ulaşabileceğinizi hatırlatırız. 

Etiyopya Seyahatine Dair Bilinmesi Gerekenler

  • Etiyopya vize geçerlilik süresi vize işlemlerinizin sona ermesi ile birlikte başlamaktadır. Başvuru işlemlerinizi seyahat planına uygun olarak gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz. 
  • Etiyopya vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuzun herhangi bir şekilde deformasyona uğramamış olduğuna emin olmanız vize işlemleri ve sınır kapılarında sorun yaşamamanız açısından oldukça önemlidir. 
  • Türkiye sınırları içerisinden Etiyopya sınırlarına seyahat etmeden önce sarı humma, hepatit ve tetanos aşılarını mutlaka yaptırmanız gerekmektedir. Seyahatiniz boyunca sahip olduğunuz aşı kartını yanınızdan ayırmamanızı tavsiye ederiz.
  • Etiyopya vizesi tekli giriş doğrultusunda verilmektedir. Bu nedenle geçerlilik süresi sona ermemiş Etiyopya vizeniz bulunması halinde tekrardan vize başvurusunda bulunmanız mümkün değildir. 
  • Aşı kartınız ile birlikte pasaport ve diğer tüm gerekli evraklarınızın sınır görevlileri kontrolü için yanınızda olduğuna emin olarak seyahatinize başlamanızı tavsiye ederiz. 

Etiyopya Vize Reddi

Ülkemiz sınırlarından gerçekleştirmiş olduğunuz Etiyopya vize başvurunuz reddedilebilir. Vize talebinize ait ret nedeni şahsınıza belirtilir ise bu nedeni ortadan kaldırmak şartıyla tekrardan vize başvurusunda bulunabilir ya da konu ile ilgili konsolosluğa itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Fakat konsoloslukların her zaman vize nedenlerini açıklamak gibi bir zorunlulukları olmadığını hatırlatmak isteriz. Vize başvurularının en sık rastlanan reddedilme nedeni başvuru sırasında eksik evrak teslim edilmesidir. Evraklarınızı hazırlarken ve teslim ederken eksiksiz olduğuna emin olmanız oldukça önemlidir. Vize başvuru ve sonuçlanma sürecinde herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına işlemlerinizi kurumumuz ile gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz. 

Etiyopya vize sürecini sıkça sorulan sorular ekseninde yanıtlamış olduğumuz Euroasia Global Visa Services Gaziantep şube sayfamızı okudunuz. Gaziantep ve çevresinden Etiyopya vize başvurusunda bulunmak ve detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 33 47 telefon numarası ve gaziantep@eagvs.com e-posta adresi üzerinden kurumumuz ile kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz. 

Etiyopya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';