x
Etiyopya

Vize İşlemleri

Etiyopya

Telefon/Faks

+90 (212) 963 33 47

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

kayseri@eagvs.com

Etiyopya Vize Başvuru , Kayseri

Euroasia Global Visa Services olarak Etiyopya vize sürecini anlattığımız Kayseri şube sayfamıza hoş geldiniz. Kayseri ve çevresinden Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız için hazırladığımız sayfamızı okumaya devam ederek konu ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Etiyopya vizesi ile ilgili sıkça sorulan soruları konu başlıklarına ayırarak detaylı bir şekilde yanıtlamış bulunmaktayız. Euroasia GVS Kayseri şubesi uzman kadromuz ile birlikte vize başvuru işlemlerini en doğru şekilde gerçekleştirebileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Etiyopya vizesi başvuru sürecine dair detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 33 47 telefon numarasını ve kayseri@eagvs.com e-posta adresini kullanarak kurumumuz ile kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz. 

Etiyopya Seyahati İçin Vize Gerekir mi?

Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport türlerine sahip olan vatandaşlarımız Etiyopya seyahatleri öncesinde vize sahibi olmak zorundadır. Diplomatik (Siyah) pasaport ile 90 günden kısa süreliğine Etiyopya’ya seyahat edecek vatandaşlarımız vizeden muaf tutulmuştur. Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti sınır kapılarında vize hizmet veren bir ülke değildir. Bu nedenle seyahatinize başlamadan önce vize sahibi olmanız gerekmektedir. Etiyopya vizesi başvuru işlemlerini Euroasia GVS Kayseri şubemiz ile birlikte yürüterek vize sürecini kolaylaştırabilir ve işlemlerinizi rahatlıkla takip edebilirsiniz. 

Etiyopya E-Vize

Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti 1 Haziran 2018 tarihinden itibaren vize başvuruları için e-vize sistemini kullanmaya başlamışlardır. Bu sayede Etiyopya seyahat planı olan vatandaşlarımız şahsen bulunmalarına gerek olmadan vize başvurularını hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmektedir. Kurumumuz ile iletişime geçerek Etiyopya e-vize başvurusunu en doğru şekilde yapabilmeniz mümkündür. E-vize başvurunuza ait değerlendirme süreci sona erdiğinde vize sonucunuz daha önceden belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize gönderilmektedir. Etiyopya elektronik vizesi ile Addis Ababa Bole Uluslararası Havalimanı içerisinden ülkeye giriş yapabilirsiniz. Etiyopya sınırlarına e-vize ile diğer giriş noktaları üzerinden seyahat edebilmeniz mümkün değildir. E-vize ile ilgili detaylı bilgi almak ve Etiyopya Elektronik Vizesi için başvuru işlemlerini başlatmak için Euroasia GVS Kayseri şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Etiyopya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Etiyopya vize başvuru aşamasında teslim etmeniz gereken evraklar başvurulan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Etiyopya ülkesi için belirlenmiş olan Turistik vize ve Ticari vize gerekli evraklarına sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Etiyopya için yapmış olduğunuz seyahat planı ve amacı doğrultusunda hazırlamanız istenen evraklar ile ilgili detaylı bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. Gerekli evrakları eksiksiz olarak hazırlamaya ve teslim etmeye özen göstermeniz vize başvurunuzun olumsuz bir sonuç almaması açısından oldukça önem arz etmektedir. Konsolosluk bazı durumlarda eksik evrak teslim etme sonucu olarak vize reddi yerine ek evrak talep etmektedir. Ek evrak talep edilmesi halinde vize değerlendirme ve sonuçlanma süresi içerisinde değişiklikler meydana gelebilmektedir. Vize sürecini en doğru şekilde gerçekleştirmek için Euroasia GVS Kayseri şubemiz ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Kurumumuz aracılığı ile tüm işlemleriniz eksiksiz ve hızlı bir şekilde yürütülmektedir. 

Etiyopya Vize Başvuru Formu 

Etiyopya için vize başvurusunda bulunduğunuz aşamada vize başvuru formu doldurmanız gerekmektedir. Vize başvuru formu başvuru sahibini tanıyarak Etiyopya seyahat etme amacını öğrenmeye yönelik olarak hazırlanmış ve dikkatle doldurulması gereken resmi bir formdur. Formda bulunan soruları doğru bilgiler ekseninde ve eksiksiz olarak doldurmak gerekmektedir. Konsolosluğun vize başvuru formu içerisindeki sorulara eksik, yanlış ya da tutarsız cevaplar verildiğini gözlemlemesi halinde başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanabilir. Etiyopya vizesi için hazırlanmış olan vize başvuru formunu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurabilirsiniz. Etiyopya vize başvuru formuna sitemiz üzerinden ulaşabilir ve formun doldurulması aşamasında Euroasia GVS Kayseri şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

Etiyopya Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi

Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti için yapılan vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 3 ila 8 iş günü olarak belirtilmektedir. Vize başvurusunun konsolosluğun yoğun olduğu döneme ya da resmi tatile denk gelmesi durumlarında sonuçlanma süreci tahmin edilenden uzun sürebilmektedir. Değerlendirme sırasında eksik evrak tespit edilmesi ve başvuru sahibinden ek evrak talep edilmesi durumunda başvuru sonuçlanma süresinde değişiklik meydana gelebilir. Bahsedilen durumlar haricinde başvurular genellikle belirtilen süre içerisinde sonuçlanmış olmaktadır. Vize değerlendirme ve sonuçlanma sürecinde gün kaybetmemek için gerekli evraklarınızı eksiksiz olarak teslim etmeniz oldukça önemlidir. Türkiye Cumhuriyeti içerisinden Etiyopya sınırları içerisine seyahat etme amacı ile yapılan vize başvurularının değerlendirilme ve onay verme yetkisi yalnızca İstanbul Etiyopya Başkonsolosluğu ve Etiyopya Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. Fahri konsoloslukların Etiyopya vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme yetkisi bulunmadığını hatırlatmak isteriz. 

Etiyopya Vize Ücretleri 

Etiyopya vizesi başvuru işlemlerini gerçekleştirmek için ödenmesi gereken vize ücreti başvuru yapılacak olan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Belirlemiş olduğunuz Etiyopya seyahat planı ve amacına uygun olan vize ücretini kurumumuz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Başvuru aşamasında vize ücretini ödeyerek sahip olacağınız vize ücret dekontu diğer evraklarınız arasına eklenerek konsolosluğa sunulmaktadır. Ret ile sonuçlanan başvurulara ait vize ücreti başvuru sahibine iade edilmemektedir.

Etiyopya için son belirlenen 2023 vize ücret detaylarına Euroasia GVS Kayseri şubemiz ile +90 (212) 963 33 47 telefon numarasını ve kayseri@eagvs.com e-posta adresi üzerinde iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Etiyopya Seyahatine Dair Bilinmesi Gerekenler

  • Etiyopya’ya seyahat ederken aşı kartı, pasaport, seyahat belgeleri ve diğer gerekli evraklarınızın yanınızda olduğuna emin olmanız sınır görevlileri kontrolü sırasında sorun yaşamamanız açısından oldukça önemlidir. 
  • Etiyopya vizesi için başvuruda bulunmadan önce pasaportunuzun eski ve yıpranmış olmadığına emin olmanız vize değerlendirme ve sınır kapılarında sorun yaşamamanız açısından önem arz etmektedir. 
  • Etiyopya seyahatine başlamadan önce tetanos, sarı humma, hepatit aşılarını mutlaka yaptırmanız gerekmektedir. Seyahat sürecinizde aşı kartını yanınızdan ayırmamanızı tavsiye ederiz. 
  • Etiyopya vizesi tekli giriş zorunluluğu ile verilmektedir. Geçerlilik süresi sona ermemiş Etiyopya vizesi ile tekrardan vize başvurusunda bulunma hakkınız olmadığını bildirmek isteriz. 
  • Etiyopya vize süresi vize değerlendirme işlemlerinizin sona ermesi ile birlikte başlar. Planladığınız Etiyopya seyahatine uygun olarak vize başvurunuzu gerçekleştirmenizde fayda olduğunu hatırlatırız. 

Etiyopya Vize Reddi

Planlamış olduğunuz seyahat doğrultusunda Türkiye sınırlarından gerçekleştirilen vize başvurunuz konsolosluk tarafından ret ile sonuçlandırılabilir. Konsoloslukların başvuruları geri çevirme nedenlerini açıklama zorunlulukları bulunmamaktadır. Fakat Etiyopya vize başvurunuz reddedilir ve nedenini öğrenirseniz bu nedeni ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapabilir ya da konu ile ilgili konsolosluğa itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Vize başvuru aşamasında sizden istenen evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz başvurunuzun olumsuz sonuç almaması için dikkat etmeniz gerekenler arasında yer almaktadır. Kurumumuz ile iletişime geçerek kolay, hızlı ve prosedüre uygun olarak Etiyopya vize sürecini tamamlayabilirsiniz. 

Euroasia GVS Kayseri şubesi olarak Etiyopya vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımıza uygun olarak hazırlamış olduğumuz sayfamızı okudunuz. Etiyopya vizesi ile ilgili merak ettiklerinizi sormak ve vize başvuru işlemlerine başlamak için +90 (212) 963 33 47 telefon numarasını ve kayseri@eagvs.com e-posta adresini kullanarak Kayseri şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. Etiyopya vize işlemlerini uzman kadromuz ile birlikte prosedüre en uygun şekilde gerçekleştirerek başvuru sürecini kolaylıkla takip edebilirsiniz. 

Etiyopya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';