x
Etiyopya

Vize İşlemleri

Etiyopya

Telefon/Faks

+90 (212) 963 33 47

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

bursa@eagvs.com

Etiyopya Vize Başvuru, Bursa

Sayın ziyaretçimiz, Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti vize süreci ile ilgi bilgi sağladığımız Euroasia Global Visa Services Bursa şubemize hoş geldiniz. Kurumumuza Etiyopya seyahati ve vizesi ile ilgili sıkça sorulan soruları bir araya toplamış ve konu başlıklarına ayırarak cevaplamış bulunmaktayız. Etiyopya seyahati ile ilgili bilinmesi gerekenlere ve vize başvuru işlemlerine dair merak edilenlere sayfamızı okumaya devam ederek kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Etiyopya vizesi başvuru işlemlerini Euroasia GVS Bursa şubemiz ile birlikte hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti vize başvuru sürecine dair detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 33 47 telefon numarası ve bursa@eagvs.com e-posta adresini kullanarak kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Etiyopya Seyahati İçin Vize Gerekir mi?

Türkiye sınırları içerisinden Etiyopya ülkesine Bordo (Umuma Mahsus), Yeşil (Hususi) ve Gri (Hizmet) pasaport türleri ile seyahat edecek vatandaşlarımızdan vize talep edilmektedir. 90 günü aşmayacak şekilde Siyah (Diplomatik) pasaport hamili olarak Etiyopya sınırlarına seyahat planı bulunan vatandaşlarımızdan vize talep edilmemektedir. Etiyopya sınır kapılarında vize hizmeti uygulaması sunan bir ülke olmaması nedeniyle vizenizi seyahatiniz öncesinde temin etmeniz gerekmektedir. Euroasia GVS Bursa şubemiz ile iletişime geçerek Etiyopya vize başvuru işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir olduğunuzu hatırlatırız. 

Etiyopya E-Vize

1 Haziran 2018 yılı itibariyle Etiyopya vize başvuruları e-vize sistemi kullanılarak gerçekleştirilmektedir. E-vize şahsen bulunma zorunluluğu olmadan kolay ve hızlı bir şekilde vize hizmeti sunan bir sistemdir. Kurumumuz ile Etiyopya e-vize başvurunuzu gerçekleştirerek kısa sürede vize sahibi olabilmeniz mümkündür. Vize değerlendirmeniz sona erdiğinde konsolosluğun belirlemiş olduğu vize sonucunuz e-posta adresinize gönderilmektedir. Elektronik vize ile Etiyopya sınırlarına seyahat edecek ziyaretçiler ülkeye girişlerini Addis Ababa Bole Uluslararası Havalimanı üzerinden yapmak zorundadır. Diğer seyahat noktalarını kullanarak e-vize ile Etiyopya ülke sınırlarına giriş yapabilme hakkınız bulunmamaktadır. Addis Ababa Havalimanı içerisinde e-vizeniz pasaportunuza işlenmektedir. Euroasia GVS Bursa şubemiz ile Etiyopya e-vize başvurusunu şahsen bulunmanıza gerek olmadan kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. 

Etiyopya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Etiyopya vize başvurusu aşamasında hazırlanmanız gereken evraklar başvuracak olduğunuz vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Sitemiz üzerinden Turistik vize ve Ticari vize gerekli evrak detaylarına ulaşmanız mümkündür. Etiyopya sınırları içerisinde gerçekleştireceğiniz seyahatin amacına uygun olarak hazırlanması gereken evraklar ile ilgili detaylı bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. Evraklarınızın hazırlanma aşamasında dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri eksiksiz olarak bir araya getirmeniz olmalıdır. Eksik evrak teslim edilen başvurular değerlendirme aşamasında vize reddi alabilmektedir. Etiyopya vize başvurusu gerekli evrakları ile ilgili detaylı bilgi almak ve prosedüre en uygun şekilde vize başvurusu işlemlerini gerçekleştirmek için Euroasia GVS Bursa şubemiz ile +90 (212) 963 33 47 telefon numarası ve bursa@eagvs.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

Etiyopya Vize Başvuru formu 

Etiyopya vize başvuru aşamasında doldurulması zorunlu olan vize başvuru formu sizi tanımaya ve seyahat amacınızı öğrenmeye yönelik olarak hazırlanması nedeniyle dikkatle doldurulması gereken resmi bir formdur. Vize başvuru formu vize değerlendirmesi aşamasında önemli bir oynamaktadır. Bu nedenle formda yer alan sorulara doğru yanıtlar vermeniz ve eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formu içerisinde yanlış, eksik ya da tutarsız bilgiler kullanıldığı gözlemlenmesi halinde başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanabilir. Etiyopya vize başvuru formunu Türkçe ya da İngilizce dillerinden birini kullanarak doldurabilirsiniz. Etiyopya vize başvuru formuna sitemizden ulaşabilir ve doldurulması aşamasın Euroasia GVS Bursa şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

Etiyopya Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi

Etiyopya seyahati için yapılan vize başvurularının değerlendirme ve sonuçlanma süresi 3 ila 8 iş gününü kapsamaktadır. Resmi tatiller, konsolosluk yoğunluğu, ek evrak talebi gibi durumlarda başvuru sonuçlanma süresi değişikliğe uğrayabilir. Bahsi geçen durumlar haricinde genellikle belirtilen süre içerisinde Etiyopya vize başvuruları sonuçlanmış olmaktadır. Vize başvuru sonuçlanma sürecinde gün kaybetmemek için konsolosluğa eksik evrak teslim etmemeniz oldukça önemlidir. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden gerçekleştirilen Etiyopya vize başvurularının değerlendirilme ve onay verme yetkisi yalnızca Etiyopya Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Etiyopya Başkonsolosluğu’na aittir. Fahri konsoloslukların vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır.  

Etiyopya Vize Ücretleri 2023

Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti için belirlenen vize ücretleri başvurulan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Planlamış olduğunuz Etiyopya seyahatine uygun olan vize ücreti detaylarına kurumumuz ile iletişime geçerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Etiyopya ülkesine ait vize ücretini başvuru aşamasında ödeyerek sahip olduğunuz ücret dekontu diğer evraklarınız ile birlikte konsolosluğa iletilerek değerlendirmeye sunulmaktadır. Gerçekleştirilen vize başvurularının herhangi bir nedenden dolayı olumsuz sonuçlanması halinde ödenen vize ücretleri başvuru sahiplerine iade edilmemektedir. Vize ücretleri yıl içerisinde değişikliğe uğramış olabilmektedir. Bu nedenle başvuru aşamasında güncel vize ücret detayına ulaşmış olmanız ödeme ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak açısından oldukça önemlidir. 
Etiyopya için 2023 yılında belirlenmiş olan güncel vize ücretlerini Euroasia GVS Bursa şubemiz ile +90 (212) 963 33 47 telefon numarası ve bursa@eagvs.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçmeniz halinde öğrenebilirsiniz. 

Etiyopya Seyahatine Dair Bilinmesi Gerekenler

  • Etiyopya vizesi tek girişli olarak verilmesi nedeniyle sahip olduğunuz vize süresi sona ermeden yeni bir vize başvurusunda bulunmanız mümkün değildir. 
  • Etiyopya için vize başvuru işlemlerini planladığınız seyahate uygun olarak yapmanız gerekmektedir. Vize süreniz başvuru işlemleriniz bitimi ile başlamaktadır. 
  • Etiyopya seyahatiniz öncesinde pasaport, aşı kartı ve sınır görevlilerin kontrol edebileceği diğer tüm gerekli evrakların yanınızda olduğuna emin olmanız gerekmektedir. 
  • Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti vizesi başvurusu öncesinde pasaportunuzun 10 yıldan eski olmadığına emin olmanız gerekmektedir. Yıpranmış ve eski pasaport ile Etiyopya sınır kapılarında ve vize işlemlerinde sorun yaşayabilme ihtimaliniz olduğunu bildirmek isteriz. 
  • Etiyopya sınırları içerisine seyahat etmeden önce sarı humma, hepatit ve tetanos aşılarını yaptırmanız gerekmektedir. Seyahatiniz boyunca aşı kartınızı yanınızda taşımanız gerekmektedir. 

Etiyopya Vize Reddi

Ülkemizden yapılan Etiyopya vize başvuruları konsolosluk tarafından vize reddi ile sonuçlandırılabilir. Yapmış olduğunuz vize başvurusunun olumsuz sonuçlanma nedeni şahsınıza belirtilmiş ise bu nedeni ortadan kaldırarak Etiyopya vize başvurunuzu yenileyebilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Konsoloslukların vize başvurularını ret ile sonuçlandırma nedenlerini açıklama zorunlulukları olmadığını hatırlatmak isteriz. Vize başvuru aşamasında eksik evrak teslim etmek en yoğun vize reddi nedenleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle konu ile ilgili dikkatli olmanızı seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun ile karşılaşmamanız açısından tavsiye ederiz. Etiyopya vize başvuru sürecini belirlenen prosedüre uygun olarak kurumumuz ile iletişime geçerek kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. 

Euroasia GVS Bursa şubesi olarak Etiyopya seyahati ve vize işlemlerini anlattığımız sayfamızı okumuş bulunmaktasınız. Başvuru işlemlerini başlatmak ya da merak ettiklerinizi sormak için +90 (212) 963 33 47 telefon numarası ve bursa@eagvs.com e-posta adresini kullanarak kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. Etiyopya vizesi sahibi olmanın Euroasia Global Visa Services Bursa şubesi ile oldukça kolay olduğunu hatırlatırız. 

Etiyopya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES