x
Etiyopya

Vize İşlemleri

Etiyopya

Telefon/Faks

+90 (322) 245 01 07

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

adana@eagvs.com

Etiyopya Vize Başvuru, Adana

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services olarak Etiyopya seyahati ve vize başvuru sürecini anlatmış olduğumuz Adana şube sayfamıza hoş geldiniz. Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti vize başvuru işlemlerine dair gerekli bilgilere sayfamızın devamında ulaşabilirsiniz. Etiyopya seyahati ve vize süreci ile ilgili sıkça sorulan soruları konu başlıklarına ayırarak cevaplamayı amaçladık. Etiyopya vize başvurusu, gerekli evraklar listesi, vize ücretleri 2023 detayları, Etiyopya seyahati sırasında bilinmesi gerekenler, başvuru sonuçlanma süresi gibi başlıkları takip ederek sürece dair bilinmesi gerekenleri sizlerle paylaşmış bulunmaktayız.
Euroasia GVS Adana şubemiz ile birlikte Etiyopya vize başvurunuzu prosedüre en uygun şekilde gerçekleştirebileceğinizi hatırlatırız. Etiyopya vize başvuru işlemleriniz sona erene kadar kurumumuz ile iletişim halinde kalarak süreci kolaylıkla takip edebilirsiniz. 
Detaylı bilgi almak için adana@eagvs.com e-posta adresini ve +90 (212) 963 33 47 telefon numarasını kullanarak Euroasia GVS Adana ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Etiyopya Seyahati İçin Vize Gerekir mi?

Türkiye sınırları içerisinden Etiyopya’ya seyahat planlayan Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport sahibi vatandaşlarımızın vize sahibi olmaları gerekmektedir. Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi vatandaşlarımızın 90 günü aşmayan seyahatleri için vize sahibi olma zorunlulukları bulunmamaktadır. Etiyopya ülke sınırlarında vize uygulaması bulunmaması nedeniyle seyahatinize başlamadan önce vize işlemlerini bitirmeniz ve vize sahibi olmanız gerekmektedir. Euroasia GVS Adana şubemiz ile birlikte Etiyopya vize başvuru sürecini kolay ve hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. 

Etiyopya E-Vize

Etiyopya vize başvuruları 1 Haziran 2018 tarihi itibari ile e-vize sistemi üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Etiyopya e-vizesinin tek girişli olarak verildiğini bildiririz. Etiyopya e-vize başvuru değerlendirme işleminiz sona erdiğinde vize sonucunuz daha önceden belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize gönderilmektedir. E-vize ile Etiyopya ülkesine girişler yalnızca Addis Ababa Bole Uluslararası Havalimanı üzerinden gerçekleştirilmektedir. E-vize sahibi olarak diğer seyahat noktaları üzerinden Etiyopya sınırlarına giriş yapmanız mümkün değildir. Addis Ababa sınırlarına vardığınız sahip olduğunuz elektronik vizeniz pasaportunuza işlenecektir. Etiyopya e-vizesi ile ilgili detaylı bilgi almak ve başvuru işlemlerini başlatmak için adana@eagvs.com e-posta adresini ve +90 (212) 963 33 47 telefon numarası aracılığı ile Euroasia GVS Adana şubemize ulaşabilirsiniz. 

Etiyopya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Etiyopya vizesi için hazırlanması istenen evraklar başvurulacak olan vize türüne göre farklılık göstermektedir. Kurumumuz sitesi üzerinden Turistik vize ve Ticari vize başvurusuna ait gerekli evraklar ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Vize başvurusuna ait evrakların hazırlanması aşamasında dikkatli olunması gerekmektedir. Eksik evrak teslim etmeniz halinde konsolosluk sizden ek evrak talebinde bulunabilir ve başvuru sonuçlanma süreniz uzayabilir ya da başvurunuz reddedilebilir. 

Etiyopya vizesi gerekli evrakları ile ilgili detaylı bilgi almak için Euroasia GVS Adana şubemiz ile adana@eagvs.com e-posta adresini ve +90 (212) 963 33 47 telefon numarası üzerinden kolaylıkla iletişime geçebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Etiyopya Vize Başvuru Formu 

Vize başvuru formu Etiyopya vize işlemleriniz sırasında doldurmanız gereken resmi bir formdur. Form başvuru sahibini tanımaya ve seyahat amacını öğrenmeye yönelik olarak hazırlanmıştır. Bu nedenle başvuru formunda yer alan sorulara doğru ve tutarlı yanıtlar vererek eksiksiz olarak doldurmuş olmak oldukça önemlidir. Eksik, yanlış bilgiler içerdiği ya da diğer gerekli evraklar ile tutarsızlık tespit edilen başvuru formlarının vize reddine neden olabileceğini bildiririz. Etiyopya vize başvuru formunu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurabilme seçenekleriniz bulunmaktadır. Vize başvuru formu doldurulması aşamasında Euroasia GVS Adana şubemizden danışmanlık hizmeti alabilir ve başvuru işlemlerinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. 

Etiyopya Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi

Ülkemiz sınırları içerisinden yapılan Etiyopya vize başvurularının değerlendirme ve onay verme yetkisi İstanbul Etiyopya Başkonsolosluğu ve Etiyopya Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. Fahri Konsoloslukların vize başvurularını kabul etme yetkisi bulunmamaktadır. Etiyopya için yapılan vize başvuruları ortalama 3-8 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Vize başvurusunun resmi tatile denk gelmesi, konsolosluğun yoğun olması gibi durumlarda sonuçlanma süresinde değişiklik meydana gelebilir. Başvuru değerlendirme aşamasında eksik evrak tespit edilmesi halinde konsolosluk başvuru sahibinden ek evrak talep edebilir. Bu durumda başvuru sonuçlanma aşamasında gün kaybedebilirsiniz. Sorunsuz bir başvuru değerlendirme süreci geçirmek ve vize reddi gibi olumsuz bir sonuç ile karşılaşmamak adına vize başvuru aşamasında eksik evrak teslim etmemeye özen göstermeniz gerekmektedir. Etiyopya vize başvurusunu seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına olabildiğince erken bir tarihte yapmanızı tavsiye ederiz. 

Etiyopya Vize Ücretleri 

Etiyopya ülkesine ait vize ücretleri başvurulan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Başvuracak olduğunuz vize türüne ait vize ücreti detaylarına kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Konsolosluk harcı ve hizmet bedeli vize ücretlerinin içerisinde yer almaktadır. Olumsuz sonuçlanan Etiyopya vize başvurularında ödenen vize ücreti başvuru sahibine iade edilmemektedir. Etiyopya için belirlenen vize başvuru ücretini ödemeniz ile birlikte sahip olacağınız dekont diğer gerekli evraklarınız arasında yer almalıdır. Vize ücretleri yıl içerisinde değişiklik gösterebilir bu nedenle son belirlenen güncel ücret detaylarına ulaşmış olmanız oldukça önemlidir.
Euroasia GVS Adana şubemiz ile adana@eagvs.com e-posta adresini ve +90 (212) 963 33 47 telefon numarası üzerinden iletişime geçerek Etiyopya 2023 vize ücretlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Etiyopya Seyahatine Dair Bilinmesi Gerekenler

  • Etiyopya sınırlarına seyahat gerçekleştirmeden önce mutlaka sarı humma, tetanos ve hepatit aşılarını yaptırmış olmanız gerekmektedir. Seyahatiniz boyunca sahip olduğunuz aşı kartını yanınızda taşımanızı tavsiye ederiz. 
  • Aşı kartınız ile birlikte seyahatinize başlarken pasaport, otel ve uçak rezervasyonu belgeleri ve gerekli diğer tüm evrakların sınır görevlileri kontrolü için yanınızda olduğuna emin olmanız gerekmektedir. 
  • Etiyopya vizesi tek girişli olarak verilmektedir. Sahip olduğunuz Etiyopya vizesine ait süre dolmadan yeni bir vize başvurusunda bulunmanızın mümkün olmadığını hatırlatırız. 
  • Etiyopya sınırlarına seyahat etmeden önce pasaportunuzun 10 yıldan eski olmadığına emin olmanız gerekmektedir. Etiyopya sınır kapılarında ve vize işlemleri aşamasında deforme olmuş pasaport ile sorun yaşayabilirsiniz. 
  • Etiyopya vize süresi başvuru işlemleriniz sona erdiği an itibari ile başlamaktadır. Vize başvuru işlemlerini seyahat planı doğrultusunda gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz. 

Etiyopya Vize Reddi

Etiyopya sınırı içerisine seyahat etme amacı ile yapmış olduğunuz vize başvurunuz vize reddi ile sonuçlanabilir. Konsoloslukların vize başvurusunu reddetme nedenini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte reddedilme nedenini öğrenmeniz halinde bunu ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapabilirsiniz. Vize reddi ile ilgili yapılabilecek bir diğer şey konsolosluğa itiraz dilekçesi yazılmasıdır. Seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına vize başvuru aşamasında eksik evrak teslim etmemeye özen göstermeniz oldukça önemlidir. Başvurunuz eksik evrak teslim etme nedeni ile olumsuz olarak sonuçlanabilir. Kurumumuz ile iletişime geçerek Etiyopya için belirlenen prosedüre en uygun vize başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. 

Sayın ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Adana şubesi olarak Etiyopya ülke sınırlarına seyahati ve vize sürecini anlatmış olduğumuz sayfamızı okudunuz. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak ve vize başvuru işlemlerini başlatmak için adana@eagvs.com e-posta adresini ve +90 (212) 963 33 47 telefon numarasını kullanarak kurumumuz ile kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz.

Etiyopya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';