x
Etiyopya

Vize İşlemleri

Etiyopya

Telefon/Faks

+90 (212) 963 33 47

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-00

Eposta

balikesir@eagvs.com

Etiyopya Vize Başvuru, Balıkesir

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Balıkesir şubesi olarak Etiyopya vize sürecinden bahsettiğimiz sayfamıza hoş geldiniz. Etiyopya seyahati ve vize sürecine dair kurumumuza sıkça sorulan soruları derleyerek sayfamızın devamında açıklamış bulunmaktayız. Vize süreci, ücretler, değerlendirme süresi, gerekli evraklar gibi konulara Balıkesir şube sayfamızı okumaya devam ederek ulaşabilirsiniz. Etiyopya vize başvuru sürecinde kurumumuzu tercih ederek işlemlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Konu ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde Euroasia GVS Balıkesir şubemiz ile +90 (212) 963 33 47 telefon numarası ve balikesir@eagvs.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

Etiyopya Seyahati İçin Vize Gerekir mi?

Etiyopya, resmi adıyla Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti sınırlarına Bordo (Umuma Mahsus), Yeşil (Hususi) ve Gri (Hizmet) pasaport türleri ile seyahat edecek vatandaşlarımızın vize sahibi olmaları zorunludur. Siyah (Diplomatik) pasaport hamili olarak Etiyopya sınırlarına 90 günü aşmayacak şekilde seyahat edecek vatandaşlarımız vize zorunluluğundan muaftır. Etiyopya ülkesi sınır kapısında vize hizmeti vermemektedir. Bu nedenle seyahatiniz başlamadan önce başvuru işlemleriniz tamamlanmış ve vizeniz teslim edilmiş olmalıdır. Euroasia GVS Balıkesir şubemiz ile iletişime geçerek Etiyopya için en doğru ve kolay vize başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. 

Etiyopya E-Vize Nedir?

Etiyopya ülkesi 1 Haziran 2018 yılı itibariyle e-vize sistemini kullanmaya başlamıştır. Elektronik vize başvurusunda bulunarak hızlı ve kolay bir şekilde Etiyopya vizesine sahip olmanız mümkün hale getirilmiştir. Kurumumuz ile iletişime geçerek Etiyopya e-vize başvurusunu kolaylıkla yapabilir olduğunuzu hatırlatırız. Etiyopya e-vizesine sahip olarak seyahat etmeniz halinde ülkeye yalnızca Addis Ababa Bole Uluslararası Havalimanı üzerinden giriş yapabilirsiniz. Elektronik vize ile diğer seyahat rotalarını kullanarak giriş yapabilmeniz mümkün değildir. E-vize başvurusunda bulunmanız ve değerlendirme işlemlerinin sona ermesi ile birlikte vize sonucunuz e-posta adresiniz gönderilmekte ve Addis Ababa Havalimanı sınırlarında pasaportunuza işlenmektedir. Etiyopya elektronik vizesi için Euroasia GVS Balıkesir şubemiz ile iletişime geçerek başvuru işlemlerinizi kolaylıkla başlatabilirsiniz. 

Etiyopya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti sınırları içerisinde seyahat etme amacına göre belirlenen vize türlerine ait farklı evrak listesi bulunmaktadır. Turistik vize ve Ticari vize doğrultusunda Etiyopya için belirlenen evraklara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Seyahat etme amacınıza uygun olan evraklar ile ilgili detaylı bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. Vize başvurusu için gerekli olan evrakları eksiksiz olarak hazırlamaya özen göstermeniz oldukça önemlidir. Evraklarınız ile ilgili herhangi eksiklik gözlemlenmesi halinde başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanabilir ya da ek evrak talep edilerek sonuçlanma süreniz uzatılabilir. Etiyopya için doğru ve kolay bir vize başvuru gerçekleştirmek adına Euroasia GVS Balıkesir şubemiz ile +90 (212) 963 33 47 telefon numarası ve balikesir@eagvs.com e-posta adresini kullanarak iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Etiyopya Vize Başvuru Formu 

Etiyopya vize başvurusu işlemleri aşamasında doldurulması gereken vize başvuru formu vize değerlendirmesinde oldukça önem arz eden resmi bir formdur. Başvuru formu içerisinde yer alan sorulara doğru ve tutarlı yanıtlar verilmesi gerekmektedir. Yanlış ya da eksik bilgi içeren hatalı doldurulmuş formların vize reddine neden olabileceğini bildirmek isteriz. Formun anlaşılır, okunaklı ve hatasız şekilde doldurulması gerekmektedir. Etiyopya vize başvurusu için hazırlanan başvuru formunu Türkçe ya da İngilizce doldurabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz diğer gerekli evraklar ve başvuru formunda yer alan sorulara verdiğiniz yanıtlar birbirini desteklemek zorundadır. Vize başvuru formu doldurulması aşamasında Euroasia GVS Balıkesir şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 
Etiyopya vize başvuru formu sitemiz içerisinde yer almaktadır

Etiyopya Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi

Etiyopya seyahati için ülkemiz sınırlarından gerçekleştirilmiş olan vize başvuruları ortalama 3-8 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Konsolosluğun yoğun olması, başvurunun resmi tatile denk gelmesi, başvuru sahibinden ek evrak talep edilmesi gibi durumlarda sonuçlanma süresinde değişiklik olabilir. Bahsi geçen özel durumlar haricinde genellikle başvurular belirtilen süre içerisinde sonuçlanmaktadır. Etiyopya vize başvurularının değerlendirme ve onay verme yetkisi İstanbul Etiyopya Başkonsolosluğu ve Etiyopya Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. Fahri konsoloslukların Etiyopya vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır. Etiyopya vize başvuru sonuçlanma süresinde gün kaybetmemek adına başvuru aşamasında eksik evrak teslim etmemeye özen göstermenizi tavsiye ederiz. Seyahat başlangıç tarihinize uygun olarak vize başvuru işlemlerini olabildiğince erken bir tarihte tamamlamış olmanızın önemini hatırlatmak isteriz. 

Etiyopya Vize Ücretleri 2023

Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti için belirlenmiş olan vize ücretleri seyahat amacına hizmet eden vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Kurumumuz ile iletişime geçerek Etiyopya ülkesini seyahat etme amacına uygun olan ücret detaylarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Başvuru aşamasında vize ücretini ödeyerek sahip olacağınız dekont diğer evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunulacaktır. Vize reddi ile sonuçlanan Etiyopya vize başvurularında ödenen ücret başvuru sahiplerine iade edilmemektedir. Vize ücretleri ülke fark etmeksizin yıl içerisinde değişikliğe uğrayabilir. Bu nedenle son belirlenen ücret detayına ulaşmış olmanız ödeme sırasında herhangi bir sorun ile karşılaşmamak açısından oldukça önemlidir.
2023 yılına ait Etiyopya vize başvuru ücretlerine Euroasia GVS Balıkesir şubemiz ile +90 (212) 963 33 47 telefon numarası ve balikesir@eagvs.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşmanız mümkündür. 

Etiyopya Seyahatine Dair Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

  • Etiyopya vizesi tek girişli olarak temin edilmektedir. Vize süresi geçerliliği sona ermeden tekrardan vize başvurusunda bulunma hakkınız olmadığını hatırlatırız. 
  • Vize başvuru işlemlerine başlamadan önce pasaportunuzun 10 yıldan daha eski olmadığına emin olmanız vize işlemleri sırasında ve Etiyopya sınır kapılarında sorun yaşamamanız adına oldukça önem arz etmektedir. 
  • Seyahatinize başlarken Etiyopya sınır görevlileri kontrolü için pasaport, aşı kartı, seyahat belgeleri gibi gerekli tüm evrakların yanınızda olduğuna emin olmanız gerekmektedir. 
  • Etiyopya sınırları içerisine seyahat etmeden önce tetanos, hepatit ve sarı humma aşılarını mutlaka yaptırmanız gerekmektedir. Seyahat süreniz boyunca aşı kartınızı yanınızda taşımanızı tavsiye ederiz. 
  • Etiyopya vize başvuru işlemlerini seyahat planına uygun olarak yapmanız gerekmektedir. Başvuru işlemleriniz sona erdiğinde vize sürenizin başladığını hatırlatırız. 

Etiyopya Vize Reddi 

Planlamış olduğunuz seyahat doğrultusunda gerçekleştirilmiş olan Etiyopya vize başvurunuz olumsuz olarak sonuçlabilir. Vize reddi almanıza ait neden şahsınıza belirtilir ise bu nedeni ortadan kaldırmak şartıyla Etiyopya vize başvurunuzu yeniden gerçekleştirebilir ya da vize itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Konsolosluğun vize başvurusunu reddetme nedenini başvuru sahibine açıklama zorunluluğu olmadığını hatırlatırız. Etiyopya için vize başvurusunda bulunurken eksik evrak teslim etmemeye özen göstermeniz gerekmektedir. En sık rastlanan vize reddi nedeni başvuru sırasında eksik evrak teslim edilmesidir. Etiyopya vize başvuru işlemlerini doğru ve kolay bir şekilde tamamlayabilmek adına kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Etiyopya vize başvuru sürecine dair bilgi vermeyi amaçladığımız Euroasia GVS Balıkesir şube sayfamızı okudunuz. Konu ile ilgili ayrıca merak ettiklerinizi sormak ve vize başvuru sürecini başlatmak için +90 (212) 963 33 47 telefon numarası ve balikesir@eagvs.com e-posta adresini kullanarak Balıkesir şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. Etiyopya vize başvuru sürecini kolay ve prosedürüne en uygun şekilde tamamlamak için kurumumuz tercih etmenizin önemini hatırlatmak isteriz. 

Etiyopya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';