x
Etiyopya

Vize İşlemleri

Etiyopya

Telefon/Faks

+90 (212) 963 33 47

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

Etiyopya Vize Başvurusu, Tekirdağ

Sayın ziyaretçimiz, ülkemiz sınırlarından Etiyopya sınırları içerisine seyahat edecek vatandaşlarımız için hazırladığımız Euroasia Global Visa Services Tekirdağ şube sayfamıza hoş geldiniz. Tekirdağ ve çevresinde ikamet ederek Etiyopya vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız sayfamızı okumaya devam ederek sürece dair bilgi sahibi olabilirler. Etiyopya vize başvurusu aşamasında Euroasia GVS Tekirdağ şubemiz ile işlemlerinizi kolaylıkla yapabilir ve süreci takip edebilirsiniz. 

Konu ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde Euroasia GVS Tekirdağ şubemiz ile +90 (212) 963 33 47 telefon numarası ve tekirdag@eagvs.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

Etiyopya Seyahati İçin Vize Gerekir mi?

Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti seyahat planı olan Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport sahibi vatandaşlarımızın seyahatleri öncesinde vize sahibi olmaları zorunludur. Diplomatik pasaport sahibi olarak Etiyopya sınırları içerisine 90 günden kısa süreliğine seyahat edecek vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunluluğu yoktur. Etiyopya sınır kapılarında vize hizmeti verilmemesi nedeniyle seyahatiniz öncesinde vizenizin temin edilmiş olması gerekmektedir. Euroasia Tekirdağ şubemiz Etiyopya vize başvuru aşamasında uzman ekibi ile işlemlerinizi en doğru şekilde gerçekleştirmektedir. Kurumumuz ile iletişime geçerek Etiyopya vizesine kolaylıkla sahip olabilirsiniz. 

Etiyopya E-Vize

E-vize başvuru sahibinin şahsen bulunma zorunluluğu olmadan seyahat etmek istediği ülkenin vizesine kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlayan bir sistemdir. Etiyopya e-vize sistemi üzerinden vize başvurusu kabul etmeye 1 Haziran 2018 tarihi itibariyle başlamıştır. Euroasia GVS Tekirdağ şubemiz ile iletişime geçmeniz halinde Etiyopya e-vize başvurunuz kurumumuz tarafından sizin adınıza gerçekleştirilmektedir. E-vize değerlendirmeniz sona erdiğinde vize başvurunuz e-posta adresinize gönderilmektedir. Etiyopya e-vizesi ülkeye yalnızca Addis Ababa Bole Uluslararası Havalimanı üzerinden giriş yapmanıza uygun olarak verilmektedir. Etiyopya’ya ait diğer seyahat noktaları üzerinden e-vize ile giriş yapabilmeniz mümkün değildir. Addis Ababa Havalimanı kontrolü sırasında sahip olduğunuz Etiyopya e-vizesi pasaportunuza işlenmektedir. Etiyopya elektronik vizesi ile ilgili detaylı bilgi almak ve vize işlemlerini başlatmak için Euroasia GVS Tekirdağ şubemiz ile +90 (212) 963 33 47 telefon numarası ve tekirdag@eagvs.com e-posta adresini kullanarak iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. 

Etiyopya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Etiyopya vize başvuru aşamasında sizden istenen evraklar başvurulan vize türüne göre farklılık göstermektedir. Sitemiz üzerinden Etiyopya Turistik vize ve Etiyopya Ticari vize gerekli evraklarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Euroasia GVS Tekirdağ şubemiz ile iletişime geçerek planlamış olduğunuz Etiyopya seyahati amacına uygun olan gerekli evraklar ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Başvuru aşamasında hazırladığınız evrakları eksiksiz olarak teslim etmeye özen göstermeniz gerekmektedir. Eksik evrak konsolosluğun sizden ek evrak talep etmesine neden olabilir ve başvuru sonuçlanma süreniz uzayabilir ya da başvurunuz direkt olarak eksik evrak teslim etme nedeni ile reddedilebilir. Bu nedenle konu ile ilgili dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Etiyopya vize başvuru aşamasında gereken evraklar ile ilgili merak ettiklerinizi Euroasia GVS Tekirdağ şubemize +90 (282) 970 50 83 telefon numarası ve tekirdag@eagvs.com e-posta adresini üzerinden ulaşarak öğrenebilirsiniz. 

Etiyopya Vize Başvuru formu 

Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti vize başvurusu sırasında doldurulmak üzere hazırlanmış olan vize başvuru formu dikkatle doldurulması gereken resmi bir formdur. Etiyopya seyahat amacınızı öğrenmek ve sizi tanımak için hazırlanan form vize değerlendirmeniz sırasında oldukça önemli bir role sahip olması nedeniyle doğru ve tutarlı bilgiler ekseninde eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Form içerisinde yer alan sorulara yanlış ya da eksik bilgi yazılması halinde vize başvurunuz konsolosluk tarafından reddedilebilir. Konu ilgili dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Türkçe ya da İngilizce olarak Etiyopya vize başvuru formunu doldurabileceğinizi hatırlatırız. Etiyopya vize başvuru formu anlaşılır ve okunaklı şekilde büyük harfler ve tükenmez kalem kullanılarak doldurulmalıdır. Etiyopya vize başvuru formu sitemiz içerisinde yer almaktadır. Etiyopya vize başvuru formu doldurulması aşamasında Euroasia GVS Tekirdağ şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

Etiyopya Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi

Etiyopya sınırları içerisine gerçekleştirmiş olduğunuz vize başvurusu ortalama 3-8 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Resmi tatile ya da konsolosluk yoğunluğuna denk gelen başvurular haricinde genellikle belirtilen süre içerisinde işlemleriniz sona ermektedir. Etiyopya vize başvurusunda bulunurken evraklarınızı eksik olarak teslim etmeniz halinde konsolosluk sizden ek evrak talebinde bulunabilir. Ek evrak teslim etme işlemi vize başvuru değerlendirme ve sonuçlandırma sürecinde gün kaybetmenize neden olabilmektedir. Vize başvurunuz ile ilgili olumsuzluk yaşamamak adına evraklarınızı eksiksiz olarak teslim etmeniz oldukça önemlidir. Türkiye’den yapılan vize başvurularını değerlendirme ve onaylandırma yetkisi yalnızca Etiyopya Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Etiyopya Başkonsolosluğu’na aittir. Türkiye sınırlarında bulunan Etiyopya Fahri Konsolosluklarının vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır. 

Etiyopya Vize Ücretleri 

Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti için konsolosluk tarafından belirlenmekte olan vize ücretleri başvurulan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Etiyopya’yı seyahat etme amacınıza uygun olan vize ücret detaylarına kurumumuz ile iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Etiyopya vize değerlendirme süreci için teslim ettiğiniz evraklar arasında vize ücretini ödeyerek sahip olduğunuz ücret dekontu yer almalıdır. Konsolosluk tarafından olumsuz olarak sonuçlandırılan vize başvurularına ait vize ücretleri başvuru sahibine iade edilmemektedir. Başvuru işlemlerine başlamadan önce ödeme aşamasında herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına son belirlenen güncel vize ücretine ulaşmış olmanız oldukça önemlidir.
Etiyopya 2023 vize ücretlerini Euroasia GVS Tekirdağ şubemiz ile +90 (212) 963 33 47 telefon numarası ve tekirdag@eagvs.com e-posta adresini kullanarak iletişime geçmeniz halinde öğrenebilirsiniz. 

Etiyopya Seyahatine Dair Bilinmesi Gerekenler

  • Etiyopya vize geçerlilik süresi vize işlemlerinizin sona ermesi ile başlamaktadır. Planladığınız seyahate uygun olarak başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz. 
  • Etiyopya tek girişli vize veren bir ülke olması nedeniyle geçerliliği süren Etiyopya vizesi ile tekrardan vize başvurusunda bulunma hakkınız bulunmamaktadır. 
  • Türkiye’den Etiyopya’ya seyahat etmeden önce sarı humma, tetanos ve hepatit aşılarını mutlaka yaptırmanız gerekir. Sahip olduğunuz aşı kartınız seyahat süreniz boyunca yanınızda taşımanız gerekmektedir. 
  • Vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuz yıpranmış ya da eski olmadığına emin olmanız gerekmektedir. Etiyopya sınır kapılarında ve vize işlemlerinde deforme olmuş pasaport ile sorun yaşayabilme ihtimaliniz olduğunu bildiririz. 
  • Etiyopya seyahatinize başlarken pasaport, aşı kartı, seyahat planına dair belgeler ve diğer tüm gerekli evrakların yanınızda olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Sınır görevlileri kontrolü aşamasında evraklarınızın eksiksiz olması oldukça önemlidir. 

Etiyopya Vize Reddi

Etiyopya vizesi sahibi olmak amacı ile yapmış olduğunuz vize başvurusu vize reddi ile sonuçlanabilir. Vize talebinize ait reddedilme nedeni şahsınıza belirtilir ise bu olumsuz nedeni ortadan kaldırarak tekrardan Etiyopya vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz. Vize reddi ile ilgili yapılabilecek bir diğer şey konsolosluğa itiraz dilekçesi yazmak olacaktır. Vize başvurularına ait ret nedenlerini konsoloslukların açıklama zorunluluğu olmadığını hatırlatmak isteriz. Vize başvurularının en sık reddedilme nedeni başvuru aşamasında eksik evrak teslim edilmiş olmasıdır. Herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmamak adına evraklarınızı eksiksiz olarak teslim etmeniz oldukça önemlidir. Etiyopya vize sürecini kolaylaştırmak için kurumumuz ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. 

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Tekirdağ şubesi olarak Trabzon ve çevresinden Etiyopya vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımıza uygun olarak hazırladığımız sayfamızı okumuş bulunmaktasınız. Etiyopya vizesi için başvuru işlemlerini başlatmak ve merak ettiklerinizi sormak için +90 (212) 963 33 47 telefon numarası ve tekirdag@eagvs.com e-posta adresini kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Etiyopya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';