x
Etiyopya

Vize İşlemleri

Etiyopya

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (212) 963 33 47

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

antalya@eagvs.com

Etiyopya Vize Başvuru , Antalya

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Antalya şubesi olarak Etiyopya vize prosedürünü anlattığımız sayfamıza hoş geldiniz. Etiyopya seyahati ve vizesi ile ilgili kurumumuza sıkça sorulan soruları konu başlıklarına ayırarak sayfamızın devamın sizlerle paylaşmış bulunmaktayız. Vize başvurusu nasıl yapılır, başvuru değerlendirme işlemi ne kadar sürer, vize reddi alınması halinde neler yapılır gibi başlıkları takip ederek sürece dair bilgi sahibi olabilirsiniz. Etiyopya seyahatiniz için vize sahibi olmanız gerektiğinde işlemlerinizi Euroasia GVS Antalya şubemiz ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. 

Etiyopya vizesi başvuru sürecine dair detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 33 47 telefon numarasını ve antalya@eagvs.com e-posta adresini kullanarak kurumumuz ile kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz. 

Etiyopya Seyahati İçin Vize Gerekir mi?

Etiyopya sınırları içerisine Hususi (Yeşil) Pasaport, Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaportu ile seyahat edecek vatandaşlarımızın vize sahibi olması gerekmektedir. Etiyopya ülkesine 90 günden kısa süreliğine seyahat edecek Diplomatik (Siyah) Pasaport hamili vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunluluğu bulunmamaktadır. Etiyopya sınır kapılarında vize verme hizmeti sunmamaktadır. Bu nedenle vize başvuru işlemlerini seyahat tarihiniz gelmeden önce tamamlamış ve vize sahibi olmuş olmanız gerekmektedir. Euroasia GVS Antalya şubemiz ile iletişime geçerek Etiyopya vize başvuru sürecini kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. 

Etiyopya E-Vize

Etiyopya 1 Haziran 2018 yılı itibariyle e-vize sistemi üzerinden de vize başvurularını kabul etmeye başlamıştır. Elektronik vize sistemi ile birlikte Etiyopya için hızlı ve kolay bir şekilde vize sahibi olmanız mümkün hale gelmiştir. Etiyopya e-vize değerlendirmeniz sona erdiğinde vize sonucunuz belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize gönderilmektedir. E-vize işlemlerini kurumumuz ile iletişime geçerek kolaylıkla başlatabilirsiniz. Etiyopya e-vizesi ile ülkeye girişler yalnızca Addis Ababa Bole Uluslararası Havalimanı üzerinden gerçekleştirilir. Etiyopya için uygun olan diğer seyahat noktaları üzerinden e-vize ile giriş yapmak mümkün değildir. Addis Ababa Havalimanı içerisinde e-vizeniz pasaporta işlenir ve seyahatiniz başlamış olur. Etiyopya e-vizesi ile ilgili detaylı bilgi almak ve vize başvuru işlemlerini başlatmak için Euroasia GVS Antalya şubemize+90 (212) 963 33 47 telefon numarasını ve antalya@eagvs.com e-posta adresi üzerinden kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz. 

Etiyopya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Etiyopya vize başvurusu öncesinde hazırlamanız gereken evraklar başvurulan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Turistik vize ve Ticari vize için gereken evraklara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Etiyopya seyahat amacınız doğrultusunda hazırlamanız gereken evraklar ile ilgili detaylı bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. Etiyopya vizesi için başvuruda bulunmadan önce evraklarınız eksiksiz olarak hazırlanmış olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Ek evrak talep edilmesi halinde sonuçlanma süresinde gün kaybetmemek ya da başvurunuzun olumsuz sonuç almaması açısından oldukça önem arz etmektedir. Etiyopya vizesi gerekli evrakları ile ilgili detaylı bilgiye Euroasia GVS Antalya şubemiz ile +90 (212) 963 33 47 telefon numarasını ve antalya@eagvs.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilir olduğunuzu hatırlatırız. 

Etiyopya Vize Başvuru Formu 

Etiyopya vize başvuru formu vize talebiniz sırasında doldurmanız gereken sizi tanımaya  ve seyahat amacınızı öğrenmeye yönelik olarak hazırlanmış resmi bir formdur. Bu nedenle başvuru formunun dikkatle doldurulması ve doğru bilgiler içermesi oldukça önemlidir. Eksik ya da yanlış bilgi kullanılarak doldurulmuş formlar vize reddine neden olabilir. Başvuru için hazırlamış olduğunuz evraklar ve başvuru formu içerisindeki sorulara verdiğiniz yanıtlar tutarlılık göstermek zorundadır. Etiyopya vize başvuru formunu İngilizce ya da Türkçe olarak doldurabilirsiniz. Etiyopya vize başvuru formunu büyük harflerle, anlaşılır ve okunaklı şekilde doldurmanız gerekmektedir. Formun doldurulması aşamasında Euroasia GVS Antalya şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

Etiyopya vize başvuru formuna sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz

Etiyopya Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi

Ülkemizden yapılan Etiyopya vize başvuruları İstanbul Etiyopya Başkonsolosluğu ve Etiyopya Ankara Büyükelçiliği tarafından değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Tekirdağ Etiyopya Fahri Konsolosluğu, Antalya Etiyopya Fahri Konsolosluğu, Adana Etiyopya Fahri Konsolosluğu, Mersin Etiyopya Fahri Konsolosluğu, Konya Etiyopya Fahri Konsolosluğu ve Bursa Etiyopya Fahri Konsolosluğu’nun vize başvurularını değerlendirme ve onay verme yetkisi bulunmamaktadır. Etiyopya için yapılan vize başvuruları ortalama 3-8 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Resmi tatile ve konsolosluk yoğunluğuna denk gelen başvuruların sonuçlanma süresinde değişiklik olabilir. Konsolosluğun eksik evrak tespit etmesi ve ek evrak talebinde bulunması halinde sonuçlanma süresi değişikliğe uğrayabilir ya da başvurunuz eksik evrak teslim etme nedeniyle ret ile sonuçlanabilir. Bu nedenle Etiyopya vize başvurusunu prosedüre en uygun şekilde gerçekleştirmiş olmanız oldukça önemlidir. Euroasia GVS Antalya şubemiz ile Etiyopya vize başvuru işlemlerinizi en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

Etiyopya Vize Ücretleri 

Etiyopya ülkesi için belirlenen vize ücretleri başvurulan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Etiyopya için başvurmanız gereken seyahat amacına uygun vize türüne ait ücret detayına kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Vize ücretleri yıl içerisinde değişikliğe uğrayabilir ve bu nedenle son belirlenen güncel ücretlere ulaşmış olmak oldukça önemlidir. Vize reddi ile sonuçlanan başvurulara ait ücretler başvuru sahiplerine iade edilmemektedir. Başvuru işlemleri sırasında vize ücretini ödeyerek sahip olacağınız dekont diğer gerekli evraklarınız arasına eklenerek konsolosluğa sunulmaktadır. 

Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti 2023 vize ücreti detaylarına ulaşmak için Euroasia GVS Antalya şubemize +90 (212) 963 33 47 telefon numarasını ve antalya@eagvs.com e-posta adresi üzerinden ulaşmanız yeterlidir. 

Etiyopya Seyahatine Dair Bilinmesi Gerekenler

  • Etiyopya için vize geçerlilik süreniz başvuru işlemleriniz sona erdiği an itibari ile başlamış olmaktadır. Etiyopya seyahat planına uygun olarak vize başvuru işlemlerinizi tamamlamış olmanızı tavsiye ederiz. 
  • Seyahatinize başlamadan önce hepatit, tetanos ve sarı humma aşılarını mutlaka yaptırmanız gerekmektedir. Etiyopya sınırlarında bulunduğunuz süre boyunca aşı kartınızı yanınızda taşımanız gerektiğini bildirmek isteriz. 
  • Etiyopya sınırları içerisinde seyahat etme amacı ile vize başvuru işlemlerine başlamadan önce pasaportunuzun 10 yıldan daha eski olmadığına emin olmanız oldukça önemlidir. Eski ve deforme olmuş pasaport ile vize işlemleri sırasında ve ülke giriş-çıkış anlarında sorun yaşayabilme ihtimaliniz olduğunu hatırlatırız. 
  • Etiyopya vize tek girişli olarak başvuru sahiplerine temin edilmektedir. Geçerli olan vize süreniz sonlanmadan yeni bir vize başvurusunda bulunmanız mümkün değildir. 
  • Etiyopya sınır görevlilerinin kontrolüne hazır olarak pasaport, aşı kartı, otel ve uçak belgeleri gibi gerekli tüm evraklarınızın yanınızda olduğuna emin olarak seyahatinize başlamanızı tavsiye ederiz. 

Etiyopya Vize Reddi

Türkiye sınırları içerisinden Etiyopya sınırlarına seyahat etme amacı ile yaptığınız Etiyopya vize başvurusu ret ile sonuçlanabilir. Vize başvurunuz olumsuz sonuçlanır ve olumsuz sonuçlanma nedeni şahsınıza belirtilir ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrardan vize başvurusunda bulunabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Konsoloslukların vize ret nedenlerini açıklama zorunlulukları olmadığını hatırlatmak isteriz. Vize başvurularının en yoğun reddedilme nedeni başvuru sırasında eksik evrak teslim edilmesidir. Evraklarınızı hazırlarken konu ile ilgili dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Euroasia GVS Antalya şubemiz birlikte Etiyopya vize başvuru işlemlerinizi en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

Euroasia Global Visa Services Antalya şubesi olarak Etiyopya vize sürecini anlatmış olduğumuz sayfamızı okudunuz. Etiyopya vizesi ile ilgili detaylı bilgi almak ve başvuru işlemlerini başlatmak için Euroasia GVS Antalya şubemize +90 (212) 963 33 47 telefon numarasını ve antalya@eagvs.com e-posta adresi üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vize başvuru süreci sona erene kadar işlemlerinizin takibini kurumumuz ile iletişimde kalarak yapabileceğinizi hatırlatırız. 

Etiyopya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';