x
Etiyopya

Vize İşlemleri

Etiyopya

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 33 47

Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

help@eagvs.com

Etiyopya Vize Başvuru, İstanbul

Sayın ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services olarak Etiyopya vize sürecini anlatmış olduğumuz İstanbul şube sayfamıza hoş geldiniz. Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti vize başvuru işlemlerine dair bilinmesi gerekenleri sayfamızın devamında açıklamış bulunmaktayız. Etiyopya ile ilgili sıkça sorulan soruları konu başlıklarına ayırarak cevapladık. Vize süreci, gerekli evraklar, vize ücretleri, Etiyopya seyahati sırasında bilinmesi gerekenler, başvuru sonuçlanma süresi gibi başlıkları takip ederek sürece dair bilinmesi gerekenlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
Euroasia GVS İstanbul şubemiz ile birlikte Etiyopya vize başvurunuzu prosedüre en uygun şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Vize süreciniz sona erene kadar kurumumuz ile iletişim halinde kalarak işlemlerinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz. 
Detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 33 47 telefon numaramız ve help@eagvs.com e-posta adresimizi kullanarak Euroasia GVS İstanbul şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Etiyopya Seyahati İçin Vize Sahibi Olmak Zorunlu mudur?

Etiyopya, Resmi adıyla Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti Doğu Afrika sınırlarında yer alan en büyük ülkelerden biridir. Etiyopya için seyahat planı olan vatandaşlarımızın seyahatleri öncesinde vize sahibi olmaları gerekmektedir. Ülke sınır kapılarında vize uygulaması bulunmamaktadır. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaport türlerine sahip vatandaşlarımızın Etiyopya vizesi sahibi olarak seyahatlerine başlamaları gerekmektedir. Diplomatik (Siyah) Pasaport hamili vatandaşlarımız 90 güne kadar olan seyahatleri için Etiyopya vizesinden muaftır. Etiyopya vize başvuru sürecini şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan Euroasia GVS İstanbul şubemiz ile en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

Etiyopya E-Vize 

1 Haziran 2018 tarihi itibariyle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızın E-vize sistemi aracılığı ile Etiyopya vize başvuruları gerçekleştirilebilmektedir. Etiyopya e-vizesi tek girişli olarak verilmektedir. Çok girişli vize talebinde bulunmak istemeniz halinde konu ile ilgili ayrıca bilgi vermeniz gerekmektedir. E-vize başvuru işlemleri sona erdiğinde vize sonucunuz daha önceden belirtmiş olduğunuz e-posta adresine gönderilmektedir. Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti için sahip olunan e-vize ile ülkeye girişler yalnızca Addis Ababa Bole Uluslararası Havalimanı üzerinden sağlanmaktadır. Diğer seyahat noktaları üzerinden e-vize ile Etiyopya’ya giriş yapmanız mümkün değildir. Elektronik vizeniz Addis Ababa sınırlarına vardığınızda pasaportunuza işlenmektedir. E-vize ile ilgili detaylı bilgi almak ve başvuru işlemlerini başlatmak için +90 (212) 963 33 47 telefon numaramız ve help@eagvs.com e-posta adresimizi kullanarak İstanbul şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Etiyopya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Etiyopya vize başvurusuna dair hazırlanmanız gereken evraklar vize türüne göre değişiklik gösterebilir. Turistik vize ve Ticari vize için gerekli olan evraklara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun olan vize türüne ait gerekli evrakları kurumumuz ileterek vize başvuru işlemlerinizi kolaylıkla başlatabilirsiniz. Etiyopya vize başvurunuzun olumsuz sonuç almaması için sizden istenen evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz oldukça önemlidir.  Euroasia Global Visa Services İstanbul şubemiz ile +90 (212) 963 33 47 telefon numaramız ve help@eagvs.com e-posta adresimiz aracılığı iletişime geçmeniz halinde gerekli evraklar ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Etiyopya Vize Başvuru Formu 

Etiyopya vize başvuru formu vize değerlendirmeniz sırasında oldukça önem arz eden resmi bir formdur. Bu nedenle sizi tanımaya ve seyahat amacınızı öğrenmeye yönelik olarak hazırlanan soruları doğru, tutarlı ve eksiksiz olarak cevaplamanız oldukça önemlidir. Aksi gözlemlenen başvuru formlarının vize reddine neden olabileceğini bilmeniz gerekmektedir. Etiyopya vize başvuru formunu Türkçe ya da İngilizce dillerinden biri ile doldurabilirsiniz. Başvuru formu diğer gerekli evraklarınız arasında yer almalıdır. Etiyopya vize başvuru formu doldurulması aşamasında Euroasia GVS İstanbul şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

Etiyopya vize başvuru formuna sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz

Etiyopya Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi Ne Kadardır?

Türkiye sınırları içerisinden yapılan vize başvurularını değerlendirme ve onay verme yetkisi İstanbul Etiyopya Başkonsolosluğu ve Etiyopya Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. Tekirdağ Etiyopya Fahri Konsolosluğu, Antalya Etiyopya Fahri Konsolosluğu, Adana Etiyopya Fahri Konsolosluğu, Mersin Etiyopya Fahri Konsolosluğu, Konya Etiyopya Fahri Konsolosluğu, Bursa Etiyopya Fahri Konsolosluğu’nun vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır. 

Etiyopya vize başvuruları ortalama 3-8 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Resmi tatiller, konsolosluk yoğunluğu, ek evrak talep edilmesi gibi durumlarda Etiyopya vize başvurunuzun sonuçlanması süresi tahmin edilenden daha uzun sürebilmektedir. Seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak adına başvuru işlemlerinizi olabildiğince erken bir tarihte tamamlamış olmanızı tavsiye ederiz. 

Etiyopya Vize Ücretleri 2023

Etiyopya için belirlenen vize ücretleri başvurulan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Vize ücretleri içerisinde konsolosluk harcı, vize ücreti ve hizmet bedeli yer almaktadır. Vize ücretleri yıl içerisinde değişikliğe uğrayabilir. Bu nedenle son belirlenen vize ücret detayına ulaşmış olmanız oldukça önemlidir. Olumsuz sonuçlanan vize başvurularında ödemiş olduğunuz vize ücreti şahsınıza iade edilmemektedir. Etiyopya için son belirlenen güncel vize ücretlerine kurumumuz ile iletişime geçerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vize ücretini ödemeniz halinde sahip olacağınız ücret dekontu Etiyopya vize başvurusu için hazırlamış olduğunuz diğer gerekli evraklarınız arasında yer almalıdır. 

Etiyopya vize ücretleri 2023 yılına ait detaylara +90 (212) 963 33 47 telefon numaramız ve help@eagvs.com e-posta adresimizi kullanarak Euroasia GVS İstanbul ofisimiz ile doğrudan iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabileceğinizi hatırlatırız. 

Etiyopya Seyahatine Dair Bilinmesi Gerekenler

  • Etiyopya vize süreniz vize başvuru başvuru işlemlerinin sonuçlanması ile birlikte başlamaktadır. Başvuru işlemlerinizi seyahat planına uygun olarak yapmanız oldukça önemlidir. 
  • Etiyopya sınırlarına seyahat etmek için sahip olunan vize tek girişli olarak verilmektedir. Bir önceki vize tarihiniz dolmadan yeni bir vize başvurusunda bulunmanız mümkün değildir. 
  • Etiyopya için vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuzun herhangi bir şekilde deformasyona uğramamış olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Vize işlemleri ve ülke giriş-çıkış anlarında sorun yaşamamak adına önem verilmesi gereken konular arasında yer almaktadır. 
  • Etiyopya seyahatine başlamadan önce mutlaka sarı humma, hepatit ve tetanos aşılarını yaptırmanız gerekmektedir. Sahip olduğunuz aşı kartını yanınızda taşımanız gerektiğini hatırlatırız. 
  • Etiyopya sınırlarına seyahat ederken uçak ve otel rezervasyonuna ait belgeler, aşı kartı, pasaport ve diğer tüm gerekli evrakların sınır görevlilerinin kontrolüne hazır olarak yanınızda olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

Etiyopya Vize Reddi 

Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti sınırlarına seyahat edebilme amacı ile yapmış olduğunuz vize başvurunuz vize reddi ile sonuçlanabilir. Büyükelçilik ve konsoloslukların vize başvurularını reddetme nedenlerini açıklama zorunlulukları bulunmamaktadır. Etiyopya vize başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanır ve nedeni size belirtilir ise bu nedeni ortadan kaldırarak başvuru işlemlerinizi yeniden yapabilirsiniz. Başvurunuzun vize reddi ile sonuçlanmaması için eksik evrak teslim etmemiş olmaya özen göstermeniz gerekmektedir. Euroasia GVS İstanbul şubemiz ile Etiyopya vizesi başvuru sürecini en doğru şekilde tamamlayabilir olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services İstanbul şubesi olarak Etiyopya vize sürecini anlatmış olduğumuz sayfamızı okudunuz. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak ve vize başvuru işlemlerini başlatmak için +90 (212) 963 33 47 telefon numarası ve help@eagvs.com e-posta adresini kullanarak kurumumuz ile iletişime geçebilir ya da İstanbul ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Etiyopya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';