x
Etiyopya

Vize İşlemleri

Etiyopya

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

+90 (212) 963 33 47

Eposta

konya@eagvs.com

Etiyopya Vize Başvuru, Konya

Sayın ziyaretçimiz, Euroasia GVS Konya şubesi olarak Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti vize sürecini anlattığımız sayfamıza hoş geldiniz. Etiyopya vize başvurusunu Konya ve çevresinden yapacak olan vatandaşlarımız için hazırladığımız sayfamızı okumaya devam ederek bilinmesi gerekenlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Konya şube sayfamız içerisinde Etiyopya vizesi ile ilgili sıkça sorulan soruları yanıtlamış bulunmaktayız. Etiyopya vize başvuru işlemlerinde Euroasia Global Visa Services Konya şubemizi tercih ederek vize sürecini en sağlıklı şekilde tamamlayabilirsiniz. 

Detaylı bilgi almak ve Etiyopya vize sürecine dair merak ettiklerinizi sormak için +90 (212) 963 33 47 telefon numarası ve konya@eagvs.com e-posta adresini kullanarak Euroasia GVS Konya şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Etiyopya Seyahati İçin Vize Gerekir mi?

Etiyopya ülke sınırları içerisine ülkemiz sınırlarından Bordo (Umuma Mahsus), Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet) pasaport türleri ile seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımız Etiyopya vizesine tabidir. Siyah (Diplomatik) pasaport hamili olarak 90 günden kısa süreliğine Etiyopya’da bulunacak olan vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunlulukları bulunmamaktadır. Etiyopya sınır kapılarında vize hizmeti vermemektedir. Bu nedenle Etiyopya seyahat başlangıç tarihinden önce vize başvurunuzun sona ererek vizenizin şahsınıza temin edilmiş olması gerekmektedir. Euroasia GVS Konya şubemiz ile iletişime geçerek Etiyopya vizesine kolay ve hızlı şekilde sahip olabilirsiniz. 

Etiyopya E-Vize

E-vize sistemi sayesinde vize başvurusunda bulunacak herkes şahsen bulunma zorunluluğu olmadan bu sistemi kullanan ülkelerin vizesine kolay ve hızlı bir şekilde sahip olabilmektedirler. Etiyopya 1 Haziran 2018 tarihinden itibaren e-vize sistemini kullanan ülkeler arasında yer almaya başlamıştır. Şahsen bulunmanıza gerek olmadan kurumumuz ile iletişime geçerek e-vize başvuru işlemlerinizi kolaylıkla başlatabilirsiniz. Etiyopya e-vize başvurunuz sona erdiğinde belirtmiş olduğunuz e-posta adresine vize sonucunuz iletilmektedir. Etiyopya e-vizesine sahip olarak ülke sınırlarına girişiniz yalnızca Addis Ababa Bole Uluslararası Havalimanı üzerinden gerçekleştirilmektedir. Elektronik vize ile diğer seyahat noktalarını kullanarak Etiyopya sınırlarına giriş yapabilmenizin mümkün olmadığını bildirmek isteriz. Addis Ababa Havalimanı ile Etiyopya sınırlarına giriş anınızda e-vizeniz pasaportunuza işlenmektedir. Elektronik vize ile ilgili detaylı bilgi almak ve Etiyopya e-vize başvuru işlemlerini başlatmak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Etiyopya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Etiyopya vize başvuru için belirlenen Turistik vize ve Ticari vize gerekli evraklarına sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Vize başvurusu için gereken evraklar başvurulan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Etiyopya için planladığınız seyahat amacına uygun olan vize başvuru evrakları ile ilgili merak ettiklerinize kurumumuz ile iletişime geçerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Başvuru aşamasında evraklarınızı eksiksiz olarak hazırladığınıza ve teslim ettiğinize emin olmanız oldukça önemlidir. Sizden istenen evraklar içerisinde eksiklik gözlemlenmesi halinde başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir ya da şahsınızdan ek evrak talep edilmesi halinde sonuçlanma sürecinde zaman kaybı yaşayabilirsiniz. Etiyopya vize başvurusu için gerekli olan evraklar ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde Euroasia GVS Konya şubemiz ile +90 332 225 40 21 telefon numarası ve konya@eagvs.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

Etiyopya Vize Başvuru formu 

Etiyopya vizesi için başvuruda bulunduğunuz sırada vize başvuru formu doldurmanız zorunludur. Vize başvuru formu Etiyopya seyahat amacını öğrenmeye ve başvuru sahibini tanımaya yönelik sorular ekseninde hazırlanmış ve dikkatle doldurulması gereken resmi bir formdur. Konsolosluğun vize değerlendirme aşamasında oldukça önemli bir role sahip olması nedeniyle soruların doğru ve eksiksiz olarak yanıtlanması gerekmektedir. Başvuru formunda herhangi bir yanlış ya da eksik bilgi gözlemlenmesi vize başvurusunun reddedilmesine neden olabilmektedir. Etiyopya vize başvuru formu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurulabilir. Etiyopya vize başvuru formuna sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Başvuru formu doldurulması aşamasında Euroasia GVS Konya şubemizden danışmanlık hizmeti alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. 

Etiyopya Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi

Etiyopya için ülkemizden gerçekleştirilen vize başvuruları ortalama 3-8 iş günü içerisinde değerlendirilir ve sonuçlandırılır. Resmi tatiller, konsolosluğun yoğun olması, ek evrak talep edilmesi gibi durumlar ile karşılaşılması haricinde genellikle belirtilen süre içerisinde değerlendirme süreci sona ermektedir. Etiyopya vize başvuru sonuçlanma süresi içerisinde gün kaybı yaşamamak için başvuru sırasında eksik evrak teslim etmemeye özen göstermeniz oldukça önemlidir. Şahsınızdan ek evrak talep edilmesi halinde zaman kaybı yaşayabilir ya da eksik evrak teslim etme nedeni ile vize reddi alabilirsiniz. Türkiye’den yapılan vize başvurularının değerlendirme ve onay verme yetkisi yalnızca Etiyopya Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Etiyopya Başkonsolosluğu’na aittir. Ülkemizde hizmet veren Tekirdağ Etiyopya Fahri Konsolosluğu, Antalya Etiyopya Fahri Konsolosluğu, Adana Etiyopya Fahri Konsolosluğu, Mersin Etiyopya Fahri Konsolosluğu, Konya Etiyopya Fahri Konsolosluğu, Bursa Etiyopya Fahri Konsolosluğu’nun vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır. 

Etiyopya Vize Ücretleri 

Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti için konsolosluk tarafından belirlenen vize ücretleri vize türüne göre farklılık göstermektedir. Planlamış olduğunuz Etiyopya seyahati için ödemeniz gereken vize ücretini kurumumuz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Etiyopya vize başvurunuz sırasında vize ücretini ödeyerek sahip olduğunuz dekont diğer evraklarınız ile birlikte konsolosluk değerlendirilmesine sunulmaktadır. Başvuruların ret ile sonuçlanması halinde ödenmiş olan vize ücretleri başvuru sahiplerine iade edilmemektedir. Vize ücretlerinin son belirlenen güncel ücret detaylarına ulaşmış olmanız ödeme aşamasında herhangi bir sorun ile karşılaşmamak açısından oldukça önem arz etmektedir. 

Etiyopya ülkesi için konsolosluk tarafından 2023 yılında belirlenmiş olan ücret detaylarına Euroasia GVS Konya şubemiz ile +90 (212) 963 33 47 telefon numarası ve konya@eagvs.com e-posta adresi üzerinden iletişim kurmanız halinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Etiyopya Seyahatine Dair Bilinmesi Gerekenler

  • Etiyopya’ya seyahat etmeden önce hepatit, sarı humma ve tetanos aşılarını mutlaka yaptırmış olmanız gerekmektedir. Seyahatiniz boyunca aşı kartınızı yanınızdan ayırmamanız oldukça önemlidir. 
  • Etiyopya tekli giriş vizesi sunmaktadır. Bu nedenle geçerli vize süresi sona ermeden tekrardan Etiyopya vizesi başvurusunda bulunmanız mümkün değildir. 
  • Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti sınırlarına seyahatiniz öncesinde aşı kartı, pasaport ve sınır görevlilerinin kontrol edebileceği diğer tüm gerekli evrakların yanınızda olduğuna emin olmanız gerekmektedir. 
  • Etiyopya vizesi vize başvuru işlemlerinizin sona ermesi ile başlamaktadır. Vize başvurunuz seyahat tarihinize uygun olarak yapmanız oldukça önemlidir. 
  • Vize başvuru işlemlerine başlamadan önce pasaportunuzun 10 yıldan daha eski olmadığına emin olmanız oldukça önemlidir. Eski ya da yıpranmış bir pasaport ile sınır kapılarında ve vize başvuru işlemlerinde sorun yaşayabilmeniz muhtemeldir. 

Etiyopya Vize Reddi

Ülkemiz sınırları içerisinde Etiyopya’ya seyahat amacı ile yapılan vize başvuruları herhangi bir neden belirtmeksizin ret sonucu alabilir. Konsoloslukların vize başvurularını reddetme nedenlerini açıklama zorunluluğu bulunmadığını bildirmemiz gerekmektedir. Olumsuz sonuçlanan ve nedeni size belirtilen Etiyopya vize başvurusunda ret nedenini ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapabilir ya da konu ile ilgili konsolosluğa itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Vize başvurularının en sık reddedilme nedeni başvuru aşamasında eksik evrak teslim edilmesidir. Herhangi bir olumsuz sonuç ile karşılaşmamak adına Etiyopya vize başvuru için hazırladığınız evrakları eksiksiz olarak teslim etmeye özen göstermeniz gerekmektedir. Euroasia GVS Konya şubemiz ile Etiyopya ülkesi için belirlenen prosedüre en uygun başvuruyu yapabileceğinizi hatırlatırız.  

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Konya şubesi olarak Etiyopya seyahat planı olan vatandaşlarımız için hazırladığımız sayfamızı okudunuz. Konya ve çevre illerinden ikamet eden Etiyopya vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız kurumumuzu tercih ederek vize işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirler. Başvuru işlemlerine başlamak ve merak ettiklerinize ulaşmak için ++90 (212) 963 33 47 telefon numarası ve konya@eagvs.com e-posta adresini üzerinden Konya şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Etiyopya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';