x
Etiyopya

Vize İşlemleri

Etiyopya

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (212) 963 33 47

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

ankara@eagvs.com

Etiyopya Vize Başvuru, Ankara

Sayın ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services olarak Etiyopya vizesi başvuru sürecine dair bilgi vermeyi amaçladığımız Ankara şube sayfamıza hoş geldiniz. Vize başvuru işlemleri ve Etiyopya seyahat planı ile ilgili gerekli bilgilere sayfamızı okumaya devam ederek ulaşabilirsiniz. Konu ile ilgili sıkça sorulan soruları konu başlıklarına ayırarak cevaplamış bulunmaktayız. Vize başvurusu, vize türlerine ait gerekli evraklar listesi, vize ücretleri, başvuru sonuçlanma süresi gibi başlıkları takip ederek sürece dair bilinmesi gerekenlere sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
Etiyopya vize başvuru işlemlerinizi prosedüre en uygun şekilde Euroasia GVS Ankara şubemiz ile birlikte gerçekleştirebilirsiniz. Vize süreciniz sonlanana kadar işlem detaylarını kurumumuz ile iletişimde kalarak kolaylıkla takip edebilirsiniz.
Etiyopya vize sürecine dair merak ettiklerinize ulaşmak için +90 (212) 963 33 47 telefon numarası ve ankara@eagvs.com e-posta adresini kullanarak Ankara şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Etiyopya Seyahati İçin Vize Gerekir mi?

Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti ülkelerine seyahat planlayan ziyaretçilerinden vize talep etmektedir. Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport türleri ile Etiyopya sınırlarına seyahat edecek vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunluluğu bulunmaktadır. 90 günü aşmayacak şekilde Diplomatik (Siyah) pasaport ile Etiyopya’da bulunmayı planlayan vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunlulukları yoktur. Etiyopya sınırlarında vize uygulaması bulunmamaktadır. Bu nedenle seyahatinize başlamadan önce vize sürecini tamamlamış olmanız gerekmektedir. Euroasia GVS Ankara şubemiz ile +90 (312) 963 05 07 telefon numarası ve ankara@eagvs.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçerek Etiyopya vize başvurunuzu en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

Etiyopya E-Vize

Ülkemiz sınırlarından Etiyopya vize başvuruları 1 Haziran 2018 itibariyle e-vize sistemi üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Elektronik vize başvurusu sayesinde işlemleriniz hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilerek sonucu daha önceden belirtmiş olduğunuz e-posta adresine gönderilmektedir. Etiyopya e-vize tek girişli olarak şahsınıza temin edilmektedir. E-vize sahibi olarak Etiyopya sınırlarına girişiniz yalnızca Addis Ababa Bole Uluslararası Havalimanı üzerinden sağlanmaktadır. Diğer seyahat noktalarını kullanarak e-vize ile giriş yapmanız mümkün değildir. Elektronik vizeniz Addis Ababa Bole Uluslararası Havalimanı içerisinde pasaportunuza işlenecektir. Etiyopya e-vizesine dair detaylı bilgi almak ve e-vize başvurusunda bulunmak için Euroasia GVS Ankara şubemize +90 (312) 963 05 07 telefon numarası ve ankara@eagvs.com e-posta adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Etiyopya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti vize başvurusu için gereken evraklar vize türüne göre farklılık göstermektedir. Etiyopya Turistik vize ve Etiyopya Ticari vize başvurularına ait evrakların listesine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Etiyopya sınırları içerisine seyahat etme amacınıza uygun olan vize başvurusu için gerekli olan evraklara dair detaylı bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. Vize başvuru işlemlerini başlatmak önce evraklarınızı eksiksiz olarak hazırladığınıza emin olmanız gerekmektedir. Konsolosluğa eksik evrak teslim edilmesi halinde şahsınızdan ek evrak talep edilebilir ve başvuru değerlendirmeniz tahmin edilenden uzun sürebilir ya da başvurunuz ret ile sonuçlanabilir. Etiyopya için belirlenen vize prosedürüne en uygun başvuruyu yapabilmek için Euroasia GVS Ankara şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Etiyopya Vize Başvuru formu 

Etiyopya vize başvuru formu vize değerlendirmesi aşamasında oldukça önemli bir role sahip olması nedeniyle dikkatle doldurulması gereken resmi bir formdur. Başvuru formu içerisinde yer alan sizi tanımaya ve seyahat amacınızı öğrenmeye yönelik olarak hazırlanmış soruları doğru ve eksiksiz bir şekilde yanıtlamanız gerekmektedir. Yanlış ya da eksik bilgi kullanılmış ve diğer gerekli evraklar ile tutarlılık göstermeyen formların vize reddine neden olabileceğini hatırlatmak isteriz. Etiyopya vize başvuru formunu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurabilirsiniz. Etiyopya vize başvuru formuna sitemiz üzerinden ulaşabilir ve başvuru formu doldurulması aşamasında Euroasia GVS Ankara şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

Etiyopya Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi

Etiyopya seyahati için Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden yapılan vize başvurularına ait değerlendirme ve onay verme yetkisi yalnızca Etiyopya Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Etiyopya Başkonsolosluğu’na aittir. Fahri konsoloslukların vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır. Etiyopya için yapmış olduğunuz vize başvurusu ortalama 3 ila 8 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Resmi tatiller, konsolosluk yoğunluğu, ek evrak talep edilmesi gibi durumlarda Etiyopya vize başvuru sonuçlanma süresi tahmin edilenden uzun olabilmektedir. Vize başvurunuz sırasında eksik evrak teslim etmemeye özen göstermeniz oldukça önemlidir. Şahsınızdan ek evrak talep edilmesi halinde sonuçlanma süreniz uzayabilir ya da eksik evrak teslim etme nedeni ile başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanabilir. Euroasia GVS Ankara şubemiz ile iletişime geçmeniz halinde Etiyopya vizesi başvuru işlemleri en doğru şekilde gerçekleştirilebilir ve sürecin takibini kolaylıkla yapabilirsiniz. 

Etiyopya Vize Ücretleri 

Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti için belirlenen vize ücretleri başvurulan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Etiyopya seyahat amacınıza uygun olan vize ücret detaylarına kurumumuz ile iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vize ücretini ödemeniz ile birlikte teslim alacağınız ücret dekontu diğer evraklarınız arasında yer almak durumundadır. Olumsuz sonuç alan vize başvurularına ait ücretler başvuru sahiplerine iade edilmemektedir. Hizmet bedeli ve konsolosluk harcı size belirtilen ücret içerisinde yer almaktadır. Etiyopya vizesi için belirlenen ücretin güncel olduğuna emin olmanız oldukça önemlidir.
Euroasia GVS Ankara şubemiz ile +90 (312) 963 05 07 telefon numarası ve ankara@eagvs.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçmeniz ya da şubemizi ziyaret etmeniz halinde 2023 yılına ait Etiyopya vize ücret detaylarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Etiyopya Seyahatine Dair Bilinmesi Gerekenler

  • Etiyopya vize başvurunuz öncesinde pasaportunuzun 10 yıldan daha eski olmadığına emin olmanız gerekmektedir. Deforme olmuş pasaport ile vize işlemleri sırasında ve Etiyopya sınır kapılarında sorun yaşayabileceğinizi hatırlatmak isteriz. 
  • Etiyopya vizesi tek girişli olarak verilen bir vizedir. Şahsınız adına geçerli olan vize süresi bitmeden yeni bir vize başvurusunda bulunmanızın mümkün olmadığını bilmelisiniz. 
  • Etiyopya seyahati öncesinde sarı humma, tetanos ve hepatit aşılarını yaptırmanız gerekmektedir. Sahip olduğunuz aşı kartını seyahatiniz boyunca yanınızda taşımanız gerekmektedir. 
  • Etiyopya seyahati için sahip olacağınız vize süreci vize başvuru işlemleriniz sona erdiği an başlamaktadır. Seyahat planına uygun olarak vize başvurunuzu gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz. 
  • Etiyopya sınır kapılarına geldiğinizde sınır görevlileri kontrolü için pasaportunuzun, aşı kartınızın, otel/uçak bilgilerinize ait belgelerin ve diğer tüm gerekli evrakların yanınızda olduğuna emin olmanız oldukça önem arz etmektedir. 

Etiyopya Vize Reddi

Ülkemiz sınırları içerisinden Etiyopya seyahat planı doğrultusunda gerçekleştirmiş olduğunuz vize başvurusu vize reddi ile sonuçlanabilir. Vize başvurunuza ait reddedilme nedeni şahsınıza belirtilir ise bu nedeni ortadan kaldırmak şartıyla tekrardan Etiyopya vize başvurusunda bulunabilir ya da konsolosluğa itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Vize talebi reddetme nedenlerini konsoloslukların açıklama zorunlulukları olmadığını hatırlatmak isteriz. Etiyopya vize başvurusu aşamasında eksik evrak teslim etmemeye özen göstermeniz gerekmektedir. Vize başvurularının reddedilmesi ait en sık rastlanan neden eksik evrak gözlemlenmiş olmasıdır. Kurumumuz ile iletişime geçerek Etiyopya için belirlenen prosedüre uygun vize başvurusunu hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. 

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Ankara şubesi olarak Etiyopya seyahati ve vize sürecini anlatmış olduğumuz şube sayfamızı okumuş bulunmaktasınız. Detaylı bilgi almak ve Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti vize başvuru işlemlerini başlatmak için ankara@eagvs.com e-posta adresini ve +90 (212) 963 33 47 telefon numarasını kullanarak Euroasia GVS Ankara şubemiz ile kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz.

Etiyopya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';