x
 • Etiyopya Vize Başvurusu Nereye, Nasıl Yapılmalı?

  Etiyopya Vize Başvurusu Nereye, Nasıl Yapılmalı?

  Etiyopya Konsolosluğu, Etiyopya vizesi başvurularının seyahatinizden kısa süre önce yapmanızı talep etmektedir.

 • Etiyopya'ya Kapıda Vize Var mı?

  Etiyopya'ya Kapıda Vize Var mı?

  Etiyopya seyahatlerinde Etiyopya kapı vizesi ya da havaalanı vizesi uygulaması bulunmamaktadır. Vize başvurularınızı seyahatinizden önce yapmanız gerekmektedir.

Etiyopya Vize Uygulamalarında Yeni Dönem!

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 1 Haziran 2018 tarihi itibariyle Etiyopya vize başvurularını artık E-vize şeklinde tamamlayabileceklerdir.
Vatandaşlarımız talep etmeleri halinde Etiyopya vizelerini dilerlerse elektronik ortamda dilerlerse seyahatleri öncesi vizelerini Türkiye'den alarak seyahat edebileceklerdir. 

Lütfen Dikkat! Etiyopya E-vizeleri ile ülkeye şimdilik sadece Addis Ababa Bole Uluslararası Havaalanı üzerinden giriş yapılabilmektedir. Diğer noktalardan Etiyopya Evize ile ülkeye giriş yapılmasına izin verilmemektedir!

Etiyopya Vize Başvurusu - Evraksız Etiyopya Vizesi

Değerli ziyaretçilerimiz, Etiyopya, Doğu Afrika’nın en büyük ülkelerinden biridir. Türkiye’ye vize muafiyeti uygulamadığından bu ülkeye turistik ve ticari amaçla gitmek isteyen Türk vatandaşlarının Etiyopya Vizesi alması gerekmektedir. Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin Etiyopya Vizesi alması şartı vardır. Ancak Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri 90 güne kadar sürecek seyahatleri için vizeden muaftır. Türk vatandaşları için sınır kapılarında vize verilmesi uygulaması yoktur.

Etiyopya Vize İşlemleri yapan kurumlarda biri de Euroasia Global Visa Services’dir. Ofisimizi arayıp yetkilimizle görüştüğünüz takdirde, sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan vize başvurunuzu gerçekleştirebiliyoruz.

Etiyopya Vize başvurularında hazırlanması gereken evrak listesi vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Vize başvurusunda bulunmadan önce yapmanız gereken şey seyahat türünüze karar vermektir. Etiyopya’ya vize türleri Turistik ve Ticari Vize olarak sınıflandırılabilir. Etiyopya Aile ve Arkadaş Ziyaret vizesi Turistik Vize kategorisine girmektedir.  Vize başvuru evraklarınızı (Turistik-Ticari) ekte bulunan listelerden size uygun olanına göre tamamlayıp gönderiniz, aksi takdirde pasaportunuz işleme alınmadan geri yollanabilir.

Bu arada Etiyopya Ticari vize başvurularında başvuru sahibinin ilk önce Etiyopya Göçmen Bürosu’na başvuru yapması gerekmektedir. Başvurusu kabul edilirse Etiyopya Büyükelçiliği veya Başkonsolosluğu Ticari vize verir. Göçmenlik Bürosu onayı olmadan yapılan vize başvuruları kabul edilmemektedir.  

Etiyopya vizesi 1, 3, 6 aylık ve 1 yıllık olarak verilebilmektedir. İlk kez Etiyopya vizesi alacaklara ilk başvuruda genellikle 1 aylık vize çıkmaktadır. Eğer başvuru sahibinin daha önce alınmış Etiyopya vizesi varsa, 3 -6 aylık veya 1 yıllık vize alabilmektedirler. Etiyopya vizesinin geçerlilik süresi başvuru işlemleri sonuçlanır sonuçlanmaz başlamaktadır. Bu nedenle seyahat tarihi ve vize başvuruları bu bilgiler göz önünde bulundurularak gerçekleştirilmelidir.

Başvuru yapacağınız vize türünü belirledikten sonra evize@eagvs.com adresimize e-mail göndererek ya da +90 (212) 963 33 47 hatlı numaramızı arayarak Etiyopya Vizesi 2023 güncel evrak listesi ve vize prosedürü ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Evraklarınızı hazırlayıp kargo yoluyla bize ulaştırdığınızda yetkilimiz belgelerinizi kontrol edip sizi bilgilendireceklerdir. Belgeleriniz eksiksiz tamamlandığında konsolosluktan randevunuzu alarak başvurunuzu gerçekleştireceklerdir. Vizeniz onaylandığında ise pasaportunuzu teslim alıp istediğiniz adrese kargo yoluyla göndereceklerdir.

etiyopya vizesi

Etiyopya Vizesi Nereden Alınır? 

Vize işlemlerinizi Euroasia GVS ile şahsen konsolosluk birimlerinde bulunmanıza gerek kalmadan, ikamet ettiğiniz ilden gerçekleştirebilirsiniz. Bu temsilcilik başvuru evraklarını ancak posta yoluyla kabul etmektedir. Eğer vize başvuru evraklarınızda hata yapmak ve zaman kaybetmek istemezseniz Euroasia Global Visa Services yetkilimizle iletişime geçebilirsiniz.Etiyopya Başkonsolosluğu ve  Etiyopya Konsolosluğunun yetki alanı sınırlaması yoktur. Bu nedenle Türkiye’nin hangi şehrinde ikamet ediyor olursanız olun, evraklarınızı İstanbul’daki merkez ofisimize gönderebilirsiniz. Yetkilimiz evraklarınızı kontrol edip konsolosluktan sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştireceklerdir. Yetkilimizle iletişime geçmek için help@eagvs.com adresimize mail gönderebilirsiniz.

Etiyopya Vize Başvuru Formu 

Etiyopya vize işlemlerinin en önemli aşaması Vize Başvuru Formunun doldurulmasıdır. Etiyopya Konsolosluğu tarafından İngilizce olarak hazırlanan bu form, İngilizce ve Türkçe doldurulabilmektedir. Vize yetkilileri başvurunuzu değerlendirirken formda yazılan bilgilerinizi dikkate alacağından Vize Başvuru Formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Aksi takdirde vizeniz olumsuz sonuçlanabileceği gibi işlem sürenizde uzayabilmektedir. Formunuzu doldurup imzaladıktan sonra 1 adet fotoğrafınızı da ekleyerek başvuru dosyasına koymalısınız.

Etiyopya Vize Başvuru Formu İçin Tıklayınız.

Eagvs Vize Takip Formu İçin Tıklayınız.

Etiyopya vize kaç günde çıkar?

Ankara’daki Etiyopya Büyükelçiliği ve İstanbul'daki Etiyopya Başkonsolosluğu vize başvurularını 3-8 iş günü içerisinde sonuca bağlamaktadır. Ancak bu süreler resmi tatiller, yoğunluk ve ek evrak istenmesi durumunda uzayabilmektedir. Bu neden Etiyopya vizenizin seyahat tarihinize yetişmesini isterseniz başvurunuzu seyahatinizden en az 10 gün önce yapmanızı tavsiye ederiz.

Etiyopya’ya acil seyahat gerçekleştirmek isterseniz yetkilimizi konuyla ilgili bilgilendirmenizi tavsiye ederiz. Yetkilimize acil seyahatinizin nedenini (bir yakınınızın hastalığı, ölümü olabilir) açıklayınız.

Etiyopya Vize Ücreti 2023

Etiyopya vize ücretleri seyahat süresine ve başvurulacak vize kategorisine göre değişiklik göstermektedir. Sizden istenilen vize ücreti; konsolosluk harcı, vize ücreti ve bizim hizmet bedelimizi kapsamaktadır. Vize ücretleri elden ya da banka hesabımıza yatırılabilmektedir. Vize ücretinizin ödendiğine dair dekontu yetkilimiz başvuru dosyanıza ekleyecektir.

Etiyopya vize başvurularında vizeniz olumsuz sonuçlansa bile Büyükelçilik tarafından ücret geri iade edilmez. Ancak başvuru sahibi hiçbir hizmet almadıysa ödediği ücreti 6 ay içinde kullanılabilmektedir.

Etiyopya 2023 güncel vize ücretleriyle ilgili bilgi almak isterseniz evize@eagvs.com adresimize mail gönderebilir ya da +90 (212) 963 33 47 hatlı numaramızı arayabilirsiniz.

Etiyopya Kapı Vizesi

Kenya ve Cibuti vatandaşları haricindeki tüm ülke vatandaşlarının Etiyopya’ya seyahat edebilmeleri için vize almaları zorunludur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Etiyopya Kapı Vizesi uygulaması yoktur. Türk ziyaretçiler Etiyopya gezileri öncesi Ankara’daki Etiyopya Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapmalıdır. Ancak aşağıdaki ülke vatandaşları ile bu ülkelerde ikamet izni olanlar, Bole Uluslararası Havalimanı’na varıştan itibaren 3 ay geçerli olmak üzere Kapıda Vize alabilmektedirler.

Kapıda Vize alabilen ülkeler şunlardır. Arjantin, Avustralya, Avusturya, Belçika, Brezilya, Kanada, Çin, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hindistan, İrlanda, İsrail, İtalya, Japonya, Kuveyt, Lüksemburg, Meksika, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Güney Kore, Kuzey Kore, Polonya, Portekiz, Rusya Federasyonu, Slovakya, Güney Afrika, İspanya, İsveç, İsviçre, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri.

Vize ile Etiyopya’ya Giriş

Etiyopya vizeniz onaylandıktan sonra bu ülkeye seyahat etmeden önce mutlaka sarıhumma, hepatit ve tetanos aşılarınızı mutlaka yaptırmalısınız. Ayrıca sıtmaya karşı önlem almayı unutmayınız. Ülkeye giriş esnasında sınır polisi kontrol etmek isteyeceğinden aşı kartlarınızı, gidiş-dönüş uçak biletlerinizi ve konaklayacağınız otele ait rezervasyon belgenizi yanınızda bulundurmalısınız. Ayrıca Etiyopya’da kapalı içme suyu kullanmaya ve pişmemiş yiyeceklerden uzak durmaya özen gösteriniz. Etiyopya’da acil müdahale gerektiren sağlık sorunlarında tercih edilebilecek hastanelerin başında Kore ve Rus Hastaneleri gelmektedir.

UYARILAR

 • Etiyopya vizesi planlanan seyahat tarihine veya otel rezervasyonuna göre verilmemektedir. Vizenizin süresi pasaportunuzun işlemden çıktığı tarihte başlar. Bu nedenle başvurunuzu ve seyahat tarihlerinizi bunu göz önünde bulundurarak belirleyiniz.
 • Etiyopya turist vizeleri tek girişlidir. Yeni bir Etiyopya vize başvurusu eski vize tarihi geçmeden yapılmamaktadır.
 • Başvuru formu, başvuru dilekçesi, otel ve uçak rezervasyonları, pasaport fotokopisi ve vize ücretinin yatırıldığına ilişkin dekont olmaksızın Etiyopya vize başvuruları kabul edilmemektedir. 
 • Etiyopya seyahatine giden kişilerin vize geçerlilik sürelerini aşmamaları gerekmektedir. Aksi takdirde 14 güne kadar olan aşımlarında her gün için 20 dolar para cezası ödeyeceklerdir. Vize süresini 14 günden fazla ihlal eden kişiler ise mahkemeye sevk edilmektedirler.
 • Etiyopya’ya sadece vize ile giriş çıkış yapabilen kişiler, Etiyopya’ya gittiklerinde yanlarında 3 bin dolar ya da mukabili kadar döviz varsa bunu mutlaka beyan etmek zorundadırlar. Bu kişiler ülkeden ayrılırken de yanlarında en fazla 3 bin dolar götürebilirler.
 • Eğer 3 bin dolardan fazla döviz çıkarmak isteyenler olursa, ülkeye girdiklerinde doldurdukları gümrük bildirim formunu, Etiyopya içindeyken döviz satın aldıklarını gösteren banka makbuzunu ibraz etmek zorundadırlar.
 • Yasal ikameti olup olmadığına bakılmaksızın, yabancıların Etiyopya’ya giriş-çıkışlarında 200 Etiyopya Bırr’ından fazlasını yanlarında taşımaları yasaktır. 
 • Etiyopya’da karaborsada döviz bozdurmak suç teşkil etmektedir. Bu nedenle Etiyopya seyahatiniz sırasında dövizinizi bankalar aracılığıyla bozdurmaya ve buna dair belgelerinizi saklamaya özen gösteriniz. 

etiyopya vize

Etiyopya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Etiyopya E-Vize 2021
A.C 12/05/21, 14:09 Cevabı Görüntüle
Etiyopya e-vize 2021 için hangi belgeler gerekiyor? Etiyopya E-Vize’ye nereden ve nasıl başvurabilirim? Etiyopya E-Vize için belgeleri nereden bir araya getirebilirim? Belgeleri size nasıl ulaştırabilirim? Belgeleri topladıktan sonra eksiklik çıkarsa bir sıkıntı çıkarır mı? Grup halinde başvuru yapsak indirim alabilir miyiz?
Etiyopya Vizesi Kaç Günde Çıkar?
Y.N 12/05/21, 13:59 Cevabı Görüntüle
Etiyopya vizesi kaç günde çıkar? Kız arkadaşımla düğünden sonra balayı için Etiyopya’ya gitmeyi düşünüyoruz. Düğün tarihinin ertesi günü gitmek istiyoruz şimdi başvursak Etiyopya vizesi için kaç günde vizemiz çıkar? Vizenin çıkış tarihinin bir limiti var mı? Çıkması halinde düğün ertelenirse eş durumu sıkıntı yaratır mı? Vizemizi almadan önce hangi belgeleri toplamamız gerek? Vizenin çıkması durumunda uçaktan öncesi için test ya da aşı yaptırmamız gerekiyor mu?
Etiyopya Vizesi Nasıl Alınır?
T.V 12/05/21, 13:51 Cevabı Görüntüle
Etiyopya vizesi nasıl alınır? Ben gelmeden işlemlerimi tamamlamanız mümkün müdür? Hatta iki kişiyiz bu yaz gitmeyi planlıyoruz ama gerekli şartlar nelerdir bilgi almak için rahatsız ediyorum sizi. Daha önce gitmedik başka vizelerimiz var Yunanistan’a gittik, İtalya’ya ben gittim ama Afrika tarafına hiç vize almadık bu vizelerimiz Etiyopya vizesi almamızı kolaylaştırır mı? Aşılar vs. neler gerekiyor detaylı bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler
Etiyopya Vize Başvurusu 2021
C.M 12/05/21, 13:42 Cevabı Görüntüle
Etiyopya vize başvurusu 2021 yılında nasıl yapılır? Kapanma durumunda olduğumuz için online başvuru yapabilir miyim? Etiyopya vizesi almak için seyahat belgesine ihtiyacım var mı? Vize için bir yaş sınırı var mı? Nişanlım ile birlikte gitmek istiyoruz. Bizim adımıza bu işlemleri tamamlayabilir misiniz? Davetiye ya da davetiyesiz Etiyopya vizesini nasıl alabiliriz?
Etiyopya Turistik Vize
S.O 12/05/21, 13:18 Cevabı Görüntüle
Etiyopya turistik vize için başvuruda bulunmak istiyorum. Pandemi sürecinde gidebilir miyim? Başvurum ne kadar sürede kabul olur? Eğer gidersem ve kapılar kapanırsa dönmem de bir sıkıntı olur mu? Etiyopya turistik vize için hangi belgelere ihtiyacım var? Turistik vize için test ya da aşı yaptırmam gerekiyor mu? Ülke içinde turist olacağım için ne gibi belgeler gerekiyor? Kapanma halinde vizem kabul olur mu? Bu arada benim yeşil pasaportum var yine de vize gerekli mi?
Etiyopya Vizesi için Gerekli Evraklar
F.N 12/05/21, 13:13 Cevabı Görüntüle
Etiyopya vizesi için gerekli evraklar nereye yükleniyor? Başvurmak istiyorum ama online bir başvuru bulamadım. Gerekli evrakların listesini her yerde farklı buldum. Vize başvurusu için gerekli evraklar nelerdir? Gerekli evrakları size fax mı yapmam gerekiyor yoksa ofis şubenize getirmem mi gerekiyor? Adli sicilim temiz değilse vize başvurum direkt red mi alır? Bazı ülkeler aşısız almıyor diye söylentiler duydum. Etiyopya vizesi için aşı olmam gerekiyor mu ya da ülke giriş çıkışlarında test yaptırmam gerekiyor mu?
Etiyopya Transit Vize
G.L 12/05/21, 13:06 Cevabı Görüntüle
Etiyopya transit vize alınabiliyor mu? Aktarma yapmak için transit vizeye ihtiyacım var mı? Kaç gün ya da saat içerisinde aktarma yapabilirim? Transit vizeyi gitmeden online başvurabilir miyim? Etiyopya’ya transit vize için bir ücret ödemem ya da ekstra belgeler hazırlamam gerekiyor mu? Etiyopya’dan nerelere aktarma yapabilirim? Aktarma yapacağım ülkeden davetiye alırsam tekrar transit vize başvurusu yapmak gerekir mi? Aktarma sürecinde benden test yaptırma mı isterler mi? Test yaptırmadan aktarma yapabilir miyim?
Etiyopya Vize Ücreti
A.Y 08/05/21, 13:25 Cevabı Görüntüle
Etiyopya vize ücreti ne kadar? Etiyopya’ya seyahat için gitmeyi planlıyorum. Vize başvurumu online yapabilir miyiz? Ne kadar sürede Etiyopya vize başvurum kabul olur. Yasakların tarihleri oynama süresinde gidip dönme sıkıntım olur mu? Etiyopya’ya gidebilmek için banka hesaplarımız da belirli miktarda para bulunması gerekiyor mu? Gitme için herhangi bir aşı ya da test yaptırmam gerekir mi?
Etiyopya Vize
M.T 15/04/21, 13:33 Cevabı Görüntüle
Etiyopya vize başvurusu yapmak için ilgili birim neresidir. İş için gitmem gerekiyor fakat eşimde benimle gelecek. Benim davetiyem var ama eşimin yok ona ayrı seyahat amaçlı vize mi almam gerekiyor? Evli olduğumuz için bana gelen davetiye ile ona da vize alabilir miyiz? Bu işlemi sizler yapabilir misiniz? Davetiye gönderen şirket eşime de gerekli belgeleri çıkarırsa aynı sürede işlemlerimiz tamamlanır mı? Seyahat izin belgesi almak için benim davetiyeyi konsolosluk kabul eder mi?
Etiyopya Vizesi
A.H 06/04/21, 20:19 Cevabı Görüntüle
Etiyopya vizesi nereden alacağım? Coronadan dolayı ulaşım biraz riskli online başvuru araştırdım ama bulamadım. 2021 yılı için vize istiyorum ama gerekli dosyaların ve belgelerin neler olduğunu ve nerden alınacağını bilmiyorum. Seyahat için Etiyopya’ya gitmek istiyorum bunun için bir sakınca ya da turistik amaçlı gitmek için ekstra bir test, aşı ya da pcr gerekiyor mu? Bu işlemleri ne kadar sürede tamamlayabilirsiniz?
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';