x
Afrika'nın en büyük ticari etkinliği olan Afrika CEO Forum'a Ruanda, Kigali ev sahipliği yapıyor. 25-26 Mart tarihlerinde Ruanda vize işlemlerinizi Euroasia GVS ile gerçekleştirebilirsiniz.

Afrika CEO Forum 2019

Afrika'nın en büyük ticari etkinliği olan Afrika CEO Forum'a Ruanda, Kigali ev sahipliği yapıyor. 25-26 Mart tarihlerinde Ruanda vize işlemlerinizi Euroasia GVS ile gerçekleştirebilirsiniz.

Devamı
Etiyopya Konsolosluğu, Etiyopya vizesi başvurularının seyahatinizden kısa süre önce yapmanızı talep etmektedir.

Etiyopya Vize Başvurusu Nereye, Nasıl Yapılmalı?

Etiyopya Konsolosluğu, Etiyopya vizesi başvurularının seyahatinizden kısa süre önce yapmanızı talep etmektedir.

Etiyopya seyahatlerinde Etiyopya kapı vizesi ya da havaalanı vizesi uygulaması bulunmamaktadır. Vize başvurularınızı seyahatinizden önce yapmanız gerekmektedir.

Etiyopya'ya Kapıda Vize Var mı?

Etiyopya seyahatlerinde Etiyopya kapı vizesi ya da havaalanı vizesi uygulaması bulunmamaktadır. Vize başvurularınızı seyahatinizden önce yapmanız gerekmektedir.

Etiyopya Vize Uygulamalarında Yeni Dönem!

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 1 Haziran 2018 tarihi itibariyle Etiyopya vize başvurularını artık E-vize şeklinde tamamlayabileceklerdir.
Vatandaşlarımız talep etmeleri halinde Etiyopya vizelerini dilerlerse elektronik ortamda dilerlerse seyahatleri öncesi vizelerini Türkiye'den alarak seyahat edebileceklerdir. 

Lütfen Dikkat! Etiyopya E-vizeleri ile ülkeye şimdilik sadece Addis Ababa Bole Uluslararası Havaalanı üzerinden giriş yapılabilmektedir. Diğer noktalardan Etiyopya Evize ile ülkeye giriş yapılmasına izin verilmemektedir!

Etiyopya Vize Başvurusu

Euroasia Global Visa Services’e Hoş geldiniz…

Değerli ziyaretçilerimiz, Etiyopya, Doğu Afrika’nın en büyük ülkelerinden biridir. Türkiye’ye vize muafiyeti uygulamadığından bu ülkeye turistik ve ticari amaçla gitmek isteyen Türk vatandaşlarının Etiyopya Vizesi alması gerekmektedir. Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin Etiyopya Vizesi alması şartı vardır. Ancak Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri 90 güne kadar sürecek seyahatleri için vizeden muaftır. Türk vatandaşları için sınır kapılarında vize verilmesi uygulaması yoktur.

Etiyopya Vize İşlemleri yapan kurumlarda biri de Euroasia Global Visa Services’dir. Ofisimizi arayıp yetkilimizle görüştüğünüz takdirde, sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan vize başvurunuzu gerçekleştirebiliyoruz.

Etiyopya Vize başvurularında hazırlanması gereken evrak listesi vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Vize başvurusunda bulunmadan önce yapmanız gereken şey seyahat türünüze karar vermektir. Etiyopya’ya vize türleri Turistik ve Ticari Vize olarak sınıflandırılabilir. Etiyopya Aile ve Arkadaş Ziyaret vizesi Turistik Vize kategorisine girmektedir.  Vize başvuru evraklarınızı (Turistik-Ticari) ekte bulunan listelerden size uygun olanına göre tamamlayıp gönderiniz, aksi takdirde pasaportunuz işleme alınmadan geri yollanabilir.

Bu arada Etiyopya Ticari vize başvurularında başvuru sahibinin ilk önce Etiyopya Göçmen Bürosu’na başvuru yapması gerekmektedir. Başvurusu kabul edilirse Etiyopya Büyükelçiliği veya Başkonsolosluğu Ticari vize verir. Göçmenlik Bürosu onayı olmadan yapılan vize başvuruları kabul edilmemektedir.  

Etiyopya vizesi 1, 3, 6 aylık ve 1 yıllık olarak verilebilmektedir. İlk kez Etiyopya vizesi alacaklara ilk başvuruda genellikle 1 aylık vize çıkmaktadır. Eğer başvuru sahibinin daha önce alınmış Etiyopya vizesi varsa, 3 -6 aylık veya 1 yıllık vize alabilmektedirler. Etiyopya vizesinin geçerlilik süresi başvuru işlemleri sonuçlanır sonuçlanmaz başlamaktadır. Bu nedenle seyahat tarihi ve vize başvuruları bu bilgiler göz önünde bulundurularak gerçekleştirilmelidir.

Başvuru yapacağınız vize türünü belirledikten sonra help@eagvs.com adresimize e-mail göndererek ya da +90 212 963 03 43 hatlı numaramızı arayarak Etiyopya Vizesi 2019 güncel evrak listesi ve vize prosedürü ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Evraklarınızı hazırlayıp kargo yoluyla bize ulaştırdığınızda yetkilimiz belgelerinizi kontrol edip sizi bilgilendireceklerdir. Belgeleriniz eksiksiz tamamlandığında konsolosluktan randevunuzu alarak başvurunuzu gerçekleştireceklerdir. Vizeniz onaylandığında ise pasaportunuzu teslim alıp istediğiniz adrese kargo yoluyla göndereceklerdir.

etiyopya vizesi

Etiyopya Vizesi Nereden Alınır? 

Vize işlemlerinizi Euroasia GVS ile şahsen konsolosluk birimlerinde bulunmanıza gerek kalmadan, ikamet ettiğiniz ilden gerçekleştirebilirsiniz. Bu temsilcilik başvuru evraklarını ancak posta yoluyla kabul etmektedir. Eğer vize başvuru evraklarınızda hata yapmak ve zaman kaybetmek istemezseniz Euroasia Global Visa Services yetkilimizle iletişime geçebilirsiniz.Etiyopya Başkonsolosluğu ve  Etiyopya Konsolosluğunun yetki alanı sınırlaması yoktur. Bu nedenle Türkiye’nin hangi şehrinde ikamet ediyor olursanız olun, evraklarınızı İstanbul’daki merkez ofisimize gönderebilirsiniz. Yetkilimiz evraklarınızı kontrol edip konsolosluktan sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştireceklerdir. Yetkilimizle iletişime geçmek için help@eagvs.com adresimize mail gönderebilirsiniz.

Etiyopya Vize Başvuru Formu 

Etiyopya vize işlemlerinin en önemli aşaması Vize Başvuru Formunun doldurulmasıdır. Etiyopya Konsolosluğu tarafından İngilizce olarak hazırlanan bu form, İngilizce ve Türkçe doldurulabilmektedir. Vize yetkilileri başvurunuzu değerlendirirken formda yazılan bilgilerinizi dikkate alacağından Vize Başvuru Formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Aksi takdirde vizeniz olumsuz sonuçlanabileceği gibi işlem sürenizde uzayabilmektedir. Formunuzu doldurup imzaladıktan sonra 1 adet fotoğrafınızı da ekleyerek başvuru dosyasına koymalısınız.

Etiyopya Vize Başvuru Formu İçin Tıklayınız.

Eagvs Vize Takip Formu İçin Tıklayınız.

Etiyopya vize kaç günde çıkar?

Ankara’daki Etiyopya Büyükelçiliği ve İstanbul'daki Etiyopya Başkonsolosluğu vize başvurularını 3-8 iş günü içerisinde sonuca bağlamaktadır. Ancak bu süreler resmi tatiller, yoğunluk ve ek evrak istenmesi durumunda uzayabilmektedir. Bu neden Etiyopya vizenizin seyahat tarihinize yetişmesini isterseniz başvurunuzu seyahatinizden en az 10 gün önce yapmanızı tavsiye ederiz.

Etiyopya’ya acil seyahat gerçekleştirmek isterseniz yetkilimizi konuyla ilgili bilgilendirmenizi tavsiye ederiz. Yetkilimize acil seyahatinizin nedenini (bir yakınınızın hastalığı, ölümü olabilir) açıklayınız.

Etiyopya Vize Ücreti 2019 

Etiyopya vize ücretleri seyahat süresine ve başvurulacak vize kategorisine göre değişiklik göstermektedir. Sizden istenilen vize ücreti; konsolosluk harcı, vize ücreti ve bizim hizmet bedelimizi kapsamaktadır. Vize ücretleri elden ya da banka hesabımıza yatırılabilmektedir. Vize ücretinizin ödendiğine dair dekontu yetkilimiz başvuru dosyanıza ekleyecektir.

Etiyopya vize başvurularında vizeniz olumsuz sonuçlansa bile Büyükelçilik tarafından ücret geri iade edilmez. Ancak başvuru sahibi hiçbir hizmet almadıysa ödediği ücreti 6 ay içinde kullanılabilmektedir.

Etiyopya 2019 güncel vize ücretleriyle ilgili bilgi almak isterseniz help@eagvs.com adresimize mail gönderebilir ya da +90 212 963 03 43 hatlı numaramızı arayabilirsiniz.

Etiyopya Kapı Vizesi

Kenya ve Cibuti vatandaşları haricindeki tüm ülke vatandaşlarının Etiyopya’ya seyahat edebilmeleri için vize almaları zorunludur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Etiyopya Kapı Vizesi uygulaması yoktur. Türk ziyaretçiler Etiyopya gezileri öncesi Ankara’daki Etiyopya Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapmalıdır. Ancak aşağıdaki ülke vatandaşları ile bu ülkelerde ikamet izni olanlar, Bole Uluslararası Havalimanı’na varıştan itibaren 3 ay geçerli olmak üzere Kapıda Vize alabilmektedirler.

Kapıda Vize alabilen ülkeler şunlardır. Arjantin, Avustralya, Avusturya, Belçika, Brezilya, Kanada, Çin, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hindistan, İrlanda, İsrail, İtalya, Japonya, Kuveyt, Lüksemburg, Meksika, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Güney Kore, Kuzey Kore, Polonya, Portekiz, Rusya Federasyonu, Slovakya, Güney Afrika, İspanya, İsveç, İsviçre, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri.

Vize ile Etiyopya’ya Giriş

Etiyopya vizeniz onaylandıktan sonra bu ülkeye seyahat etmeden önce mutlaka sarıhumma, hepatit ve tetanos aşılarınızı mutlaka yaptırmalısınız. Ayrıca sıtmaya karşı önlem almayı unutmayınız. Ülkeye giriş esnasında sınır polisi kontrol etmek isteyeceğinden aşı kartlarınızı, gidiş-dönüş uçak biletlerinizi ve konaklayacağınız otele ait rezervasyon belgenizi yanınızda bulundurmalısınız. Ayrıca Etiyopya’da kapalı içme suyu kullanmaya ve pişmemiş yiyeceklerden uzak durmaya özen gösteriniz. Etiyopya’da acil müdahale gerektiren sağlık sorunlarında tercih edilebilecek hastanelerin başında Kore ve Rus Hastaneleri gelmektedir.

UYARILAR

  • Etiyopya vizesi planlanan seyahat tarihine veya otel rezervasyonuna göre verilmemektedir. Vizenizin süresi pasaportunuzun işlemden çıktığı tarihte başlar. Bu nedenle başvurunuzu ve seyahat tarihlerinizi bunu göz önünde bulundurarak belirleyiniz.
  • Etiyopya turist vizeleri tek girişlidir. Yeni bir Etiyopya vize başvurusu eski vize tarihi geçmeden yapılmamaktadır.
  • Başvuru formu, başvuru dilekçesi, otel ve uçak rezervasyonları, pasaport fotokopisi ve vize ücretinin yatırıldığına ilişkin dekont olmaksızın Etiyopya vize başvuruları kabul edilmemektedir. 
  • Etiyopya seyahatine giden kişilerin vize geçerlilik sürelerini aşmamaları gerekmektedir. Aksi takdirde 14 güne kadar olan aşımlarında her gün için 20 dolar para cezası ödeyeceklerdir. Vize süresini 14 günden fazla ihlal eden kişiler ise mahkemeye sevk edilmektedirler.
  • Etiyopya’ya sadece vize ile giriş çıkış yapabilen kişiler, Etiyopya’ya gittiklerinde yanlarında 3 bin dolar ya da mukabili kadar döviz varsa bunu mutlaka beyan etmek zorundadırlar. Bu kişiler ülkeden ayrılırken de yanlarında en fazla 3 bin dolar götürebilirler.
  • Eğer 3 bin dolardan fazla döviz çıkarmak isteyenler olursa, ülkeye girdiklerinde doldurdukları gümrük bildirim formunu, Etiyopya içindeyken döviz satın aldıklarını gösteren banka makbuzunu ibraz etmek zorundadırlar.
  • Yasal ikameti olup olmadığına bakılmaksızın, yabancıların Etiyopya’ya giriş-çıkışlarında 200 Etiyopya Bırr’ından fazlasını yanlarında taşımaları yasaktır. 
  • Etiyopya’da karaborsada döviz bozdurmak suç teşkil etmektedir. Bu nedenle Etiyopya seyahatiniz sırasında dövizinizi bankalar aracılığıyla bozdurmaya ve buna dair belgelerinizi saklamaya özen gösteriniz. 

etiyopya vize

 

Etiyopya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Cevabı Görüntüle
P. Jean ETCHEBARNE 06/04/19, 12:23
I want to go to Ethiopia from 29 april to 05 may, i'm a french citizen, can i get a tourist visa from your office in Etiler ?
Wich kind of document i have to bring (send) to you ?
Thank you
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES