x
Dubai

Vize İşlemleri

Dubai

Dubai Vize İşlemleri Ankara

S. Tekin 15/08/19, 15:51
Merhaba, ben ve arkadaşım Dubai'ye tatil için gitmek istiyoruz. İkimiz de Ankara'da yaşıyoruz ama arkadaşım Avrupa Birliği vatandaşı ve burada çalışıyor. Dubai vize işlemleri Ankara için yapılırken nereden müracaat edilmeli? Bir de arkadaşımın Türkiye'den Ankara Dubai vizesi başvurusu yapması olanaklı mı? Dubai vizesi Ankara işlemi yapılırken parmak izi vermek için Dubai Konsolosluğuna mı gitmemiz gerekli? Son soru olarak ben çalışmaya yeni başladım. Bu evraklarla vize almam mümkün mü? Şimdiden yanıtınız için teşekkür ederim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba,

Avrupa Birliği vatandaşları Dubai vizelerini kapı vizesi olarak ülke girişlerinde, ücretsiz olarak alabilirler. Vize başvurusu yapması gereken T.C. vatandaşların başvuru öncesi evrak kontrollerini doğru yapması vize reddi almalarını önler. Bordo pasaport sahibiyseniz e-vizenizi Türkiye'den almadan ülkeye giriş yapamazsınız. T.C. vatandaşları için Dubai vizesi kapıdan değil, tek evrakla (pasaportla) online başvuru sistemi üzerinden, yalnızca yetkili seyahat acenteleri tarafından alınabilmektedir. 

Euroasia GVS olarak Emirates Group iştirakı Dnata Group ile tüm Dubai vize türlerini kapsayacak şekilde iş ortaklığımız bulunmaktadır. Bu sayede Dubai vizelerinizi doğrudan BAE Göçmenlik Ofisi'nden en hızlı ve en uygun fiyata alabilmekteyiz. 

Dubai vizesi online olarak yapıldığı için Dubai Konsolosluğuna gitmeniz gerekmez ve Dubai vizesi Ankara başvurusunu Dubai Göçmenler Ofisi almaktadır. Eğer gri (hizmet), yeşil (hususi), siyah (diplomatik) pasaport sahibi iseniz Dubai turistik vizesi için başvuru yapmadan 180 gün içinde 90 gün boyunca konaklama hakkına sahipsiniz. Ancak bordo (umuma mahsus) pasaport sahibi olanların vize başvurusu yapması gerekir. Bunun için gerekli evraklar doldurulmalı ve kalınacak süreye göre vize başvurusu yapılmalıdır.

Dört çeşit Dubai turistik vizesi vardır; 30 günlük multi, 30 günlük tek girişli, 90 günlük multi ve 90 günlük tek girişli vize. Başvuru öncesi seyahat süresi göz önünde bulundurularak başvuru yapılacak vize türü belirlenmelidir. Ankara Dubai vizesi alındıktan sonra 58 gün içinde ülkeye giriş yapılmazsa aldığınız vize iptal edilir. Vize başvurusu elektronik ortamda yapıldığı için gereken evraklar bellidir ve ayrıca çalışma evraklarınızı vermenize gerek yoktur. Ayrıca Dubai vizesi elektronik ortamda ve online olarak yapıldığı için parmak izi de istenmememktedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de ikameti olan yabancılardan başvuru için istenen evraklar ise şöyledir;

  • Seyahat bitim tarihine kadar geçerliliği olan sayfaları yıpranmamış pasaportun kimlik bilgilerini içeren sayfalarının taranmış hali (pasaport üzerine herhangi bir işlem yapılmaz ama ülke sınır girişinde polis kontrolü sırasında kontrol yapan memur sizi pasaportunuzu yıpranmış olduğu için ülkeye almayabilir) 
  • Vize başvuru ücreti yatırıldığını gösteren makbuz 
  • Uçak bilet rezervasyonu (gidiş-dönüş) 

Saygılarımızla,

Evrim

dubai vize işlemleri ankara

 

Cevap Ver