x
Dubai

Vize İşlemleri

Dubai

Dubai Avrupa Vatandaşlarından Vize İstiyor Mu

İ. Yüksel 26/08/19, 11:44
Merhaba, ben ve eşim bir ay sonra Dubai'ye tatil için gitmek istiyoruz ama bazı konular hakkında yeterince bilgi bulamadık. Ben Avrupa'da doğdum ve Avrupa vatandaşıyım. Biz üç ay önce evlendiğimiz için eşim hala Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve bordo pasaport sahibi. Dubai'ye giriş için vize alırken ikimizin de vize başvurusu yapması gerekir mi? Dubai Avrupa vatandaşlarından vize istiyor mu? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi
Merhaba, Dubai Avrupa Vatandaşlarından vize istiyor mu sorusu sıkça sorulan ve ulaşılan kaynaklarda kafa karıştıran bir konu. Ancak Avrupa vatandaşları Dubai vizesi almadan ülkeye giriş çıkış yapabiliyor. Avrupa Birliği üyesi ülkelerin vatandaşları Dubai'ye seyahat ederken vize almak zorunda değiller. Ancak Dubai seyahati yapılırken birlikte giden kişilerin her biri kendi durumuna göre değerlendirildiği için eşiniz vize başvurusu yapmak zorunda. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bordo (umuma mahsus) pasaport sahibi kişilerin Dubai seyahati öncesinde Dubai e-vize başvurusu yapması gerekir. Planladığınız seyahat öncesinde sizin Dubai vizesi başvurusu yapmanıza gerek yok ama eşiniz başvuru yapmalı. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bordo pasaport sahibi kişiler başvuru yaparken Dubai tarafından belirlenen prosedüre uygun davranmalı yoksa vize almayabilir. Bu durumda hem tatil planınız bozulur hem de maddi açıdan kayıp yaşarsınız.
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bordo pasaport sahibi olanlar şu prosedürü takip etmelidir;
 
• Son 10 yıl içinde alınmış ve tatil bitene kadar olan süreyi kapsayacak kadar kullanım hakkı bulunan pasaport 
• DUBAİ vize başvurusu yapılırken pasaport üzerine işlem yapılmaz çünkü işlemler ve başvuru elektronik ortamda yapılır. Pasaportun kimlik bilgilerinin olduğu ön sayfaların renkli taranmış hali gereklidir. Ancak ülkeye giriş yaparken pasaport kontrolü yapılırken pasaport kontrolü sırasında polis yıpranmış pasaport sahiplerini şüpheli bulup ülkeye almayabilir. Bu konuda dikkatli olmak gerekir. 
• Beyaz zemin üzerine renkli çekilmiş ve yüzün tamamen göründüğü fotoğrafın renkli taranmış fotokopisi 
• Dubai visa başvurusu için yapılan ödemeye ait dekont 
• Ülkede kalınacak yerin adresi ve uçak bileti rezervasyonu da istenen belgeler arasında bulunmalıdır. 
Bu işlemler gerekli şekilde yapıldıktan sonra başvuru yapılırsa vize almak konusunda sorun yaşanmaz. Dubai Avrupa vatandaşlarından vize istiyor mu sorusuna başta cevap verildiği gibi sizin vize başvurusu yapmanıza gerek bulunmamaktadır. 
 
Saygılarımızla,
 
Evrim
Y. Günsal 07/10/19, 12:52

Merhaba sayfanızı ziyaret ettim ve bazı eksik olduğum bilgiler konusunda sizlere danışmak istiyorum. Almanya’da doğdum, büyüdüm ve Alman vatandaşıyım. 94 yılı Türkiye göçmeniyim ama Alman pasaportum var. Dubai’ye gezmek için seyahat etmek istiyorum Dubai Avrupa vatandaşlarından vize istiyor mu ? Soruma cevap alabilirsem çok memnun olurum şimdiden teşekkür.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 07/10/19, 12:55

Merhaba; Öncelikle genellikle müşterilerimizden bizlere yönlendirilen sorular arasında sıklıkla "Dubai Avrupa Vatandaşlarından Vize istiyor mu" sorusu ile karşılaşıyoruz. Şu var ki Dubai ülkesine ziyaret edecek olan yolcular arasında vize alması gereken ülke vatandaşlarının Dubai için gerekli olan vizeye sahip olmadan ülkeye girmeleri olanaksızdır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başta olmakla birlikte pek çok ülke vatandaşına Birleşik Arap Emirlikleri Dubai e-vize uygulamaktadır. Bir diğer adı Dubai Havayolu vizesi olarak bilinir, bu vize türü havayolu firmaları resmi vize sağlayıcılarından temin edilmektedir.Avrupa Vatandaşları Dubai için vize temin etmeden Dubai sınırları içerisinde giriş çıkış yapma hakkına sahiptir.

Avrupa Birliği vatandaşları ücretsiz olarak Dubai Uluslararası Havalimanı'ndan kapı vizesine sahip olabilirler. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bordo pasaport ile seyahat edecek yolcular Dubai tarafından belirlenen birkaç yöntemleri yerine getirmeleri gerekmektedir. Bunlar; Son 10 yıl içerisinde alınmış ve yolculuğunuzun bitiş tarihine kadar yeterli olacak süre zarfına sahip olan pasaport, Pasaportun kimlik bilgilerinin olduğu ön sayfaların renkli taranmış hali (defolu olmamalı), beyaz zemin üzerine renkli çekilmiş ve yüzün tamamen net göründüğü fotoğrafın renkli taranmış fotokopisi, Dubai vize başvurusu için ödemiş olduğu ücretin dekontu, Dubai’ de konaklayacağınız yerin adresi ve uçak bileti rezervasyonu. Sizlere bahsetmiş olduğumuz bu yöntemleri eksiksiz ve hatasız olarak yerine getirdiğiniz dahilinde sorunsuz bir şekilde sahip olacağınız vize sonuçlanmasında herhangi bir olumsuz durum ile karşılaşılmaz. Dubai girişte vize olarak bilinen kapı vizesi ile ilgili detaylı bilgiyi aşağıdaki bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz. 

Dubai kapı vizesi

Dubai Vize Servisi İstanbul,

Evrim

Cevap Ver