x
Danimarka

Vize İşlemleri

Danimarka

Danimarka Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Değerli  Ziyaretçimiz Hoş Geldiniz...

Danimarka Vize başvurularında hazırlanması gereken evraklar mesleksel durumlarınıza ve seyahat türünüze göre hazırlamanız gereken evraklar değişiklik göstermektedir. Sayfamızın devamında Danimarka vize başvurusunda bulunacakların  hazırlaması gereken güncel evrak listesiyle ilgili ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz. 

Ek Hizmetlerimiz: Danimarka seyahatinizde 30 bin  Euro teminatlı seyahat sağlık sigortanızı, kalacağınız otel rezervasyonlarınız, uçak bileti rezervasyonunuzu ofisimiz aracılığıyla yaptırabilirsiniz.

Türkiye'nin neresinde olursanız olun evraklarınızı ofisimize kargoyla göndererek Danimarka vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Destek hattımıza bağlanarak Danimarka vize işlemleriyle ilgili 2023 yılı güncel bilgileri hakkında bilgi alabilirsiniz. 

Danimarka Turistik Vize Başvurusu İçin Evraklar

Standart Evraklar

 • Pasaport 

Danimarka vize işlemlerinde son 10 yıl içinde alınmış bordo pasaportunuzun seyahatinizin bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Vizenizin işlenebilmesi için pasaportunuzda en az 2 boş sayfa bulunmalıdır. Eski, yıpranmış ve sayfası bulunmayan pasaportlarınızı başvurudan önce yenilemenizi tavsiye ederiz. Lacivert pasaportlarla yapılan başvurular kabul edilmez. Ayrıca kızlık soyadı ile çıkarılan pasaportlar evlendikten sonra geçerli olmaz, bu nedenle isim ya da soy isminiz değiştiğinde yeni pasaport çıkarmalısınız. Danimarka vize başvurusu sırasında varsa eski pasaportlarınızı sunmanızı tavsiye ederiz. Pasaportlarınızda bulunan eski Schengen vizelerinizin, Amerika, Birleşik Krallık, Kanada, Kore, Japonya, Yeni Zelanda ve Avustralya devletlerine ait vizelerinizin fotokopilerini de vize başvuru dosyanıza eklemeniz gerekecektir.

danimarka turist vizesi

 •  2 Adet biometrik fotoğraf

Son 6 ay içerisinde çekilmiş olan fotoğraflarınız 35x45 mm ölçülerinde, arka fonu beyaz olmalıdır. Fotoğrafta başvuru sahibinin yüzü, çenesi, alnı, burnu, gözleri, kaşları ve ağzı net bir şekilde görülmelidir. Danimarka vize başvurusu için sunduğunuz fotoğrafların pasaportunuzda bulunan herhangi bir vizede kullanılmamış olmasına dikkat edin. 

 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi

Nüfus cüzdanınızın ön ve arka yüzünün fotokopisini başvuru dosyanıza eklemeyi unutmamalısınız. Ayrıca yeni çipli kimlik başvurusu yaptıysanız ancak yeni kimliğiniz Danimarka vize başvurusu sırasında elinize ulaşmadıysa Nüfus Müdürlüğünden alacağınız geçici kimlik belgesinin fotokopisini Danimarka vize başvuru dosyanıza ekleyebilirsiniz.

 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği Nüfus Müdürlüklerinden alınmış olmalı. E- devlet şifresiyle edinilmiş belgeler kabul edilmemektedir. Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneklerinde düşünceler bölümü işlenmiş olmalı, aile ve kardeş bilgilerini içermeli, yerleşim yeri gibi bilgiler belgede yer almalıdır. 

 • Banka hesap dökümü 

Danimarka vize başvurusunda bulunacak kişi varsa kendi adına açılmış şahsi banka hesap dökümlerini veya aile ortak banka hesap dökümlerini sunmak zorundadır. Banka hesap dökümlerinin geriye dönük son 3 aylık hesap hareketliliklerinizi içermesi, vize başvuru tarihinizden en geç 15 gün önce alınmış olması ve en az 5 bin TL bakiyesi bulunması gerekmektedir. Belge banka tarafından kaşelenmiş, görevli tarafından ıslak imzası atılmış ve imza atan görevlinin bankada imza atma yetkisini gösteren imza sirküleri ile birlikte temin edilmelidir. ATM çıktısı şeklinde alınan banka hesap dökümleri ise kabul edilmemektedir. 

 • Danimarka Vize Başvuru Formu 

Başvuru sahibi tarafından eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulup imzalanan başvuru formu Danimarka Vizesi başvurusu sırasında mutlaka sunulmalı. Başvuru Formu olmayan başvurular kabul edilmez. 

Danimarka vize başvur formu

Mesleksel Evraklar

A) Çalışanlar için Evrak Lİstesi

 • Vize talep dilekçesi/Şirket yazısı: Danimarka Konsolosluğuna hitaben şirketin antetli kağıdına yazılmalı, imzalı ve kaşeli şekilde teslim edilmeli. Mektupta başvuru sahibinin ne görevle, ne kadar süredir şirkette çalıştığı belirtilmeli, Danimarka ziyaretinden sonra çalışmaya devam edeceği eklenmelidir. 
 • Şirketin Faaliyet Belgesi: Son 3 aydan eski olmayan Faaliyet Belgesi, Vergi, Levhası, İmza Sirküleri, Sicil Gazetesi fotokopisi gibi belgeler başvuru sırasında sunulmalıdır. 
 • Çalışana ait son 3 aya ait maaş bordrosu
 • İşe giriş bildirgesi
 • 4A detaylı hizmet dökümü

B) Şirket Sahipleri İçin Evrak Listesi

 • Vize talep dilekçesi/Şirket yazısı: Danimarka Konsolosluğuna hitaben yazılan ve seyahat tarihleri ile seyahat amacını içeren yazı. Şirketin antetli kağıdına yazılmalı ve ıslak imzalı olmalı. 
 • Güncel tarihli şirket evrakları: Oda Sicil Kaydı, Faaliyet Belgesi, Ticaret Sicil Gazetesi, Vergi Levhası

C) Kamu Kurumu Çalışanları İçin Evrak Listesi

 • Vize talep dilekçesi/Kurum izin yazısı
 • Çalışma belgesi
 • Resmi izin belgesi
 • Görev kimlik kartı
 • Maaş bordrosu

D) Emekliler için Evrak Listesi

 • Vize talep dilekçesi 
 • Emekli kartı fotokopisi
 • Emekli olduğunu kanıtlayan belgeler: Emekli maaşını aldığı banka hesap hareketleri 

E) Çİftçiler İçin Evrak Listesi

• Ziraat Odası'ndan alınmış çiftçi sertifikası

F) Öğrenciler İçin Evrak Listesi  

 • Öğrenci belgesi: İngilizce ve orijinal olarak sunulmalı.
 •  Muvaffakatname:  Başvuran kişi 18 yaşından küçük ise anne ve baba tarafından imzalanmış ve noter onaylı muvaffakatname sunulmalı. Sadece bir ebeveynin çocuğa eşlik etmesi durumunda, diğer ebeveynin noter onaylı muvaffakatname sunması gerekmektedir. Eğer çocuk anne babasıyla seyahat ediyorsa muvaffakatnameye gerek yoktur.

G) Ev Hanımları İçin Evrak Listesi

 •  Vize talep dilekçesi: Konsolosluğa hitaben yazılmalı, seyahat tarihleri, amacı, sponsor hakkında bilgileri içermelidir. 
 • Şahsi banka hesap özeti: Son üç aylık hareketler ve içerisinde en az 35 bin TL bakiye olmalı.

Öğrenciler / Ev Hanımları İçin Sponsor Olacak Kişilerin Hazırlaması Gereken Evraklar 

Sponsor olacak kişi işveren ise;

 1. Sponsor yazısı: Şirket antetli kağıdına yazılmalı ve sponsor olunacak kişiye yakınlık derecesi belirtilmelidir. 
 2. 4B hizmet dökümü
 3. Güncel tarihli şirket evrakları: Faaliyet belgesi, vergi levhası, İmza Sirküleri, sicil gazete fotokopisi
 4. Banka hesap dökümü: En az 35.000 TL bakiye bulunmalı ve son 3 aylık hareketleri göstermelidir.

Sponsor olacak kişi çalışan ise;

 1. Şirket yazısı: Belgenin içinde kişinin şirketteki pozisyonunu içeren bilgiler olmalı.
 2. Sponsor yazısı 
 3. Güncel tarihli şirket evrakları
 4. SGK işe giriş bildirgesi ve 4 A hizmet dökümü
 5. Maaş bordrosu

Sponsor olacak kişi devlet memuru ise;

 1. Çalışma belgesi
 2. Görev kimlik kartı fotokopisi
 3. Maaş bordrosu
 4. Sponsor yazısı:

Sponsor olacak kişi emekli ise;

 1. Sponsor yazısı 
 2. Emekli kartı fotokopisi 

 

danimarka turist vizesi

C) Ek Hizmetlerimiz

 • Seyahat Sağlık Sigortası 

Danimarka vize başvurusunda bulunan kişi uluslararası geçerliliği olan ve seyahat süresini kapsayan 30 bin Euro kapsamında bir seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadır. Bu sağlık sigortası vize merkezlerinde yapılabilmektedir. Talebiniz halinde Seyahat Sağlık Sigortanızı yapmaktayız.

 • Uçak bileti rezervasyonu 

Danimarka vizesine başvuru yapacak olan başvuru sahibi uçak rezervasyonunu ya da diğer ulaşım araçlarına ait rezervasyonları gösteren belgeleri sunmalıdır. Belge bütün bağlantılı uçuşları da göstermelidir. 

 • Otel rezervasyonu 

Başvuru sahibi Danimarka’da konaklayacağı otele ait rezervasyon belgelerini sunmak zorundadır. 

Danimarka Turistik Vize Başvuru Prosedürü


A) Evraklarınızı kargoyla size en yakın ofisimize gönderin.

Kişisel ve mesleki durumunuza uygun Danimarka turistik vize evrak listesini yazımızın devamında görebilirsiniz. Danimarka turistik vize başvurularını Danimarka Konsolosluğu'nun yetkilendirdiği vize merkezi ya da akreditasyonu olan danışmanlık firmaları aracılığıyla yapabilirsiniz. Danimarka Konsolosluğu’nun İstanbul dışında İzmir, Ankara, Antalya ve Gaziantep’te de vize başvuru merkezi bulunmaktadır.Eğer ikamet adresiniz bu şehirlerden biri değilse evraklarınızı size en yakın şehirdeki ofisimize kargo yoluyla göndererek Danimarka vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yetkililerimizi arayarak başvuru yapabileceğiniz merkezleri, güncel bilgileri ve hazırlamanız gereken evrak listesini öğrenebilirsiniz. Vize alıp almayacağınıza karar verecek olan kurum İstanbul Danimarka Başkonsolosluğu ya da Danimarka Büyükelçiliği’dir. 

B) Danimarka Vizesi Parmak izi uygulaması

Schengen üyesi ülkeler 25 Eylül 2014 yılından bu yana ‘Biyometri İşlemi’ yani parmak izi taraması yapmaktadır. Danimarka turistik vize başvuru sahipleri son 5 yıl içinde Schengen vizesi almamışsa parmak izi taraması yaptırmaları zorunludur. Başvuru sahipleri Danimarka Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği birimlere giderek parmak izi verebilirler. İstanbul, Ankara, Gaziantep, İzmir, Antalya dışında bir şehirde yaşıyorsanız, ofisimizi arayarak size en yakın parmak izi başvuru birimini öğrenebilir, yetkililerimiz aracılığıyla randevunuzu hızlı bir şekilde alabilirsiniz. 

Danimarka Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar? 

Danimarka turistik vize başvuruları sonuçlanma süresi sizin evraklarınızı hazırlama süreniz ve Danimarka Konsolosluğu ile Büyükelçiliği’nin yoğunluğuna göre değişmektedir. Danimarka turistik vizesi 2-4 hafta arası sonuçlanmaktadır. Vize başvurunuzu Danimarka seyahatinizden 30 gün önce yapmanız gerekmektedir. Seyahat tarihine son 15 gün kala yapılan vize başvurularının yetişmeme olasılığı oldukça yüksek.

Danimarka Schengen vizesi kaç günlük verilir? 

Danimarka Schengen vizesi 1 günlükten 5 yıllığa kadar verilebilir. Ancak aldığınız Danimarka Schengen vizesi 1 yıllık ya da 5 yıllık olsa bile Danimarka’da kalış süreniz 6 ay içerisinde en fazla 90 gündür. 1 yıllık Danimarka Schengen vizesi olan kişi 90 günün ardından Schengen ülkesi dışına çıkıp bir 90 günde orada geçirdikten sonra tekrar Schengen bölgesine gidebilir. 

UYARILAR!

Danimarka vizenizi aldıktan sonra kontrol etmeyi unutmayın.

Danimarka turistik vizenizi aldıktan sonra kötü bir sürprizle karşılaşmamak için mutlaka kontrol etmenizi öneririz. Pasaportunuzu  elinize aldığınızda vizedeki fotoğraf size mi ait, vizeniz istediğiniz tarihte başlıyor mu, vizenizdeki adınız soyadınız doğru yazılmış mı, multi giriş isteğiniz onaylanmış mı, Danimarka’da kalma gün sayısının istediğiniz gibi olup olmadığını kontrol edin. 

Schengen vizenizi doğru kullanın.

Eğer birden fazla ülkeye seyahat etmek istiyorsanız ve uzun süreli konaklayacağınız ülke Danimarka ise Danimarka Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Eğer seyahat edeceğiniz tüm ülkelerdeki konaklama süreniz aynı ise ilk giriş yapacağınız ülkeden Schengen vizesi almanız yararınıza olur. Schengen vizenizi bu şekilde doğru kullanmazsanız ikinci Schengen vizesi başvurunuzda ret alma ihtimaliniz yüksektir.  

Danimarka turistik vize reddi durumunda ne yapılabilir?

Danimarka turistik vizeniz bütün evrakları eksiksiz hazırlamış olsanız bile ret ile sonuçlanabilir. Vizenizin olumlu ya da olumsuz sonuçlanmasıyla ilgili tüm takdir Danimarka Konsolosluğu ve Büyükelçiliği'ne aittir. Vize başvurunuzun reddedilmesindeki en büyük etken, seyahat amacını kanıtlayıcı belgelerin eksik veya hatalı ibraz edilmesidir. Danimarka vizenizin ret edilmesi durumunda itiraz etme hakkınız bulunuyor. Ancak ikinci başvuruların doğru ve eksiksiz olması gerekmektedir. Ret sonucu olmamak için size en yakın ofisimizi ziyaret ederek ya da yetkililerimizi arayarak 2023 güncel vize bilgileri ve hazırlamanız gereken belgeler hakkında bilgi almanızı tavsiye ederiz. 

Danimarka pasaport kontrollerinde dikkat edilmesi gerekenler

Danimarka turistik vizeniz çıktı artık seyahatinize çıkabilirsiniz. Ancak ülkeye girişte de dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Daha önce hiç Schengen vizesi almadıysanız ve Schengen üyesi ülkelere ilk seyahatiniz ise otel konfirmasyon belgesi ve seyahat sağlık sigortası belgenizi mutlaka yanınıza alın. Sınırdan ülkeye geçişiniz sırasında sınır polisi kalacağınız oteli arayıp teyit isteyebilir. Ayrıca seyahat sağlık sigortanızı görmek isteyebilir. Seyahat Sağlık Sigortanız talebiniz halinde firmamız tarafından yapılabilmektedir. 

Danimarka vize işlemlerde evrak teslimleriniz için ofisimizden ayrıca randevu almanıza gerek yoktur. Başvuru talebiniz için bizi arayınız. 

danimarka schengen vizesi

Danimarka ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';