x
Danimarka

Vize İşlemleri

Danimarka

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 01 43

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

antalya@eagvs.com

Danimarka Vize Başvuru , Antalya

Değerli ziyaretçimiz, Antalya ilimizden yapacağınız Danimarka vize başvurularınız için gerekli aşamalar hakkında bilgi alabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz. AGVS olarak vize başvuru sürecinizin kolay, hızlı ve stressiz geçmesi için size yardımcı olmaya hazırız.

Vize başvurunuzda ve aklınıza takılan sorularda size yardımcı olabilmemiz için Antalya şubemizle +90 (242) 255 01 43 numarasını arayarak veya antalya@eagvs.com e-posta adresine e-posta yollayarak iletişime geçebilirsiniz. Tüm şubelerimizin iletişim ve adres bilgilerine buradan erişebilirsiniz. 

Danimarka Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Antalya

Danimarka seyahatiniz için yapacağınız vize başvurularında bilmeniz gereken ilk şey Danimarka’nın Schengen vize uygulamasının taraflarından biri oluşudur. Bu nedenle en fazla 90 gün için gerçekleştireceğiniz seyahatlerinizde Schengen vizesi, 90 günden fazla süre için gerçekleştireceğiniz seyahatleriniz için ise D tipi uzun süreli seyahat vizesi almanız gerekmektedir.

Danimarka, vatandaşlarımız tarafından yapılan doğrudan başvuruları kabul etmemekte, bu nedenle de bir vize hizmet kurumu ile anlaşmanız gerekmektedir. Euroasia Global Visa Services Danimarka Başkonsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş bir vize hizmet kurumudur. 

Danimarka seyahatiniz için başvurabileceğiniz vize türleri;

Seyahat nedeni başvuracağınız vize türünü belirler. Bu nedenle öncelikle geçerli bir seyahat amacı belirlemelisiniz, Danimarka Büyükelçiliği tarafından incelenecek başvuru formunuzda ve vize talep dilekçenizde yer alacaktır. Bu nedenle seyahat nedeni belirlemekte yetkililerimizden yardım talep etmeniz önerilmektedir.  

Danimarka Vizesi için Gerekli Evraklar, Antalya

Başvuru Formunun Doldurulması: Vize talebinde bulunabilmeniz için doldurmanız gereken ilk belge vize başvuru formunuzda. Bu formu ofisimizden edinebilirsiniz. Başvuru formunuz Danca veya İngilizce olarak doldurulmalıdır. Aksi takdirde formunuz değerlendirmeye alınmayacak ve süreciniz başlayacaktır. Formunuzu büyük harflerle ve tükenmez kalem ile doldurmalısınız. Formda yer alan boşlukları doğru ve geçerli bilgileriniz ile doldurmalısınız. Çelişen bilgiler vize başvurunuzun reddedilmesine sebep olur. Formu doldurduktan sonra imzalamalısınız. İmzanız; formda yer alan bilgilerin doğruluğunu onayladığınızı, vize talebinin reddedilebileceğini, vize talebiniz onaylansa bile Danimarka sınır yetkilileri tarafından ülkeye girişinin reddedilebileceğini kabul ettiğiniz anlamına gelir. Formunuzu nasıl dolduracağınız hakkında sorularınızı yetkililerine danışabilir, formunuzun yetkililerimiz tarafından doldurulmasını talep edebilirsiniz.

Vize Talep Dilekçesi: Danimarka Büyükelçiliğine hitaben bir vize talep dilekçesi yazmalısınız. Dilekçenizi resmi bir dille yazılmalı, seyahat gerekçenizi ve sürenizi, seyahat masraflarınızın hangi kaynak tarafından karşılanacağını, ticari vize başvurusunda bulunduysanız ticaret yapacağınız Danimarka’da bulunan tarafın bilgilerini dilekçenize eklemelisiniz. Yetkililerimiz Danimarka vize başvurunuz için yazacağınız talep dilekçesi hakkında sizi bilgilendirir ve dilekçenizi teslim etmeden önce inceleyip kontrol ederler.

İbraz Edilecek Belgeler: Talebinde bulunacağız vize türüne göre teslim etmeniz gereken belgeler değişiklik göstermektedir. Gerekli evrakların tüm listesi için yetkililerimize danışabilirsiniz. Genel olarak teslim edeceğiniz belgeler sosyal statünüzü, medeni durumunuzu, maddi durumunuzu, seyahat amacınızı, seyahat masraflarının karşılanacağı hesap veya kişi bilgilerini, seyahat sürenizi, sabıka kaydınızı ve nüfus bilgilerinizi içermelidir. Belgelerinizin sahte, geçerlilik süresini doldurmuş veya birbiriyle çelişen bilgiler içeren belgeler olmamasına özen göstermelisiniz. Başkonsolosluk tarafından belirlenmiş Başvuru Merkezleri’ne veya Danimarka Büyükelçiliği’ne yapmaktayız. Belgeleriniz bu merkezlere tesliminden önce yetkililerimiz tarafından kontrol edilir ve sorun çıkaracak durumlardan kaçınıldığından emin oluruz.

Sağlık Sigortası: Danimarka Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu tarafından getirilen zorunluluğa bağlı olarak seyahatiniz süresince devam edecek bir yurtdışı seyahat sigortası bulunmalıdır. Aksi takdirde vize başvurunuz kabul edilmeyecektir. Euroasia Global Visa Services Antalya ofisimizden edinebilirsiniz. Sigorta poliçeniz yetkililerimiz tarafından dosyanıza eklenmektedir.

Biyometrik Verilerin Sunumu: Schengen üyesi ülkelerin ortak kararına bağlı olarak 12 yaşını geçmiş bireylerin 24 Eylül 2014 tarihinden itibaren Büyükelçilik’te şahsen bulunarak parmak izi vermesi gerekmektedir. Yakın zamanda Schengen üyesi bir ülke için vermiş olduğunuz parmak izi varsa bu işlemi tekrarlamanız gerekmeyebilir. Geçerlilik süresi dolmamış Schengen vizesi sahibi olanlar için de bu süreç tekrarlanmamaktadır. Detaylı bilgi için yetkililerine danışabilirsiniz.

Başvuru Ücreti: Vize başvurunuzun işleme alınması için bir ücret ödemelisiniz. Danimarka vizesi için gereken ödenecek tutar başvuracağınız vize türüne göre değişmektedir. Bu ücret konsolosluk hizmet bedeli, vize hizmet kurumu ücreti ve konsolosluk harcını içerir. En uygun fiyatlar hakkında bilgi almak için Euroasia Global Visa Services ‘e güvenebilirsiniz.

Başvuru sürecinizi başlatmak için ofisimize şahsen gelmenize gerek yoktur. Belgelerinizi kargo aracılığı ile bize ulaştırdığınız takdirde işlemlerinizi hemen başlatıyoruz. 

Danimarka Vize Reddi, Antalya

Danimarka vizesi için yaptığınız başvuruların her zaman olumlu sonuç olmayacağını bilmeniz gereklidir. Vize başvurunuzun reddedileceği bazı durum ve sebepler vardır. Bunların en belirgin olanları;

  • Başvuru için gereken evrakların eksik olması,
  • Evraklarınızın yanlış, geçerliliğini yitirmiş veya eksik belgeler içermesi,
  • Evraklarınızdaki bilgilerin birbiriyle çelişir durumda olması,
  • Evraklarınızda seyahat sürenize, amacınıza veya seyahat masraflarının karşılanacağı kişi veya kurumlara yer vermemiş olmanız,
  • Danimarka Büyükelçiliği yetkililerinin ülkenize döneceğinize inanmaması,
  • Başvurunuzun Danimarka Büyükelçiliği tarafından belirlenen koşulları yerine getirmiyor olması,
  • Schengen tarafı olan ülkelerden bir veya birkaçına giriş izninizin olmaması,
  • Schengen üyesi ülkelerin bir veya birkaçında toplum düzenini ve barışını bozacağınıza inanılmasına sebebiyet verebilecek sabıka kayıtlarının olması,
  • Seyahatiniz boyunca geçerli olacak bir sağlık sigortası yaptırmamış olmanız,

sebepleridir. Vize başvurunuzun reddedilmemesi için Euroasia Global Visa Services yetkililerimiz belgelerinizi kontrol ederek sorun oluşturabilecek durumlar hakkında sizi bilgilendirirler.

Vize başvuru reddinize itirazda bulunma hakkınız vardır. İtirazda bulunmanız durumunda eksik veya yanlış olan belgelerinizi tamamlayarak tekrar başvuru sürecini başlatmanız gerekir. Bu durumu yaşamamanız için yetkililerimiz dosyanızı her yeni evrak eklendiğinde tekrar kontrol ederler. 

Danimarka Vizesi ile Ziyaret Edilebilecek Ülkeler, Antalya

Danimarka için aldığınız vizenin Schengen vizesi olması durumunda bu vize ile Schengen üyesi tüm ülkeleri ziyaret edebilirsiniz. Fakat ziyaretiniz için tek şart 6 aylık süre içinde 90 günden fazla ziyaret gerçekleştirmemenizdir. Schengen üyesi ülkeler; Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, İzlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan, Romanya, Bulgaristan ve Hırvatistan’dır

Danimarka Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? Antalya

Vize başvurunuz; konsolosluğun yoğun dönemlerine, resmi tatillerine veya kapalı olduğu dönemlere denk gelmediği sürece 7 ila 10 gün içinde sonuçlanmaktadır. Danimarka Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu hem Türkiye’nin hem de Danimarka’nın resmi tatillerinde kapalıdır. 

Bu durumlarla karşılaşmamanız ve vize başvuru sürecinizin uzamaması için yetkililerimizle seyahat başlangıç gününüzden en az bir, en fazla üç ay öncesinden iletişime geçmenizi öneririz.

Euroasia Global Visa Services olarak sağlık sigortası, konaklama ve ulaşım hizmetlerini müşterilerimize hizmet konusu yardım etmektedir. Bu hizmetlerden yararlanmak veya hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle +90 (242) 255 01 43 numarasını arayarak veya antalya@eagvs.com e-posta adresine e-posta yollayarak iletişime geçin. EAGVS iyi seyahatler diler. 

Danimarka ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';