x
Danimarka

Vize İşlemleri

Danimarka

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 963 05 35

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Ankara@eagvs.com

Danimarka Vize Başvuru, Ankara

Euroasia Global Visa Services Ankara şubemizin internet sayfasına hoşgeldiniz. Bu sayfada Danimarka seyahatiniz için başvurabileceğiniz vize türleri ve Schengen vizesi ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Danimarka’ya yapacağınız 1 ile 90 gün arası seyahatleriniz için Schengen vizesi almalı, 90 günden uzun sürecek ziyaretleriniz için ise uzun süreli D vizesi almalısınız. Danimarka seyahatiniz için başvurabileceğiniz vize türleri şöyledir;

Ziyaret koşullarınıza en uygun vize türünü seçmekte zorlanıyorsanız bizimle iletişime geçebilir, yardım talep edebilir ve aklınıza takılanları danışabilirsiniz. Ankara şubemiz için telefon hattımız +90 (312) 963 05 35 ve e-posta adresimiz ankara@eagvs.com olup Ankara şubemizin adresine ve tüm şubelerimizin bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Danimarka Vizesi Nasıl Alınır, Ankara

Danimarka vizesi için Ankara ilinden yapacağınız başvurular Ankara’da bulunan Danimarka Büyükelçiliği tarafından değerlendirilir. Danimarka vize başvurunuzu Danimarka Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş bir vize hizmet kurumu aracılığıyla gerçekleştirmelisiniz. Afyon, Aksaray, Amasya, Ağrı ve çevre illerinden yapacağınız başvurular da Danimarka Büyükelçiliği tarafından değerlendirilmektedir.

Vize başvurularınızın sonucunu belirleyecek tek kurum Danimarka Büyükelçiliği’dir. Danimarka Schengen vizesi uygulamasına üye ülkelerden biridir ve büyükelçiliğe yapacağınız vize başvurusu esnasında Schengen üyesi ülkeler tarafından getirilen zorunluluk sebebiyle parmak izi vermek zorundasınız. Bu nedenle Büyükelçilikte şahsen bulunmanız gerekir.

24.09.2014 tarihinde uygulamaya koyulan Schengen üyesi ülkelere ait ortak bilgi sisteminde (VIS) bu tarihten itibaren vermiş olduğunuz parmak izi mevcutsa büyükelçiliğe şahsen gelmenize gerek yoktur. Bu durumda belgelerinizi kargo ile ulaştırmanız ve bilgilerinizi sağlamanızın ardından vize başvuru işlemlerinizi hemen başlatmaktayız. Aynı zamanda vize için başvuran kişinin yaşı 12’den küçük ise veya geçerliliği devam etmekte olan bir Schengen vizesine sahip ise parmak izi verme zorunluluğu yoktur.

Soru ve önerilerinizi paylaşmak için lütfen bizimle iletişime geçin.

Danimarka Vizesi İçin Gerekli Belgeler, Ankara

Danimarka vizesi için gereken belgeler başvurduğunuz vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle detaylı almak için yetkililerimize danışmanızı öneririz.

 • Vize Başvuru Formu: Büyükelçilik tarafından incelemeye alınacak en önemli belgelerden biri başvuru formunuzdur. Başvuru formunuzu tükenmez kalemle ve büyük harflerle doldurmalı, formda bulunan fotoğraf kutucuğuna büyükelçilik tarafından belirlenmiş boyutta fotoğrafınızı yapıştırmalısınız. Vize başvuru formunuz seyahat amacınız, seyahat süreniz ve bu esnada yapacağınız harcamalara dair bilgiler içerdiğinden diğer belgelerinizle çelişen bilgiler içermeyecek şekilde eksiksiz ve gerçeğe uygun doldurulmalı ve imzalanmalıdır. Bu formu imzalayarak vize sürenizin sonunda ülkeyi terk edeceğinizi, vize başvurunuzun kabul edilmesinin ülkeye girişinizi garanti etmeyeceğini ve girişinizin Danimarka sınır yetkilileri tarafından onaylanması gerektiğini kabul etmiş olursunuz. Danimarka vize başvuru formunu Danimarka konsolosluklarının internet adresinden veya binalarından temin edebileceğiniz gibi ofisimizden de edinebilirsiniz. Uzman çalışanlarımız başvuru formunuzu seyahatinize en uygun şekilde dolduracak ve imzanıza hazır hale getireceklerdir.
 • Vize Talep Dilekçesi: Vize talep dilekçenizi Danimarka Büyükelçiliği’ne hitaben resmi bir dil ile yazmalısınız. Bu dilekçede yer alan ifadeler Danimarka seyahatinizin gerekçesini ve süresini, masraflarınızın nasıl karşılanacağını ve başvurduğunuz vize türünü içermelidir. Başvurduğunuz vize türü ticari vize ise Danimarka’da seyahatiniz ile ilgili olacak kişi ve kurumların bilgilerini de talep dilekçenize eklemelisiniz. Vize talep dilekçenizi nasıl hazırlamanız gerektiği hakkındaki sorularınızı danışmak için lütfen bizimle iletişime geçin.
 • Gerekli Belgelerin Tamamlanması: Danimarka Başkonsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından Danimarka seyahati yapmak isteyenler için getirilmiş şartlar vardır. Bu şartları karşılayıp karşılamadığınız büyükelçiliğe ibraz edeceğiniz evraklara bakılarak kararlaştırılır. Bu nedenle evraklarınızın gerçeklere uygun, güncel ve tam olmasına özen göstermelisiniz. Evraklarınızda birbiriyle çelişen ifade ve durumlar bulunmamalıdır. Başvuru süreciniz boyunca Danimarka Büyükelçiliği’ne sunacağınız belgelerdeki imzalarınızın önemli olduğunu unutmayın. Belgelerde bulunan imzalarınızın farklı olmamasına özen göstermelisiniz. Aksi takdirde vize başvurunuzun reddi ile karşılaşabilirsiniz. Ayrıca büyükelçiliğe sunacağınız belgelerin inandırıcı olması gerekmektedir. Gerçekçi bulunmayan belgeler de vize talebinizin reddine sebep olabilir. Euroasia Global Visa Services yetkilileri evraklarınızı teslim etmeden önce kontrol ederek sorun çıkarabilecek tüm evraklar hakkında sizi bilgilendirmekle görevlidir.
 • Sağlık Sigortası: Danimarka ziyaretiniz süresince ortaya çıkabilecek sağlık sorunlarına karşı yapmanız gereken bir sağlık sigortası bulunmaktadır. Sigortanızı başvuru sürecinizde yaptırmalı ve sigorta poliçenizi büyükelçiliğe sunduğunuz belgelerin arasına yerleştirmelisiniz. Seyahatiniz süresince gerekli olan sağlık sigortanızı Euroasia Global Visa Services güvencesi ile yaptırabilirsiniz. Bu hizmetimizden faydalanmak için lütfen yetkililerimiz ile iletişime geçin.
 • Vize Ücreti: Danimarka vizesi için başvuru ücreti büyükelçilik harcı ve aracı kurum bedelini içerir. Vize ücreti başvuracağınız vize türü ve seyahatiniz boyunca konaklama sürenize göre değişiklik göstermektedir. En uygun vize danışmanlık hizmetlerinden yararlanmak için bizimle iletişime geçin.

Danimarka Vize Reddi, Ankara

Vize başvurunuz şu durumlarda reddedilir veya reddedilebilir;

 • Başvuru esnasında sunduğunuz belgeler eksik, gerçeği yansıtmayan veya güncel olmayan belgeler olduğunda,
 • Başvuru için ibraz ettiğiniz belgelerin birbirleriyle çelişmesi durumunda,
 • Belgelerinizde veya vize talep dilekçenizde seyahat amacınıza yer vermemiş olmanız durumunda,
 • Belgelerinizin incelenmesinin ardından Danimarka tarafından koyulan başvuru şartlarına uygun olmadığınız sonucuna varıldığında,
 • Evraklarınızın arasında Schengen üyesi ülkelerden bir veya birkaçı için kamu düzeni ve güvenliğini tehdit eden unsurlar bulunduğunda,
 • Danimarka Büyükelçiliği yetkililerinin seyahat bitiminde ülkenize geri döneceğinize ikna olmamaları durumunda,
 • Danimarka seyahatiniz süresince aktif olacak bir sağlık sigortası yaptırmamanız durumunda,
 • Seyahatiniz boyunca masraflarınızı karşılayacak kaynak ile ilgili belgeleri sunmadığınızda veya kaynaklarınızın yetersiz görülmesi durumunda,
 • Schengen üyesi ülkeler tarafından ortak olarak uygulanan yasa gereği 6 aylık süre içinde bütün Schengen üyesi ülkelerde toplamda 90 gün kalma izniniz vardır. Bu süreyi doldurmuş olmanız durumunda

Vize başvurunuzun reddedilmesi durumunda başvurunuzun tekrar gözden geçirilmesi için talepte bulunabilirsiniz. Bu durumda başvuru reddinizin sebebini öğrenip eksik veya hatalı olan bir belge varsa tamamlamalısınız.

Vize başvurunuz kabul edilse dahi ülkeye girişiniz Danimarka sınır görevlilerinin onayı ile gerçekleşecektir. Sınır görevlileri tarafından reddedilmemek için pasaport geçerlilik sürenizin seyahat bitişinden itibaren en az 3 ay olduğundan ve pasaportunuzun yırtık veya eski görünmemesinden emin olmalısınız.

Vize başvurunuzun reddi veya sürecin uzaması gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamak için Euroasia Global Visa Services görevlileriyle seyahat başlangıcından en az 1 ay önce görüşmeniz önerilir.

Danimarka Vizesi İle Hangi Ülkelere Seyahat Edilebilir, Ankara

Danimarka Schengen vizesi taraflarından biri olduğu için konaklama sürenizin uygun olması durumunda Schengen uygulaması tarafı olan Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, İzlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya ve Yunanistan, Romanya, Bulgaristan ve Hırvatistan ülkelerini de Danimarka vizesi ile ziyaret edebilirsiniz.

Danimarka Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır, Ankara

Danimarka Büyükelçiliği hem Türkiye hem de Danimarka’nın resmi tatil günlerinde kapalıdır. Büyükelçiliğin kapalı veya yoğun  olmadığı bir dönemde yapacağınız başvurular 7 ile 10 gün içinde sonuçlanır. Dönemsel yoğunluklar ve büyükelçiliğin kapalı olduğu günlere denk gelmeniz ve başvuru sürecinizin uzamasına önlem olarak seyahat tarihinizden en az 1 ay önce yetkililerimizle görüşmenizi öneriyoruz.

Ek Hizmetlerimiz, Ankara

Euroasia Global Visa Services olarak Danimarka seyahatinizde vize işlemleriniz bittikten sonra da sunabileceğimiz hizmetler bulunmakta. Seyahatiniz için zorunlu olan sağlık sigortasını sağlamak, uçak biletinizi ayarlamak, konaklayacağınız yeri seçmek ve Danimarka ziyaretiniz süresince ulaşım yardımı almak için bizimle iletişime geçin.

Ankara şubemize +90 (312) 963 05 35 numaralı telefon hattımızı veya ankara@eagvs.com e-posta adresimi kullanarak ulaşabilirsiniz. Adres bilgilerimize ve diğer şubelerimizin bilgilerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Danimarka ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';