x
Danimarka

Vize İşlemleri

Danimarka

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

+90 (332) 225 40 20

Eposta

konya@eagvs.com

Danimarka Vize Başvuru , Konya

Euroasia Global Visa Services tarafından Konya şubemize özel olarak hazırlanmış internet sayfasına hoş geldiniz. Bu sayfada;

için gerekli belgeler hakkında merak ettiklerinizi bulabilir, sayfanın yukarısında yer alan numara ve e-posta adresimizi kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Size en yakın Euroasia Global Visa Services ofisimizin iletişim bilgilerine ve adresine ulaşmak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Sayfamız Konya ve çevresinden Danimarka vize başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlarımız için bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Aradığınız bilgilere ulaşamadıysanız yetkililerimiz ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

Danimarka Vizesi Nasıl Alınır? Konya

Danimarka seyahatiniz için vize alacaksanız öncelikle hangi vize türüne ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz. Başvuracağınız vize türü, seyahat amacınızı belirlemenizin ardından kararlaştırılır. Seyahat amacınıza en uygun vize türünü seçmekte zorluk çekiyorsanız yetkililerimize danışabilirsiniz.

Danimarka için Konya ilinden yapılacak vize başvuruları Ankara’da bulunan Danimarka Büyükelçiliği tarafından incelenecek ve sonuçlanacaktır. Danimarka vize başvurusu Vize Başvuru Merkezleri’ne de yapılabilir. Bu aşamada bilmeniz gereken şey yaptığınız bireysel başvuruların kabul edilmeyeceği, bu nedenle de bir aracı vize hizmet kurumu ile anlaşmanız gerektiğidir. Aksi takdirde vize talebiniz işleme alınmayacaktır. Euroasia Global Visa Services vize başvurularınız için güvenilir bir aracı kurumdur. Buraya tıklayarak EAGVS aracılığı ile vize başvurusu yapabileceğiniz ülkeleri görüntüleyebilirsiniz.

Danimarka vize başvurunuzun işleme alınması için parmak izi vermeniz gerekmektedir. Danimarka Schengen uygulamasına üye ülkelerden biridir. Bu nedenle 12 yaşını doldurmamış veya hala geçerli olan bir Schengen vizesine sahip olan vatandaşlarımız tekrar parmak izi vermek zorunda değildir. Parmak izi verme zorunluluğu olmayan vatandaşlarımızın dosyalarını bize yollamaları durumunda vize işlemlerini hemen başlatıyoruz.

Danimarka ülkesine yapacağınız 90 günden kısa ziyaretler için Schengen Vizesi, 90 günden uzun sürecek seyahatleriniz ise uzun süreli ‘D’ tipi vize başvurusunda bulunmalısınız. Danimarka’ya alacağınız Schengen vizesi ile vize süreniz yeterli ise ziyaret edebileceğiniz diğer ülkeler; Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, İzlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan, Romanya, Bulgaristan ve Hırvatistan’dır. Bu ülkelerin hepsi için alacağınız Schengen vizesi ile de sürenizin yeterli olması durumunda Danimarka’yı ziyaret edebilirsiniz.

Schengen vizesi aldığınızda 6 aylık süre içinde yurt dışında 90 gün bulunma hakkınız vardır. Bu süreyi doldurdukta sonra o ülkede bulunmaya devam etmeniz kaçak sayılmanıza sebep olur ve suçlu sayılırsınız.

Danimarka vizesi için talebiniz, Danimarka Büyükelçiliği’nin resmi tatillerine veya dönemsel yoğunluklara denk gelmediğiniz sürece, 7 ila 10 gün içerisinde karara bağlanmaktadır. Bu dönemler hakkında bilgi almak için yetkililerimiz ile görüşebilirsiniz. Vize başvurunuzun karar bağlanmasında herhangi bir gecikme yaşamamak için yetkililerimiz ile seyahatinizin ilk gününden en az bir ay önce görüşmenizi öneririz. 

Danimarka Vizesi İçin Gerekli Belgeler, Konya

Konya ilimizden Danimarka için vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımızın büyükelçiliğe ibraz etmesi gereken belgeler talebinde bulunulan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle sunmanız gereken evrakların tamamı hakkında bilgi almak için bize danışabilirsiniz.

  • Vize Başvuru Formu: Büyükelçilik yetkililerinin hakkınızda göreceği ilk belge vize başvuru formunuzdur. Bu nedenle başvuru formunuzu doldururken dikkatli ve özenli olmalısınız. Bu formu Danca veya İngilizce olarak büyük harflerle, boş alan kalmayacak şekilde ve tükenmez kalemle doldurmalısınız. Formunuzu yetkililerimizden edinebilir, vereceğiniz bilgilere dayanarak formu onların doldurmasını talep edebilirsiniz. Doldurduğunuz bilgilerin size ait olduğunu ve doğru bilgiler olduğunu onayladığınızı belirtmek adına formunuzun altına imza atmalısınız. 

Önemli; Vize başvuru formunuzda yer alan bilgilerin hakkınızda gerçeği yansıtan bilgiler olması ve diğer evraklarınızda yer alan bilgiler ile çelişmemesine dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde vize talebiniz kabul edilmeyecektir.

  • Vize Talep Dilekçesi: Vize talep dilekçesi tarafınızdan Danimarka Büyükelçiliği’ne yazılması gereken ve seyahat amacınızı, seyahatinizin süreceği zaman aralığını ve giderlerinizi nasıl karşılayacağınızı bildiren bir belgedir. Bu dilekçeyi resmi bir üslupla yazmalısınız. Büyükelçilik tarafından vize talebinizin sonucu kararlaştırılırken bu belge göz önünde bulundurulacaktır.
  • Gerekli Belgelerin Tamamlanması: Talep edeceğiniz vizenin türüne göre gereken evraklar değişiklik gösterse de bu evrakları toplamanızın temel amacı nüfus kaydınızı, sabıka kaydınızı, maddi ve medeni durumunuzu, sosyal ve mesleki statünüzü, seyahat amacınızı ve seyahat sürenizi Danimarka Büyükelçiliği’ne bildirmektir.

Önemli; Büyükelçiliğe sunacağınız belgelerin birbiriyle örtüşen bilgiler içermesi, size ait bilgiler içermesi, geçerliliğini süre aşımına veya durum değişimine bağlı olarak kaybetmemiş belgeler olmaları gerekmektedir. Bu koşullara uygun olmayan belgeler ile yapacağınız başvurular olumlu sonuçlanmayacaktır.

  • Sağlık Sigortası: Danimarka vizesi alabilmeniz için seyahatiniz boyunca aktif olarak devam edecek bir sağlık sigortanız bulunmalıdır. Bu sigortanın poliçesini ibraz etmemeniz durumunda başvurunuz kabul edilmeyecektir. Sağlık sigortanızı Euroasia Global Visa Services Konya ofisimizden edinebilirsiniz. Euroasia Global Visa Services bunun yanı sıra başka ek hizmetler de sunmaktadır. Bunlar hakkında bilgi almak için yetkililerimiz ile görüşebilirsiniz.
  • Vize Ücreti: Dosyanızı sunarken başvurunuzun işleme alınması için ödemeniz gereken bir ücret vardır. Bu ücret başvurduğunuz vizeye ve yıllara göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle fiyatlar hakkında bilgi edinmek ve vize başvuru sürecinizi en uygun fiyatlar ile hemen başlatmak için ofisimizi ziyaret edebilir veya yetkililerimiz ile konuşabilirsiniz. 

Danimarka Vize Reddi, Konya

Danimarka vize başvurularınız her zaman kabul edilmeyebilir. Bu durumda büyükelçilik yetkilileri sebep belirtebilir veya belirtmemeyi de tercih edebilirler. Çoğu zaman vize başvurularının reddedilme sebebi belgeler ile ilgili sorunlar (belgelerde eksiklik, yanlışlık, tutarsızlık, sahtecilik, bilgilerde yetersizlik), Schengen vizesi ile ilgili sorunlar (vize süresinin sonuna gelinmiş olması, Schengen üyesi ülkelerde toplum düzenini bozacağınıza inanılması, yine bu ülkelerden bazılarına giriş yasağınızın bulunması) veya Danimarka’nın kendi koyduğu koşullara (sağlık sigortası yaptırmak, maddi yeterlilik) uygun görülmemiş olmanızdır. 

Ek Hizmetlerimiz, Konya

Euroasia Global Visa Services Danimarka ziyaretiniz için yalnızca vize hizmeti değil seyahat boyunca konaklama ve ulaşım hizmetleri de sunmaktadır. Ayrıca uçak biletinizi de ofislerimizden edinebilirsiniz. Hizmetlerimizin tümünden haberdar olmak ve yararlanmaya hemen başlamak için bize +90 (332) 225 40 20 numarasını arayarak veya konya@eagvs.com e-posta adresine mesajlarınızı yollayarak ulaşabilirsiniz. İyi seyahatler dileriz. 

Danimarka ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';