x
Danimarka

Vize İşlemleri

Danimarka

Telefon/Faks

+90 (266) 225 50 02

Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 8.00-18.00
Hafta Sonu: 10.00-14.00

Eposta

balıkesir@eagvs.com

Danimarka Vize Başvuru, Balıkesir

Balıkesir Euroasia Global Visa Services ofisimiz için hazırlanan sayfamızı görüntülemektesiniz. Bu sayfada Danimarka vize başvurularınız için gerekli belgelere dair bilgiler bulabilirsiniz. Danimarka için başvurabileceğiniz vize türleri;

Bu vize türleri hakkında bilgi almak için başlıkların üstüne tıklayabilirsiniz. Euroasia Global Visa Services size kısa ve konforlu bir vize başvuru süreci sağlamak adına işinde uzman yetkililer ile çalışmaktadır.

Euroasia Global Visa Services Balıkesir şubemize +90 (266) 225 50 02 numaralı telefon hattımız veya balikesir@eagvs.com e-posta adresimiz aracılığıyla ulaşabilir, aklınıza takılanları deneyimli yetkililerimize danışabilirsiniz. Tüm ofislerimizin adres ve iletişim bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz. 

Danimarka Vizesi Nasıl Alınır, Balıkesir

Danimarka için Balıkesir ve çevresindeki şehirlerden yapacağınız başvurular İstanbul’da bulunan Danimarka Başkonsolosluğu tarafından işleme alınır ve Ankara’da bulunan Danimarka Büyükelçiliği tarafından incelenir. Karar Danimarka Büyükelçiliği’ne aittir. 

Danimarka vizesi için yapacağınız bireysel başvurular kabul edilmemektedir. Bu nedenle aracı bir vize hizmet ofisi ile anlaşmanız gerekmektedir. Euroasia Global Visa Services yetkili bir vize hizmet kurumudur ve bünyesinde işinde uzman ve deneyimli çalışanlar barındırır.

Danimarka Schengen vizesi ile ziyaretçi kabul eden ülkelerden biridir. Bu nedenle 90 günden kısa ziyaretleriniz için Schengen vizesi başvurusunda bulunmalı ve biyometrik veri (parmak izi) beyan etmelisiniz. 12 yaşını doldurmamış kimselerin ve geçerliliği devam eden bir Schengen vizesi bulunan kimselerin parmak izi verme zorunluluğu yoktur.  Ayrıntılı bilgi için ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

90 günden uzun sürecek seyahatleriniz için uzun süreli “D Tipi” seyahat vizesi almalısınız. Bu vize için yapılacak başvurularda da şahsen başkonsolosluk veya büyükelçilikte bulunmanız gereklidir. Bu işlem için yetkililerimizden yardım talep edebilirsiniz.

Vize başvurularınız hakkında yardım talep etmek, aklınıza takılanları sormak ve bilgi almak için Balıkesir şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Danimarka Vizesi İçin Gerekli Belgeler, Balıkesir

Gerekli evraklar talep edeceğiniz vizenin türüne göre belirlenmektedir. Bu nedenle evrakların tam listesi için yetkililerimiz ile iletişime geçmelisiniz. 

  • Vize Başvuru Formu: Öncelikle Danimarka’ya yapacağınız seyahatin sebebini belirlemelisiniz. Belirlediğiniz seyahat sebebine göre başvuru formunuzu doldurmanız gereklidir. Bu formu ofislerimizden edinebilirsiniz. Formunuzu tükenmez kalemle ve büyük harflerle, eksik bir alan bırakmayacak şekilde, Danca veya İngilizce olarak doldurmalısınız. Formda belirttiğiniz bilgilerin gerçek halinizi yansıttığından emin olmalısınız. Formunuzun diğer belgeleriniz ile çelişen bilgiler içermesi, başvurunuzun kabul edilmemesine neden olur.
  • Vize Talep Dilekçesi: Vize talep dilekçeniz seyahat sebebinizi, seyahat sürenizi ve masraflarınızın karşılanacağı kaynağı içermesi gereken ve Danimarka Büyükelçiliği’ne hitaben yazılacak bir dilekçedir. Bu dilekçeyi yazarken resmi bir dil kullanmalısınız. Vize talep dilekçenizi nasıl yazacağınız hakkında danışmak için uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.
  • Gerekli Belgelerin Tamamlanması: Vize başvurunuzda gereken evraklar başvurduğunuz vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bu evraklar maddi durumunuzu, medeni ve sosyal statünüzü yansıtmalı, sağlık sigorta poliçenizi, sabıka ve nüfus kaydınızı içermelidir. Konsolosluğa ibraz ettiğiniz belgeler sizin ülke toplumunun huzuruna ve düzenine zarar vermeyeceğinizi gösteren nitelikte olmalıdır. Sunduğunuz belgeler birbiri ile çatışan ifadeler içermemeli, gerçek halinizi yansıtmalı ve eksik bilgi içermemelidir. Belgelerinizin sahte olmamasına özen göstermelisiniz. Ofislerimizden edinebileceğiniz belgeler bulunmaktadır. Bunlar hakkında bilgi almak ve yardım talep etmek için bizimle temasa geçebilirsiniz. Yetkililerimiz dosyanızı konsolosluğa teslim etmeden kontrol ederler ve vize talebinizin reddine sebep olabilecek bir durum bulunmadığından emin olurlar.
  • Sağlık Sigortası: Danimarka vizesi alabilmeniz için seyahatiniz boyunca sürecek bir sağlık sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Sağlık sigortanızın poliçesini başvuru esnasında teslim edeceğiniz belgelerin arasına eklemelisiniz. Euroasia Global Visa Services olarak sağladığımız ek hizmetlere sağlık sigortası da dahildir. Ek hizmetlerimizden yararlanmak için yetkililerimize danışabilirsiniz.
  • Vize Ücreti: Danimarka vize başvurunuzu gerçekleştirebilmeniz için bir ücret ödemelisiniz. Bu ücret Danimarka Başkonsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından belirlenir ve başvurduğunuz vize türüne göre değişiklik gösterir. Vize başvuru ücreti konsolosluk hizmet bedeli, aracı kurum bedeli ve konsolosluk harcından oluşmaktadır. En uygun fiyata en kaliteli hizmeti almak için Euroasia Global Visa Services ile çalışmanızı öneririz. 

Danimarka Vize Reddi, Balıkesir

Danimarka vize başvurunuz bazı durumlarda reddedilmektedir. Başvurunuzun reddedilmemesi için konsolosluğa sağladığınız belgelerin eksik, yetersiz, geçmişe yönelik veya seyahatiniz ile ilgili bilgilerden yoksun olmamasına özen gösterilmelidir.

Ayrıca Schengen vizesi kullanan diğer ülkelere de Danimarka seyahatiniz için aldığınız Schengen vizesi ile gidebilirsiniz. Fakat bu ülkelerden bir veya birkaçı için toplum düzenini bozacağınız düşünüldüğünde veya bu ülkelerden bazılarına giriş yasağınız bulunması durumunda Danimarka için yapacağınız Schengen vizesi başvurunuz da reddedilecektir. Schengen üyesi ülkelerden bazıları Çek Cumhuriyeti, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, İzlanda, Letonya, Litvanya ve Lüksemburg’dur.

Danimarka ziyaretiniz boyunca oluşacak harcamaları karşılayacak kaynaklarınızın yetersiz görülmesi nedeniyle de vize başvurunuz reddedilebilir. 

Başvurunuzun kabul edilmemesinin bir diğer sebebi de konsolosluk yetkililerinin seyahat sürenizin sonunda ülkenize geri döneceğinize inanmamalarıdır. Danimarka’da 90 günden fazla kalmak istiyorsanız uzun süreli ‘D2 vizesine başvurmanız gerektiğini unutmayın.

Büyükelçilik yetkililerinin red kararına itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. İtirazda bulunmanız durumunda hakkınızda başvuru reddi verilmesinin sebepleri neler ise o sebepleri ortadan kaldırmanız gerekmektedir. 

Euroasia Global Visa Services yetkililerimiz başvurunuzun kabul edilmesi için her aşamada size yardımcı olarak rahat bir vize başvuru süreci geçirmenizi sağlarlar. 

Danimarka Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Danimarka Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu’na yaptığınız vize başvuruları aksi bir durum gerçekleşmediği sürece 7 ile 10 gün arasında sonuçlanmaktadır.

Fakat bazen başvurularınız konsoloslukların ve büyükelçiliğin yoğun veya kapalı oldukları zamanlara denk gelebilir ve bu durum sürecin uzamasına sebep olabilir. Danimarka Büyükelçiliği ve konsoloslukları hem Türkiye hem de Danimarka’nın resmi tatillerinde kapalıdır. Bunun dışında güvenlik önlemi olarak da kapalı olduğu günler bulunmaktadır.

Vize başvurunuzun bu dönemlere denk gelip uzamaması için bizimle seyahat başlangıç tarihinizden en az 1 ay önce iletişime geçmenizi öneririz. 

Ek Hizmetlerimiz, Balıkesir

Euroasia Global Visa Services Danimarka ziyaretiniz için vize hizmetlerinin yanı sıra uçak bilet rezervasyonu, seyahatiniz boyunca ulaşım, konaklama, ve sağlık sigortası gibi ek hizmetler de sağlamaktadır.

Danimarka ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';