x
Danimarka

Vize İşlemleri

Danimarka

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak/İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 335 03 92

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

Danimarka Vize Başvuru, İzmir

EAGVS İzmir şubemiz tarafından hazırlanan sayfamızı görüntülemektesiniz. İlerleyen kısımlarda Danimarka seyahatiniz için gerçekleştirmeniz gereken vize işlemlerinden ve başvurabileceğiniz vize türlerinden bahsedilmektedir. Danimarka Schengen uygulamasının taraflarından biridir. Bu nedenle en fazla 90 gün konaklayacağınız seyahatleriniz için Schengen vizesi almalı, 90 günden fazla kalmanız gerekiyorsa uzun süreli D vizesine başvurmanız gerekmektedir. Başvuracağınız vize türü seyahat amacınıza göre değişmektedir. 

Seyahatınıza yönelik en uygun vize türünü belirlemenizde size yardımcı olabilmemiz için lütfen İzmir şubemizle +90 (232) 335 03 92 numaralı hattımız veya izmir@eagvs.com e-posta adresimiz aracılığı ile iletişime geçin. Şubelerimizin iletişim ve adres bilgilerini buraya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz. 

Danimarka Vizesi Nasıl Alınır? İzmir

Danimarka vizeniz için yapacağınız başvuruları Konsolosluk Merkezleri’ne gerçekleştirebilirsiniz.İzmir,Ankara,Antalya ve Gaziantep’ten yapılan başvuruları, Ankara Danimarka Büyükelçiliği değerlendirmeye almaktadır. Vize başvurularınızda Danimarka Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş bir aracı kurum ile anlaşmanız gereklidir. Bireysel başvurularınız değerlendirmeye alınmayacaktır. EAGVS Danimarka vize başvurularınız için yetkilendirilmiş bir aracı acentedir.

Schengen tarafı ülkelerin vize başvuruları için getirdiği zorunluluktan dolayı başvuru yapacağınız esnada şahsen bulunup parmak izi verinizi sağlamanız gerekmektedir. Parmak izi uygulaması 24 Eylül 2014 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Bu tarihten sonra vermiş olduğunuz parmak izi varsa başvuru esnasında şahsen bulunmanız gerekmeyebilir. Detaylı bilgi için yetkililerimiz ile iletişime geçmenizi öneririz.

Vize başvurusunda bulunan bireyin 12 yaşından küçük olması veya geçerliliği devam eden bir Schengen vizesi bulunması da parmak izi vermesine gerek olmayan durumlardandır. Bu şartları sağlıyor olmanız durumunda belgelerinizi bize kargo ile ulaştırmanız ile başvuru işlemlerinizi hemen başlatmaktayız.

Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Danimarka Vizesi İçin Gerekli Belgeler, İzmir

Danimarka seyahatiniz için yapacağınız vize başvurularınızda doldurmanız gereken bir başvuru formu bulunmaktadır. Bu formu şubemizden edinebilirsiniz. Formunuzu Danca veya İngilizce dillerinden birinde, tükenmez kalem kullanarak ve büyük harfle doldurmalısınız. İçeriğinde seyahat gerekçeniz ve seyahatiniz esnasında masraflarınızı karşılayacak kaynağınızın da açıkça belirtileceği başvuru formunuzu asla gerçeği yansıtmayan, eksik veya çelişkili bilgilerle doldurmamalısınız. Bu formu imzalayarak vize süreniz dolduğunda ülkeyi terk edeceğinizi, vize alsanız bile Danimarka’ya girişinizin kesin olmadığını ve ancak sınır görevlilerinin onayı ile giriş yapabileceğinizi kabul etmiş olursunuz. Başvuru formunuzu nasıl dolduracağınızdan emin değilseniz yetkililerimizden yardım talep edebilirsiniz. Verdiğiniz bilgilere dayanarak yetkililerimiz formunuzu doldurur ve imzanıza hazır halde size sunarlar.

Başvuru için sunacağınız belgelere vize talep dilekçenizi de eklemelisiniz. Vize talep dilekçenizde Danimarka Büyükelçiliği’ne hitap etmeli, seyahat amacınızdan ve seyahatinizin süresinden bahsetmelisiniz. Seyahat amacınız ticari ise Danimarka’da bulunan ticaret yaptığınız kurum ve kişilerin isimlerini de talep dilekçenize eklemeniz gerekmektedir. Yetkililerimiz vize talep dilekçenizi teslim etmeden önce kontrol eder ve sorun çıkaracak bir durum olmadığından emin olurlar.

Vize başvuru merkezine ibraz etmeniz gereken belgeler başvuracağınız vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle belgelerin tüm listesi için yetkililerimizle görüşmenizi öneririz. Vize başvurunuz esnasında sunacağınız belgelerin size ait, gerçek ve doğru bilgiler aktaran ve birlikte incelendiğinde terslik yaratmayan belgeler olması gereklidir. Sunacağınız belgeler seyahat gerekçenizi yansıtmalı ve Danimarka tarafından koyulan koşullara uygun olduğunuzu göstermelidir. Belgeleriniz incelendiğinde inandırıcı bulunmayan başvurular olumsuz sonuçlanacaktır. Yetkililerimiz dosyalarınızın tamamını kontrol ederek sorunların giderilmesi için size yardımcı olurlar. Bazı belgeleri ofislerimizden edinebilirsiniz.

Danimarka seyahatiniz süresince karşılaşabileceğiniz sağlık sorunlarına karşı Danimarka Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu tarafından getirilen zorunluluk nedeniyle sağlık sigortası edinmeniz gerekmektedir. Vize başvurunuz sağlık sigortanızın poliçesini sunmadığınız takdirde kabul edilmeyecektir. Sağlık sigortası için de Euroasia Global Visa Services hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Detaylı bilgi için yetkililerimiz ile görüşmenizi öneririz.

Vize başvurunuzun işleme alınması için gerekli bir vize ücreti vardır. Bu tutar konsolosluk harcı ve aracı kurum bedelini içerir. Danimarka vize başvurunuz için kesin  belirlenmemiştir ve başvuracağınız vize türüne göre işlem ücreti değişmektedir. En uygun hizmet bedeli ile en doğru bilgilendirme için EAGVS ile çalışabilirsiniz. 

Danimarka Vize Reddi, İzmir

Danimarka Büyükelçiliği tarafından vize başvurunuzun reddedilmemesi için dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri ibraz ettiğiniz belgelerin eksik, yanlış veya hatalı olmamasıdır. Ayrıca başvuru formunuzda belirttiğiniz bilgiler ile evraklarınızdaki bilgiler birbiriyle tutarlı olmalıdır. Bu nedenle belgelerinizin teslim edilmeden önce kontrol edilmesi oldukça önemlidir.

Başvurunuz Danimarka Başkonsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından belirlenen koşulları yerine getirmiyorsa sonuç olumsuz olacaktır. Bu nedenle belgelerinizin seyahatinizin amacını açıkça belirttiğinden ve seyahat masraflarınızı karşılayabileceğinizi gösteren belgeler sunduğunuzdan emin olmalısınız.

Schengen üyesi ülkelerden bir veya birkaçı için toplum düzenini ve güvenliğini tehdit edeceğiniz düşünüldüğünde diğer ülkeler için yapacağınız vize başvurularınızın da sonuçları olumsuz olabilmektedir. Danimarka vize başvurularınızı da etkilemektedir. Aynı zamanda bu ülkelerden birine giriş yasağınız olması da Danimarka vize talebinizin reddi için bir sebeptir.

Danimarka vize başvurularının reddedilmesine sebep olan diğer bir önemli nokta da büyükelçilik yetkililerinin ülkenize tekrar dönüş yapacağınıza ikna olmamasıdır. Danimarka bu duruma karşı pek çok önlem almıştır ve vize talebinizin reddedilmesi de bu önlemlerden biridir.

Uzmanlarımız vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmaması için bütün aşamaları doğru bir şekilde gerçekleştirdiğinizden emin olmadan dosyanızı büyükelçiliğe teslim etmezler. Vize başvurunuzun reddine itiraz hakkınız vardır. İtiraz etmeniz durumunda red kararına sebep olan sorunu giderdikten sonra başvurunuzun tekrar gözden geçirilmesini talep edebilirsiniz. 

Danimarka Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? İzmir

Süreci uzatacak bir durum ile karşılaşılmadığı takdirde vize başvurunuz 7-10 gün arasında sonuçlanır. Başvuru sürecinizin uzamasına sebep olabilecek durumlardan en sık görülenler büyükelçiliğin dönemsel yoğunlukları ve resmi tatilleridir. Danimarka konsolosluklarının ve büyükelçiliğinin resmi tatilleri Türkiye ve Danimarka’nın resmi tatillerinden oluşmaktadır. 

Başvurunuzun sonuçlanmasını geciktirecek bir durumla karşılaşmamak için EAGVS yetkililerimiz ile seyahatinizden en az 1 ay önce iletişime geçmeniz önerilmektedir. 

Ek Hizmetlerimiz, İzmir

EAGVS olarak Danimarka vize başvuru süreciniz boyunca yararlanabileceğiniz ek hizmetlerimiz de bulunmaktadır. Bu hizmetler seyahatiniz boyunca konaklama ve ulaşım hizmetlerini kapsamaktadır. Bunlara ek olarak Danimarka vizesi için gerekli sağlık sigortasını da size sağlamaktayız. Sigortanızı acentemiz aracılığıyla yaptırabilir, poliçenizin dosyanıza en kısa sürede yerleştirmesini talep edebilirsiniz.

Detaylı bilgi için buraya tıklayarak tüm şubelerimizin adres, telefon ve e-posta adresi bilgilerine ulaşabilir, İzmir şubemizdeki yetkililerimiz ile +90 (232) 335 03 92 numarasını arayarak veya izmir@eagvs.com adresine e-posta yollayarak iletişime geçebilirsiniz. 

Danimarka ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';