x
Danimarka

Vize İşlemleri

Danimarka

Telefon/Faks

+90 (282) 255 50 37

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

Danimarka Vize Başvurusu, Tekirdağ

Sayın ziyaretçimiz, Danimarka vize başvurularınız hakkında bilgi edinebileceğiniz Euroasia Global Visa Services Tekirdağ şubemizin internet sayfasını görüntülemektesiniz. Bu sayfada Danimarka ülkesine yapacağınız seyahatler için başvurabileceğiniz vize türleri, gerekli evraklar ve sizlere sağlayabileceğimiz ek hizmetler hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Başvurabileceğiniz vize türlerinin içeriği hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki bağlantılara tıklayınız.

Tekirdağ’da bulunan ofisimizin telefon numarası +90 (282) 255 50 37 ve e-posta adresi tekirdag@eagvs.com ‘dur. Size en yakın şubemizi öğrenmek ve iletişim bilgilerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. İyi seyahatler dileriz. 

Danimarka Vizesi Nasıl Alınır? Tekirdağ

Öncelikle Danimarka vizesi için yapacağınız başvurunuzun işleme alınması için Danimarka Büyükelçiliği veya Başkonsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş bir aracı vize hizmet kurumu ile anlaşmanız gerekmektedir. Danimarka vize başvurularınızı bireysel olarak gerçekleştiremezsiniz. Euroasia Global Visa Services sorunsuz bir başvuru süreci geçirmeniz için bünyesinde uzman yetkililer barındıran yetkili bir aracı kurumdur.

Tekirdağ ve çevresinde bulunan Çanakkale, Edirne, Kırklareli illerinden yapılacak başvurularınız İstanbul’da bulunan Danimarka Başkonsolosluğu’na veya Danimarka Konsolosluğu Vize Başvuru Merkezleri’ne gerçekleştirilmekte ve bütün vize başvuruları Danimarka Büyükelçiliği tarafından karara bağlanmaktadır. 

Danimarka Schengen üyesi ülkelerden biridir. Bu nedenle 24.09.2014 tarihinden itibaren yapacağınız seyahatler için parmak izi verinizi sunmanız gerekmektedir. Vize için başvuran kişinin 12 yaşından küçük olması, yakın zamanda Schengen üyesi ülkelerden birine vize almak için parmak izi vermiş olması veya hala devam etmekte olan bir Schengen vizesi bulunması durumunda parmak izi vermesi gerekmeyecektir. Parmak izi verinizin geçerlilik süresi hakkında bilgi almak veya başvuru işleminizin hemen başlatılmasını talep etmek için yetkililerimiz ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

Danimarka vize başvuruları büyükelçilik veya başkonsolosluğun dönemsel yoğunluklarına veya resmi tatillerine denk gelmediği sürece 7 ile 10 gün arasında karara bağlanmaktadır. Danimarka Başkonsolosluğu ve Büyükelçiliği’nin hem Türkiye hem de Danimarka’nın resmi tatillerinde kapalı olduğunu unutmayınız. Vize başvuru sürecinizin uzamaması ve seyahatinizin gecikmemesi adına yetkililerimiz ile seyahat başlangıcınızdan en az bir ay önce görüşmeye başlamanızı öneririz. 

Danimarka Vizesi İçin Gerekli Belgeler, Tekirdağ

 • Seyahat Amacınız: Seyahat amacınız vize başvuru sürecindeki ilk aşamadır ve başvuracağınız vize türünü belirler. Vize talep dilekçenizde açıkça yer vermeniz gereken seyahat amacı, hakkınızda verilecek kararı etkileyen en önemli noktadır. Seyahat amacınızın vize başvurunuz için gereken belgeleri de etkileyeceğini unutmamalısınız.
 • Vize Başvuru Formu: Belirlediğiniz seyahat amacının ardından doldurmanız gereken ilk belge vize başvuru formunuzdur. Bu formu tükenmez kalemle ve büyük harflerle doldurmalısınız. Başvuru formunuz İngilizce veya Danca doldurulmalıdır. Aksi takdirde başvurunuz işleme alınmayacaktır. Formunuzu doğru ve geçerli bilgilerle doldurmalı, sahte bilgilere formda yer vermemelisiniz. Başvuru formunuzu doldurduktan sonra imzalamalısınız. Formu imzalayarak; formda yer alan bilgilerin size ait ve geçerli olduğunu, vize süreniz sona erdiğinde ülkenize geri döneceğinizi ve vize talebiniz onaylansa bile ülkeye girişinize dair son kararın Danimarka sınır yetkililerinde olduğunu kabul etmiş olursunuz. Vize başvuru formunuzu Danimarka Başkonsolosluğu sitesinden veya ofislerimizden edinebilir, yetkililerimizin formunuzu vereceğiniz bilgiler ile doldurmasını talep edebilirsiniz.
 • Vize Talep Dilekçesi: Danimarka vizesi için başvururken hazırlamanız gereken belgelerden bir diğeri ise vize talep dilekçesidir. Vize talep dilekçeniz seyahat amacınıza, seyahat sürenize ve seyahatiniz esnasında harcamalarınızı karşılayacak kaynağa yer vermelidir. Eğer ticari vize başvurusunda bulunuyorsanız Danimarka’da bulunan muhataplarınızın bilgilerine de dilekçenizde yer vermelisiniz. Vize talep dilekçeniz Danimarka Büyükelçiliği’ne hitaben yazılmalıdır. 
 • Gerekli Belgelerin Tamamlanması: Başvuracağınız vize türü, büyükelçiliğe sunacağınız belgeleri belirlemektedir. Belgelerin size ait olması, güncel, geçerli, gerçeği yansıtan ve tutarlı veriler içermesi gerekmektedir. Belgeleriniz incelendiğinde vize süreniz dolduğu zaman ülkenize geri döneceğinizin inandırıcı bulunmaması veya Danimarka Büyükelçiliği tarafından belirlenen şartlara uygun olmadığınız düşünüldüğünde vize talebiniz reddedilecektir. Bu nedenle evraklarınızı büyükelçiliğe teslim etmeden önce kontrol etmeli ve en uygun şekilde düzenlemelisiniz. Euroasia Global Visa Services yetkilileri bu işlemi sizin adınıza gerçekleştirmekle görevlidir.
 • Sağlık Sigortası: Danimarka seyahatinizden önce seyahat süresince geçerli olacak bir sağlık sigortası yaptırmanız zorunludur. Sağlık sigortanızın poliçesini büyükelçiliğe sunacağınız belgelerin arasına yerleştirmelisiniz. Aksi takdirde vize başvurunuz geçerli sayılmayacaktır. Euroasia Global Visa Services’in vize hizmetlerine ek olarak sunduğu hizmetlerden biri de sağlık sigortasıdır. Seyahatiniz süresince geçerli olacak sağlık sigortanız konusunda yetkililerimize gönül rahatlığı ile güvenebilirsiniz.
 • Vize Ücreti: Başvurunuzun işleme alınması için yapmanız gereken son şey vize başvuru ücretinizi ödemektir. Konsolosluk harcı, hizmet bedeli ve aracı kurum bedelini içeren bu ücret başvuracağınız vize türlerine göre değişmektedir. Vize başvuru ücreti hakkında detaylı bilgi için yetkililerimiz ile görüşebilirsiniz. 

Danimarka Vize Reddi, Tekirdağ

Danimarka Büyükelçiliği tarafından vize talebinizin reddedilmesi için pek çok sebep olabilir. Bu sebeplerden bazıları;

 • Sunduğunuz belgelerin eksik veya yanlış bilgiler içermesi
 • Biyometrik verinizi (parmak izi) sağlamamış olmanız
 • Başvuru formunuzda belirttiğiniz bilgiler ile evraklarınızdaki bilgilerin çelişir durumda olması
 • Vize süreniz sona erdiğinde ülkenize geri döneceğinize inanılmaması
 • Schengen üyesi ülkelerin biri veya birkaçında kamu güvenliği ve düzenini bozacağınıza inanılması durumlarıdır.

Başvurunuzun reddine itiraz edebilirsiniz. İtirazınızı Danimarka Göçmenlik Bürosu’na iletmeniz ve vize talebinizin reddine sebep olan durumların ortadan kalktığına dair belgeler sağlamanız gerekmektedir. İtirazınız doğrultusunda talebiniz tekrar gözden geçirilir fakat tekrar red kararı ile karşılaşabilirsiniz. Bu ve benzeri olumsuz durumlarla karşılaşmamak için seyahat başlangıcınızdan en az bir ay önce yetkililerimiz ile iletişime geçmeniz halinde bütün belge ve durumlarınızı inceleyip vize talebinizin reddine sebep olabilecek şeyler hakkında sizi bilgilendiriyoruz. 
Ek Hizmetlerimiz, 

Vize hizmetlerimize ek olarak seyahatiniz boyunca yararlanabileceğiniz ulaşım, konaklama ve sağlık sigortası gibi ek hizmetlerimiz de bulunmaktadır. Bunlar hakkında bilgi almak, aklınıza takılanları danışmak ve yardım talebinde bulunmak için Tekirdağ şubemize +90 (282) 255 50 37 numaralı hattımızı arayarak veya tekirdag@eagvs.com adresine e-posta yollayarak ulaşabilirsiniz. Size en yakın Euroasia Global Visa Services şubesini öğrenmek ve şube adres ve telefon bilgilerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Danimarka ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';