x
Danimarka

Vize İşlemleri

Danimarka

Telefon/Faks

+90 (322) 245 01 03

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Adana@eagvs.com

Danimarka Vize Başvuru , Adana

Euroasia Global Visa Services Adana şubemiz için hazırlanan internet sayfamıza hoşgeldiniz. Bu sayfada Adana, Mersin, Niğde, Hatay ve Osmaniye illerimizden Danimarka seyahatiniz için yapacağınız vize başvurularınız için gerekli bilgilere erişim sağlayabilirsiniz.

Adana’da bulunan ofisimizin telefon, e-posta ve adres bilgileri yukarıda belirtilmiştir. Bu bilgileri kullanarak görevlilerimize ulaşabilir ve aklınıza takılanları bizlerle paylaşabilirsiniz. Size en yakın şubenin başka bir şehirde olduğunu düşünüyorsanız tüm şubelerimizin bilgisine buradan ulaşabilirsiniz. 

Danimarka Vizesi Nasıl Alınır, Adana

Adana, Mersin, Niğde, Hatay ve Osmaniye illerimizden Danimarka seyahatleriniz için yapacağınız vize başvuruları Adana’da bulunan Danimarka Büyükelçiliği tarafından incelenir ve değerlendirilir. Büyükelçilik yapacağınız doğrudan başvuruları kabul etmemektedir bu nedenle bir vize hizmet kurumunun aracılığında başvuru gerçekleştirmelisiniz. Euroasia Global Visa Services, yetkili bir aracı vize hizmet kurumudur.

Danimarka vizesi alabilmeniz için büyükelçiliğe sağlamanız gereken bazı evraklar vardır ve bu evraklar seyahat amacınıza göre belirlenir. Danimarka seyahat amacınız aynı zamanda başvuracağınız vize türünüde belirler.

Danimarka seyahatinizin süresi de başvuracağınız vize türünü etkileyen etmenlerden biridir. 90 günden kısa sürecek seyahatleriniz için Schengen vizesine, daha uzun seyahatleriniz için ise ‘D’ tipi uzun süreli seyahat vizesine başvurmanız gerekmektedir.

Danimarka için aldığınız Schengen vizesi ile bu vizeyi talep eden her ülkeye seyahat edebilirsiniz. Schengen vizesi ile seyahat edebileceğiniz süre 6 aylık dönemde 90 günür. Bu gün sayısını geçmeniz durumunda bulunduğunuz ülkede kaçak sayılırsınız.

Schengen vizesi ile seyahat edilebilecek ülkeler; Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, İzlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya ve Yunanistan, Romanya, Bulgaristan ve Hırvatistan’dır

Danimarka ziyaretleriniz için alacağınız Schengen vizesi için büyükelçiliğe biyometrik verinizi (parmak izi) sunmalısınız. Bu zorunluluk 12 yaşını doldurmamış çocuklar ve süresi dolmamış bir Schengen vizesi olanlar için geçerli değildir. Ayrıntılı bilgi almak için Euroasia Global Visa Services ofisimizi ziyaret edebilir yetkililerimiz ile görüşebilirsiniz.

Danimarka vize başvurunuz büyükelçilik tarafından onaylansa bile son karar Danimarka sınır yetkililerine aittir. Vize başvurunuz olumlu sonuçlanırsa dahi sınır yetkilileri izin vermediği sürece ülkeye giriş yapamazsınız.

Vize başvurunuz büyükelçilik tarafından reddedilebilir. Bu duruma itirazda bulunabilirsiniz. İtirazının geçerli sayılıp başvurunuzun tekrar incelenmesi için soruna sebep olan koşulları ortadan kaldırmalısınız.

Vize başvuru süreci aksatacak bir durumla karşılaşıldığında sürece 7 - 10 gün içinde sonuçlanır. Fakat Danimarka Büyükelçiliği’nin Danimarka ve Türkiye’nin resmi tatillerinde ve güvenlik sorunu olduğuna inanıldığı zamanlarda kapalı olduğunu ve dönem dönem yoğunluklar yaşayabildiğini unutmayınız.Bu durumlarda vize başvurunuzun sonuçlanması gecikecektir. Benzer durumlardan dolayı vize başvuru sürecinizin uzamaması için yetkililerimiz ile seyahatinden bir ay önce iletişime geçmelisiniz. 

Danimarka Vizesi İçin Gerekli Belgeler, Adana

 • Vize Başvuru Formu: Danimarka vizesi için yapacağınız başvurularda dolduracağınız ilk belge vize başvuru formunuzda. Bu form Danca veya İngilizce olarak, tükenmez kalemle doldurulmalı ve büyük harf kullanılmalıdır. Formunuzda yer alan bilgiler gerçeği yansıtan ve güncel bilgiler olmalıdır. Formunuzu ofislerimizden edinebilir, yetkililerimizin sizin yerinize verdiğiniz bilgiler ile formu doldurmasını talep edebilirsiniz.
 • Vize Talep Dilekçesi: Vize talep dilekçeniz seyahat amacınızı, seyahat sürenizi ve seyahat giderlerinin karşılanacağı kişi veya kurum hesabını belirteceğiniz, büyükelçiliğe hitaben yazılacak bir dilekçedir. Bu dilekçede resmi bir üslup kullanmalısınız. Vize talep dilekçenizi nasıl yazacağınız konusunda bilgi almak için yetkililerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Gerekli Belgelerin Tamamlanması: Vize başvurunuz için gereken belgeler başvuracağınız vize türüne göre belirlenir. Bu belgelerin sizden istenmesinin sebebi büyükelçilik yetkililerini medeni haliniz, sabıka kaydınız, maddi ve sosyal durumunuz ve ziyaret amaç ve süreniz hakkında bilgilendirmektir. Vize başvuru dosyanıza sağlık sigortasının poliçesini de eklemelisiniz. Belgelerinizin birbiriyle çelişen ifadeler içermesi, eski veya geçersiz belgeler olmaları, eksik belge bulunması durumları vize başvurusunun reddine sebep olacağı için yetkililerimiz belgelerinizi büyükelçiliğe teslim etmeden önce incelerler.
 • Sağlık Sigortası: Danimarka seyahatiniz boyunca devam edecek bir sağlık sigortanız olması gerekmektedir. Bu sigortanın poliçesi belgelerinizin arasında bulunmadığı takdirde başvurunuz reddedilir. Sağlık sigortanızı ofislerimizden uygun ücretlerle edinebilirsiniz.
 • Vize Ücreti: Vize başvurunuzun değerlendirilmesi için ödemeniz gereken bir başvuru ücreti bulunmaktadır. Bu ücret vize hizmet bedelini, konsolosluk harcını ve aracı kurum hizmet bedelini içerir. En uygun ücret ile en kaliteli yardımı almak için Euroasia Global Visa Services ile çalışabilirsiniz. 

Danimarka Vize Reddi, Adana

Danimarka için yaptığınız vize başvurusunun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilecek bazı durumlar;

 • Evraklarınızın hatalı, geçersiz veya eksik olması,
 • Evraklarınızın içeriklerinin çelişkili olması,
 • Schengen üyesi ülkelerden bir veya birkaçına giriş yasağınızın bulunması veya bu ülkelerin iç huzuruna tehdit oluşturduğunuzun düşünülmesi,
 • Sağlık sigortasının olmaması,
 • Büyükelçilik yetkilileri tarafından Schengen vizenizin süresi dolduğunda Türkiye’ye geri döneceğine ikna olunmaması,
 • Seyahat masraflarını karşılayacağını belirttiğiniz hesapta yeterince para bulunmaması

olabilir. Başvurunuzun olumsuz sonucuna reddetme hakkınız vardır. Bu konu hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Euroasia Global Visa Services uzmanlarımız başvurunuzun kabul edilmesi için bu durumların hepsini göz önünde bulundurarak dosyalarınızı büyükelçiliğe teslim etmeden önce kontrol ederler. Sorularınızı iletişim bilgilerimizi kullanarak bize iletebilirsiniz.

Ek Hizmetlerimiz, Adana

Euroasia Global Visa Services sağlık sigortası, ulaşım, konaklama ve daha fazlasını ek hizmet olarak sunmaktadır. Bu hizmetlerden hemen faydalanmaya başlamak veya yetkililerimize danışmak için +90 (322) 245 01 03 numarasını ve adana@eagvs.com adresini kullanabilirsiniz. EAGVS Adana şubesi iyi seyahatler diler.

Danimarka ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';