x
Danimarka

Vize İşlemleri

Danimarka

Telefon/Faks

+90 (462) 215 60 10

Eposta

trabzon@eagvs.com

Danimarka Vize Başvuru , Trabzon

Euroasia Global Visa Services Trabzon şubemizin sayfasını görüntülemektesiniz. Bu sayfada Trabzon ve çevre illerinden Danimarka için yapacağınız başvurular hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Sayfamızda görüntüleyebileceğiniz vize türleri;

Aradığınız bilgilara ulaşamadığınızda veya aklınıza takılanları sormak istediğinizde bir telefon uzağınızdayız. Bize yukarıda belirtilen telefon numaramız ve e-posta adresimizden ulaşabilir, Euroasia Global Visa Services’in deneyimli yetkililerinden yardım talep edebilirsiniz. 

Danimarka Vizesi Nasıl Alınır, Trabzon

Danimarka vizesi almak için Trabzon ilimizden başvuracak vatandaşlarımız başvurularını Danimarka Vize Başvuru Merkezleri’ne veya Ankara’da bulunan Danimarka Büyükelçiliği’ne bir vize hizmet kurumu aracılığıyla gerçekleştirebilmektedirler.

Danimarka vize başvurularınız için öncelikle ziyaret amacınızı belirlemeniz ve buna uygun vize türüne başvurmanız gereklidir. Ayrıca ziyaret sürenize göre başvuracağınız vize türleri de değişmektedir. 90 günden az sürecek seyahatleriniz için Schengen vizesine, 90 günden uzun sürecek seyahatleriniz için ise ‘D’ tipi uzun süreli seyahat vizesine başvurmalısınız.

Danimarka Schengen vizesine başvuracağınızda parmak izi vermeniz gereklidir. Bu zorunluluk 12 yaşından küçükler ve yakın zamanda geçerliliği devam etmekte olan Schengen vizesi sahipleri için geçerli değildir.

Vize başvurunuz Büyükelçilik tarafından reddedilebilir. Bu duruma itiraz etme hakkına sahipsiniz. İtirazınızın geçerli olması ve vize talebinizin olumlu sonuçlanması için ilk başvurunuzun reddine sebep olan sorunları ortadan kaldırmalısınız.

Vize başvurunuz büyükelçilik tarafından kabul edilse bile ülkeye giriş yapıp yapamayacağınıza dair karar Danimarka sınır görevlilerine aittir. Vize başvurusunda bulunurken bunun bilincinde olmalısınız.

Vize başvurularınız Danimarka Büyükelçiliği’nin yoğun dönemlerine, kapalı olduğu günlere veya resmi tatilleri ile aynı zamanlara denk gelmediği sürece 7 ile 10 gün arasında karara bağlanır. Başvuru sürecinizi uzatacak herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmamak için Euroasia Global Visa Services yetkililerimiz ile seyahatinizden en az bir ay önce iletişime geçmenizi öneririz. 

Danimarka Vizesi İçin Gerekli Belgeler, Trabzon

 • Vize Başvuru Formu: Danimarka ülkesine vize başvurusu yapmak için doldurmanız gereken ilk belge vize başvuru formunuzdur. Bu formu tükenmez mavi veya siyah kalemle, büyük harflerle, Danca veya İngilizce olarak, doğru ve geçerli bilgilerle doldurmalısınız. Başvuru formunuzda boş alan bırakmanız önerilmez. Başvuru formunuzu nasıl dolduracağınıza dair bilgi almak ve bu aşamada yardım talep etmek için yetkililerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Vize Talep Dilekçesi: Vize talep dilekçesini Danimarka Büyükelçiliğine hitaben yazmalısınız. Bu belgede neden Danimarka’ya gitmek istediğiniz, kaç günlüğüne orada bulunacağınız, bu sürede harcamalarınızı hangi kaynaktan gerçekleştireceğiniz yer almalıdır. Büyükelçiliğe hitaben yazacağınız için bu belgede resmi bir yazı dili kullanmalısınız. Bu belge Başvurunuzun sonucunu belirleyecek ilk belgedir. Vize talep dilekçenizi nasıl yazacağınız hakkında danışmak ve yardım talep etmek için yetkililerimiz ile görüşebilirsiniz.
 • Gerekli Belgelerin Tamamlanması: Vize talebinizin işleme alınması için gerekli belgeler sizin sosyal, medeni ve maddi durumunuzu açıklayan, neden bu seyahate başladığınızı ifade eden, kaç gün Danimarka’da olacağınızı belirten, maddi kaynaklarınızı gösteren, sabıka kaydınız ve sağlık sigortası poliçenize de yer veren belgelerdir. Bu belgelerin tam, güncel ve doğru bilgilerle doldurulması gereklidir. Ayrıca bu belgelere bakıldığında ülkedeki halkın düzenine ve yapısına zarar vermeyeceğiniz de görülmelidir. Aksi takdirde başvurunuz reddedilecektir. Yetkililerimiz ile iletişime geçmeniz durumunda bazı belgeleri ofisimizden tedarik etmenizi sağlıyor ve belgelerinizin durumunu sürekli olarak kontrol ediyoruz.
 • Sağlık Sigortası: Danimarka ziyaretiniz için ziyaretiniz süresince geçerli olacak bir sağlık sigortası yaptırmanız gereklidir. Bu sağlık sigortasının poliçesi de dosyanıza eklemeniz gereken belgeler arasındadır. Sağlık sigortanızı ofislerimizden edinebilirsiniz.
 • Vize Ücreti: Danimarka vize başvurunuzun geçerli sayılması için ödemeniz gereken bir ücret bulunmaktadır. Bu ücret konsolosluk harcı ve aracı hizmet kurumu bedelini içerir ve başvurduğunuz vize türüne göre değişiklik gösterir. Uygun fiyata en kaliteli yardımı almak için Euroasia Global Visa Services ile gönül rahatlığıyla çalışabilirsiniz. 

Danimarka Vize Reddi, Trabzon

Danimarka için yaptığınız vize başvurusunun reddedilmesinin sebepleri

 • Belgelerinizin eksik, yanlış, geçersiz veya eski olması,
 • Belgelerinizdeki bilgilerin birbiriyle örtüşmemesi,
 • Schengen üyesi ülkelerin toplumsal düzenini tehdit edeceğinizin düşünülmesi veya bu ülkelerden bir veya birkaçına giriş yasağınızın bulunması,
 • Sağlık sigortanızı yaptırmamış olmanız veya sigorta poliçenizi dosyanıza eklememiş olmanız,
 • Büyükelçilik yetkilileri tarafından ziyaret izninizin süresi dolduğunda ülkenize geri döneceğinize inanılmaması,
 • Seyahat masraflarınızı karşılayacağınıza ikna olunmaması

olabilir. Vize başvurunuzun reddine itiraz edebilirsiniz. 

Euroasia Global Visa Services  yetkilileri vize başvurunuzun onaylanması için bu durumların hepsine karşı önlem alır ve dosyalarınızı teslim etmeden önce çok kez kontrol ederler. Soru ve aklınıza takılanları yetkililerimize danışabilirsiniz.  

Danimarka Vizesi İle Hangi Ülkelere Seyahat Edilebilir, Trabzon

Danimarka için alacağınız Schengen vizesi ile, sürenizin yeterli olması durumunda Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, İzlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya ,Yunanistan, Romanya, Bulgaristan ve Hırvatistan’a seyahat edebilirsiniz. Schengen vizesi alırken bu ülkelerden hiçbirinin toplumsal düzenini riske atmayacak bir profil sergilemeniz bu nedenle önemlidir. 

Ek Hizmetlerimiz, Trabzon

Euroasia Global Visa Services olarak sağladığımız ek hizmetler; sağlık sigortası, ulaşım, konaklama ve daha fazlasını içermektedir. Ek hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için +90 (462) 215 60 10 numarasını arayabilir veya trabzon@eagvs.com e-posta adresine sorularınızı ve görüşlerinizi yazabilirsiniz. Tüm şubelerimizin bilgisine buradan ulaşabilirsiniz. İyi seyahatler dileriz. 

Danimarka ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';