x
Danimarka

Vize İşlemleri

Danimarka

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 15

Eposta

help@eagvs.com
ask@eagvs.com

Danimarka Vize Başvuru, İstanbul

Danimarka ziyaretinizde gerekli vize türleri ve Schengen vizesi hakkında bilgiye ulaşabileceğiniz Euroasia Global Visa Services İstanbul şubemizin sayfasına hoşgeldiniz. Danimarka seyahatiniz için başvuracağınız vize türü seyahat sürenize, ve seyahat gerekçenize göre değişir. Bu nedenle gerekli evrakların listesinde de farklılık olacaktır. Danimarka ziyaretiniz için başvurabileceğiniz vize türleri;

şeklinde beşe ayrılmaktadır. Ziyaretinize en uygun vize türünün hangisi olduğuna emin olamıyorsanız lütfen şubemiz ile +90 (212) 963 50 15 numaralı hattımızı veya ask@eagvs.com e-posta adresimizi kullanarak iletişime geçin. Tüm şubelerimizin bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.

Danimarka Vizesi Nasıl Alınır? İstanbul

Danimarka vizesi için Türkiye’nin her yerinden vize başvurularınızı Danimarka Başkonsolosluğu’na gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikli olarak İstanbul, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ ve Edirne illerinden yapacağınız başvurular İstanbul’da bulunan Danimarka Başkonsolosluğu tarafından işleme alınacak ve Ankara’da bulunan Danimarka Büyükelçiliği tarafından değerlendirilecektir. Danimarka vize başvurunuz için aracı bir vize hizmet kurumu ile çalışmanız gerekmektedir. Aksi takdirde yapacağınız başvurular kabul edilmeyecektir.

Vize başvurusu gerçekleştirirken parmak izi verme zorunluluğunuz vardır. Bu nedenle başkonsoloslukta şahsen bulunmanız gerekmektedir. Danimarka Schengen üyesi ülkelerden biridir. Bu nedenle vize başvuru işleminiz esnasında şahsen başkonsoloslukta bulunarak parmak izi vermeniz gerekmektedir.

24 Eylül 2014 tarihinde Schengen üyesi ülkeler ortak bilgi sistemini (VIS) uygulamaya koymuştur. Bu tarihten sonra vermiş olduğunuz bir parmak izi varsa bu uygulamayı tekrarlamanıza gerek olmayabilir. 12 yaşından küçükler için yapılan vize başvuruları ve geçerliliği devam etmekte olan bir Schengen vizesi sahibi olanların yapacakları Danimarka vize başvuruları için başkonsoloslukta şahsen bulunma zorunluluğu yoktur.

Bu durumlarda evraklarınızı bize kargo ile ulaştırmanız halinde vize işlemlerinizi hemen başlatıyoruz. Daha ayrıntılı bilgi almak için lütfen yetkililerimiz ile iletişime geçin.

Danimarka Vizesi İçin Gerekli Belgeler, İstanbul

  • Vize Başvuru Formu: Danimarka vize başvurunuz için gereken başvuru formunu İngilizce veya Danca olarak doldurmalısınız. Danimarka vize başvuru formunuz Danimarka Başkonsolosluğu yetkililerinin hakkınızda bilgi edinebilmesi için tasarlanmış bir belgedir. Bu belgeyi eksiksiz ve gerçek bilgilerle, tükenmez kalemle ve büyük harflerle doldurmalısınız. Danimarka vize başvuru formunun içeriğinde vize süresinin sonunda ülkeyi terk edeceğinize, vize almış olmanızın Danimarka’ya girişinizi garanti etmeyeceğine ve ülkeye girişin Danimarka sınır görevlilerinin sorumluluğunda olduğunu baştan kabul ettiğinize dair ifadeler bulunmaktadır. Yetkililerimiz formu verdiğiniz bilgilere en uygun şekilde sizin adınıza doldururlar.
  • Vize Talep Dilekçesi: Vize talep dilekçeniz başkonsolosluğa seyahat amacınız, şartlarınız ve seyahatinizin süresi hakkında bilgi vermelidir. Talep dilekçenizi Danimarka Başkonsolosluğu’na hitaben yazmalısınız. Eğer başvurduğunuz vize türü ticari vize ise Danimarka’da bulunan ilgililerin de adı talep dilekçenizde yer almalıdır. Talep dilekçenizi hazırladıktan sonra konsolosluğa teslim edilmeden önce gözden geçirilmesi için yetkililerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
  • Gerekli Belgelerin Tamamlanması: Seyahat amacınızı belirledikten sonra Danimarka tarafından vize başvurusu için şart koşulan belgeleri tamamlamalısınız. Bu belgeler güncel ve eksiksiz olarak sunulmalıdır. Vize başvuru dosyanızda  Danimarka ziyaretinizin amacını gösteren belgeler sunmalısınız. Sunacağınız belgeler sizin kişisel bilgilerinizi ve seyahat için yeterliliğinizi kanıtlama amacı ile belirlenmiştir bu nedenle doğru bilgiler ile doldurulması zorunludur. Sunacağınız belgeler inandırıcı bulunmadığı takdirde başvurunuz reddedilecektir. Çalışanlarımız belgelerinizi kontrol ederek sorun çıkarabilecek durumlar hakkında sizi uyarırlar. Belgelerinizin kontrolü için Euroasia Global Visa Services çalışanlarına güvenebilirsiniz.
  • Sağlık Sigortası: Danimarka vize başvurusu yaparken seyahatiniz boyunca geçerli olacak bir sağlık sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Aksi takdirde seyahatiniz için vize alamazsınız. Danimarka konsolosluğunun belirlediği standartlarda seyahat sağlık sigortası poliçesi sunmayan kişilerin başvuruları reddedilecektir.
  • Vize Ücreti: Danimarka vize başvuru ücreti, başvuracağınız vizenin türü ve konaklayacağınız gün sayısı gibi etkenlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. En doğru ücret bilgilerine ulaşmak için yetkililerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Euroasia Global Visa Services bütçenize en uygun hizmeti sağlamakta, vize başvurularınızda en büyük yardımcınız olmayı amaçlamaktadır.

Gerekli belgelerin tam listesini almak için bizi ziyaret edebilir, telefon hattımız veya e-posta adresimiz aracılığıyla yetkililerimize danışabilirsiniz.

Danimarka Vize Reddi, İstanbul

Danimarka vize başvurunuzun reddedilmesinin en önemli sebebi, başvurunuzun Danimarka tarafından koyulan vize başvuru şartlarını yerine getirmiyor olmasıdır. Belgelerinizin başkonsolosluk veya elçilik tarafından inandırıcı bulunmaması, eksik bulunması, gerekli koşulları sağlamadığınızın düşünülmesi vize başvurunuzun reddi için sebepler arasındadır.

Seyahatinizin amacını gösteren belgeler sunmamış olmanız veya vize talep dilekçenizde seyahat amacınızdan bahsetmemiş olmanız durumunda vize talebiniz reddedilir.

Ayrıca başvurunuz değerlendirilirken Schengen üyesi ülkelerden bir veya birkaçı için kamu güvenliğini ve düzenini tehlikeye sokacağınızı düşündüren bir durum olması da vize reddi için sebeplerden biridir.

Konsolosluk yetkililerinin ülkenize geri döneceğinize inanmaması da vize başvurunuzun olumlu sonuçlanmasını önleyen durumlardandır. Sunacağınız belgelerin içinde ülkenize geri döneceğinizi kanıtlayan belgelerin de olmasına özen göstermelisiniz.

Schengen üyesi ülkelerin vize konusunda aldığı kararlar ortak olduğundan ötürü bu ülkelerden birine giriş yasağınız olması durumunda Danimarka vizesi için yapacağınız başvuru da reddedilebilmektedir.

Danimarka vize başvurusu esnasında ziyaret sürenizi kapsayan bir sağlık sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Bu sigortayı yaptırmamış olmanız veya sigorta poliçenizi teslim ettiğiniz belgeler arasına yerleştirmemiş olmanız durumunda da vize başvurunuz red ile sonuçlanacaktır.

Vize başvurunuz esnasında başkonsolosluğa sunmanız gereken belgelerden bazıları seyahatiniz süresince masraflarınızı nasıl karşılayacağınızı göstermektedir. Bu belgelerin yanlış veya eksik doldurulması ya da belgelerin sunulmaması vize talebinizin reddedilmesine sebep olur.

Schengen üyesi ülkelerin vize için belirlediği kurallardan biri de 6 aylık süre içinden Schengen üyesi ülkelerde toplamda 90 gün kalma hakkınızın bulunmasıdır. Bu süreyi doldurmuş olmanız vize talebinizin değerlendirilmeye alınmadan reddine sebep olur. 90 günden uzun Danimarka seyahatleriniz için uzun süreli D vizesi almalısınız.

Vize başvurunuzun reddine, red sebebinin eksik veya yanlış belge olması durumunda itiraz etme hakkınız vardır. Vize başvurunuzun yeniden değerlendirilmesi için eksik belgelerinizi tamamlayarak Danimarka Büyükelçiliği’ne talepte bulunabilirsiniz.

Danimarka vize talebiniz kabul edilse bile ülkeye girişiniz sınır görevlileri tarafından engellenebilir. Bu duruma karşı pasaportunuzun geçerliliğinin seyahat sürenizin sonundan itibaren en az 3 ay daha geçerli olduğundan emin olmalısınız. Pasaportunuzun yırtık veya eskimiş görünmemesi de bir artıdır.

Vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmaması veya başvuru sürecinizin vize talep reddine itiraz etme gibi sebeplerden ötürü uzamaması için seyahat tarihinizden en az 1 ay önce yetkililerimiz ile iletişime geçmenizi öneririz.

Danimarka Vizesi İle Hangi Ülkelere Seyahat Edilebilir, İstanbul

Danimarka Schengen üyesi ülkelerdendir ve Danimarka vizeniz ile izin verilen konaklama gün sayınızın yeterli olması durumunda Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, İzlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya ve Yunanistan, Romanya, Bulgaristan ve Hırvatistan ülkelerini ziyaret edebilirsiniz.

Danimarka Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? İstanbul

Büyükelçiliğin veya Başkonsolosluğun yoğun dönemlerine, Danimarka veya Türkiy’nin resmi tatillerine denk gelinmediği takdirde Danimarka vize başvurularınız 7 ile 10 gün arasında sonuçlanmaktadır. Seyahatinizin başlangıcını aksatabilecek herhangi bir duruma karşı yetkililerimiz ile seyahat başlangıcınızdan en az 1 ay öncesinde iletişime geçmenizi öneririz.

Ek Hizmetlerimiz, İstanbul

Euroasia Global Visa Services Danimarka ziyaretiniz için vize hizmetlerinin yanı sıra ek hizmetler de sağlamaktadır. Seyahatiniz boyunca zorunlu koşulan sağlık sigortasını edinmek, uçak biletinizin veya konaklayacağınız yerin ayarlanması ve Danimarka seyahatiniz boyunca ulaşım yardımı edinmek için yetkililerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul şubemizin telefon numarası +90 (212) 963 50 15 olup bize ask@eagvs.com adresine e-posta yollayarak da ulaşabilir, tüm şubelerimizin iletişim ve adres bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. İyi seyahatler dileriz.

Danimarka ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';