x
Danimarka

Vize İşlemleri

Danimarka

Telefon/Faks

+90 (252) 275 01 04

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Bodrum@eagvs.com

Danimarka Vize Başvuru, Bodrum

Muğla ilimizin Bodrum ilçesinde bulunan Euroasia Global Visa Services şubemiz tarafından hazırlanmış internet sayfasını görüntülemektesiniz. Bu sayfada Danimarka için başvuracağınız;

için gerekli belgeler hakkında bilgilere erişebilirsiniz. Danimarka geziniz için alacağınız vize türü hakkında bilgi almak için vize türünün üstüne tıklayabilirsiniz.

Bodrum’da bulunan şubemizdeki yetkililerimiz ile görüşmek için +90 (252) 275 01 04 numaralı telefon hattımızı ve bodrum@eagvs.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz. Bütün şubelerimizin adres ve telefon bilgilerini buradan görüntüleyebilirsiniz. 

Danimarka Vizesi Nasıl Alınır? Bodrum

Danimarka geziniz için Muğla ve çevre illerinden yapacağınız vize başvurularınızı İzmir’de bulunan Danimarka Fahri Konsolosluğu kabul eder ve başvurularınız Danimarka Büyükelçiliği tarafından değerlendirilir. İzmir Danimarka Fahri Konsolosluğu vize başvurunuz hakkında karar verme yetkisine sahip değildir. 

Danimarka’ya yapacağınız 90 günden kısa gezileriniz için Schengen vizesi, 90 günden uzun sürecek gezileriniz için uzun süreli ‘D’ vizesi almalısınız. Schengen vizesi alabilmek için parmak izi verme zorunluluğunuz vardır. Bu nedenle konsoloslukta başvuru esnasında şahsen bulunmalısınız.

12 yaşından küçük vatandaşlarımızın ve geçerliliği devam eden bir Schengen vizesine sahip olan vatandaşlarımızın parmak izi verme zorunluluğu yoktur. Ayrıntılı bilgi almak için lütfen ofisimiz ile iletişime geçin.

Danimarka Konsoloslukları bireysel yapılan başvuruları geçerli saymamaktadır. Bu nedenle yetkili bir aracı vize hizmet kurumu ile çalışmalısınız. Euroasia Global Visa Services vize başvurularınızda yardımcı olmayı amaçlayan yetkili bir vize hizmet kurumudur. 

Danimarka Vizesi İçin Gerekli Belgeler, Bodrum

Danimarka vizesi için gereken belgeler başvuracağınız vize türüne göre değişiklik gösterir. Vize türünüzü seyahat amacınıza göre belirlemelisiniz.

 • Vize Başvuru Formu: Vize başvuru formunuz hakkınızda incelenecek ilk belgelerden biridir. Bu formu yetkililerimizden edinebilirsiniz. Formunuzu tükenmez kalemle doldurmalı ve büyük harfler kullanmalısınız. Formunuzda yer alan bölümleri boş bırakmamalı, kendi hakkınızda geçerliliği olan, doğru ve birbiriyle uyumlu bilgiler ile Danca veya İngilizce olarak doldurmalısınız. Formu doldurduktan sonra formda yer alan her bilginin doğru, tarafınızca okunmuş ve kabul edilmiş olduğunu beyan etmek için imzalamalısınız. İmzalanmayan başvuru formları geçersiz sayılacaktır. Başvuru formunuzu nasıl doldurmanız gerektiği hakkında sorularınızı yetkililerimize danışabilirsiniz.
 • Vize Talep Dilekçesi: Vize talep dilekçeniz seyahat amacınızı, sürenizi ve seyahat giderlerinizi nasıl karşılayacağınızı belirten bir belgedir ve tarafınızdan Danimarka Büyükelçiliği’ne hitaben yazılmalıdır. Vize talep dilekçesini yazarken resmi bir yazı dili kullanmalısınız. Bu dilekçede yer alması gereken bilgiler hakkında yetkililerimize danışıp yardım talep edebilirsiniz.
 • Gerekli Belgelerin Tamamlanması: Vize talebiniz için ibraz etmeniz gereken belgeler başvuracağınız vize çeşidine göre farklılık gösterir. Bu nedenle belgelerin tam listesini almak için uzmanlarımız ile temasa geçmelisiniz. Vize başvurunuz için bu belgeleri sunmanızın amacı konsolosluk yetkililerine sabıka kaydınız, medeni ve sosyal statünüz, seyahat sebebiniz ve nüfus bilgileriniz hakkında bilgi vermek  ve Danimarka seyahatiniz süresince ülkeye ve toplumuna zarar verecek bir davranışta bulunmayacağınızı kanıtlamaktır. Belgelerinizi birbiriyle çatışan ifadelerin bulunması, geçerlilik süresi bitmiş belgeler olması veya eksik belge sunuyor olmanız durumlarına karşı kontrol etmeden konsolosluğa  teslim etmemekteyiz.
 • Sağlık Sigortası: Danimarka geziniz boyunca sürecek bir sağlık sigortası yaptırmanız ülkenin yetkilileri tarafından getirilmiş bir zorunluluktur. Sağlık sigortanızın poliçesi, konsolosluğa sunacağınız belgelerden biridir ve eksik olması durumunda vize talebiniz reddedilecektir. Sağlık sigortasını ofislerimize gelerek Euroasia Global Visa Services güvencesiyle yaptırabilirsiniz. Sağladığımız sağlık sigortası ve diğer ek hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Vize Ücreti: Danimarka tarafından belirlenmiş ve başvurunuzun işleme koyulması için ödemeniz gereken bir ücret vardır. Aracı kurum bedeli, hizmet bedeli ve konsolosluk harcı bu ücrete dahildir. Ücretin miktarı yıldan yıla değişmekte ve başvuracağınız vize türüne göre bir miktar belirlenmektedir. Bu nedenle ücret hakkında daha fazla bilgi almak ve en uygun fiyatlarla en rahat vize başvuru sürecini başlatmak için uzman yetkililerimiz ile iletişime geçmenizi öneririz. 

Danimarka Vize Reddi, Bodrum

Danimarka vize başvurunuzun kabul edilmemesine sebebiyet verecek durumlardan bazıları şöyledir;

 • İbraz ettiğiniz belgelerde eksiklik olması
 • Sağladığınız bilgilerin hatalı olması
 • Sunduğunuz belgelerin geçerlilik süresinin dolmuş olması
 • Belgelerde birbiri ile çelişen bilgiler bulunması
 • Belgelerinizde seyahat amacınıza veya sürenize yer vermemiş olmanız
 • Seyahat giderlerinizi karşılayacak kaynağın yeterli görülmemesi
 • Konsolosluk yetkilileri tarafından vize sürenizin sonunda Türkiye’ye geri döneceğinize inanılmaması
 • Schengen tarafı olan ülkelere girme yasağınızın bulunması veya bu ülkelerden bazılarında toplum düzeni ve huzurunu zedeleyeceğinize inanılması
 • Sağlık sigortası yaptırmamış veya poliçesini sunmamış olmanız

Vize başvurunuzun reddedilmesi durumunda bu karara itiraz etme hakkınız vardır. Fakat bu itirazın geçerli sayılabilmesi için red sebebini ortadan kaldırmanız, örneğin eksik bir belgeden dolayı vize talebiniz kabul edilmemişse bu belgeyi sağlamanız, gerekmektedir.

Euroasia Global Visa Services bünyesinde bulunan uzman yetkililerimiz bu durumla karşılaşmamanız için başvuru sürecinizin her aşamasında size yardımcı olur ve gidişatı kontrol ederler. 

Danimarka Vizesi İle Hangi Ülkelere Seyahat Edilebilir? Bodrum

Danimarka ziyaretiniz için Schengen vizesi almış olmanız durumunda, süreniz yetiyorsa Schengen üyesi olan ülkelerin hepsini gezebilirsiniz. Schengen üyesi ülkelerden bazıları; Fransa,Yunanistan, Romanya, Bulgaristan, Hırvatistan, Hollanda, İspanya, İsveç ve İtalya’dır. Schengen vizesi aldığınızda 6 aylık dönemde Schengen üyesi ülkelerde en fazla 90 gün bulunma hakkınız vardır. 

Danimarka Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? Bodrum

Danimarka vize başvurularınız süreci uzatacak bir durumla karşılaşmadığınız sürece 7-10 gün içinde sonuçlanır. Süreci uzatabilecek durumlar konsolosluğun veya büyükelçiliğin yoğun dönemleri, resmi tatilleri veya kapalı oldukları günler olabilir. Danimarka Konsoloslukları ve Büyükelçiliği hem Danimarka’nın hem de Türkiye’nin resmi tatillerinde kapalıdır. Bu nedenle vize başvurularınızı yaparken iki ülkenin de resmi tatil günlerine dikkat etmelisiniz.

Vize başvuru sürecinizin en hızlı, en kolay ve en stressiz şekilde sonlanması için Euroasia Global Visa Services yetkililerimiz ile seyahatinizden en az 1 ay önce iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Euroasia Global Visa Services olarak sağlık sigortasının yanı sıra konaklama ve ulaşım gibi ek hizmetler de sağlamaktayız. Bu ek hizmetler hakkında danışmak ve hizmetlerimizden hemen yararlanmaya başlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İyi seyahatler dileriz. 

Danimarka ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';