x
Danimarka

Vize İşlemleri

Danimarka

Telefon/Faks

+90 (352) 353 30 25

Eposta

kayseri@eagvs.com

Danimarka Vize Başvuru , Kayseri

Kayseri, Sivas, Yozgat ve Nevşehir’de ikamet ediyor ve Danimarka’ya gitmek istiyorsanız fakat nasıl vize alacağınızdan emin değilseniz sorularınızın cevabını bulabileceğiniz Euroasia Global Visa Services Kayseri şubemizin internet sayfasına hoş geldiniz. Bu sayfada Danimarka vize türleri ve bu vizeler için gereken belgeler hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Sayfamızda sorularınızın yanıtını bulamadıysanız veya daha ayrıntılı bilgi edinmek istiyorsanız Kayseri’deki ofisimize gelebilir, yukarıda bulunan telefon numaramız ve e-posta adresimizi kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Euroasia Global Visa Services’in size en yakın ofisinin bilgilerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Danimarka Vizesi Nasıl Alınır? Kayseri

Danimarka vizesi almak isteyen vatandaşlarımız öncelikle seyahat amaçlarına ve seyahatlerinin ne kadar süreceğine karar vermelidir. Seyahat amacınız alacağınız vize türünü, seyahat süreniz ise vizenizin Schengen veya ‘D’ tipi vize olacağını belirler. Danimarka ziyaretiniz 90 günden az sürecekse başvuracağınız vize tipi Schengen vizesidir. 90 günden uzun süre için yapılacak ziyaretler ‘D’ tipi uzun süreli seyahat vizesi gerektirmektedir. 

Danimarka seyahatiniz için Kayseri, Yozgat, Sivas ve Nevşehir illerimizden yapacağınız başvurular Ankara’da bulunan Danimarka Büyükelçiliği tarafından değerlendirilmektedir. Başvurularınızı aracı bir vize hizmet kurumu ile anlaşarak gerçekleştirmelisiniz. Aksi takdirde yaptığınız başvurular kabul edilmemektedir. Danimarka Vize Başvuru Merkezleri ve Büyükelçiliği’nin ilgili bölümlerine vize talebinizi bir vize hizmet kurumu aracılığıyla  iletebilirsiniz.

Danimarka Schengen vizesi ile ziyaretçi kabul etmektedir. Bu nedenle Schengen vizesi alabilme şartlarından biri olarak biyometrik verinizi (parmak izi) büyükelçiliğe sunmalısınız. Bu zorunluluk yalnızca 12 yaşını doldurmamış çocuklar ve geçerliliği devam eden bir Schengen vizesi olan kimseler için geçerli değildir. 

Danimarka ziyaretiniz için almış olduğunuz Schengen vizesi ile Schengen üyesi diğer ülkeleri de ziyaret edebilirsiniz. Bu ziyareti gerçekleştirebilmeniz için sağlanması gereken koşullardan biri geçerli Schengen vize sürenizin ziyaret için yeterli olmasıdır. Danimarka Schengen vizesi ile ziyaret edebileceğiniz ülkelerden bazıları; İsveç, İtalya, İzlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya ve Yunanistan’dır.

Ayrıntılı bilgi edinmek için bizlerle görüşebilirsiniz. Euroasia Global Visa Services, vize başvurularınızın her aşamasında size yardımcı olmayı hedefler.   

Danimarka Vizesi İçin Gerekli Belgeler, Kayseri

Vize başvurusu için dosyanızda bulunması gereken belgeler başvuracağınız vizeye göre çeşitlilik göstermektedir. Bu dosyanın tüm içeriği hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  • Vize Başvuru Formu: Vize başvuru formunuz hakkınızda genel bilgileri içeren bir formdur ve doğru bilgiler ile doldurulması gereklidir. Vize başvuru formunuzu Danca veya İngilizce dillerinden birinde, tükenmez kalem kullanarak ve büyük karakterlerle doldurmalısınız. Boş bırakılmış alanların hepsini doldurmanız, eksik bilgi vermemeniz ve başvuru formunuzda yer alan bilgilerin dosyanızda bulunan diğer belgelerdeki bilgilerle örtüşür nitelikte olması gereklidir. Formunuzu nasıl dolduracağınız hakkında bilgi sahibi olmak, formu ofislerimizden edinmek veya yetkililerimize vereceğiniz bilgiler ile formunuzun hazırlanmasını talep etmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu durumda yetkililerimiz formunuzu imzanıza hazır hale getirirler.
  • Vize Talep Dilekçesi: Vize talep dilekçeniz seyahat nedeniniz, seyahatinizin süresi ve seyahat harcamalarınızı yapacağınız kaynak hakkında bilgiler içeren, tarafınızdan Danimarka Büyükelçiliği’ne yazılacak bir belgedir. Bu belge resmi bir dil ile yazılmalıdır ve hakkınızda açıkça bilgi vermelidir. Vize talep dilekçenizde yer vermeniz gereken bilgiler hakkında danışmak ve dilekçe yazımı hakkında yardım almak için bize ulaşın.
  • Gerekli Belgelerin Tamamlanması: Vize başvurusunda bulunacağınızda dosyanızda toplamanız gereken belgeler nüfus bilgilerinizi, maddi ve sosyal durumunuzu, medeni halinizi, sabıka kaydınızı ve seyahat sebep ve sürenizi yansıtan belgeler olmalı ve birbiriyle çelişkili ifadeler içermemelidirler. Belgelerinizin eksik, gerçeği yansıtmayan veya sahte olması durumuna karşı yetkililerimiz teslimden önceki her aşamada belge kontrolü yapar ve sizi haberdar ederler. Başvuracağınız vize çeşidine göre gerekli belgelerin listesini edinmeniz ve bazı belgeleri ofislerimizden temin etmeniz mümkündür. Bunun için uzman görevlilerimizle iletişime geçebilirsiniz.
  • Sağlık Sigortası: Danimarka ziyaretinize başlamadan önce yaptırmanız gereken ve ziyaretiniz süresince etkin olacak bir sağlık sigortası vardır. Bu sigortayı yaptırmamanız veya sigorta poliçenizi dosyanıza yerleştirmemeniz durumunda başvurunuz reddedilir. Bu sağlık Sigortasını Euroasia Global Visa Services aracılığı ile edinebilirsiniz. Ek hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişimde kalın.
  • Vize Ücreti: Danimarka Büyükelçiliği’ne başvurunuzun işleme alınması için ödemeniz gereken bir miktar vardır. Bu miktar talebinde bulunduğunuz vize çeşidine ve yıllara göre değişir. Bu ücrete aracı hizmet kurumunun ücreti de dahildir. En uygun fiyat ile en kaliteli hizmet için Euroasia Global Visa Services’e güvenebilirsiniz. 

Danimarka Vize Reddi, Kayseri

Danimarka vize başvurunuzun büyükelçilik tarafından değerlendirilmesinin onucu olumsuz olabilir. Bu durumda itiraz hakkınız vardır. İtiraz edebilmeniz için öncelikle kararın olumsuz olmasına sebep olan koşulları öğrenmeli ve onları düzeltmelisiniz. 

Belgelerinizin gerçek halinizi yansıtmaması, tam olmaması, doğru bilgilerle doldurulmamış olması, güncel belgeler olmaması ve birbiriyle örtüşmeyen bilgiler içermeleri vize talebinizin reddine sebep olur.

Büyükelçilik görevlileri dosyanızı incelediğinde çizdiğiniz profilin ülke düzenini bozabilecek ve güvenliğini tehlikeye atabilecek biri olduğunuzu göstermesi de vize başvurunuzun onaylanmaması için bir sebeptir.

Schengen üyesi ülkelerden bir veya birkaçı tarafından sınır dışı edilmeniz diğer Schengen üyesi ülkelere girişinizi de etkileyecektir. Danimarka vize talebinizin reddinin sebeplerinden biri de bu olabilir.

Danimarka vizesi başvuru dosyanızda sağlık sigortanızın poliçesinin bulunmaması veya sağlık sigortası yaptırmamış olmanız durumunda da başvurunuz değerlendirmeye alınmadan reddedilecektir.

Bu durumlarla karşılaşıp başvuru sürecinizin uzamaması için yetkililerimiz dosyanızı sıklıkla gözden geçirerek eksiklikleri tamamlamak için çalışırlar. 

Danimarka Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır, Kayseri

Danimarka Büyükelçiliği’nin resmi tatili olan günlere, güvenlik sorunları nedeniyle kapalı olduğu günlere veya yoğun dönemlerine denk gelmediğiniz sürece vize başvurunuzun sonuçlanması 7 ile 10 gün arasında gerçekleşir. Bu dönemlere yakalanmamak ve en kısa sürede başvuru sonucunuzu almak için yetkililerimiz ile seyahat başlangıcından en az 1 ay önce iletişime geçmenizi öneririz. 

Ek Hizmetlerimiz, Kayseri

Euroasia Global Visa Services olarak yalnızca vize başvurunuzda değil sonrasında, seyahatiniz esnasında da size yardımcı olmak için çaba gösteriyoruz. Seyahatinize başlamadan yararlanabileceğiniz sağlık sigortası ve uçak bilet rezervasyonu gibi hizmetlerimizin yanı sıra seyahatiniz boyunca konaklama ve ulaşım gibi ihtiyaçlarınızı da giderebilecek ek hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Tüm ek hizmetlerimiz hakkında bilgilendirilmek, aklınıza takılanları danışmak ve soru ve önerilerinizi bize iletmek için Kayseri şubemize +90 (352) 353 30 25 numaralı telefon hattımızdan ve kayseri@eagvs.com e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz. İyi yolculuklar dileriz. 

Danimarka ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';