x
Danimarka

Vize İşlemleri

Danimarka

Danimarka Ankara Büyükelçiliği

Danimarka Krallığı’nın Türkiye’deki en etkin temsil birimi Danimarka Ankara Büyükelçiliğidir. Büyükelçilik, iki ülke arasındaki ticari faaliyetleri iyileştirmek, kültürel etkileşimi arttırmak için faaliyetlerini sürdürmekte, diplomatik olarak köprü görevini üstlenmektedir.

Ankara Büyükelçiliği, Türkiye ve üçüncü ülke vatandaşlarının Danimarka Vize Başvurularını kabul etme ve değerlendirme yetkisine sahiptir. 

Danimarka Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Yönetici: Ruben MADSEN / Büyükelçi
Adres: Büyükesat Mahallesi Mahatma Gandhi Caddesi No:74  Gaziosmanpaşa /Ankara
Telefon:+90 312 446 57 20 
Faks: +90 312 447 24 98
E-Posta: ankamb@um.dk

Vize Bölümü:

Telefon: +90 312 446 61 41
Faks: +90 312 447 58 99
E-Posta: ankambvk@um.dk 

Danimarka Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Büyükelçilik :Pazartesi-Perşembe günleri arasında 09.00-16.30 saatleri arasında, Cuma günleri ise 09.00-16.00 saatleri arasında görev yapmaktadır.

Konsolosluk Bölümü: Pazartesi – Perşembe günleri arasında 10.00-16.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

10.00-11.00 saatleri arasında Türkçe, İngilizce ve Danca, 15.00-16.00 saatleri arasında ise Arapça dilinde olmak üzere telefon ile konsolosluk hizmetleri hakkında bilgi alabilirsiniz. 

Danimarka Ankara Büyükelçiliği Vize Başvurusu

Ankara Büyükelçiliği, Danimarka Vize Başvurularını kabul etme ve değerlendirme yetkisine sahiptir. Sadece yetkilendirilmiş acente aracılığıyla dosya kabul edilmektedir. Seyahatinizin gerekçelerine göre hazırlanan dosyanız ile başvurunuzu iletebilirsiniz. 

Danimarka Ankara Büyükelçiliği Vize Başvuru Formu

Danimarka Schengen Bölgesine dahildir ve bu nedenle Schengen kriterlerine uygun, doğru ve eksiksiz olarak doldurulmuş başvuru formu ile işlem yapmaktadır. Danimarka Vize Başvuru formunu incelemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Danimarka Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk Hizmetleri

Ankara Büyükelçiliği, Türkiye’de yaşayan Danimarka uyruklu kişilerin ihtiyaç duydukları desteği sağlamak, vatandaşlık görevlerini yerine getirmelerine yardımcı olmak, Danimarka hükümeti ile köprü görevi görmek için bünyesinde konsolosluk birimi bulundurmaktadır. Konsolosluk bölümünün sunduğu hizmetlerden bazılarını aşağıda bulabilirsiniz.

  • Pasaport ve Kimlik İşlemleri: Süresi dolan, yıpranan, çalınan ya da kaybolan pasaportlarınızın yenilenmesini talep edebilir, ilk defa pasaport sahibi olacaklar için yeni başvuru yapılabilir.
  • Acil Durum Desteği: Kaza, afet ya da mağduriyetin oluştuğu diğer durumlarda büyükelçilik üzerinden destek talep edebilirsiniz. Büyükelçilik size hızlı ve etkin tıbbi veya  hukuki yardımda bulunabilir.
  • Noterlik Hizmetleri: Aslına uygun çoğaltılması gereken belgeleriniz, sözleşme tescil işlemleriniz, İmza beyan etmek gibi hizmetlerden faydalabilirsiniz.
  • Doğum, Ölüm, Yaşam Belgesi Temini 
  • Adli Sicil Kaydı Temini: Danimarka makamlarından sabıka kaydı talep eebilirsini.z
  • Vatandaşlık İşlemleri : Adres bildirimi, oy kullanma gibi temel vatandaşlık hizmetlerini alabilirsiniz.
  • Evlilik ve Boşanma İşlemleri : Büyükelçilik bünyesine evlenebilir, boşanma süreçlerini başlatabilirsiniz.

Danimarka Ankara Büyükelçiliği Nerede?

Danimarka Ankara Vize Başvurusu

Danimarka ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';