x

Telefon/Faks

+90 (462) 215 60 10

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

trabzon@eagvs.com

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru, Trabzon

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Trabzon şubesi sayfasına hoş geldiniz. Sıkıntısız ve hızlı bir vize süreci geçirmeniz için hazırladığımız şube sayfamızda Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvurusu gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan bilgilere ulaşabilirsiniz. Sayfamızın ilerleyen bölümlerinde gerekli olan başvuru belgelerine, vize türlerine ve vize başvurusu yaparken dikkat etmeniz gereken hususlardan bahsedeceğiz.

Euroasia Global Visa Services, Çekya vize başvurularınız için danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Trabzon şubemiz Akçaabat, Araklı, Arsin, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Çaykara, Dernekpazarı, Düzköy, Hayrat, Köprübaşı, Maçka, Of, Ortahisar, Şalpazarı, Sürmene, Tonya, Vakfıkebir, Yomra ilçeleri ve Trabzon çevresindeki illerden yapacak olduğunuz Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvurularıyla ilgilenmektedir. Detaylı bilgi sahibi olmak için Trabzon şubemize ulaşabilirsiniz. 

Çekya İçin Vize Gerekli midir? - Trabzon

Schengen bölgesine üye olan Çekya için vize gereksinimlerinde Schengen kriterleri uygulanmaktadır. Başvuruda bulunacağınız vize türüne göre hazırlamanız gereken başvuru evrakları farklılık göstermektedir. Bu evraklara yazımızın ilerleyen bölümlerinde ulaşabilirsiniz. Ayrıca sahip olduğunuz pasaporta göre vize gerekliliği hakkında bazı istisnai durumlar bulunmaktadır.

Eğer Umuma Mahsus(Bordo) pasaporta sahipseniz Çekya Schengen vizesi almak zorundasınız. Fakat Hususi(Yeşil), Hizmet(Gri) ya da Diplomatik(Siyah) pasaporta sahipseniz 90 günü aşmamak koşuluyla vize almanıza gerek olmadan Çekya ziyareti gerçekleştirebilirsiniz. 

Bize Ulaşın! - Trabzon

Çekya Schengen vize başvurularınız için detaylı bilgi almak amacıyla Euroasia Global Visa Services Trabzon şubemizle iletişime geçebilirsiniz. +90 (462) 215 60 10 numaralı telefondan ya da trabzon@eagvs.com adresinden e-posta yoluyla bizlere ulaşabilirsiniz. Şubemize ulaşıp temsilcilerimizden danışmanlık hizmeti talep edebilirsiniz. Sorunsuz bir vize süreci geçirmenize yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. 

Çekya Vize Türleri ve Gerekli Belgeler - Trabzon

Çekya Schengen vize türleri ve başvuru gerçekleştireceğiniz vize türüne ait gerekli güncel evraklar aşağıda verilmiştir. Trabzon şubemize ulaşıp temsilcilerimizle konuşarak gerekli belgeleri nereden nasıl temin edebileceğinize dair bilgi alabilirsiniz.

Çekya Schengen Vize Başvuru Formu - Trabzon

Çekya Schengen vizesine başvuru yapacak olan ziyaretçilerimizin dikkat etmesi gereken noktalardan biri Çekya Schengen vize başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmaktır. Bahsi geçen form İngilizce olarak doldurulmalı ve de başvuru sahibi tarafından bizzat imzalanmalıdır. Başvuru sahibinin reşit olmaması durumunda başvuru formu, başvuru sahibinin ebeveynleri tarafından imzalanmalıdır. Çekya Schengen başvuru formunu doldururken zorluk yaşayacağınızı düşünüyorsanız Trabzon şubemize ulaşıp tarafımızdan yardım talebinde bulunabilirsiniz. Eksik evraklarla yapacağınız başvurularınızın vize reddi ile karşılaşma ihtimalinizin artacağını unutmayın. Başvuru formuna aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz: 

Çekya Schengen vize başvuru formu için tıklayınız.

Çekya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Trabzon

EAGVS Trabzon şubemize ulaşarak şubemiz aracılığıyla yapacağınız Çekya Schengen vize başvurularınızı sizin adınıza gerçekleştiriyoruz. Çekya Schengen vize başvuru sürecinin adımları aşağıda verilmiştir. Ayrıca Çekya Schengen vize başvuruları esnasında parmak izi alma işlemi yapıldığını hatırlatmak isteriz.

  • Çekya için başvuruda bulunacağınız vize türüne ait güncel evraklar listesini şubemize ulaşarak elde edebilirsiniz. Başvuru evraklarınızı tamamlayıp şubemize bizzat ya da kargo yoluyla ulaştırabilirsiniz. Başvuru belgeleriniz tarafımıza ulaştığında evrakların kontrolünü sağlıyoruz. Herhangi bir aksaklık olmadığı durumda vize başvuru sürecini sizler için başlatıyoruz.
  • Çekya Schengen vizesine başvuru gerçekleştirirken, başvuru sırasında parmak izi verme işlemi gerçekleştirilmelidir. Bu işlem için öncelikle randevu alınması gerekmelidir. Randevu alma işlemi dönemsel olarak yaşanabilecek yoğunluklara göre uzun sürebilmektedir. Bu sırada şubemize ulaşıp temsilcilerimizden yardım talep ettiğiniz takdirde sizlerin adına en uygun tarihe hızlı bir şekilde randevu alma işlemini gerçekleştiriyoruz. 
  • Vize başvuru ücretlerinin ödenmesi: Bu ücretlere harç ücreti, işlem ücreti, giderler ve danışmanlık servisi bedeli dâhildir. Çekya Schengen vize başvurularınızın ücretlerini ister banka hesaplarımıza, ister bizzat şubemize ödeyebilirsiniz.
  • Başvuru belgeleriniz düzenlendikten sonra belgeleriniz konsolosluğa iletilmektedir ve başvuru değerlendirme süreci başlamaktadır. Değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra vize sonuçları bildirilmektedir. Sonrasında pasaportunuzu adresinize gönderiyoruz. 

Çekya Schengen Vizesi Ne Kadar Sürede Sonuçlanmaktadır? - Trabzon

Çekya Schengen vize başvurularının değerlendirme süreci ortalama 15 gün sürmektedir. Fakat bu süre başvuru yaptığınız dönemde yaşanabilecek yoğunluklara ve resmi tatillere göre değişiklik gösterebilmektedir. Belgelerinizde herhangi bir sıkıntı varsa vize başvuru değerlendirme süreci normalden uzun sürebilmektedir. 

Konsolosluk yetkilileri gerek gördüğü takdirde başvuru sahibinden ek belge talebinde bulunabilir. Talep edilen belgeleri hızlı bir şekilde tamamlamak başvuru değerlendirme sürecini kısaltacaktır. Detaylı bilgi için Trabzon şubesi iletişime geçmenizi öneririz. 

Çekya Schengen Vizesi Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar - Trabzon

Çekya Schengen vize başvuruları prosedürleri diğer Schengen üyesi ülkelerden farklı olarak uygulanmaktadır. Vize başvurularınızı gerçekleştirirken aşağıdaki bilgileri göz önünde bulundurmanızı öneririz.

  • Vize başvurusunda bulunan kişi daha önce Schengen vize almış olsa dahi parmak izi vermek için şahsen bulunmalıdır. 
  • 18 yaşından büyük öğrenciler şahsi banka hesap dökümünü başvuru esnasında sunmalıdır. 
  • Vize başvurularınızı seyahat tarihinize yakın bir tarihte yapmanız sizler için olumsuz bir sonuçla karşılaşmanıza sebep olabilir. Vize sonuçlarınızın seyahat tarihinize yetişebilmesi için Çekya Schengen vize başvurularınızı 1 ay önceden yapmanız önemlidir.
  • Vize memuru ihtiyaç duyduğu takdirde başvuru sahiplerinden ek evrak talebinde bulunabilmektedir.
  • Türkiye’de ikamet gerçekleştiren yabancı uyruklu başvuru sahiplerinin başvuru evraklarıyla birlikte, ziyaretleri sonrası 3 ay daha geçerli olacak olan ikamet belgelerini sunmalıdır.

Çekya Schengen Vize Reddi - Trabzon

Çekya Schengen vize başvurularının değerlendirme sürecini yürüten tek resmi kurum Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’dir. Vize başvuru belgeleriniz eksiksiz olsa dahi vize onayı alacağınızın garantisini vermez. Vize reddi aldığınız durumlarda, vize reddi için sebep olarak gösterilmiş maddeleri inceleyip düzenleyerek tekrar Çekya Schengen vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Çekya Schengen vize başvurularıyla ilgili daha fazla bilgi almak için EAGVS Trabzon şubemize ulaşabilir, yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz. Sizlere sorunsuz bir vize süreci geçirmeniz için yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Çek Cumhuriyeti ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';