x

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 963 05 35

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

ankara@eagvs.com

Çek Cumhuriyeti Vize Başvurusu, Ankara

Euroasia Global Visa Services Ankara Şubesi sayfasına hoş geldiniz.

Değerli ziyaretçilerimiz, çıkacak olduğunuz Çek Cumhuriyeti seyahatlerinize yönelik alacağınız Çek Cumhuriyeti Schengen vizesine ait işlemlerin detaylı bilgilerini bu sayfamızdan öğrenebilirsiniz. 

Sayfamızın ilerleyen kısımlarında başta Ankara, Akyurt, Altındağ, Ayaş, Balâ, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kahramankazan, Kalecik, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar, Yenimahalle ilçelerimiz olmak üzere Eskişehir, Bolu, Çankırı, Kırıkkale gibi çevre illerden yapacak olduğunuz Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvurularına dair detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Daha kapsamlı bilgi sahibi olmak adına web sitemizin “İletişim” kısmına göz atarak yetkililerimizden bilgi alabilir, sormak ve belirtmek istediklerinizi help@eagvs.com adresimize e-posta şeklinde gönderebilirsiniz. 

Çek Cumhuriyeti Vizesi Kimlere Gerekir? Ankara

Çek Cumhuriyeti, Schengen ülkelerinden biridir. Bu yüzden alacağınız vize, seyahatinizin tipine göre çeşitlilik gösterir. Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi iseniz vize sahibi olmanız gerekir. Hususi (yeşil), Hizmet (gri) ve Diplomatik (siyah) pasaporta sahip iseniz 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak olan seyahatlerinizi vizeden muaf bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Çekya Vizesi İçin Gerekli Belgeler Ankara

Çek Cumhuryeti Schengen vize çeşitlerine buradan göz atabilir, alacağınız vize için gerekli olan belgelerin listesine ulaşabilirsiniz. Yetkililerimiz, ihtiyacınız olan belgelerin nereden alınacağı, özellikleri ve geçerlilik süreleri gibi konularda her şekilde size rehber olacaklardır. 

Planladığınız seyahatiniz için almanız gereken vizenin yukarıdakilerden hangisine dahil olduğuna yönelik bir fikriniz yok veya seyahatinizin bu tür seyahatlerden biri olduğunu düşünmüyorsanız Euroasia Ankara şubesi ile iletişime geçip yetkililerimizin desteğini almanız kafanızdaki soru işaretlerini giderecektir.

Ankara şubesi ile irtibata geçmek için ankara@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz veya dilerseniz +90 (312) 963 05 35 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu Ankara

Konsolosluk yetkililerinin inceleyeceği ilk belge olması nedeniyle en önemli belge olan Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Ankara

EAGVS Ankara şubesi ile gerçekleşecek olan Çekya Schengen vize başvurularınızın tüm süreçleri kurumumuz tarafından hızlıca yürütülüp sorunsuzca tamamlanır. Çekya için ek olarak parmak izi prosedürü vardır. Bütün adımlar toplamda dört tanedir. Çek Cumhuriyeti Schengen vizesi için başvuru adımlarını aşağıda görmüş olduğunuz şekilde sizin için sıraladık:

Çekya Vize Başvurunuz İçin İhtiyacınız Olan Evrakların Hazırlanması: Çıkacağınız seyahatinizin amacını belirlemek burada önem kazanıyor. Seyahatinizin amacına yönelik yetkili çalışanlarımızın tarafınıza bildireceği belge listesindeki evrakların hazırlanması tamamlanır tamamlanmaz, ister ofisimize kargo ile gönderebilir, isterseniz de kendiniz gelerek ulaştırabilirsiniz.

Randevunuzun Alınması ve Parmak İzi Prosedürünün Tamamlanması: Sıra ikinci adımda. Evraklarınızı tam ve eksiksiz hazırladıktan sonra parmak izi prosedürü için sizin yerinize Çekya Konsolosluğu’ndan randevunuzu alıyoruz. Bu süre içerisinde sorun olmaması ve işlemlere hız kazandırmak adına temsilcilerimiz size eşlik ederler. Parmak izinizi verme işleminin sorunsuzca tamamlanmasından sonra başvurunuz hemen işleme konur. Hazırlayıp sunmuş olduğunuz belgeler haricinde bazen konsolosluğun sizden daha  farklı belgeler talep etme durumu söz konusu olduğunda daha önce yaptığınız gibi belgeleri tam zamanında teslim etmelisiniz.

Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Bu ücretin içinde harç, işlem ücreti, giderler ve danışmanlık bedelimiz yer alır. Çekya vize başvuru ücretini isterseniz banka hesaplarımıza yatırarak, isterseniz de ofisimizi ziyaret ederek ödeme imkanınız var.  

Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Tamamlamış olduğunuz gerekli belgelerin tarafımıza tam ve eksiksiz bir şekilde ulaşması, parmak izi prosedürünün tamamlanıp, son evre olan başvuru ücretinin yatırılmasından sonra yetkili çalışanlarımız hız kesmeden başvuru dosyanızı hazırlar. Saha arkadaşımız hazırlanan dosyanızın konsolosluğa iletilmesini sağlar. Değerlendirme süreci başlamış olur ve dosyanızın takibi yine saha arkadaşımız tarafından sağlanır. Başvurunuzun kararı çıktığı an tercihinize göre pasaportunuz kargo ile gönderilebilir ya da isterseniz Ankara şubemize uğrayıp teslim alabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesinin Sonuçlanma Süresi Ne Kadardır? Ankara

Çekya Schengen vize başvurusunun sonuçlanması aşağı yukarı 15 iş takvimidir. Başvuruyu yapmış olan kişinin genel bir şekilde kişisel durumu göz önünde bulundurulduğundan bu sürede esneklik olabilmektedir. Evraklarınızda herhangi bir eksiklik ya da herhangi bir yanlışlık olması vize başvurunuzun sonuçlanma süresini olumsuz etkileyebilir. Türkiye’de yaşamakta olan yabancı uyruklu şahısların da sonuç alma sürelerinde bazı değişiklikler olabilir. Ayrıca konsoloslukların iş yoğunluğu da bu süreleri etkileyebilir. Siz yine de uzmanlarımızı aramaktan çekinmeyip güncel sonuçlanma bilgilerini hızlıca öğrenebilirsiniz. 
Ankara şubemiz tarafından yapılacak olan Çekya Schengen vize başvurularınızda detaylı ve güncel bilgi için +90 (312) 963 05 35 numaralı telefonumuzu tuşlayabilir, dilerseniz ankara@eagvs.com e-posta hesabımıza yazabilir ve ofisimize de uğrayabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';