x
Çek Cumhuriyeti

Vize İşlemleri

Çek Cumhuriyeti

Telefon/Faks

+90 (342) 255 50 63

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru, Gaziantep

Euroasia Global Visa Services Gaziantep Şubesi sayfasına hoş geldiniz. Sevgili ziyaretçilerimiz, 2023 yılında çıkacak olduğunuz Çekya seyahatleriniz için almanız gereken Çek Cumhuriyeti Schengen vizesine ait işlemlerin bütün bilgilerini sayfamızı okuyarak edinebilirsiniz.

Bu sayfamızın ilerleyen bölümlerinde başta Gaziantep Merkez, Araban, İslahiye, Karkamış, Nizip, Nurdağı, Oğuzeli, Şahinbey, Şehitkamil, Yavuzeli ilçelerimiz olmak üzere Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Kilis ve Hatay gibi çevre illerden de yapacak olduğunuz Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvurularına dair en kapsamlı bilgiye sahip olmuş olacaksınız.

Daha fazla bilgi için bize +90 (342) 255 50 63 numaralı telefondan ve gaziantep@eagvs.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

Çekya Vizesi Kimlere Gerekir? Gaziantep

Çekya’nın Schengen’e üye ülkeler arasında bulunmasından dolayı, almanız gereken vize, planladığınız yolculuk türüne göre değişiklik gösteriyor. Başlangıç olarak yolculuğunuzun türünden emin olmalısınız. Pasaport türü olarak, Umuma Mahsus (bordo) pasaportunuz bulunuyorsa, vize sahibi olmanız gerekiyor. Fakat Hususi (yeşil), Hizmet (gri) ve Diplomatik (siyah) pasaport türlerinden birine sahipseniz Çekya'da 90 günden fazla kalmayacağınızdan emin olduğunuz yolculuklarınızı vizeye ihtiyaç duymadan kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Çekya Vizesi İçin Hangi Belgeler Gereklidir? Gaziantep

Birkaç çeşidi bulunan bu Çek Cumhuriyeti Schengen vize çeşitlerini aşağıda yer alan bölümden hızlı ve kolay bir biçimde inceleyebilir, alacağınız vizeniz için ihtiyacınız olan belgelerin listesine erişebilirsiniz. İhtiyacınız olan belgeleri nereden temin edeceğinizi, belgelerin özellikleri ve geçerlilik süreleri gibi konularda yetkililerimizin rehberliği sizlerle olacaktır.

İncelemeleriniz doğrultusunda gördünüz ki yapacağınız seyahat için sahip olmanız gereken vize çeşidinin yukarıdakilerden hangisine dahil olduğundan emin olamadınız. Bir diğer durum olarak da seyahatiniz yukarıdakilerden herhangi biri değil mi? Öyleyse Euroasia Gaziantep şubemiz ile iletişime geçip size özel sunulan hizmetlerimizden faydalanarak bu sorularınızı çözüme kavuşturabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu Gaziantep

Çek Cumhuriyeti vize başvuru formuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Çekya Vize Başvurusunu Nasıl Yaparım? Gaziantep

Yapılacak olan Çekya vize başvurularınızın durum ve süreçlerini Gaziantep şubesi işbirliği ile hızlı bir şekilde yürütüp sorunsuzca tamamlıyoruz. Çekya için bir diğer durum ise tipik vize adımlarına ek olarak parmak izi prosedürünün olması söz konusudur. Genel olarak bütün adımları dört maddeye sığacak şekilde aşağıda sıraladık. İşte Çekya Vizesine ait sıralanmış başvuru adımları:

  • Çekya Vize Başvurunuz İçin İhtiyacınız Olan Evrakları Hazırlamak: İlk olarak belirlemeniz gereken Çekya yolculuğunuzun amacıdır. Bu, büyük önem taşır ve süreci hızlandırır. Yolculuğunuzun belirlenen amacına göre yetkililerimizden tarafınıza vakit kaybı olmadan bildirilmiş olan belge listesindeki evrakları hazır hale getirmeniz tamamlandığında, arzu etme şeklinize göre ofisimize kargo ile gönderebilir, ya da kendiniz ulaştırabilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması ve Parmak İzi Prosedürünün Tamamlanması: Geldik üste bahsettiğimiz ikinci ve harici adıma. İlk adımı tamamladıktan sonra geriye parmak izinizi vermek kalıyor. Parmak izi vermek için randevu almanız gerekiyor. Biz, Çekya Konsolosluğu’ndan bu randevuyu sizin adınıza alıyoruz. Bu önemli prosedürün titiz, dikkatli ve işlemlerin hızlıca tamamlanması adına temsilcilerimizin rehberliği sizleri yalnız bırakmayacaktır. Parmak izi prosedürünün tamamlanmasından sonra geriye sadece başvurunuzun incelenmesi işlemi kalır. Önceden hazırlayıp sunmuş olduğunuz belgeler dışında zaman zaman konsolosluk sizlerden daha farklı belgeler talep edebilmekte. Bu durum yaşandığında ise daha önceden aşina olduğunuz gibi talep edilen belgeleri özenli ve eksiksiz bir şekilde hazırlayıp tam zamanında teslim etmek süreçte yaşanabilecek problemleri giderir. 
  • Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Üçüncü adım olarak harç, işlem ücreti, giderler ve danışmanlık bedelimizin yer aldığı bu ücreti arzu ettiğiniz şekilde mevcut banka hesaplarımıza yatırarak, dilerseniz de ofisimize yapacağınız kısacık bir ziyarette ödeme imkânınız var. Seçimi size bırakıyoruz.
  • Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Dördüncü ve son adım olarak, ilk adımdan buraya dek tamamlanması gerekli olan belgelerin tarafımıza tam ve eksiksiz bir halde ulaşması, harici adım olan parmak izi prosedürünün tamamlanması ve artık son adım olan başvuru ücretinin yatırılmasının sonra yetkililerimiz bir an dahi beklemeden başvuru dosyanızı hazırlarlar. Dosyanız hazırlanır ve saha çalışanımız dosyanızı konsolosluğa iletir. Konsolosluğa iletilen ve değerlendirme süreci başlamış olan dosyanızın takibi yine saha çalışanımızın sorumluluğu altındadır. Başvurunuzun kararı netliğe kavuşur kavuşmaz isteğinize göre pasaportunuz kargo aracılığı ile gönderilebilir ya da eğer arzu ederseniz Gaziantep şubemize uğrayıp teslim alabilirsiniz.

Çekya Vizesi Ne Kadar Süre İçerisinde Sonuçlanır? (Gaziantep)

Çekya için başvuruda bulunduğunuz vizenizin sonuçlanma süresini sizere genel olarak 15 takvim günü şeklinde belirtirsek yanılmış olmayız. Ek bilgi olarak, başvurunuzu yaptıktan sonra, genel durumunuz göz önünde bulundurulur ve incelenir. Böylece bu sonuçlanma süresinde bazı esneklikler oluşabiliyor. Bunun yanında tekrar önemle hatırlatmak isteriz ki, teslimi sağlanan belgelerinizde en ufak bir eksiklik ya da herhangi bir yanlışlık olması halinde bu, vize başvurunuzun sonuçlanma süresini istemeyeceğiniz doğrultuda etkileyebilmekte. Diğer bir nokta ise Türkiye’de yaşamakta fakat yabancı uyruklu olan şahısların da sonuç alma sürelerinde kısım kısım farklılıklar olabilir. Bütün bunlara ek olarak, ilgili ve bağlı görev yerlerinin ve konsoloslukların iş yoğunluğunun da bu sonuçlanma sürelerinde büyük etki sahibi olduğunu göz önünde bulundurmak gerekiyor. Fakat siz yine de uzmanlarımızı aramaktan çekinmeyiniz ve güncel sonuçlanma bilgilerini hızlıca öğreniniz.

Gaziantep şubemizin uzman rehberliği ve deneyimi ile yapılacak olan Çekya vizesi başvurularınız için detaylı ve güncel bilgiyi +90 (342) 255 50 63 numaralı telefonumuzu tuşlayarak, dilerseniz gaziantep@eagvs.com e-posta hesabımıza yazarak ve bunun yanında ofisimize gelerek de edinebilme imkanınız bulunmaktadır.

Çek Cumhuriyeti ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';