x

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak/İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 335 04 26

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

Çekya Vizesi Başvurusu, İzmir

Euroasia Global Visa Services İzmir Şubesine hoş geldiniz. Sitemizi ziyaret eden değerli ziyaretçilerimiz, 2022 yılında gerçekleştirecek olduğunuz Çekya seyahatleriniz için yapmanız gereken Çekya vizesine yönelik işlemlerinizin bütün bilgilerini sayfamızı okuyarak edinebilirsiniz.

Bu sayfanın ileriki bölümlerinde başta İzmir, Aliağa, Balçova, Bayındır, BayraklıBergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, GüzelbahçeKarabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla ilçelerimiz olmak üzere Manisa, Aydın, Muğla, Uşak, Denizli gibi çevre illerden de yapacak olduğunuz Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvurularına dair en kapsamlı bilgi elinizin altında olacaktır. Bütün bunların yanında daha geniş bilgiye sahip olmak için internet sitemizin “İletişim” kısmına tıklayarak yetkililerimizden bilgi alabilir. Ayrıca sormak ve belirtmek istediklerinizi izmir@eagvs.com adresimize e-posta şeklinde gönderebilirsiniz. 

Çekya Vizesi Kimlere Gerekir? İzmir

Çekya, Schengen’e üye ülkeler arasında yer alır ve bundan dolayı almanız gereken vizeniz, yapacak olduğunuz yolculuğun tipine göre farklılık gösteren bir sürece sahiptir. Seyahat tipinize belirledikten sonra Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibiyseniz Çek Cumhuriyeti Schengen vizesi sahibi olmanız gerekiyor. Fakat Hususi (yeşil), Hizmet (gri) ve Diplomatik (siyah) pasaportunuz varsa 90 günü geçmeyeceğinden emin olduğunuz yolculuklarınızı vizeye gerek duymadan kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Çekya Vizesi İçin Hangi Belgeler Gereklidir? İzmir

Bu başlık altında Çekya vize tiplerini hızlı ve kolay bir biçimde inceleyebilir, alacağınız vizenize yönelik lazım olan belgelerin listesine erişim sağlayabilirsiniz. Yetkililerimiz ihtiyaç duyacağınız belgeleri hangi yerlerden temin edeceğinizi, belgelerin özellikleri ve geçerlilik süreleri gibi konularda sizi yalnız bırakmayacaklardır.

Göz attınız ve yapacağınız seyahatiniz için edinmeniz gereken vize türünün üstte bulunanlardan hangisine dahil olduğundan emin olamadınız mı? Ya da incelemenizden sonra seyahatiniz üstte yer alanlardan herhangi biri olmadığını mı fark ettiniz? O halde Euroasia İzmir şubesi ile iletişime geçerek bir an önce yetkililerimizden bilgi alabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu İzmir

Vize başvuru işlemleriniz için doldurulması zorunlu olan Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz.

Çekya Vize Başvurusunu Nasıl Yaparım? İzmir

İzmir şubemizin bilgi ve birikimi beraberinde gerçekleşecek olan Çekya vize başvurularınızın ilerleyen durumu, kurumumuzca hızlı bir şekilde yürütülüp sorunsuzca tamamlanır. Çekya için genel prosedürlere ek olarak parmak izi prosedürü durumu söz konusudur. Genel olarak bütün adımları dört maddede sıralayabiliriz. Çekya vizesine ait başvuru adımlarını aşağıda sıralanmış bir şekilde görebilirsiniz:

  1. Çekya Vize Başvurunuz İçin İhtiyacınız Olan Evrakları Hazırlamak: Bu noktada, Çekya vize tipinizi belirlemenin önemini ve vize sürecini hızlandırdığını bir defa daha hatırlatmak isteriz. Vize tipinize göre yetkililerimizin tarafınıza vakit kaybetmeden bildirmiş olduğu belge listesindeki evrakları hazırlamanız sona erdiğinde, yapmanız gereken tek şey belgeleri bize bizzat teslim etmek veya kargo ile ofisimize kargo ile göndermek.
  2. Randevuzunun Alınması ve Parmak İzi Prosedürünün Tamamlanması: Sıra, ikinci ve bahsettiğimiz Çekya vizesine özel olan adımda. İlk adımı eksiksiz olarak tamamladıktan sonra geriye parmak izinizi vermek için konsolosluktan alınması gereken randevu kalıyor. Çekya Konsolosluğu’ndan bu randevuyu sizin yerinize alıyoruz. Bu önemli ve hataya yer olmayan sürecin dikkatli ve işlemlerin hızlıca bitirilmesi adına temsilcilerimiz sizlerle birlikte olacaktır. Temsilcilerimiz rehberliğinde parmak izinizi verme işleminin sorunsuzca tamamlanmasının ardından geriye sadece başvurunuzun incelemeye alınması kalır. Hazırlayıp ve teslim etmiş olduğunuz belgeler dışında bazı hallerde konsolosluğun sizlerden daha farklı belgeler talep etmesi şeklinde bir durum söz konusu olduğunda ilk adımdan aşina olduğunuz üzere belgeleri özenli ve titiz bir şekilde hazırlayıp tam zamanında teslim etmek işlemlerinizin aksamasını önlemekte büyük rol oynar.
  3. Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Üçüncü adımınız olan bu ücret içerisinde bazı bedeller yer alır. Bu bedeller arasında harç, işlem ücreti, giderler ve danışmanlık bedelimiz bulunur. Çekya vize başvuru ücretini arzu ettiğiniz şekilde ister şubemize gelerek isterseniz havale/EFT yolu ile bize ulaştırabilirsiniz.
  4. Pasaportunuzun Tarafınıza Ulaştırılması: Sıra geldi son adıma. Yetkililerimiz hiç vakit kaybetmeksizin başvuru dosyanızı hazırlarlar. Saha çalışanımız hazırlanan bu dosyayı konsolosluğa iletilmesindeki rolü üstlenir. Değerlendirme süreci başlamış olur ve dosyanızın bu süreç içerisindeki kontrol ve takibi, yine saha çalışanımızın sorumluluğu ve bizlerin de takibi altındadır. Bütün bunlardan sonra başvurunuzun kararı kesinleşir kesinleşmez isteğinize göre pasaportunuz kargo aracılığı ile veya şubeden teslim olacak şekilde size teslim edilir.

Çekya Vizesi Ne Kadar Süre İçerisinde Sonuçlanır? İzmir

Çekya vizesi başvurunuzun sonuçlanma süresini aşağı yukarı 15 takvim günü olduğunu bilginize sunarız. İnceleme süresini belirleyen etkenler arasında belgelerin doğruluğu ve eksiksiz olması büyük önem taşır. Bir diğer önemli husus ise Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu olan kişilerin sonuç alma sürelerinde birtakım farklılıklar bulunabiliyor. Süreç takibini istediğiniz zaman şubemizi arayarak kontrol edebilirsiniz.
İzmir şubemiz rehberliği ve deneyimi ile vakit kaybı olmadan yapılacak olan Çekya Vizesi başvurularınız için detaylı ve güncel bilgiyi ofisimize gelerek +90 (232) 335 04 26 numaralı telefonumuzu arayarak veya izmir@eagvs.com e-posta adresimize yazarak alabiilrsiniz.

Çek Cumhuriyeti ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';