x

Telefon/Faks

+90 (252) 275 01 04

Eposta

bodrum@eagvs.com

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru , Bodrum

Sayın ziyaretçimiz,  Euroasia Global Visa Services Bodrum şube sayfasına hoş geldiniz . sorunsuz bir vize süreci geçirmeniz için hazırlamış olduğumuz Euroasia Global Visa Services olarak Çekya vize başvurularında danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Sayfamızda Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvurularınız için gerekli belgelere, vize türlerine ve vize başvurusunda bulunurken göz önünde bulundurmanız gereken noktalara ulaşabilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services Bodrum şubesi olarak Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris, Menteşe, Milas,Ortaca, Seydikemer, Ula, Yatağan ilçeleri ve çevre illerden yapacak olduğunuz Çekya vize başvurularıyla ilgilenmekte ve danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Daha detaylı bilgiye ulaşmak için Bodrum şubemizle iletişime geçebilirsiniz. 

Çekya İçin Vize Gerekli midir? - Bodrum

Schengen üyesi ülkelerden biri olan Çekya’ da vize işlemlerinde Schengen prosedürleri uygulanmaktadır. Başvuru yapacağınız vize türüne göre hazırlamanız gereken başvuru belgelerinde farklılıklar olmaktadır. Vize başvurusu için gerekli olan evraklara sayfamızın ilerleyen bölümlerinde ulaşabilirsiniz. Bunlara ek olarak sahip olduğunuz pasaport türüne göre vize alma gerekliliğinizde farklılıklar bulunmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus(Bordo) pasaporta sahip olan vatandaşlarımızın Çekya Schengen vizesi alması gereklidir. Ancak Türkiye Cumhuriyeti Hususi(Yeşil), Hizmet(Gri) veya Diplomatik(Siyah) pasaporta sahipseniz 90 günden fazla olmamak koşuluyla vize almadan Çekya seyahatinde bulunabilirsiniz. 

Bize Ulaşın - Bodrum

Çekya Schengen vize başvurularınız hakkında bilgi almak için Euroasia Global Visa Services Bodrum şubemizle iletişime geçebilirsiniz. Bodrum şubemize +90 (252) 275 01 04 telefon numarasından ya da bodrum@eagvs.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz. Şubemize ulaşıp temsilcilerimizle yapacağınız görüşmeler sonucunda sorunsuz bir vize süreci geçirmenize yardımcı olacak danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu Bodrum

Çek Cumhuriyeti vize başvuru formunu buraya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Çekya Vize Türleri ve Gerekli Belgeler - Bodrum

Çek Cumhuriyeti Schengen vize türleri ve başvuru gerçekleştireceğiniz vize türüne ait gerekli güncel evraklarla ilgili bağlantılar aşağıda belirtilmiştir. Bodrum şubemize ulaşarak temsilcilerimizle iletişime geçip gerekli belgeleri nereden nasıl temin edebileceğinize dair bilgi edinebilirsiniz.

Çekya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Bodrum

EAGVS Bodrum şubemize ulaşarak şubemiz aracılığıyla gerçekleştireceğiniz Çekya Schengen vize başvurularını sizlerin adına gerçekleştirmekteyiz. Çekya Schengen vize  başvuru sürecinin adımları aşağıda sıralanmıştır. Çekya Schengen vize başvurularını esnasında parmak izi verme işlemi yapıldığını belirtmek isteriz.

  • Çekya ziyaretiniz için başvuruda bulunacağınız vize türüne ait güncel belgelerin listesine şubemizle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Başvuru evraklarınız düzenleyip şubemize bizzat ya da posta yoluyla ulaştırabilirsiniz. Belgeleriniz elimize ulaştığında kontrolünü sağlıyoruz. Herhangi bir sorun olmadığı sürece başvuru sürecini sizin adınıza başlatmaktayız.
  • Çekya Schengen vizesine başvuru yaparken, başvuru esnasında parmak izi alma işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu işlem için öncelikle randevu alınması gereklidir. Randevu alma işlemi dönem dönem yaşanabilecek olan yoğunluklara göre oldukça uzun sürebilmektedir. Bu sırada şubemize ulaşarak randevu alma işlemini sizin yerinize hızlı bir şekilde gerçekleştirmemizi sağlayabilirsiniz.. 
  • Ücretlerin ödenmesi: Bahsi geçen ücretlere harç ücreti, işlem ücreti, giderler ve danışmanlık servisi bedeli dâhildir. Çekya Schengen vize başvurularınızın ücretlerini ister banka hesaplarımıza gönderebilir, ister şahsen şubemize gelerek ödeyebilirsiniz.
  • Başvuru belgeleriniz düzenlendikten sonra belgeleriniz konsolosluğa gönderilmektedir ve başvuru değerlendirme süreci başlamaktadır. Başvuru değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra vize sonuçları tarafınıza bildirilmektedir. Daha sonra pasaportunuzu adresinize gönderiyoruz. 

Çekya Schengen Vizesi Ne Kadar Sürede Sonuçlanmaktadır? - Bodrum

Çekya Schengen vize başvurularının değerlendirmesi yaklaşık 15 gün süresinde tamamlanmaktadır. Ancak bu süre başvuru yaptığınız dönemde ortaya çıkabilecek yoğunluklara göre ve iki ülkenin resmi tatillerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Belgelerinizde herhangi bir sıkıntı olması durumunda başvuru değerlendirme süreci uzamaktadır. Konsolosluk görevlileri başvuru sahibinden ek belge talebinde bulunma hakkına sahiptirler. Talep edilen bu belgeleri en kısa zamanda tamamlayıp konsolosluğa iletmeniz başvuru sürecini hızlandıracaktır. Ayrıntılı bilgiye Bodrum şubemizle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. 

Çekya Schengen Vizesi Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar - Bodrum

Çekya Schengen vize başvuruları işlemleri diğer Schengen ülkelerinden farklı yürütülmektedir. Vize başvurusunda bulunurken aşağıdaki bilgileri dikkate almanızı öneririz.

  • Vize başvurusu gerçekleştiren kişi daha önce Schengen vize almış olsa bile parmak izi vermek için bizzat hazır bulunmalıdır. 
  • 18 yaşından büyük öğrenciler şahsi banka hesap dökümünü başvuru esnasında beyan etmelidir. 
  • Vize başvurularınızı seyahat tarihinize çok yakın bir tarihte yapmanız sizlerin olumsuz bir sonuçla karşılaşmasına neden olabilmektedir. Vize sonuçlarınızın seyahat tarihinize yetişebilmesi için Çekya Schengen vize başvurularınızı 1 ay önceden yapmanız önemlidir.
  • Vize memuru ihtiyaç duyduğu takdirde başvuru sahiplerinden ek evrak talebinde bulunabilmektedir.
  • Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu başvuru sahiplerinin başvuru evraklarıyla birlikte, ziyaretleri sonrasında 3 ay daha geçerli olacak olan ikamet belgelerini sunmaları gerekmektedir. 

Çekya Schengen Vize Reddi - Bodrum

Çekya Schengen vize başvurularının değerlendirmesini gerçekleştiren tek resmi kurum Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği ve Konsolosluğu’dur.

Vize başvuru evraklarınızın eksiksiz olması vize onayı alacağınız anlamına gelmemektedir. Vize reddiyle karşılaştığınız durumlarda, vize reddine sebep olan sebeplerin belirtildiği maddeleri inceleyip düzelterek tekrar Çekya Schengen vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Çekya Schengen vize başvurularıyla ilgili daha fazla bilgi edinmek için EAGVS Bodrum şubemize ulaşabilir, temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Sizlere sorunsuz bir vize süreci geçirmeniz için yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Çek Cumhuriyeti ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';