x

Telefon/Faks

+90 (352) 353 30 25

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

kayseri@eagvs.com

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru, Kayseri

Sayın ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Kayseri şube sayfasına hoş geldiniz. Sizlerin sorunsuz bir vize başvuru süreci geçirmeniz için ihtiyacınız olan bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz. Yazımızın devamında Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvurusu için gerekli olan belgelere, Çekya vize türlerine, vize başvurusunda bulunurken dikkat etmeniz gereken hususlara ulaşabilirsiniz.

Çoğu ülkede olduğu gibi Euroasia Global Visa Services, Çekya için de danışmanlık servisi sunmaktadır. Kayseri şubemiz Akkışla, Bünyan, Develi, Felahiye, Hacılar, İncesu, Kocasinan, Melikgazi, Özvatan, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Talas, Tomarza, Yahyalı, Yeşilhisar ilçeleri ve Kayseri çevresindeki illerden yapacak olduğunu Çekya vize başvurularıyla ilgilenmektedir. Ayrıntılı bilgi için EAGVS Kayseri şubemize ulaşabilirsiniz. 

Çekya İçin Vize Gerekli midir? - Kayseri

Schengen bölgesi üyesi olan Çekya’da Schengen vize prosedürleri uygulanmaktadır. Yapacak olduğunuz vize başvuru türüne göre vize başvurusu işlemleri farklılık gösterebilmektedir. Sahip olduğunuz pasaporta göre vize alıp almamanız gerektiği değişim göstermektedir. Peki hangi tür pasaport sahipleri vize almak zorundadır? 

Umuma Mahsus(Bordo) pasaport sahipleri Çekya Schengen vizesi almak zorundadır. Eğer Hususi(Yeşil), Hizmet(Gri) ya da Diplomatik(Siyah) pasaport sahibi iseniz 90 günden fazla olmamak koşuluyla vize almadan Çekya ziyareti gerçekleştirebilirsiniz. 

Bize Ulaşın! - Kayseri

Yapacağınız Çekya Schengen vize başvurularınız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için Euroasia Global Visa Services Kayseri şubemize ulaşabilirsiniz. +90 (352) 353 30 25 numaralı telefondan ya da kayseri@eagvs.com adresinden e-posta yolu ile bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Tarafımıza ulaşıp danışmanlık servisi talep ettiğiniz takdirde vize sürecini sıkıntısız geçirmenize faydalı olacak profesyonel desteğimizden yararlanabilirsiniz. 

Çekya Vize Türleri ve Gerekli Belgeler - Kayseri

Çekya vize türleri ve başvuruda bulunacağınız vize türüne dair ihtiyaç duyacağınız güncel evraklar aşağıda belirtilmiştir. Şubemizle iletişime geçtiğiniz takdirde yetkililerimiz gerekli evrakları nasıl temin edebileceğinize dair sizlere bilgi verecektir. 

Çekya Schengen Vize Başvuru Formu - Kayseri

Çekya Schengen vizesi başvuru formunu seyahat amacınıza göre doldurmanız sizler için oldukça önemli bir husustur. Başvuru formu İngilizce dilinde doldurulmalı ve başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır. Başvuru sahibinin reşit olmaması durumunda başvuru evrakları ebeveynleri tarafından imzalanmalıdır. Çekya Schengen vize başvuru formunu doldururken sorun yaşayacağınızı düşünüyorsanız hemen şubemizle iletişime geçebilir ve tarafımızdan yardım talebinde bulunabilirsiniz. Eksik belgelerle yapacağınız başvurularınızın vize reddi ile sonuçlanma riski artacaktır. Çekya vize başvuru formuna aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz: 

Çekya Schengen vize başvuru formu için tıklayınız

Çekya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Kayseri

EAGVS Kayseri şubemize ulaşıp şubemiz aracılığıyla yapacağınız Çekya Schengen vize başvurularınızı sizlerin adınıza gerçekleştirmekteyiz. Vize başvuru sürecinin aşamaları aşağıda sıralanmıştır. Ayrıca Çekya Schengen vize başvurusu sırasında parmak izi verme işlemi yapıldığını hatırlatmak isteriz.

  • Başvuruda bulunacağınız vize türüne dair güncel evraklar listesini, şubemiz aracılığıyla elde edebilirsiniz. Başvuru belgelerinizi tamamlayıp şubemize şahsen ya da kargo yoluyla ulaştırabilirsiniz. Belgeleriniz elimize ulaştığında ve kontrolü sağlandığında herhangi bir eksiklik yoksa başvuru sürecini sizlerin adına gerçekleştiriyoruz. 
  • Çekya Schengen vizesi başvurusu esnasında parmak izi alma işlemi yapılmaktadır. Bu işlemi gerçekleştirmek için öncelikle randevu almanız gereklidir. Randevu alma işlemi dönemsel olarak yaşanabilecek yoğunluklara göre oldukça uzun sürebilmektedir. Tarafımıza ulaştığınız takdirde sizler için hızlı bir biçimde en uygun tarihe randevu almaktayız.
  • Vize başvuru ücretinin ödenmesi: Başvuru ücretinin içinde harç ücreti, işlem ücretleri, giderler ve danışmanlık hizmet bedeli yer almaktadır. Çekya Schengen vize başvurularının ücretlerini dilerseniz banka hesaplarımıza, dilerseniz de şubemize bizzat gelerek ödeyebilirsiniz.
  • Başvuru belgeleriniz tamamlandıktan sonra konsolosluğa iletilmesiyle vize başvurusu değerlendirme süreci başlamaktadır. Değerlendirme aşaması bittikten sonra vize sonucu tarafınıza bildirilmektedir. Vize sonuçlarınız bildirildikten sonra pasaportunuzu adresinizi ulaştırıyoruz. 

Çekya Schengen Vizesi Ne Kadar Sürede Sonuçlanmaktadır? - Kayseri

Çekya Schengen vize başvuruları yaklaşık olarak 15 gün içerisinde değerlendirilmektedir. Fakat bu süre dönemsel olarak yaşanabilecek olan yoğunluklara göre ve resmi tatillere göre değişim göstermektedir. Evraklarınızda herhangi bir eksiklik olduğu durumlarda vize başvurusu değerlendirme süreci daha uzun sürebilmektedir. Konsolosluk temsilcileri gerek gördüğü durumlarda ek belge talep edebilmektedir. Bu belgeleri hızlı bir şekilde temin etmek başvuru değerlendirme sürecini kısaltacaktır. Detaylı bilgiye erişmek için Kayseri şubemize ulaşmanızı öneririz. 

Çekya Schengen Vizesi Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar - Kayseri

Çekya Schengen vizesi başvurularında diğer Schengen ülkelerine göre bazı farklı prosedürler uygulanmaktadır. Çekya Schengen vize başvurunuzu aşağıdakileri göz önünde bulundurarak yapmanızı öneriyoruz.

  • Başvuru sahibi, daha önce bir Schengen vizesi almış olsa bile parmak izi verme işlemi için şahsen bulunmalıdır. 
  • 18 yaşından büyük öğrencilerin kişisel banka hesap dökümü başvuru esnasında sunulmalıdır.
  • Vize başvurularınızı seyahat tarihinize çok yakın bir zamanda yapmanız sizler için olumsuz sonuçlar doğurabilir. Vize sonuçlarınızın ziyaret tarihinize yetişmesi için başvurularınızı 1 ay önceden yapmanız oldukça önemlidir.
  • Konsolosluk yetkilileri ihtiyaç duyulduğu durumlarda başvuru sahiplerinden ek belge isteyebilir.
  • Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu başvuru sahiplerinin başvuru evraklarıyla birlikte, ziyaretleri sonrası 3 ay daha geçerli olan ikamet belgelerini sunmalıdır. 

Çekya Schengen Vize Reddi - Kayseri

Çekya Schengen vize başvurularının değerlendirmesini sadece Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu ve Büyükelçiliği gerçekleştirmektedir. 

Vize başvuru evraklarınız tamamlayıp yetkililere teslim etmeniz vize onayı alacağınızın bir garantisi değildir. Evraklarınız tam olsa dahi vize reddi alma ihtimalinizin bulunduğunu unutmayınız. Vize reddi aldığınız takdirde, vize reddi için sebep gösterilmiş olan maddeleri inceleyip en kısa sürede yerine getirerek tekrar Çekya Schengen vize başvurusu yapabileceğinizi belirtmek isteriz.

Çek Cumhuriyeti vize başvurularıyla ilgili detaylı bilgi almak için EAGVS Kayseri şubemize ulaşabilir, yetkililerimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz. Vize alma sürecinde sizlere kolaylık sağlamaktan mutluluk duyarız.

Çek Cumhuriyeti ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';