x
Çek Cumhuriyeti

Vize İşlemleri

Çek Cumhuriyeti

Telefon/Faks

+90 (266) 225 50 02

Eposta

balıkesir@eagvs.com

Çek Cumhuriyeti, Balıkesir

Euroasia Global Visa Services Balıkesir Şubesi’ne Hoş Geldiniz. 

Değerli ziyaretçilerimiz, yapacak olduğunuz Çekya seyahatleriniz için alacağınız Çek Cumhuriyeti Schengen vizesi işlemlerinizin bütün bilgilerini bu sayfamızdan öğrenebilirsiniz. 

Sayfamızın devam eden kısımlarında başta Balıkesir Merkez, Altıeylül, Ayvalık, Balya, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Dursunbey, Edremit, Erdek, Gömeç, Gönen, Havran, İvrindi, Karesi, Kepsut, Manyas, Marmara, Savaştepe, Sındırgı, Susurluk ilçelerimiz olmak üzere, Bursa, Bilecik, Çanakkale, Manisa gibi çevre illerden de yapacak olduğunuz Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvurularına yönelik bütün bilgilere ulaşabilirsiniz. Daha fazla bilgiye sahip olmak adına web sitemizin “İletişim” kısmına göz gezdirerek yetkililerimizden bilgi alabilir, dahası, sormak ve belirtmek istediklerinizi balikesir@eagvs.com adresimize e-posta şeklinde gönderebilirsiniz. 

Çekya Konsoloslukları Bölge Ayrımı Balıkesir

Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvurularında bölge ayrımına dikkat etmek gerekir; Ardahan, Balıkesir, Artvin, Bartın, Bayburt, Çanakkale, Çorum,Bolu, Bilecik, Bursa, Edirne, Erzurum, Gümüşhane, Giresun, Kırklareli,Kastamonu, Kars, İstanbul, Kocaeli, Tekirdağ, Samsun, Ordu, Rize, Sinop, Sakarya, Zonguldak ve Trabzon’dan başvuruda bulunacak olanlar başvurularını İstanbul ofisimiz aracılığıyla yapabilirler.

Çekya Vizesi Kimlere Gerekir? Balıkesir

Çekya, Schengen’e üye ülkeler arasında bulunur. Bu sebeple alacağınız vize, yolculuğunuzun tipine göre farklı olabilen bir süreçtir. Umuma Mahsus (bordo) pasaportunuz varsa vize sahibi olmanız gerekiyor. Hususi (yeşil), Hizmet (gri) ve Diplomatik (siyah) pasaportunuz var ise 90 günü geçmeyecek olan yolculuklarınızı vizeye gerek duymadan kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Çekya Vizesi İçin Hangi Belgeler Gerekir? Balıkesir

Çek Cumhuriyeti Schengen vize çeşitlerini buradan kolayca inceleyebilir, alacağınız vizeye yönelik ihtiyacınız olan belgelerin listesine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Yetkili çalışanlarımız, ihtiyacınız olan belgeleri nereden alacağınızı, belgelerin özellikleri ve geçerlilik süreleri gibi konularda size yardımcı olurlar.

Çıkacağınız seyahatiniz için sahip olmanız gereken vizenizin üsttekilerden hangi kategoriye dahil olduğuna yönelik bir fikriniz yok veya seyahatinizin bunlardan biri olduğunu düşünmüyorsanız Euroasia Balıkesir şubemiz ile iletişime geçerek yetkililerimizin desteğini almak kafanızdaki soru işaretlerini giderecektir.

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu Balıkesir

Hakkınızda tüm bilgileri içermesi sebebiyle belgeleriniz arasında en gerekli belge olma özelliği taşıyan Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu için buraya tıklayınız.

Çekya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Balıkesir

Balıkesir şubemiz yardımı ile gerçekleşecek olan Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvurularınıza ait bütün süreçler kurumumuz tarafından hızlıca yürütülüp sorunsuzca tamamlanır. Çekya için ek olarak parmak izi prosedürü vardır. Tüm adımları dörde bölebiliriz. Çekya Vizesi için başvuru adımlarını size yardımcı olacak şekilde aşağıda derledik:

  1. Çekya Vize Başvurunuz İçin İhtiyacınız Olan Evrakların Hazırlanması: Yapacak olduğunuz yolculuğun amacını belirlemeniz burada çok önem taşıyor. Yolculuğunuzun amacına dair yetkili çalışanlarımızın sizlere bildireceği belge listesindeki evrakların hazırlanmasını bitirir bitirmez, isterseniz ofisimize kargo ile gönderebilir, isterseniz de kendiniz ulaştırabilirsiniz.
  2. Randevuzunu Alınması ve Parmak İzi Prosedürünün Tamamlanması: İlk adımda bahsedilen evraklarınızı tam ve eksiksiz hazırladıktan sonra parmak izi prosedürü randevusunu sizler için Çekya Konsolosluğu’ndan alıyoruz. Bu süreç dahilinde sorun yaşanmaması ve işlemlerin hızlıca bitirilmesi adına temsilcilerimiz size eşlik ederler. Parmak izinizi verme işleminin sorunsuzca tamamlanmasının ardından başvurunuz hızlıca incelemeye alınır. Hazırlayıp sunmuş olduğunuz belgeler dışında bazı durumlarda konsolosluğun sizden daha farklı belgeler isteme gibi bir durumu söz konusu olduğunda daha önce hazırladığınız gibi belgeleri titiz bir şekilde hazırlayıp tam zamanında teslim etmenizde fayda var.
  3. Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Bu ücret harç, işlem ücreti, giderler ve danışmanlık bedelimizden oluşur. Çekya Vize başvuru ücretini tercihinize göre banka hesaplarımıza yatırarak, isterseniz de ofisimize ziyarette bulunarak ödeme imkanınız var.  
  4. Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Son adım olarak, ilk adımdan bu yana tamamlamış bulunduğunuz gerekli belgelerin bize tam ve eksiksiz bir halde ulaşması, parmak izi prosedürünün tamamlandıktan sonra, son evre olan başvuru ücretinin yatırılmasının ardından yetkili çalışanlarımız çabucak başvuru dosyanızı hazırlarlar. Saha çalışanımız hazırlanması biten dosyanızın konsolosluğa iletilmesinde görevlidir. Değerlendirme süreci başlamış olur ve dosyanız yine saha çalışanımız tarafından izlenir. Başvurunuzun kararı çıktığı andan itibaren isteğinize göre pasaportunuz kargo aracılığı ile gönderilebilir ya da eğer isterseniz Balıkesir şubemize uğrayıp teslim alabilirsiniz.

Çekya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? Balıkesir

Çekya Schengen vizesi başvurusunun sonuçlanmasını hemen hemen 15 takvim günü şeklinde belirtebiliriz. Başvuru yaptığınız anda, genel durumunuzun göz önünde bulundurulmasından dolayı bu sürede esneklik meydana gelebilir. Teslim edilen belgelerinizde herhangi bir eksiklik ya da birtakım yanlışlık olması vize başvurunuzun sonuçlanma süresinin olumsuz etkilenebilmesi demektir. Türkiye’de yaşamakta olan yabancı uyruklu şahısların da sonuç alma sürelerinde birtakım farklılıklar olabilir. Ek olarak konsoloslukların çalışma yoğunluğu da bu süreleri etkileyebiliyor.Siz yine de uzmanlarımızı aramaktan çekinmeyiniz ve güncel sonuçlanma bilgilerini hızlıca öğreniniz.

Balıkesir şubesi ile yapılacak olan Çekya vizesi başvurularınız için detaylı ve güncel bilgiyi +90 (266) 225 50 02 numaralı telefonumuzu tuşlayarak, dilerseniz balikesir@eagvs.com e-posta hesabımıza yazarak ve ofisimize gelerek de edinebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';