x

Telefon/Faks

+90 (224) 322 01 59

Eposta

bursa@eagvs.com

Çek Cumhuriyeti Başvuru, Bursa

Euroasia Global Visa Services Bursa Şubesi’ne Hoş Geldiniz. 

Sevgili ziyaretçilerimiz, çıkacak olduğunuz Çek Cumhuriyeti seyahatleriniz için sahip olmanız gereken Çekya vizesine ait işlemlerinizin bütün bilgilerini bu sayfamızdan öğrenebilirsiniz. 

Sayfamızın ileriki kısımlarında öncelikle Bursa Merkez, Osmangazi, Nilüfer, Büyükorhan, Yıldırım, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey, Keles, Kestel, Mudanya, Mustafakemalpaşa, Orhaneli, Orhangazi, Yenişehir ilçelerimiz olmak üzere, Kütahya, Bilecik, Sakarya, Kocaeli, Yalova gibi çevre illerden de yapacak olduğunuz Çekya Schengen vize başvurularına yönelik kapsamlı bilgiye ulaşabilirsiniz. Biraz daha bilgiye sahip olmak için internet sitemizin “İletişim” kısmına bakarak yetkililerimizden bilgi alabilir, ayrıca, sormak ve belirtmek istediklerinizi bursa@eagvs.com adresimize e-posta şeklinde gönderebilirsiniz. 

Çekya Vizesi Kimlere Gerekir? Bursa

Çekya ülkesi Schengen’e üye ülkeler arasındadır. Bundan dolayı almanız gereken vize, yolculuğunuzun tipine göre değişiklik içeren bir süreçtir. Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibiyseniz bu durumda vize sahibi olmanız gerekiyor. Eğer Hususi (yeşil), Hizmet (gri) ve Diplomatik (siyah) pasaportunuz varsa 90 günü geçmeyeceğinden emin olduğunuz yolculuklarınızı vizeye gerek duymadan kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Çekya Vizesi İçin Hangi Belgeler Gerekir? Bursa

Çekya vize tiplerini bu bölümden kolayca inceleyebilir, alacağınız vizeye yönelik lazım olan belgelerin listesine hızlıca ulaşabilirsiniz. Yetkili kişilerimiz, ihtiyaç duyacağınız belgeleri nereden temin edeceğinizi, belgelerin özellikleri ve geçerlilik süreleri gibi konularda size rehber olurlar.

Eğer çıkacağınız seyahatinize yönelik sahip olmanız gereken vizenin üst kısımdakilerden hangi kategoriye dahil olduğuna dair herhangi fikriniz yok veya seyahatinizin bunlardan biri olmadığını düşünüyorsanız Euroasia Bursa şubemiz ile iletişime geçip yetkili kişilerimizin desteğini almanız sizin yararınıza olur.

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu Bursa

Başvurunuzun özeti niteliğinde olan Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu için buraya tıklayabilirsiniz.

Çekya Vize Başvurusunu Nasıl Yaparım? Bursa

Balıkesir şubesi desteği ile gerçekleşecek olan Çekya Schengen vize başvurularınızın bütün süreçleri kurumumuzca hızlı bir şekilde yürütülüp sorunsuzca tamamlanır. Çekya için ek olarak parmak izi prosedürü vardır. Adımları 4 maddede sıralayabiliriz. Çekya v,zesine ait başvuru adımlarını aşağıda sıralanmış bir şekilde görebilirsiniz:

  1. Çekya Vize Başvurunuz İçin İhtiyacınız Olan Evrakların Hazırlanması: Çekya’ya yapmayı planladığınız yolculuğun amacı burada büyük önem taşır. Bu yolculuğunuzun amacına göre yetkili kişilerimizin tarafınıza hemen bildirmiş olduğu belge listesindeki evrakların hazır hale gelmesi bitince, isterseniz ofisimize kargo ile gönderebilir, isterseniz de kendiniz ulaştırabilirsiniz.
  2. Randevunuzun Alınması ve Parmak İzi Prosedürünün Tamamlanması: İlk adımı tamamladıktan sonra geriye parmak izi vermeniz için randevu almak kalıyor. Çekya Konsolosluğu’ndan bu randevuyu sizin için almaktayız. Bu önemli sürecin sorunsuz ve işlemlerin hızlıca bitirilmesi adına temsilcilerimiz size eşlik ederler. Parmak izinizi verme işleminin sorunsuzca tamamlanmasının ardından başvurunuz hızlıca incelemeye alınır. Hazırlayıp sunmuş olduğunuz belgeler yanı sıra bazı durumlarda konsolosluğun tarafınızdan daha farklı belgeler talep etmesi şeklinde bir durum söz konusu olduğunda daha önceden yapmış olacağınız gibi belgeleri özenli bir şekilde hazırlayıp tam zamanında teslim etmelisiniz.
  3. Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Üçüncü adım olarak bu ücret içerisinde harç, işlem ücreti, giderler ve danışmanlık bedelimiz yer alır. Çekya vize başvuru ücretini isteğiniz doğrultusunda banka hesaplarımıza yatırarak, isterseniz de ofisimize fazla zamanınızı almayacak bir ziyarette bulunarak ödeme imkanınız var.  
  4. Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Bu son adımda, ilk adımdan bu yana tamamlanması şart olan belgelerin bize tam ve eksiksiz bir durumda ulaşması, parmak izi verme işleminin tamamlandıktan sonra, son evre olan başvuru ücretinin yatırılmasının ardından yetkili kişilerimiz vakit kaybı olmadan başvuru dosyanızı hazırlarlar. Saha çalışanımız hazırlanması biten dosyanızın konsolosluğa iletilmesinde görevlidir. Değerlendirme süreci başlamış olur ve dosyanızın bu süreç içerisinde takibi, yine saha çalışanımız sorumluluğundadır. Başvurunuzun kararının kesinleşmesinin ardından isteğinize göre pasaportunuz kargo aracılığı ile gönderilebilir ya da eğer isterseniz Bursa şubemize uğrayıp teslim alabilirsiniz.

Çekya Vizesi Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır? Bursa

Çekya için başvuruda bulunduğunuz vizenizin sonuçlanma süresini aşağı yukarı 15 takvim günü şeklinde belirtebiliriz. Başvuru yaptığınız andan itibaren, genel durumunuzun göz önünde bulundurulup incelenmesinden dolayı bu sürede esneklik meydana gelebilir. Teslimi sağlanan belgelerinizde herhangi bir eksiklik ya da en ufak bir yanlışlık olması vize başvurunuzun sonuçlanma süresinin olumsuz etkilenebilmesi demektir. Türkiye’de yaşamakta olan yabancı uyruklu şahısların da sonuç alma sürelerinde birtakım farklılıklar bulunabilir. Bütün bunlara ek olarak, konsoloslukların çalışma yoğunluğunun da bu süreleri etkileyebildiğini hatırlatalım.Siz yine de uzmanlarımızı aramaktan çekinmeyiniz ve güncel sonuçlanma bilgilerini hızlıca öğreniniz.
Bursa şubesi ile yapılacak olan Çekya Schengen vize başvurularınız için detaylı ve güncel bilgiyi +90 (224) 322 01 59 numaralı telefonumuzu tuşlayarak, dilerseniz bursa@eagvs.com e-posta hesabımıza yazarak ve ofisimize gelerek de edinebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';