x

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 241 07 72

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

edirne@eagvs.com

Çek Cumhuriyeti Vize Başvurusu, Edirne

Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvuruları için Euroasia Global Visa Services Edirne şubesi aracılığı ile güncel ve gerekli bilgilerin hazırlandığı sayfamıza hoş geldiniz.

Edirne şubesi olarak Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvurularına dair Edirne şubesi yetkilileriyle görüşme yapabilmek için edirne@eagvs.com adresine e-posta gönderebilir ya da +90 (850) 241 07 72 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvurusu için başta Edirne Merkez, Meriç, Keşan, Süloğlu, Havsa, Lalapaşa, İpsala, Uzunköprü ve Enez ilçeleri başta olmak üzere Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale gibi çevre illerden yapmak isteyen Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvurularına güncel belge listelerine ulaşabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Kimlere Gerekir? - Edirne

Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvurusu yapacak Bordo pasaport sahiplerinin Çek cumhuriyet ziyaretleri öncesinde vize almaları gerekmektedir. Hizmet (Gri), Siyah (Diplomatik) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahipleri 6 ay içerisinde 3 ayı aşmayacak seyahatleri için vizeden muaftır. Güncel ve seyahat gün sayısı yeterli olan daha önceden alınmış bir Schengen vizeniz varsa tekrar vize almadan Çek Cumhuriyeti’ni ziyaret edebilirsiniz. VIS adı verilen ortak bilgi sisteminde parmak iziniz kayıtlı olsa da Çek Cumhuriyeti vize başvurusu yaparken tekrar parmak izi vermeniz istenmektedir. 

Çek Cumhuriyeti Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? - Edirne

Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvuru yaparken ilk önce seyahat amacı ve konaklanacak gün sayısına karar vermeniz gerekir. EAGVS Edirne şubesi aracılığı ile hizmeti sunulan vize çeşitleri aşağıda belirtilmiştir.

Çek Cumhuriyeti için yukarıda belirtilen vize çeşitlerinde seyahat gerekçesine uygun vize kategorisi yer almıyorsa veya ziyaretinizin hangi kategoriye gireceğini karar veremiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için +90 850 241 07 72 numaralı telefonu arayabilirsiniz veya edirne@eagvs.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu - Edirne

Seyahatinizin iptal olmaması ve herhangi bir aksilik yaşamanız için, gerçeğe aykırı, eksik veya yanlış bilgi girişi yapmaya özen gösteriniz. EAGVS Edirne şubesi yetkililerimiz sizlerden gelen bilgi doğrultusunda bilgi girişi yaparak başvuru formunuzu hazırlarlar.

Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvuru formu için buraya tıklayınız.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? - Edirne

Çek Cumhuriyeti Schengen vize sonuçlanma süresi normal şartlarda 15 günü aşmamaktadır. Bu süre resmi tatil ve bayramlarda uzayabilmektedir. Çek Cumhuriyeti konsolosluğu resmi tatil ve günlerini sitemizden öğrenebilirsiniz. Konsolosluk gerek görmesi durumunda ek belge talep edebilirler ve dönemsel yoğunlukları gibi nedenlerle vize süreçlerini uzatabilmektedir. Çek Cumhuriyeti Vize başvurunuzu en geç 1 ay öncesinde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. EAGVS Edirne şubemiz ile iletişime geçmek için edirne@eagvs.com adresine e-posta gönderebilirsiniz ya da +90 (850) 241 07 72 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Nasıl Alınır? - Edirne

Euroasia GVS Edirne şubesi aracılığı ile Çek Cumhuriyeti vize başvuru sırasında, yapmanız gereken 5 aşama aşağıda açıklamalı olarak sizlere belirtilmiştir.

  • Çek Cumhuriyeti Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Vize başvurusu öncesi gerekli belge listesini sizler ile paylaşırız. Sunulan bu listedeki belgeleri nereden nasıl elde edileceği konusunda ki bilgiyi yetkili arkadaşlarımızdan öğrenebilirsiniz. Hazırladığınız belgeleri şahsen Euroasia GVS Edirne şubesinde bulunan arkadaşlarımıza teslim ettikten sonra, şube yetkilisi arkadaşlarımız belgeleri dikkatle inceler, hatalı ve eksik belge olması durumda sizler ile iletişime geçerek sizleri bilgilendirir.
  • Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Çek Cumhuriyet vizesinin işleme alınabilmesi için ilk önce vize başvuru ücretinin ödenmesi gerekir. Size belirtilen vize başvuru ücretinin içinde Edirne şubemizin sizlere sağlayacağı danışmanlık hizmet bedeli, tüm harç ödemeleri ile diğer giderleri kapsamaktadır.
  • Çek Cumhuriyeti Randevunuzun Alınması: Euroasia GVS yetkililerimiz sizinle iletişime geçerek Çek Cumhuriyeti vize başvuru randevunuzu sizin belirleyeceğiniz zamana alarak başvuru işleminizi yapar.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Çek Cumhuriyeti konsolosluğu daha önce parmak izi verseniz dahi her başvuruda parmak izi vermenizi istemektedir. Başvuru esnasında parmak izinizi verdikten sonra başvuru dosyanızı konsolosluk yetkililerine teslim ederek günlük olarak başvuru dosyanız sorgulanmaktadır.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Çek Cumhuriyeti konsolosluğu vizenizi sonuçlandırdıktan sonra pasaportunuz teslim alınır ve sizinle iletişime geçilerek bilgilendirilirsiniz. Pasaportunuzu Euroasia GVS Edirne şubesine uğrayarak alabilir yada şube yetkililerimiz ile görüşerek kargo yaptırabilirsiniz. 

Çek Cumhuriyeti Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir mi? - Edirne

Çek Cumhuriyeti vize başvurusunda her defasında parmak izi alındığı için gelmeniz gerekmektedir. Bazı durumlarda da konsolosluk yetkilileri şahsen görüşmeye çağırma yetkisi vardır.

Çek Cumhuriyeti ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';