x

Telefon/Faks

+90 (322) 245 01 03

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

adana@eagvs.com

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru, Adana

Euroasia Global Visa Services Adana şube sayfasına hoş geldiniz. Sorunsuz bir vize süreci geçirmeniz için düzenlediğimiz bu sayfada Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvurusunda bulunmak için ihtiyaç duyduğunuz bilgilere ulaşabilirsiniz. Yazımızın devamında başvuru belgelerine, vize türlerine ve vize başvurusunda bulunurken dikkat etmeniz gereken noktalardan bahsedeceğiz.

Birçok ülke için olduğu gibi, Euroasia Global Visa Services olarak Çekya için de danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Adana şubesi olarak Aladağ, Ceyhan, Çukurova, Feke, İmamoğlu, Karaisalı, Karataş, Kozan, Pozantı, Saimbeyli, Sarıçam, Seyhan, Tufanbeyli, Yumurtalık, Yüreğir ilçeleri ve Adana çevresindeki illerden yapacak olduğunuz Çekya Schengen vize başvurularıyla ilgilenmekte ve danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Ayrıntılı bilgiye ulaşmak için EAGVS Adana şubemizle iletişime geçebilirsiniz. 

Çekya İçin Vize Gerekli Midir? - Adana

Schengen alanı üyesi olan Çekya için Schengen vize kriterleri uygulanmaktadır. Başvuru yapacak olduğunuz vize türlerine göre vize başvurusu işlemleri ve hazırlamanız gereken belgeler değişiklik göstermektedir. Sahip olduğunuz pasaport türüne göre vize alma zorunlulukları da değişmektedir.

Umuma Mahsus(Bordo) pasaporta sahip vatandaşlarımız Çekya Schengen vizesi almak zorundadır. Ancak Hususi(Yeşil), Hizmet(Gri) veya Diplomatik(Siyah) pasaporta sahip olan vatandaşlarımız 90 günü aşmamak kaydıyla vize almadan Çekya seyahati gerçekleştirebilirler. 

Bize Ulaşın - Adana

Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvurularınız hakkında detaylı bilgi edinmek için Euroasia Global Visa Services Adana şubemizle iletişime geçebilirsiniz.+90 (322) 245 01 03 numaralı telefondan ya da adana@eagvs.com adresinden e-posta yoluyla bizlere ulaşabilirsiniz. Şubemize ulaşıp yetkililerimizden vize başvurunuz için danışmanlık hizmeti talep ettiğiniz takdirde sorunsuz bir vize süreci geçirmenizi sağlayacak olan danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. 

Çekya Vize Türleri ve Gerekli Belgeler - Adana

Çekya Schengen vize türleri ve başvuru gerçekleştireceğiniz vize türüne dair gereken güncel evraklar aşağıda verilmiştir. Adana şubemizle iletişime geçtiğiniz takdirde gerekli belgeleri nasıl temin edebileceğinize dair bilgi edinebilirsiniz.

Çekya Schengen Vize Başvuru Formu - Adana

Çekya Schengen vizesi başvurusunda bulunacak olan ziyaretçilerimiz dikkatli davranması gereken bir husus Çekya Schengen vize başvuru formunun doldurulmasıdır. Bu form İngilizce olarak, eksiksiz bir şekilde doldurulmalı ve başvuru sahibi tarafından bizzat imzalanmalıdır. Başvuru sahibinin 18 yaşından küçük olması durumunda bu form başvuru sahibinin ebeveynleri tarafından imzalanmalıdır. Çekya Schengen vize başvuru formunu doldururken zorluk yaşayacağınızı düşündüğünüz noktada hemen Adana şubemizle iletişime geçebilir ve temsilcilerimizden yardım talebinde bulunabilirsiniz. Eksik evraklarla yapacak olduğunuz başvurularınızın vize reddi ile sonuçlanma ihtimali yüksektir. Başvuru formuna aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

Çekya Schengen vize başvuru formu için tıklayınız

Çekya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Adana

EAGVS Adana şubemize ulaşıp şubemiz aracılığıyla gerçekleştireceğiniz Çekya Schengen vize başvurularınızı sizin adınıza gerçekleştirmekteyiz. Çekya Schengen vize başvuru sürecinin aşamaları aşağıda belirtilmiştir. Çekya Schengen vize başvurusu esnasında parmak izi alma işlemi yapıldığını belirtmek isteriz.

  • Çekya için başvuruda bulunacağınız vize türüne dair güncel evrak listesini şubemize ulaşarak elde edebilirsiniz. Başvuru evraklarınızı tamamlayıp şubemize bizzat ya da kargo yoluyla ulaştırabilirsiniz. Başvuru belgeleriniz elimize ulaştığında önce kontrolünü sağlıyoruz. Herhangi bir eksiklik olmadığı takdirde vize başvuru sürecini sizlerin adına başlatıyoruz.
  • Çekya Schengen vizesine başvuru yaparken, başvuru esnasında parmak izi alma işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmek için randevu alınması gereklidir. Dönemsel olarak yaşanabilecek yoğunluklardan kaynaklı olarak randevu alma işlemi oldukça uzun sürebilmektedir. Bu noktada temsilcilerimiz devreye girerek sizler adına hızlı bir şekilde en uygun olduğunuz tarihe randevu alma işlemini gerçekleştirmektedir.
  • Vize başvuru ücretleri Bu ücretlerin içinde harç ücreti, işlem ücreti, giderler ve danışmanlık servisi bedeli vardır. Çekya Schengen vize başvurularınızın ücretlerini ister banka hesaplarımıza, ister bizzat şubemize ödeyebilirsiniz.
  • Başvuru belgeleriniz tamamlandıktan sonra belgelerin konsolosluğa iletilmesiyle birlikte başvuru değerlendirme süreci başlamaktadır. Başvuru değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra vize sonuçları bildirilmektedir. Ardından pasaportunuzu elinize ulaştırıyoruz. 

Çekya Schengen Vizesi Ne Kadar Sürede Sonuçlanmaktadır? - Adana

Çekya Schengen vize başvurularının sonuçlanması ortalama olarak 15 gün sürmektedir. Ancak bu süre dönemsel olarak yaşanabilecek olan yoğunluklar neticesinde ve resmi tatillere göre farklılık gösterebilmektedir. Belgelerinizde herhangi bir sorun olduğu durumlarda vize başvuru değerlendirme süreci normalden uzun sürebilmektedir. Konsolosluk temsilcileri ihtiyaç duyulduğu durumlarda ek belge talebinde bulunabilmektedir. Talep edilen belgeleri hızlı bir şekilde temin etmek başvuru değerlendirme sürecini hızlandıracaktır. Daha detaylı bilgiye ulaşmak için Adana şubemize ulaşabilirsiniz. 

Çekya Schengen Vizesi Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar - Adana

Çekya Schengen vize başvurularında diğer Schengen üyesi ülkelere göre farklı kriterler uygulanmaktadır. Çekya Schengen vize başvurularınızı gerçekleştirirken aşağıdakileri göz önünde bulundurmanız sizler için önemlidir.

  • Başvuru sahibi daha önce Schengen vizesi almış olsa da parmak izi vermek için bizzat bulunmalıdır. 
  • Reşit olan öğrencilerin kişisel banka hesap dökümü başvuru esnasında sunulmalıdır.
  • Vize başvurularınızı ziyaret tarihinize yakın bir tarihte yapmanız sizler için olumsuz bir sonuçla karşılaşmanıza neden olabilir. Vize sonuçlarınızın seyahat tarihinize yetişmesi için Çekya Schengen vize başvurularınızı 1 ay önceden yapmanız yararınıza olacaktır.
  • Vize memuru ihtiyaç duyduğu durumlarda başvuru sahiplerinden ek belge talebinde bulunabilir.
  • Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu başvuru sahiplerinin başvuru evraklarıyla birlikte, ziyaretleri sonrası 3 ay daha geçerli olacak olan ikamet belgelerini sunmalıdır. 

Çekya Schengen Vize Reddi - Adana

Çekya Schengen vize başvurularının değerlendirme sürecini sadece Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu ve Büyükelçiliği yürütmektedir.

Vize başvuru belgelerinizi düzenleyip yetkililere teslim etmeniz vize onayı alacağınızın garantisini vermez. Başvuru belgeleriniz eksiksiz olsa dahi vize reddi ile karşılaşma ihtimalinizin bulunduğunu unutmayın. Vize reddi aldıysanız, vize reddi için sebep olarak gösterilmiş maddeleri inceleyip düzenleyerek tekrar vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Çekya Schengen vize başvurularıyla ilgili detaylı bilgi edinmek için EAGVS Adana şubemize ulaşabilir, yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz. Sizlere sorunsuz bir vize süreci geçirmeniz için yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Çek Cumhuriyeti ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';