x
Çek Cumhuriyeti

Vize İşlemleri

Çek Cumhuriyeti

Telefon/Faks

+90 (282) 255 50 37

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

Çek Cumhuriyeti Vize Başvurusu, Tekirdağ

Euroasia Global Visa Services Tekirdağ Şubesi sayfasına hoş geldiniz. Sevgili ziyaretçilerimiz, yapmayı planladığınız Çekya seyahatleriniz için ihtiyacınız olan Çek Cumhuriyeti Schengen vizesine yönelik işlemlerinizin bütün bilgilerini sayfamızı okuyarak edinebilirsiniz.

Bu sayfamızın ilerleyen bölümlerinde başta Tekirdağ, Çerkezköy, Çorlu, Ergene, Hayrabolu, Kapaklı, Malkara, Marmaraereğlisi, Muratlı, Saray, Süleymanpaşa, Şarköy ilçelerimiz olmak üzere Kırklareli, Çanakkale  gibi çevre illerden de yapacak olduğunuz Çekya Vize Başvurularına dair en kapsamlı bilgiye sahip olacaksınız.

Daha fazla bilgi için bize +90 (282) 255 50 37 numarasından ve tekirdag@eagvs.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

Çekya Vizesi Kimlere Gerekir? Tekirdağ

Çekya’nın Schengen’e üye ülkeler arasında yer almasından dolayı, almanız gereken vizeniz, yapacağınız yolculuğun türüne göre değişiklik gösterir. İlk olarak yolculuğunuzun tipini belirlemelisiniz. Umuma Mahsus (bordo) pasaportunuz varsa, vize sahibi olmanız gerekiyor. Fakat Hususi (yeşil), Hizmet (gri) ve Diplomatik (siyah) pasaport türlerinden biri varsa 90 günü aşmayacağından emin olduğunuz yolculuklarınızı vizeye ihtiyaç duymadan kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Çekya Vizesi İçin Hangi Belgeler Gereklidir? Tekirdağ

Birkaç tane olan bu Çek Cumhuriyeti Schengen vize tiplerini aşağıdaki alandan hızlı ve kolay bir biçimde inceleyebilir, alacağınız vizeniz için ihtiyacınız olan belgelerin listesine erişebilirsiniz. İhtiyacınız olan belgeleri nereden temin edeceğinizi, belgelerin özellikleri ve geçerlilik süreleri gibi konularda yetkililerimiz size yol gösterici olacaklardır.

Üsttekilere göz attınız ve yapacağınız seyahatiniz için edinmeniz gereken vize türünün hangisine dahil olduğundan emin olamadınız mı? Veya göz attınız ve fark ettiniz ki seyahatiniz üstte yer alanlardan herhangi biri değil. O zaman geriye Euroasia Tekirdağ şubesi ile iletişime geçip size özel sunulan hizmetlerimizden faydalanmak kalıyor.

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu Tekirdağ

Seyahatiniz için en gerekli belge olan Çek Cumhuriyeti Vize başvuru formu için buraya tıklayınız.

Çekya Vize Başvurusunu Nasıl Yaparım? Tekirdağ

Çekya vize başvurularınızın süreçlerini Tekirdağ şubesi işbirliği ile hızlı bir şekilde yürütüp sorunsuzca tamamlıyoruz. Çekya için tipik vize adımlarına ek olarak parmak izi prosedürü söz konusudur. Genel olarak bütün adımları dört maddede aşağıda sıraladık. İşte Çekya vizesine ait sıralanmış başvuru adımları:

  1. Çekya Vize Başvurunuz İçin İhtiyacınız Olan Evrakları Hazırlamak: Başlangıç olarak Çekya yolculuğunuzun amacını belirlemek büyük önem taşır ve süreci hızlandırır. Yolculuğunuzun belirlenen amacına göre yetkililerimiz tarafından size vakit kaybetmeden bildirilmiş olan belge listesindeki evrakların hazır hale gelmesi bittiğinde, arzu etme şeklinize göre  ofisimize kargo ile gönderebilir ya da kendiniz ulaştırabilirsiniz.
  2. Randevunuzun Alınması ve Parmak İzi Prosedürünün Tamamlanması: Geldik ikinci ve harici adıma. İlk adımı tamamladınız ve geriye parmak izinizi vermek kaldı. Parmak izi vermek için randevu almak gerekir. Çekya Konsolosluğu’ndan bu randevuyu sizin adınıza alıyoruz. Bu önemli prosedürün titiz ve işlemlerin hızlıca tamamlanması için temsilcilerimiz sizleri yalnız bırakmayacaklardır. Parmak izi prosedürünün tamamlanmasından sonra geriye kalan adım başvurunuzun incelenmesidir. Hazırlayıp sunmuş olduğunuz belgeler dışında bazen konsolosluk sizlerden daha farklı belgeler talep edebilir. Bu durumda ise daha önce yaptığınız şekilde talep edilen belgeleri özenli bir şekilde hazırlayıp tam zamanında teslim etmek süreçte yaşanabilecek problemleri önler.
  3. Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Üçüncü adım olarak bu ücret içerisinde yer alanlar harç, işlem ücreti, giderler ve danışmanlık bedelimizdir. Çekya Vize başvuru ücretini arzu ettiğiniz şekle göre mevcut banka hesaplarımıza yatırarak, dilerseniz de ofisimize fazla zamanınızı almayacak bir ziyarette bulunarak ödeme ayrıcalığınız var. 
  4. Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Son adım olarak, ilk adımdan buraya kadar tamamlanması gerekli olan belgelerin tarafımıza tam ve eksiksiz olarak ulaşması, parmak izi prosedürünün tamamlanması ve artık son evre olan başvuru ücretinin yatırılmasının ardından yetkili kişilerimiz hiç vakit kaybı olmaksızın başvuru dosyanızı hazırlarlar. Dosyanız hazırlandıktan sonra saha çalışanımız dosyanızı konsolosluğa iletir. Saha çalışanımız değerlendirme süreci başlamış olan dosyanızın takibini sağlar. Başvurunuzun kararı netleşir netleşmez isteğinize göre pasaportunuz kargo aracılığı ile gönderilebilir ya da eğer arzu ederseniz Tekirdağ şubemize uğrayıp teslim alabilirsiniz.

Çekya Vizesi Ne Kadar Süre İçerisinde Sonuçlanır? Tekirdağ

Çekya için başvuruda bulunduğunuz vizenizin sonuçlanma süresini aşağı yukarı 15 takvim günü desek yanılmış olmayız. Başvuru yaptığınız andan itibaren, genel durumunuzun göz önünde bulundurulup inceleniyor ve bundan dolayı bu sürede bazı esneklikler oluşabiliyor. Bunun yanında önemle hatırlatalım, teslimi sağlanan belgelerinizde herhangi bir eksiklik ya da en ufak bir yanlışlık olması durumu, vize başvurunuzun sonuçlanma süresini istenmeyen doğrultuda etkileyebiliyor. Türkiye’de yaşamakta fakat yabancı uyruklu olan şahısların da sonuç alma sürelerinde yer yer farklılıklar bulunabiliyor. Bütün bunlara ek olarak, ilgili görev yerlerinin ve konsoloslukların iş yoğunluğunun da bu sürelerde etki sahibi olduğunu göz önünde bulundurmak gerekir. Fakat siz yine de uzmanlarımızı aramaktan çekinmeyiniz ve güncel sonuçlanma bilgilerini hızlıca öğreniniz.

Tekirdağ şubemiz rehberliği ve deneyimi ile yapılacak olan Çekya vizesi başvurularınız için detaylı ve güncel bilgiyi +90 (282) 255 50 37 numaralı telefonumuzu tuşlayarak, dilerseniz tekirdag@eagvs.com e-posta hesabımıza yazarak ve bunun yanında ofisimize gelerek de edinebilme imkanınız bulunmaktadır.

Çek Cumhuriyeti ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';