x

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

+90 (332) 225 40 20

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

konya@eagvs.com

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru, Konya

Değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Konya şubesi olarak sizlerin sorunsuz bir vize süreci geçirmeniz amacıyla hazırlamış olduğumuz sayfamıza hoş geldiniz. Sayfamızda Çekya Schengen vizesi hakkında gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Birçok ülkede olduğu gibi Euroasia Global Visa Services Çekya için de danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Konya, Cihanbeyli, BozkırAhırlı, Akören, Akşehir, Altınekin, Beyşehir, Çeltik, Çumra, Derbent, Derebucak, Doğanhisar, Emirgazi, Ereğli, Güneysınır, Hadim, Halkapınar, Ilgın, Kadınhanı, Hüyük, Karapınar, Karatay, Kulu, Meram, Sarayönü, Selçuklu, Seydişehir, Taşkent, Tuzlukçu, Yalıhüyük, Yunak ilçeleri ve Konya çevresindeki illerden yapacağınız Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvurularıyla ilgilenmektedir. Ayrıntılı bilgiye ulaşmak için Konya şubemize ulaşıp temsilcilerimiz ile görüşme gerçekleştirebilirsiniz. 

Çekya İçin Vize Gerekli midir? - Konya

Bir Schengen ülkesi olan Çekya’da Schengen kriterleri uygulanmaktadır. Yapacağınız vize başvurusu türüne göre vize işlemleri farklılık göstermektedir. Sahip olduğunuz pasaport türüne göre de vize almak için istisnalar bulunmaktadır. Eğer Umuma Mahsus(Bordo)  pasaport sahibiyseniz Çekya Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Fakat Hususi(Yeşil), Hizmet(Gri) veya Diplomatik(Siyah) pasaporta sahipseniz 90 günden kısa sürecek olan Çekya ziyaretlerinizi vize almadan gerçekleştirebilirsiniz. 

Bize Ulaşın - Konya

Çekya Schengen vize başvuruları hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için Euroasia Global Visa Services Konya şubemize ulaşabilirsiniz. +90 (332) 225 40 20 numaralı telefondan ya da konya@eagvs.com adresinden e-posta yoluyla bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Şubemize ulaşıp danışmanlık hizmeti talep ettiğiniz takdirde vize sürecini sorunsuz bir şekilde geçirmenize yardımcı olacak profesyonel desteğimizden yararlanabilirsiniz. 

Çekya Vize Türleri ve Gerekli Belgeler - Konya

Aşağıda Çekya Schengen vize türleri ve başvuru yapmak istediğiniz vize türüne dair gerekli evraklar verilmiştir. Şubemizle iletişime geçmeniz halinde temsilcilerimiz belirtilen evraklara nasıl ulaşabileceğinize dair sizlere bilgi verecektir.

Çekya Schengen Vize Başvuru Formu - Konya

Çekya Schengen vize başvuru formunu ziyaret amacınız doğrultusunda doldurmanız oldukça önemlidir. Başvuru formu İngilizce dilinde doldurulmalı ve başvuru yapan kişi tarafından bizzat imzalanmalıdır. Eğer başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise başvuru belgeleri ebeveynleri tarafından imzalanmalıdır. Başvuru formunu doldururken sıkıntı yaşayacağınızı düşünüyorsanız şubemizle iletişime geçip tarafımızdan yardım talep edebilirsiniz. Eksik evraklarla yapacağınız başvurularınızın vize reddi alma riskinizi artıracağını unutmayınız. Çekya Schengen vize başvuru formu aşağıda verilmiştir: 

Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu için buraya tıklayınız. 

Çekya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Konya

Euroasia GVS Konya şubemiz aracılığıyla yapacağınız Çekya Schengen vize başvurularını sizlerin adınıza gerçekleştiriyoruz. Başvuru sürecine dair aşamalar aşağıda belirtilmiştir. Ayrıca Çekya Schengen vize başvurusu esnasında parmak izi verme işlemi yapmanız gerekmektedir. 

  • Başvuru gerçekleştireceğiniz vize türüne ait güncel evrak listesine şubemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Başvuru belgelerinizi eksiksiz bir şekilde tamamlayıp şubemize bizzat ya da kargo yoluyla ulaştırdığınız takdirde vize başvuru sürecini sizlerin adına başlatıyoruz.
  • Çekya Schengen vize başvurusu yaparken parmak izi alma işlemi yapılmaktadır. Bu işlem için öncelikle randevu alınması gereklidir. Randevu alma işlemi yaşanabilecek yoğunluklara göre uzun sürebilmektedir. Bizlere ulaştığınız takdirde sizin için en hızlı şekilde size en uygun tarihe randevu alma işlemini gerçekleştirmekteyiz.
  • Vize başvuru ücreti: Bu ücretin içinde harç ücreti, işlem ücretleri, giderler ve danışmanlık hizmeti bedeli yer almaktadır. Çekya Schengen vize başvurularının ücretlerini isterseniz banka hesaplarımıza, isterseniz de şubemize şahsen gelerek ödeyebilirsiniz.
  • Başvuru belgeleriniz tamamlanıp konsolosluğu iletildikten sonra başvuru değerlendirme süreci başlamaktadır.  Değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra vize sonucunuz tarafınıza bildirilmektedir. Vize başvurunuz sonuçlandıktan sonra pasaportunuzu adresinize iletiyoruz.

Çekya Schengen Vizesi Ne Kadar Sürede Sonuçlanmaktadır? - Konya

Çekya Schengen vize başvurularının değerlendirilmesi yaklaşık 15 gün içerisinde tamamlanmaktadır. Lakin bu süre farklılık gösterebilmektedir. Türkiye ve Çekya’nın resmi tatil günlerinde Çek diplomatik temsilcilikleri hizmet sunmamaktadır. Evraklarınızda herhangi bir sorun olduğu takdirde başvuru değerlendirme süresi uzayabilmektedir. Konsolosluk yetkilileri gerek duyulduğu durumlarda ek evrak talebinde bulunabilmektedir. Talep edilen belgeleri zamanında teslim etmeniz başvuru değerlendirme sürecini hızlandıracaktır. Detaylı bilgi almak için Konya şubemize ulaşabilirsiniz.

Çekya Schengen Vizesi Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar - Konya

Çekya Schengen vize başvurularında diğer Schengen üyesi ülkelerden farklı olarak göz önünde bulundurulması gereken bazı hususlar vardır. Çekya Schengen vize başvurunuzu aşağıdakilere dikkat ederek yapmanızı öneriyoruz. 

  • Başvuru yapacak olan kişi daha önce Schengen vizesi almış olsa dahi parmak izi verme işlemi için bizzat bulunması gerekmektedir. 
  • Reşit olmuş öğrenciler kişisel banka dökümünü başvuru belgeleriyle birlikte sunmaktadır.
  • Vize başvurularınızı seyahat tarihinizden en geç 15 gün önce yapmanız sizin için önemlidir. Aksi halde Çek Cumhuriyeti Schengen vize sonucunuz ziyaret tarihinize yetişmeyebilir.
  • Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu ihtiyaç duyduğu zaman başvuru sahiplerinden ek evrak isteğinde bulunma hakkına sahiptir.
  • Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu başvuru sahiplerinin başvuru belgeleriyle birlikte gerçekleştireceği ziyaret sonrası 3 ay daha geçerli olan ikamet belgelerini beyan etmelidir. 

Çekya Schengen Vize Reddi - Konya

Çekya Schengen vize başvurularının değerlendirilme süreci sadece Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği ve Konsolosluğu tarafından yürütülmektedir. Çekya vizesi için ihtiyaç duyulan evrakları tamamlayıp vize memurlarına teslim etmeniz vizenizin onaylanacağı anlamına gelmemektedir. Tüm evraklarınız eksiksiz olsa dahi vize reddi alabileceğinizi unutmamalısınız. Vize reddi aldığınız durumlarda vize reddi sebebi olarak belirtilen maddeleri eksiksiz bir şekilde yerine getirip tekrar vize başvurusunda bulunma hakkına sahipsiniz.

Çekya Schengen vize başvuruları hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için Euroasia Global Visa Services Konya şubemize ulaşabilirsiniz. Şubemize ulaşıp danışmanlık servisi talebinde bulunduğunuz takdirde vize alma süreciniz boyunca sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. 

Çek Cumhuriyeti ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';