x
Vize başvurularınızda seyahatiniz bitince ülkenize geri döneceğinizi gösteren belgeler sunmanız önemlidir. Böylece vize başvurularınız daha kolay onaylanır ve daha uzun süre geçerli Çek Cumhuriyeti vizesi sahibi olabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vize Evrakları

Vize başvurularınızda seyahatiniz bitince ülkenize geri döneceğinizi gösteren belgeler sunmanız önemlidir. Böylece vize başvurularınız daha kolay onaylanır ve daha uzun süre geçerli Çek Cumhuriyeti vizesi sahibi olabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti vizesi başvurularında biyometri işlemi (parmak izi taraması) uygulanmaktadır. Son 5 yıl içinde alınmış bir Schengen vizeniz olmaması durumunda parmak izi taraması yaptırmalısınız.

Parmak İzi Uygulaması Var mı?

Çek Cumhuriyeti vizesi başvurularında biyometri işlemi (parmak izi taraması) uygulanmaktadır. Son 5 yıl içinde alınmış bir Schengen vizeniz olmaması durumunda parmak izi taraması yaptırmalısınız.

Çek Cumhuriyeti Vize Başvurusu

 

Euroasia Global Visa Services’ e Hoş Geldiniz,

 

Değerli ziyaretçilerimiz, 2019 yılında Çek Cumhuriyeti’ne yapacağınız seyahatlerde almanız gereken Çek Cumhuriyeti (Çekya) vize prosedürleri hakkında kapsamlı bilgileri sayfamızın devamında bulabilirsiniz. Daha etaylı bilgiler için web sayfamızın ''iletişim''  menülerini kullanarak yetkililerimize ulaşabilir veya soru ve görüşlerinizi help@eagvs.com mail hesabımıza yazabilirsiniz.

Öte yandan sayfamızda yer alan bilgiler Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği ve Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğu web sayfalarında bulunan bilgiler referans alınarak hazırlanmıştır ancak yasal bağlayıcılığı bulunmamaktadır. Seyahatiniz için sayfamızdaki yazıları okuyup bilgi aldıktan sonra Çek Cumhuriyeti ilgili konsolosluk birimini arayarak seyahatiniz için gerekli belgeler konusunda bilgi almanızı öneririz.

2019 yılında Çek Cumhuriyeti vize başvuruları için hazırlanması gerekli belgeler ve Çek Cumhuriyeti Konsolosluğunun ve hizmet merkezlerinin 2019 yılında ki vize ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan iletişim adreslerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Çekya seyahatiniz için gerekli olan belgeleri yetkililerimizden e-posta adresinize gönderilmek üzere talep edebilirsiniz. Ofis telefon numaralarından bizleri arayarak ya da help@eagvs.com adresinden yazarak Çek Cumhuriyeti vize başvurunuz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Başvuru sahipleri, kurumumuz aracılığıyla VIP hizmeti, erken saat randevusu alabilmektedir. Aynı zamanda seyahatiniz için gerekli olan zorunlu sağlık sigortası, ulaşım ve konaklama rezervasyonlarını talep etmeniz halinde sizin adınıza yapmaktayız. Detaylı bilgi almak için lütfen bize ulaşınız.

 

Euroasia Global Visa Services aracılığı ile,

 

Turist vizesi,

Ticari vize,

Aile ziyaret vizesi

Çk Cumhuriyeti Kültürel, eğitim, sanatsal ve spor etkinlikleri vizesi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

UYARI!

Çek Cumhuriyeti vize başvurularında bölge ayrımına dikkat etmek gerekir;

Ardahan, Balıkesir, Artvin, Bayburt, Bartın, Çanakkale, Çorum, Bilecik, Bolu, Bursa, Edirne, Erzurum, Gümüşhane, Giresun, Kastamonu, Kırklareli, Kars, İstanbul, Kocaeli, Tekirdağ, Samsun, Rize, Ordu, Sinop, Sakarya, Zonguldak ve Trabzon’dan başvuru yapacak olanlar başvurularını İstanbul Ofisimiz aracılığıyla gerçekleştirebilirler.

Başvuru sahibi daha önce herhangi bir Schengen ülke vizesi için parmak izi vermiş olsa bile başvuruya şahsen gelmek zorundadır.

18 yaşından büyük öğrenciler şahsi banka dökümünü de başvuru evraklarıyla birlikte ibraz etmelidir.

Seyahatine 15 takvim günden daha az kalmış olan kişilerin Çek vizesi başvuru kabulü yapılmayabilir. Çek vize başvurunuzu en az 1 ay önceden yapmanızı tavsiye ederiz.

Çek Cumhuriyeti Konsolosluk birimi gerekli görmesi durumunda başvuru sahiplerinden ek evrak talebinde bulunabilir. Lütfen sizden istenilen evrakları zamanında teslim ediniz.

Çek Cumhuriyeti vize prosedürlerine Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri tabidir. Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaport sahipleri kısa süreli Çek seyahatleri için vize prosedürlerinden muaf tutulmuşlardır.

Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu kişilerin başvuru evrakları arasında seyahat sonrası 3 ay daha geçerli olan ikamet belgelerini de göstermesi gereklidir.

Tur ile seyahat edecek başvuru sahiplerinin tur programlarını ve otel konfirmasyon belgelerini Çek Konsolosluğuna sunması gerekir.

 

Çek Cumhuriyeti Vize İstiyor mu?

Çek Cumhuriyetine yapacak olduğunuz turistik, ticari, aile ziyaret, kültürel ve sportif faaliyetler için vize almanız gerekir. Her ülkenin kendine has yerine getirilmesi gereken vize prosedürleri vardır. Çek seyahatiniz için de Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği ve Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğunun belirlemiş olduğu vize prosedürleriniz yerine getirmek zorundasınız. Öncelikle seyahat amacınıza uygun vize türünü belirlemeli ardından bu vize türü için gerekli evraklar konusunda bilgi almalısınız. Çek Cumhuriyetine yapacağınız kısa süreli seyahatler Schengen vize kategorisine girmektedir. 90 günden az seyahatleriniz için Çek Cumhuriyeti Schengen vizesine başvurmalısınız.

Başvurunuz sonucunda alınan Çek vizesi Çek Cumhuriyetine giriş için geçerli olmaktadır. Ancak çok girişli bir Çek vizesi almışsanız Schengen ülkelerine de seyahat hakkı kazanmış olursunuz. Bu hak, diğer Schengen ülkelerine girişi garanti etmemektedir. Sınır güvenliği kontrolünden sorunsuz bir şekilde geçtiğiniz takdirde diğer ülkelere de rahatça seyahat edebilirsiniz.

Çek seyahati için vize başvurusunun nasıl yapılması gerektiği hakkında bir fikriniz yoksa vakit kaybetmeden size en yakın ofisimizi arayarak detaylı bilgi alınız. Schengen yetkililerimiz öncelikle seyahat amacınıza uygun olan evrakları listeleyip izlemeniz gereken yolları tek tek anlatacaktır. Euroasia Schengen departmanımız alanında uzman danışmanlarımızla sizlere kaliteli ve güvenilir hizmet sunmak adına çalışmaktadır. Çek vize başvurunuz için gerekli olan evrakları ofisimize kargo ile göndermeniz halinde başvuru sürecinizi başlatmakta ve Çek Cumhuriyeti konsolosluk biriminden sizin adınıza randevu talep etmekteyiz. Daha önce Vize Bilgi Sistemine kayıtlı parmak iziniz olsa bile Çek vize başvurusu için şahsen gelmeniz gerekir. Kurumumuz aracılığıyla alınan randevu gün ve saatinde hazır bulunmanız yeterlidir.

 

Çek Cumhuriyeti Vize Evrakları

Çek Cumhuriyeti için hazırlayacağınız belgelerin eksiksiz ve güncel tarihli olması gerekir!

Çek Cumhuriyetine yapacağınız seyahatler için öncelikle seyahat amacınızı net olarak planlamanız gerekir. Kısa süreli Çek seyahatinizi turistik, ticari, aile ziyaret, kültürel ve sportif faaliyetler çerçevesinde planlayabilirsiniz. Çek Cumhuriyeti’ne turistik amaçlarla seyahat ediyorsanız Çek turist vizesine, ticari amaçlarla iş toplantısı, seminer, konferans, fuar vb. katılacaksanız Çek ticari vizesine, Çek Cumhuriyeti’nde ikamet eden bir akrabanızı ziyaret edecekseniz Çek aile ziyaret vizesine başvurmalısınız

Seyahat amacı kesin olarak belirlendikten sonra ona uygun evraklar hazırlamalısınız. Farklı meslek grupları için temin edilmesi gereken evraklar değişkenlik gösterebilir. Örneğin çalışan, işveren, emekli, çiftçi vb. meslek sahipleri durumlarına uygun evrak ibraz etmek zorundadır. Çek cumhuriyeti vize evrakları arasında; Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu, pasaport aslı, Çek Cumhuriyeti vize fotoğraf ölçüsüne uygun 2 adet biometrik fotoğraf, vize talep dilekçesi, davetiye, otel konfirmasyon belgesi, kimlik fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kağıt örneği, çalışanlar için maaş bordrosu, SGK işe giriş bildirgesi, SGK hizmet dökümü, şahsi banka hesap dökümleri, işverenler için güncel tarihli şirket evrakları, çiftçiler için çiftçilik belgesi gibi evraklar Çek Konsolosluğuna başvuru için sunulmalıdır. Başvuru için kullanacağınız biometrik fotoğrafın güncel ve Schengen fotoğraf ölçülerine uygun olması gerekir.

Çek Cumhuriyeti vize fotoğraf ölçüsünü incelemek için tıklayınız.

 

Çek Cumhuriyeti vizesine başvuru yapacak olan kişiler eğer seyahatleri boyunca diğer Schengen ülkelerine geçiş yapmayı düşünüyorlarsa seyahat detaylarını anlatan bir dilekçe yazmalılar. Diğer Schengen ülkeleriyle Çek cumhuriyeti konaklama süreleri eşit olacaksa ilk giriş yapılacak olan Çek Cumhuriyeti Konsolosluğuna başvuru yapılmalıdır. Geçiş yapmak istediğiniz ülkelerin konaklama süreleri birbirinden farklıysa en uzun konaklayacağınız ülke konsolosluğuna başvuruda bulunmalısınız. Dilekçenize ara geçişler için kullanacağınız satın alınmış bilet ya da ulaşım, konaklama rezervasyon dokümanlarını mutlaka eklemelisiniz.

 

Çek Cumhuriyeti vize başvuru formunu seyahat amacınıza uygun doldurmak önemlidir. Başvuru formu İngilizce doldurulmalı ve gereken yerlere mutlaka imza atılmalıdır. Eğer kişi reşit değilse imzasını anne ve babası ya da yasal temsilcisi mutlaka atmalıdır. Her başvuru sahibi için Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu doldurulmalıdır. Başvuru formunu doldurmakta zorlanırsanız ofis iletişim bilgilerinden bizlere ulaşarak tercüme hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Çek Cumhuriyeti vize başvuru form örneğini görmek için aşağıdaki linke tıklayınız. Seyahatiniz için gerekli olan belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde sunmanız başvurunuzun işleme alınma süresini kısaltabilir. Çek vize başvurunuz için gerekli olan evraklarınızı titiz bir şekilde hazırlayıp eksiksiz sunmanız gerekir. Eksik evrakla vize başvurusunda bulunursanız vizenizin sonuçlanma aşaması uzun sürebilir. Seyahat tarihleriniz için bir gecikme yaşamamak adına lütfen başvuru evraklarınızı tam ve doğru bir şekilde hazırlayınız.

Çek Cumhuriyeti vize başvuru formunu görmek için tıklayınız.

 

Çek Vizesi Nasıl Alınır?

Çek vizesine başvurmak için öncelikle seyahat amacının belirlenmesi gerekir. Çek turistik vize, Çek ticari vize, Çek aile ziyaret vizesi vb. kategorilerinden amacınıza uygun olanıyla başvurunuzu tamamlamalısınız. Sayfamızın devamında Çek Cumhuriyeti vize evrakları ile ilgili detaylı bilgi mevcuttur. Çek vize evraklarınızı hazırlamadan önce alanında uzman vize danışmanlarımızla iletişime geçerek hangi evrakları hazırlamanız gerektiği konusunda yardım alabilirsiniz. Seyahatiniz için Çek Cumhuriyeti vize evrakları 2019 ve Çek Cumhutiyeti vize ücretleri 2019 hakkında tarafınıza gönderilmek üzere bilgi maili talep edebilirsiniz.

Evraklarınızı doğru ve titiz bir şekilde hazırladıktan sonra parmak izi prosedürü için Çek Konsolosluğundan randevu alınmalıdır. Temsilcilerimiz parmak izi işlemleriniz için sizin adınıza Çek Konsolosluğundan randevu almaktadır. Randevu esnasında sorun yaşamamak ve işlemlerinizi hızlı halledebilmek adına temsilcilerimiz sizlere eşlik etmektedir. Parmak izi verme işlemi gerçekleştikten sonra başvurunuz işleme alınacaktır. Vize başvurunuzu sonuçlandırma yetkisi sadece Çek Konsolosluğuna aittir. Hazırlamış ve sunmuş olduğunuz evraklar haricinde konsolosluk sizden farklı bir evrak talep edebilir. Talep edilen evrakları zamanında teslim etmelisiniz. Çek vize başvuru süreciyle ilgili sormak istediklerinizi help@eagvs.com adresinden bizlere sorabilirsiniz.

 

Çek Cumhuriyeti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Çek Cumhuriyeti vize başvuruları tüm vize prosedürlerinin yerine getirilmesi durumunda 15 takvim günü sonunda sonuçlanmaktadır. Eksik ve yanlış evrak ile başvurunda bulunan kişilerin vize sonuçlanması daha uzun sürebilmektedir. Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu başvuru sahiplerinin de vize sonuçlanma süreleri değişiklik gösterebilmektedir. Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu gerekli gördüğü takdirde başvuru sahiplerinden ek belge talep etme hakkına sahiptir. Sizden istenilen belgeleri zamanında teslim etmeniz vizenizin işleme alınma süresini hızlandıracaktır.

Çek vize başvurularını sonuçlandırma yetkisi sadece Çek Cumhuriyeti Konsolosluğuna aittir. Çek vizesi için gerekli olan tüm belgeleri temin etmeniz ve konsolosluğa sunmanız vizenizin olumlu sonuçlanmasını garanti etmemektedir. Gerekli olan tüm prosedürleri yerine getirseniz bile vizeniz ret ile sonuçlanabilir. Vizenizin ret ile sonuçlanması tekrar başvuruda bulunamayacağınız anlamına gelmez. Yapılması gereken vize işlemlerini yerine getirdikten sonra başvurunuzu tekrarlayabilirsiniz. Çek Cumhuriyeti Konsolosluğunun yoğun olduğu durumlarda vizenizin işleme alınma süresi uzayabilir. Çek ve Türkiye resmi tatillerinde vize işlemleri beklediğinizden daha geç bir zamanda sonuçlanabilir. Seyahatiniz için bir gecikme yaşamamak adına lütfen Çek Cumhuriyeti vize başvurularınızı en az 1 ay önceden başlatınız. Vize süreci hakkında sormak istediğiniz soruları çağrı merkezimiz arayarak sorabilir ya da help@eagvs.com adresinden yazabilirsiniz. Euroasia Global Visa Services olarak Çek seyahatiniz için keyifli yolculuklar dileriz.

 

Çek Cumhuriyeti Vize İşlemleri Ankara

Çek Cumhuriyeti vize işlemlerini Ankara ve çevre ilçelerden gerçekleştirmek isteyen başvuru sahipleri ofislerimizi arayıp detaylı bilgi alabilirler. Çek vizesi almak için gerekli olan evraklar ve Çek Cumhuriyeti vize ücreti 2019 ile ilgili ofis yetkililerimiz sizlere gerekli yönlendirmeleri yapacaktır. Başvuru yapmadan önce bizlere ulaşıp seyahat amacınız ve mesleki durumunuz hakkında bilgi vermeniz durumunda Çek vizesi alabilmek için izlemeniz gereken yolları detaylı bir biçimde açıklamaktayız. Turistik amaçlarla bir seyahat planlıyorsanız Çek Cumhuriyeti turist vizesine, iş için seyahat yapmak zorundaysanız Çek cumhuriyeti ticari vizeye, Çek Cumhuriyetinde yaşayan aile ve arkadaşınız ziyarete gidecekseniz aile ziyaret vizesine başvuruda bulunmalısınız. Seyahat amacınızı belirledikten sonra ona uygun bir şekilde Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu doldurulmalıdır. Başvuru formunu doldurduktan sonra uygun ölçülerde çekilmiş olan biometrik fotoğrafınızı formun sağ üst köşesine yapıştırmalısınız. Başvuru için özel bir durumunuz var ise lütfen yetkililerimiz arayıp durumunuz hakkında detaylı bilgi verin. Çek Cumhuriyeti vize evrakları ve başvuru süreci ile ilgili sormak istediğiniz soruları help@eagvs.com adresinden sorabilirsiniz.

 

Çek Cumhuriyeti Vize İşlemleri Antalya

Planlamış olduğunuz Çek seyahati için Antalya ve çevresinden başvuru yapacak olan kişiler vize prosedürleri hakkında detaylı bilgi almak için ofis yetkililerimizi arayabilirler. Bizlere ulaşmanız halinde  Çek Cumhuriyeti  vize işlemleri için hangi evrakların gerekli olduğunu müşteri temsilcilerimiz tarafınıza detaylı bir şekilde açıklayacaktır. Gerekli evrak bilgisine ulaştıktan sonra vize işlemleri için başvurunuzu kurumumuz aracılığıyla hızlandırabilirsiniz. Turistik seyahatleriniz için Çek Cumhuriyeti turistik vizeye, iş seyahatleriniz için ise Çek Cumhuriyeti ticari vizeye başvuruda bulunmalısınız. Seyahatiniz boyunca başka Schengen ülkelerine geçmeyi planlıyorsanız detaylı bir seyahat programı yapmalı ve seyahatinizin tüm detaylarını anlatan bir dilekçe yazarak başvuru dosyanıza eklemelisiniz. Çek Cumhuriyetine yapacak olduğunuz seyahatin tüm detaylarından bahsetmeniz vizenizin olumlu sonuçlanmasına katkı sağlayabilir. Çek seyahatiniz için vize işlemleri hakkında sormak istediğiniz her soruyu help@eavs.com adresinden bizlere yazabilirsiniz.

 

daha fazla göster

Çek Cumhuriyeti ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES