x

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 01 43

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

antalya@eagvs.com

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru, Antalya

Sayın ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Antalya şube sayfasına hoş geldiniz. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu sayfa Çek Cumhuriyeti Schengen vizesi hakkında gerekli bilgilere ulaşabileceksiniz. 

Euroasia Global Visa Services Antalya şubesi olarak birçok ülke için olduğu gibi Çekya için de danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. Başta Akseki, Aksu, Alanya, Demre, Döşemealtı, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Kaş, Kemer, Kepez, Konyaaltı, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Muratpaşa, Serik ilçeleri olmak üzere Antalya çevresindeki illerden yapacağınız Çekya vize başvurularıyla ilgilenmekteyiz. Ayrıntılı bilgi için Antalya şubemize ulaşabilir, yetkililerimiz ile görüşebilirsiniz.

Çekya İçin Vize Gerekli midir? - Antalya

Schengen ülkelerinden biri olan Çekya için Schengen prosedürleri uygulanmaktadır. Vize süreci başvuracağınız vize türüne göre değişiklikler göstermektedir. Umuma Mahsus(Bordo) sahibi olan vatandaşlarımızın Çekya Schengen vizesi alması gereklidir. Hususi(Yeşil), Hizmet(Gri), Diplomatik(Siyah) pasaporta sahip olan vatandaşlarımız ise 90 günden fazla olmamak koşuluyla vize almadan Çekya seyahati gerçekleştirebilirler.

Bize Ulaşın! - Antalya 

Çekya Schengen vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Euroasia Global Visa Services Antalya şubemizle iletişime geçebilirsiniz. +90 (242) 255 01 43 numaralı telefondan ya da antalya@eagvs.com adresinden e-posta yoluyla bizlere ulaşabilir, merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Şubemize ulaşıp temsilcilerimizden danışmanlık hizmeti talep ettiğiniz takdirde hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Çekya Vize Türleri ve Gerekli Belgeler - Antalya

Çek Cumhuriyeti Schengen vize türlerine ve tercih edeceğiniz vize türüne göre gereken belgelerin güncel listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Şubemize ulaşmanız durumunda temsilcilerimiz bahsi geçen belgelere nasıl ulaşacağınıza dair sizlere ayrıntılı bilgi vermekten mutluluk duyacaklardır.

Yukarıda verilmiş olan vize türleri ve belgeleri hakkında detaylı bilgiye Euroasia GVS Antalya şubemizle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. 

Çekya Schengen Vize Başvuru Formu - Antalya

Çekya Schengen vize başvuru formunu gerçekleştireceğiniz seyahat amacına uygun olarak doldurmanız önemlidir. Başvuru formu İngilizce olarak doldurulmalı ve başvuru sahibi tarafından bizzat imzalanmalıdır. Başvuru sahibi reşit değil ise başvuru evrakları ebeveynleri tarafından imzalanmalıdır. Başvuru formunu doldurmakta zorlanacağınızı düşünüyorsanız şubemize ulaşarak tarafımızdan yardım talebinde bulunabilirsiniz. Eksik evraklarla yapılan başvuruların vize reddi alma riskinizi artıracağını unutmayın. Çekya Schengen vize başvuru formuna aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti vize başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Çekya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Antalya

Euroasia GVS Antalya şubemiz aracılığıyla yapacağınız başvuruları sizlerin adınıza gerçekleştiriyoruz. Başvuru sürecine dair aşamalar aşağıda belirtilecektir. Çekya Schengen vize başvurusu esnasında parmak izi alma işlemi yapıldığını belirtmek isteriz. 

  • Başvuru yapacağınız vize türüne dair evraklara şubemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Başvuru evraklarınızı tamamlayıp kargo yoluyla ya da bizzat Antalya şubemize ulaştırdığınız takdirde başvuru işlemini sizlerin adına gerçekleştiriyoruz.
  • Çekya Schengen vizesi başvuruları esnasında parmak izi alma işlemi gerçekleştirilmektedir. Bunun için öncelikle randevu alınması gereklidir. Randevu alma işlemi yaşanabilecek yoğunluklara göre uzun sürebilmektedir. Bu aşamada randevunuzu sizin için en uygun tarihe alıyoruz.
  • Vize başvuru ücretinin ödenmesi: Bu ücret içinde harç ücreti, işlem ücreti, giderler ve danışmanlık hizmeti bedeli yer almaktadır. Çekya Schengen vize başvurularının ücretlerini dilerseniz banka hesaplarımıza yatırabilirsiniz, dilerseniz de şubemize bizzat gelerek ödeyebilirsiniz.
  • Başvuru belgeleriniz konsolosluğa iletildikten sonra başvuru değerlendirme süreci başlamaktadır. Bu sürecin sonunda vize sonucunuz bildirilmektedir. Vize sonucu bildirildikten sonra pasaportunuzu adresinize ulaştırmaktayız.

Çekya Schengen Vizesi Ne Kadar Sürede Sonuçlanmaktadır? - Antalya

Çekya Schengen vizesi başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 15 gün sürmektedir. Fakat bu süre değişiklik gösterebilmektedir. Türkiye ve Çekya’nın resmi tatillerinde Çek diplomatik temsilcileri hizmet vermemektedir. Evraklarınızda herhangi bir eksiklik olması başvuru değerlendirme sürecini aksatabilmektedir. Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu gerektiği takdirde başvuru sahiplerinden ek belge talebinde bulunabilmektedir. İstenilen belgeleri zamanında teslim etmek başvuru sürecini hızlandıracaktır. Ayrıntılı bilgi için Antalya şubemize ulaşabilirsiniz.

Çekya Schengen Vizesi Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar - Antalya

Çekya Schengen vize başvurularında diğer Schengen ülkelerinden farklı olarak dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Çekya Schengen vize başvurunuzu aşağıdakileri dikkate alarak yapmanızı öneririz. 

  • Başvuru sahibi daha önce Schengen vizesi için parmak izi verme işlemi gerçekleştirmiş olsa bile başvuru esnasında orada bulunmak zorundadır.
  • 18 yaşından büyük öğrenciler şahsi banka dökümünü başvuru evraklarıyla birlikte sunmaktadır.
  • Vize başvurularınızı seyahatinizden en geç 15 gün önce yapmanız gereklidir. Aksi durumlarda vize sonucunuz ziyaret tarihinize yetişmeyebilir.
  • Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda başvuru sahiplerinden ek belge talebinde bulunabilmektedir. 
  • Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu başvuru sahiplerinin başvuru evraklarıyla birlikte seyahat sonrası 3 ay daha geçerli olan ikamet belgelerini de sunması gerekmektedir. 

Çekya Schengen Vize Reddi - Antalya

Çekya Schengen vize başvurularının değerlendirilmesini sadece Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu yapmaktadır. Çekya vizesi için gerekli olan tüm belgeleri tamamlayıp teslim etmeniz vize başvurunuzun olumlu bir şekilde sonuçlanacağının garantisi değildir. Gerekli olan tüm prosedürleri yerine getirmiş olsanız dahi vize reddi ile karşılaşabilmektesiniz. Vize reddi aldığınız takdirde vize reddine neden olan maddeleri inceleyip eksiksiz bir şekilde tamamladığınız takdirde tekrar vize başvurusunda bulunma hakkınız bulunmaktadır. 

Değerli ziyaretçimiz, Çekya Schengen vize başvuruları hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için Euroasia Global Visa Services Antalya şubesine ulaşabilirsiniz. Tarafımıza ulaşıp danışmanlık servisi talebinde bulunduğunuzda sizlere vize sürecinizin sorunsuz bir şekilde tamamlanması konusunda yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Euroasia GVS Antalya şubemize +90 (242) 255 01 43 numaralı telefonu tuşlayarak ya da antalya@eagvs.com adresinden e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz. 

Çek Cumhuriyeti ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';