x
Çek Cumhuriyeti

Vize İşlemleri

Çek Cumhuriyeti

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 15

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

help@eagvs.com-ask@eagvs.com

Çek Cumhuriyeti, İstanbul

Euroasia Global Visa Services İstanbul Şubesine hoş geldiniz. Sevgili ziyaretçilerimiz, 2023 yılında yapmayı planladığınız Çekya seyahatleriniz için ihtiyacınız olan Çekya vizesine yönelik işlemlerinizin bütün bilgilerini sayfamızı okuyarak edinebilirsiniz.

Sayfamızın ilerleyen bölümlerinde öncelikle İstanbul, Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Beykoz, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu ilçelerimiz olmak üzere İzmit, Yalova, Sakarya, Düzce gibi çevre illerden de yapacak olduğunuz Çek Cumhuriyeti Schengen vize başvurularına dair en kapsamlı bilgi elinizin altında olacaktır.

Daha fazla bilgi için bize +90 (212) 963 50 15 numarasından ve help@eagvs.com veya ask@eagvs.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz. 

Çekya Vizesi Kimlere Gerekir? İstanbul

Çekya, Schengen’e üye ülkeler arasında yer alır. Bu sebeple, almanız gereken vizeniz, yolculuğunuzun tipine göre değişiklik gösterir. Öncelikle yolculuğunuzun tipini belirlemeniz gerekir. Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibiyseniz bu durumda vize sahibi olmanız gerekiyor. Eğer Hususi (yeşil), Hizmet (gri) ve Diplomatik (siyah) pasaportunuz varsa 90 günü geçmeyeceğinden emin olduğunuz yolculuklarınızı vizeye gerek duymadan kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Çekya Vizesi İçin Hangi Belgeler Gereklidir? İstanbul

Çekya vize tiplerini bu alandan hızlı ve kolay bir biçimde inceleyebilir, alacağınız vizeniz için gereken belgelerin listesine ulaşabilirsiniz. Yetkililerimiz ihtiyaç duyacağınız belgeleri nereden temin edeceğinizi, belgelerin özellikleri ve geçerlilik süreleri gibi konularda size yol gösterici olacaklardır.

İncelediniz ve yapacağınız seyahatiniz için edinmeniz gereken vize türünün üsttekilerden hangisine dahil olduğundan emin olamadınız mı? Ya da incelemenizden sonra fark ettiniz ki seyahatiniz üstte yer alanlardan herhangi biri değil. O zaman Euroasia İstanbul şubesi ile hemen iletişime geçmeli ve size özel hizmetlerimizden faydalanmalısınız.

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu İstanbul

Başvurunuzun özeti niteliğinde olması nedeniyle doldurulması zorunlu olan Çek Cumhuriyeti vize başvuru formuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Çekya Vize Başvurusunu Nasıl Yaparım? İstanbul

İstanbul şubesi işbirliği ile gerçekleşecek olan Çekya Schengen vize başvurularınız kurumumuzca hızlı bir şekilde yürütülüp sorunsuzca tamamlanır. Çekya için normal vize adımlarına ek olarak parmak izi prosedürü söz konusudur. Genel olarak bütün adımları dört maddede sıralayabiliriz. Çekya Vizesine ait başvuru adımlarını aşağıda sıralanmış bir şekilde görebilirsiniz:

  1. Çekya Vize Başvurunuz İçin İhtiyacınız Olan Evrakları Hazırlamak: Öncelikle Çekya yolculuğunuzun amacını belirlemek önemlidir ve süreci hızlandırır. Yolculuğunuzun belirlenen amacına göre yetkili kişilerimizin tarafınıza vakit kaybetmeden bildirmiş olduğu belge listesindeki evrakların hazır hale gelmesi bittiğinde, isterseniz ofisimize kargo ile gönderebilir, isterseniz de kendiniz ulaştırabilirsiniz.
  2. Randevunuzun Alınması ve Parmak İzi Prosedürünün Tamamlanması: Sıra ikinci adımda. İlk adımı tamamladıktan sonra geriye parmak izinizi vermek için alınması gereken randevu kalıyor. Çekya Konsolosluğu’ndan bu randevuyu sizin yerinize alıyoruz. Bu önemli sürecin dikkatli ve işlemlerin hızlıca bitirilmesi adına temsilcilerimiz sizlerle birlikte olacaktır. Parmak izinizi verme işleminin sorunsuzca tamamlanmasının ardından geriye başvurunuzun incelemeye alınması kalır. Hazırlayıp sunmuş olduğunuz belgeler haricinde bazı hallerde konsolosluğun sizlerden daha farklı belgeler talep etmesi şeklinde bir durum söz konusu olduğunda daha önceden yapmış olacağınız gibi belgeleri özenli bir şekilde hazırlayıp tam zamanında teslim etmek işlemlerinizin aksamasını önler. .
  3. Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Üçüncü adım olarak bu ücret içerisinde bazı bedeller yer alır. Bunlar harç, işlem ücreti, giderler ve danışmanlık bedelimizdir. Çekya vize başvuru ücretini isteğiniz doğrultusunda mevcut banka hesaplarımıza yatırarak, isterseniz de ofisimize fazla zamanınızı almayacak bir ziyarette bulunarak ödeme imkanınız var. Seçim sizin. 
  4. Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Bu son adımda, ilk adımdan bu yana dek tamamlanması şart olan belgelerin tarafımıza tam ve eksiksiz bir halde ulaşması, parmak izi prosedürünün tamamlanmasından sonra, artık son evre olan başvuru ücretinin yatırılmasının ardından yetkili kişilerimiz hiç vakit kaybetmeksizin başvuru dosyanızı hazırlarlar. Saha çalışanımız hazırlanması biten dosyanızın konsolosluğa iletilmesinde görev sahibidir. Değerlendirme süreci başlamış olur ve dosyanızın bu süreç içerisinde takibi, yine saha çalışanımız sorumluluğu altındadır. Başvurunuzun kararı kesinleşir kesinleşmez isteğinize göre pasaportunuz kargo aracılığı ile gönderilebilir ya da eğer arzu ederseniz İstanbul şubemize uğrayıp teslim alabilirsiniz.

Çekya Vizesi Ne Kadar Süre İçerisinde Sonuçlanır? İstanbul

Çekya için başvuruda bulunduğunuz vizenizin sonuçlanma süresini aşağı yukarı 15 takvim günü desek doğru olur. Başvuru yaptığınız andan itibaren, genel durumunuzun göz önünde bulundurulup incelenmesinden dolayı bu sürede birtakım esneklik meydana gelebiliyor. Bunun yanında önemli olarak, teslimi sağlanan belgelerinizde herhangi bir eksiklik ya da en ufak bir yanlışlık olması hali, vize başvurunuzun sonuçlanma süresini istemediğiniz yönde etkileyebiliyor. Türkiye’de yaşayan fakat yabancı uyruklu olan şahısların da sonuç alma sürelerinde birtakım farklılıklar bulunabiliyor. Bütün bunlara ek olarak, ilgili yerlerin ve konsoloslukların çalışma yoğunluğunun da bu süreleri etkileyebildiğini göz önünde bulundurmak gerekir. Fakat siz yine de uzmanlarımızı aramaktan çekinmeyiniz ve güncel sonuçlanma bilgilerini hızlıca öğreniniz.
İstanbul şubemiz rehberliği ve deneyimi ile yapılacak olan Çekya vizesi başvurularınız için detaylı ve güncel bilgiyi +90 (212) 963 50 15 numaralı telefonumuzu tuşlayarak, dilerseniz help@eagvs.com ya da ask@eagvs.com e-posta hesabımıza yazarak ve bunun yanında ofisimize gelerek de edinebilme imkanınız bulunmaktadır.

Çek Cumhuriyeti ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';