x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Evlilik Nedeniyle Bulgaristan Vatandaşlığı

S. Ertaş 08/03/19, 17:28
Merhaba, ben Bulgaristan çift vatandaşım, eşim Türk ve 2011 yılında evlendik. 7 yaşında bir kızımız var, onu çift vatandaş yaptırdım. Şimdi ise eşimi çift vatandaş yaptırmak istiyorum. Bunun için D vize almamız gerekiyormuş. Kafama takılan kısım bu başvuru yapıldığında eşimin belli bir süre Bulgaristan'da kalma şartı var mı? Yoksa sadece giriş çıkış yapması ve 1 hafta kalması yeterli midir? (D vize için ayrıca eksiksiz olarak tüm istenenler nelerdir, mail atabilir misiniz?) Şimdiden teşekkürler.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Sevinç Hanım Selamlar,

Eşiniz için başvuru yapacağınız D vizesini aldıktan sonra, eşinize Bulgaristan'dan oturum kartı verilmektedir. Bu oturum kartı genellikle 1 yıllık verilmekte olup ilk 5 yıl boyunca her yıl oturum kartını uzatır.

5. yılın sonunda Bulgaristan'da uzun süreli oturum için gerekli şartları sağlamış iseniz, eşinize uzun süreli oturum verilmektedir.

S. SEZER 17/04/19, 15:39
Merhaba ben ve iki oğlum Bulgaristan vatandaşıyız aynı zamanda kayın pederimin Bulgaristan oturumu var 10 yıl geçti her sene gidiyor 3-4 ay kalıyor ama masraflardan dolayı vatandaş olmadı. Eşim Bulgaristan doğumlu 1978 yılında gelmiş vatandaş olması için izlemem gereken yol nedir? Elimde 1978 tarihli Akt za Rajdane var.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi 17/04/19, 15:41
Sevgül Hanım, Eşinizin Bulgaristan Vatandaşlığını alması için izlemeniz gereken prosedür kayınpederinizin izlediği yol aynıdır. Kısaca, doğum belgesi alındıktan sonra doğum tarihlerinde geçişme var ise düzeltilmeli, ardından vatandaşlık tespiti yapılarak oturum vize dosyası hazırlanmalı, oturum alındıktan sonra 3 yıl oturum süresi geçince, vatandaşlık için başvuruda bulunabilir. Evrak detayları ve prosedür hakkında detaylı bilgi almak için 0212 287 73 33 No’lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.
N.Kahya 18/04/19, 12:09
merhaba ; Ben BG vatandaşıyım 1989 yılında Türkiyeye geldik ve çifte vatandaşlığım var. 2012 yılında evlendim. Eşim T.C. vatandaşı 2014'te kızımız oldu. Onuda BG vatandaşı yaptırmak istiyorum. İzlemem gereken prosedürler nelerdir acaba ?
L. DUYGUÇ 19/04/19, 10:05
Merhaba, Ben 1989 göçmeniyim eşimin dedeleri 1951 göçmeni, benim bulgar vatandaşlığım da var iki çocuğum var onların da bulgar vatandaşlığı var eşim için bulgar vatandaşlığı alabilir miyiz alabiliyorsan izlememiz gereken yol nedir. Teşekkürler.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi 19/04/19, 10:07
Leman Hanım Merhaba, Eşinizin Bulgaristan vatandaşlığı alabilmesi için dedeleri üzerinden bir araştırma yapılması gerekiyor, eğer eşinizin dedesinin Vatandaşlık hakkı korunmuş ise, sırasıyla babası/annesi ardından eşiniz vatandaş olabilir. İsim denklik belgesi alınması süreçleri maalesef çok değişken, o yüzden sonucu beklemekten başka yapılabilecek pek bir şey yok. Denklik belgenizin sonucu geldiğinde ofisimizle irtibata geçebilir, konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.
Ö. Uslu 19/04/19, 10:44
Merhaba. Eşim bulgar vatandaşı. 6yıllık evliyiz son üç yıldır oturma iznim var. Bu yıl içerisinde 4.kez oturum başvurusu yapacağız ve bana aktardıkları bu kez süresiz oturum vereceklermiş. Bu aşamadan sonra bulgar vatandaşlığına başvurabilir miyiz bununla ilgili izlememiz gereken yol haritası nedir. Siz bize hangi konularda danışmanlık sağlıyorsunuz.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi 19/04/19, 10:45
Özgür Bey Selamlar, Bulgaristan'da eş üzerinden 5 yıl birer yıllık oturumun ardından, Bulgaristan'ın istediği şartları sağlamış iseniz 5. yılın sonunda süresiz oturum için başvuruda bulunabiliyorsunuz, ardından Bulgar vatandaşlığı için oturum kartınızı aldığınız Bulgaristan'da bağlı olduğunuz Yabancılar Şubesinden başvuru detaylarını öğrenebilirsiniz. Türkiye'den yürütülen bir işlem değildir.
i. Günal 23/04/19, 17:15
2 ilker Günal ilkergunal@hotmail.com 5335234673 merhaba, ben sülalece izmirliyim 1989 yılı bg göçmeni eşimle 2008 yılında evlendik 2014 yılında eşim ve oğluma(2010 doğumlu) bg vatandaşlığını ve pasaportunu aldık. ben vatandaşlık ve pasaport hakkından nasıl faydalanabilirim İlker Bey, Bulgar vatandaşı eş üzerinden oturum vizesi aldıktan sonra Bulgaristan'a giderek oturum kartı alıyorsunuz, oturum kartı ilk 5 yıl boyunca her yıl 1 er yıllık olarak veriliyor ve her sene süresi bitmeden uzatıyorsunuz, 5. yılın sonunda eğer Bulgaristan Yabancılar Şubesi'nin size öngördüğü şartları sağlamış iseniz süresiz oturuma başvuru yapabilmektesiniz. Bulgaristan vatandaşlığı eş üzerinden çok nadir veriliyor, vatandaşlık şartları için oturum kartınızı alacağınıız abancılar Şubesi'nden detaylı bilgi alabilirsiniz.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi 23/04/19, 17:16
İlker Bey, Bulgar vatandaşı eş üzerinden oturum vizesi aldıktan sonra Bulgaristan'a giderek oturum kartı alıyorsunuz, oturum kartı ilk 5 yıl boyunca her yıl 1 er yıllık olarak veriliyor ve her sene süresi bitmeden uzatıyorsunuz, 5. yılın sonunda eğer Bulgaristan Yabancılar Şubesi'nin size öngördüğü şartları sağlamış iseniz süresiz oturuma başvuru yapabilmektesiniz. Bulgaristan vatandaşlığı eş üzerinden çok nadir veriliyor, vatandaşlık şartları için oturum kartınızı alacağınıız abancılar Şubesi'nden detaylı bilgi alabilirsiniz.
G. ÇAKIROĞLU 28/04/19, 21:54
Eşim ve kızım Bulgaristan vatandaşı. Bulgaristan da evliliğimizin geçerliliği mevcut. Aynı şekilde bende Bulgaristan vatandaşlığı için başvuruda bulunmak istiyorum. Konuyla ilgili vekaleten bu islemleri siz yürütebilir misiniz? yardımcı olursanız memnun olurum.
Cevap Ver