x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Bulgaristan'da Çalışma İzni

N. eker 02/01/19, 15:15
Merhaba, Eşim bulgaristana çalışmaya gidicek ne kadar sürede izne gelebiliyor? ben çocuğumla onu ziyarete gidip bi kaç gün kalabiliyormuyum ? Ne kadar süre sonra oturma izni çıkıyor ?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Nazlı Hanım,

Eşinizin Bulgaristan'dan çalışma izni alındıktan sonra yapacak olduğu izinler tamamen firmasıyla olan anlaşmasına bağlı bir durumdur. Bulgaristan'da çalışma izni üzerinden oturum alındığında bu oturum ile, oturum süresi boyunca sınırsız sayıda ülkeye giriş çıkış yapabilmektedir. Sizin kendisini ziyaret edebilmeniz için, eşinizin size çocuğunuza bağlı olduğu Yabancılar Şubesi'nden bir davetiye çıkarttırarak davetiye aslını göndermeli, siz ve çocuğunuz bu davetiye ile Bulgaristan vizesi için başvuruda bulunmalısınız.

Size ve çocuğunuza oturum alınması ise, öncelikle eşiniz yine Bulgaristan'da bağlı olduğu Yabancılar Şubesi'nden "Aile Birleşimi için başvuruda bulunmalı, onay evrakı geldiğinde bu evrak ile birlikte sizler önce Türkiye'den Bulgaristan oturum vizesi, ardından oturum vizesi aile Bulgaristan'a gidilerek oradan oturum kartınızı alabilirsiniz.

  

A. Yılmaz 23/02/19, 17:09
Merhabalar, ben Plovdiv'de mühendislik son sınıf öğrencisiyim. Öğrenci oturumuna sahibim. Bir firmada çalışıyorum. Öğrenciliğim sonlandığında çalışma izni ile oturum almaya devam edebilir miyim?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi 23/02/19, 17:09
Ahmet Bey, Çalıştığınız firmanın Bulgaristan Çalışma Bakanlığı'na başvurarak sizlere çalışma izni çıkarttırdıktan sonra, önce Türkiye'ye gelerek Türkiye'den Çalışma izni üzerinden oturum vizesi, ardından tekrar Bulgaristan'a giderek yeni oturum kartınızı alabilirsiniz. Bulgaristan'da oturum izni maddenizin yenilenmesi koşulu bu şekildedir.
Ö. BİLİR 17/04/19, 21:00
İyi günler, Bulgaristan da faaliyet gösteren Kanada merkezli bir şirketten çalışmak için davetiye bekliyorum.Çalışma izini için gerekli tüm evrakları şirkete gönderdim.Şirket tarafından gerekli iznin alınmasını müteakip Türkiye"de takip edilecek süreç ve süre ne kadardır. Şimdiden çok teşekkür ederim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi 17/04/19, 21:01
Özcan Bey, Türkiye'den çalışma izni üzerinden oturum vizesi başvurunuz, başvuru tarihinden itibaren ortalama minimum 45 gün gibi bir sürede sonuçlanmaktadır. Oturum vizelerinde işlem süreci yaklaşık bu şekilde olup değişkenlik gösterebilmektedir.
Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';