x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Bulgaristan Vize Randevusu

N. Mutlu 08/12/18, 11:40
Merhaba, Bulgaristan vize randevusu nasıl alınıyor, telefon ile randevu alınabiliyor mu?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Nilgün Hanım Merhaba,
Bulgaristan vize işlemleri ile ilgili sadece oturum vizelerinde randevu sistemi mevcuttur. Turistik, ticari vize gibi C tipi vize türlerlerinde randevu almadan Konsolosluğun kontenjanı dahilinde başvuru yapabilmektesiniz. Vize işlemleri ile ilgili destek almak isterseniz 0212 287 73 30 nolu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

N. Beyzat 19/04/19, 14:57
Merhaba! Ben Bulgaristan vatandaşiyim pasaportumun suresi bitti. Bulgaristana dönmek istiyorum pasavan gerekliymis dediler onun için konsolosluktan randevu aldim. Ama benim randevum onlara ulaştı mi bilmiyorum ben bunu nasil öğrenebilirim acaba bide konsolosluğa gidince bi sorun yaşatırlar mi bana acaba pasaportumun suresi bitti diye herangi bi sorun olurmu acaba.teşekkürler.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi 19/04/19, 14:58
Sn. Beyzat , Pasavan için her Konsolosluğun başvuru şartı farklı olabiliyor, İstanbul Konsolosluğu'nda herhangi bir randevu alınmadan hafta içi Pazartesi-Perşembe günleri arasında başvurular kabul edilmekte. En güncel bilgileri yine de başvuru yapacağınız Konsolosluktan teyit etmenizde fayda bulunmaktadır.
A. VOEVODINA 05/10/20, 12:23

Bulgaristan vize randevusu için nereye başvurmak gerekiyor? Konu hakkında bilgi alabilir miyim?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 29/03/21, 12:58

Sn. Alla Veovodina,

Bizlere ulaştığınız için teşekkür ederiz.

Bulgaristan vize randevusu başvuru yapılmak istenen vize türüne göre, başvuru yapacağınız Bulgaristan Konsolosluğu veya Bulgaristan Büyükelçiliği’nin başvuru kabul koşullarına göre değişkenlik göstermektedir. Türkiye’de 4 şehirde Bulgaristan Konsolosluğu bulunmaktadır. Bursa, Ankara, İstanbul ve Edirne şehirlerinde Bulgaristan Konsolosluğu bulunmaktadır, her birinin Bulgaristan vize randevusu verme koşulu değişkenlik gösterebilir. Kimi şehirdeki Konsolosluklar randevusuz başvuru kabul ederken bazı şehirlerdeki Konsolosluklar randevusuz işlem kabul etmemektedir. Bulgaristan vize randevusu aynı zamanda başvuru yapılacak vize türüne göre de değişkenlik gösterebilir. D tipi oturum vizesi olarak adlandırılan vizeler çoğunlukla randevulu sistemle başvuru kabul edilmekte ve kişinin şahsen başvuruda bulunması gerekmekte iken C tipi kısa süreli seyahat vizeleri özellikle pandemi dönemi dolayısıyla doğrudan Konsolosluğa başvuru yapılmamakta ancak aracı kurumlar vasıtasıyla gerçekleşebilmektedir. Bu vize başvuru türünde Konsolosluğa gitmeden yetkili işlem birimi sizin adınıza başvuru yapabildiğinden, vize randevusu detaylarını da yine bu birim oluşturabilmektedir.   

Bulgaristan c tipi vize başvurularını çoğunlukla doğrudan Konsolosluğa başvuru yapılmamaktadır. Bu tip vize başvuruları Konsoloslukların belirlediği vize başvuru merkezleri veya Konsolosluğa akredite özel kurumlar tarafından yapılmaktadır.

Bulgaristan d tipi vize başvuruları içinse, İstanbul Bulgaristan Başkonsolosluğu randevu sistemi ile çalışmaktadır. Bu tip vizelerin başvurusunu yapabilmeniz için önce hazırladığınız evrakların eksiksiz olduğuna emin olmalısınız. Vize başvuru evraklarınızın tamamlanmasının ardından randevu alınarak randevu günü başvurunuzu yapmak üzere başvuru dosyanızla birlikte Konsoloslukta hazır bulunmalısınız. D tipi vize başvuruları için ortalama 1.5-2 ay sonrasına randevu verilmektedir. Bu vize türü ile ilgili Konsolosluğun başvuru şartları hakkında bilgi almak için 02129635014 nolu telefondan ofisimize ulaşabilirsiniz.

Yukarıda sizlere Bulgaristan vize randevusu hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Vize başvurunuzun en kolay şekilde gerçekleşebilmesi için kurumumuza ulaşarak müşteri temsilcilerimizden detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Cevap Ver