x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Bulgaristan Vize Randevusu

N. Mutlu 08/12/18, 11:40
Merhaba, Bulgaristan vize randevusu nasıl alınıyor, telefon ile randevu alınabiliyor mu?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Nilgün Hanım Merhaba,
Bulgaristan vize işlemleri ile ilgili sadece oturum vizelerinde randevu sistemi mevcuttur. Turistik, ticari vize gibi C tipi vize türlerlerinde randevu almadan Konsolosluğun kontenjanı dahilinde başvuru yapabilmektesiniz. Vize işlemleri ile ilgili destek almak isterseniz 0212 287 73 30 nolu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 19/04/19, 14:58
Sn. Beyzat , Pasavan için her Konsolosluğun başvuru şartı farklı olabiliyor, İstanbul Konsolosluğu'nda herhangi bir randevu alınmadan hafta içi Pazartesi-Perşembe günleri arasında başvurular kabul edilmekte. En güncel bilgileri yine de başvuru yapacağınız Konsolosluktan teyit etmenizde fayda bulunmaktadır.
A. VOEVODINA 05/10/20, 12:23

Bulgaristan vize randevusu için nereye başvurmak gerekiyor? Konu hakkında bilgi alabilir miyim?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 29/03/21, 12:58

Sn. Alla Veovodina,

Bizlere ulaştığınız için teşekkür ederiz.

Bulgaristan vize randevusu başvuru yapılmak istenen vize türüne göre, başvuru yapacağınız Bulgaristan Konsolosluğu veya Bulgaristan Büyükelçiliği’nin başvuru kabul koşullarına göre değişkenlik göstermektedir. Türkiye’de 4 şehirde Bulgaristan Konsolosluğu bulunmaktadır. Bursa, Ankara, İstanbul ve Edirne şehirlerinde Bulgaristan Konsolosluğu bulunmaktadır, her birinin Bulgaristan vize randevusu verme koşulu değişkenlik gösterebilir. Kimi şehirdeki Konsolosluklar randevusuz başvuru kabul ederken bazı şehirlerdeki Konsolosluklar randevusuz işlem kabul etmemektedir. Bulgaristan vize randevusu aynı zamanda başvuru yapılacak vize türüne göre de değişkenlik gösterebilir. D tipi oturum vizesi olarak adlandırılan vizeler çoğunlukla randevulu sistemle başvuru kabul edilmekte ve kişinin şahsen başvuruda bulunması gerekmekte iken C tipi kısa süreli seyahat vizeleri özellikle pandemi dönemi dolayısıyla doğrudan Konsolosluğa başvuru yapılmamakta ancak aracı kurumlar vasıtasıyla gerçekleşebilmektedir. Bu vize başvuru türünde Konsolosluğa gitmeden yetkili işlem birimi sizin adınıza başvuru yapabildiğinden, vize randevusu detaylarını da yine bu birim oluşturabilmektedir.   

Bulgaristan c tipi vize başvurularını çoğunlukla doğrudan Konsolosluğa başvuru yapılmamaktadır. Bu tip vize başvuruları Konsoloslukların belirlediği vize başvuru merkezleri veya Konsolosluğa akredite özel kurumlar tarafından yapılmaktadır.

Bulgaristan d tipi vize başvuruları içinse, İstanbul Bulgaristan Başkonsolosluğu randevu sistemi ile çalışmaktadır. Bu tip vizelerin başvurusunu yapabilmeniz için önce hazırladığınız evrakların eksiksiz olduğuna emin olmalısınız. Vize başvuru evraklarınızın tamamlanmasının ardından randevu alınarak randevu günü başvurunuzu yapmak üzere başvuru dosyanızla birlikte Konsoloslukta hazır bulunmalısınız. D tipi vize başvuruları için ortalama 1.5-2 ay sonrasına randevu verilmektedir. Bu vize türü ile ilgili Konsolosluğun başvuru şartları hakkında bilgi almak için 02129635014 nolu telefondan ofisimize ulaşabilirsiniz.

Yukarıda sizlere Bulgaristan vize randevusu hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Vize başvurunuzun en kolay şekilde gerçekleşebilmesi için kurumumuza ulaşarak müşteri temsilcilerimizden detaylı bilgi alabilirsiniz. 

S. Bağıran 02/01/23, 15:59

Bulgaristan'dan transit geçip Ukrayna'ya dönmek istiyorum, Ukrayna'da oturumum var, bu vize başvurusunu randevu alıp yapabileceğimi söylediler, randevu nereden alınıyor

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 02/01/23, 16:31

Bulgaristan Vize Randevusu gerektiren vize türleri, Bulgaristan için genellikle D tipi vizelerdir.

Transit vize gibi C tipi vize türlerinin başvuruları doğrudan Konsolosluğa yapılamamakta, yetkili başvuru merkezleri veya akredite acenteler vasıtasıyla yapılabilmektedir. Bu merkez ya da acenteler randevulu çalışabilmektedir. Ancak Euroasia GVS ile yapacağınız işlemlerde mesai saatleri içerisinde evraklarınızı eksiksiz ofisimize ulaştırmanız başvuru için yeterli olacaktır. Herhangi bir bölge farkı gözetmeksizin Türkiye’nin dört bir yanından başvurularınız için evraklarınızı İstanbul merkez ofisimize yönlendirebilirsiniz. Evraklarınız kontrol edildikten sonra herhangi bir eksik / hatalı evrakınız bulunmadığı takdirde ertesi gün başvuru için gerekli organizasyon tarafımızdan sağlanarak işleminizin en kısa sürede tamamlanması için gerekli başvurunuz yapılmaktadır. Transit vize başvuruları ortalama 5-7 iş gününde sonuçlanmakta olup süreçler Konsolosluğun resmî tatil günlerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Seyahat edeceğiniz asıl ülkeye ait oturum kartı bulunması ve daha önce Bulgaristan veya Schengen vizesi almış olmanız da ayrıca işlemlerinizde kolaylık sağlanmasına yardımcı şartlardandır.

B.A. 28/08/23, 16:03

Merhaba, Bulgaristan'da oturum izni olan eşin ailesi ile birleşimi amacıyla kadın eş ve çocuklara D vize başvurusu yapılacak. (Aile Suriye vatandaşı ve Türkiye'de de oturum izinleri var. Bulgaristan'dan aile birleşimi için gerekli onay evrakı alınmış.) Ancak D vize için Konsolosluktan bizzat mı randevu alınması gerekiyor yoksa firmalar bu konuda hizmet veriyor mu emin olamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';