x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Bulgaristan Evlilik Üzerinden Multi Vize

G. MÜMİNOĞLU 13/02/19, 14:39
Eşim TC vatandaşı BG Grajdanski Brak belgesini aldık. Multi vizeye başvuracağız ancak pasaport süresi ile ilgili tereddüde düştük. Eşimin pasaportunun 2019 aralıkta süresi doluyor. Bu pasaport ile mart ayında baş vursak vize çıkar mı? Çıkarsa 1 yıllık mı çıkar? 1 yıllık çıkarsa daha sonra alacağımız pasaportla eski pasaporttaki vizeyi tarihi dolana kadar kullanabilir miyiz? Teşekkürler.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Gürsel bey, eşinizin 1 yıllık bir pasaport süresi bulunmadığı için 1 yıllık bir Bulgaristan multi vize başvurusu talep edilemiyor. Genel anlamda, seyahat dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerli bir pasaport süresi olup olmadığına bakılıyor, yani sizin 1 yıllık bir vize talep edebilmeniz için minimum 15 ay geçerliliği olan bir pasaport ile başvuru yapmanız gerekiyor.

Bulgaristan vizesini eski pasaportta kullanamamaktasınız, pasaportunuz iptal edildiğinde vizenizde iptal oluyor, zaten pasaport süresinden dolayı verilecek vize muhtemelen 6 aylık olur.

 

 

Y. çamlı 20/04/19, 11:10
Iyi günler ben Bulgaristan be Türkiye vatandaşıyım eşim sadece Türkiye vatandaşı. C tipi vize ile Bulgaristana gidip geliyoruz. Bu yıla kadar seyahat sigorta belgesi istenmemişti bizden bu yıl istenmeye mı başlandı acaba?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi 20/04/19, 11:11
Yıldız Hanım Merhaba, Bulgaristan'a seyahatlerinizde aldığınız vize türü ne olursa olsun sınırda seyahat sağlık sigortası istenebilir. Seyahat edeceğiniz tarihlerde böyle bir sigortayı yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.
E. ÇOTUK 22/04/19, 09:02
Mrb ben eşimin üzerinden vize almak istiyordum.daha önce vizem var dı suresi bitti. Yeniletmek istiyorum. Eş üzerinden hangi vize oluyor.nikah hepsi var.eşim bg vatandaşı ben onun üzerinden vize almak istiyorum Evraklar neler Birde ücret ne kadar. Hayat sigortası 1 yıllık mı oluyor Fiyat nedir
EUROASIA Müşteri Temsilcisi 22/04/19, 09:25
Ercan Bey Merhaba, Bulgaristan vatandaşı olan eşiniz üzerinden, dilerseniz d vize başvurusunda bulunarak oturum izni talep edebilir, dilerseniz ise c vize ile zahmetsizce seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Daha önceki vizenizin süresinin bittiğini iletmenizden ötürü, c tipi vizeye başvuracağınız varsayımına göre bilgilendirme yapıyor olacağım. İhtiyaç duyacağınız tüm belge listesini, fiyat ve süreç bilgilendirmelerini barındıran bir e postayı, bizimle paylaştığınız iletişim bilgilerinize ilettim. Ek inceleme yapmak isterseniz linki inceleyebilirsiniz. https://www.eagvs.com/bulgaristan/bulgaristan-multi-vize
G. Şişman 23/04/19, 17:06
Merhaba Ben çift vatandaşın eşim TC vatandaşı, benim üzerimden Bulgaristana nasıl gidebilir. Hangi evraklar lâzım
EUROASIA Müşteri Temsilcisi 23/04/19, 17:06
Gülşen hanım, Eşinizin Bulgar vatandaşı olması sebebiyle kendisi üzerinden bir vizeden faydalanabilmeniz için evliliğinizin Bulgaristan'da onaylatılmış olması gerekmektedir. Evlilik belgeniz var ise, c ve d tipi olmak üzere iki ayrı vize alınabiliyor. C vize genellikle 1 yıllık çoklu giriş çıkışlı sadece Bulgaristan'a kullanmak üzere verilen bir vizedir. D tipi vize ise Bulgaristan'da oturum almak için alına vize olup eş üzerinden alınan oturum kartıyla birlikte eşinizile birlikte Avrupa Ülkelerine seyahat edebilmektesiniz. Eş üzerinden alınan oturum kartları ilk 5 yıl boyunca birer yıllık verildiğinden çoğunlukla tercih edilen c tipi vizedir. Eşinizin Konsolosluğa gelmesine gerek kalmadan bu tip vizelerin başvuru ve takibini yapabilmekteyiz. Oturum vizelerinde ise şahsi başvuru istenir.
Cevap Ver