x
Azerbaycan

Vize İşlemleri

Azerbaycan

Eposta

Trabzon@eagvs.com

Azerbaycan Vize Merkezi, Trabzon

Değerli ziyaretçimiz Euroasia GVS Trabzon şube sayfamıza hoş geldiniz. Sayfamızın devamında Azerbaycan vize başvurusu ile ilgili bilgileri bulabilir, daha detaylı bilgi için şubemizle iletişime geçebilirsiniz. Euroasia GVS Trabzon şubesi olarak Akçaabat, Araklı, Arsin, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Çaykara, Dernekpazarı, Düzköy, Hayrat, Köprübaşı, Maçka, Of, Ortahisar, Şalpazarı, Sürmene, Tonya, Vakfıkebir, Yomra ve çevre illerden yapacağınız Azerbaycan vize başvurularını kabul etmekteyiz. Sunduğumuz profesyonel vize hizmeti ile Azerbaycan vize başvurularında yetkili vize hizmet noktalarından biriyiz.

Azerbaycan Seyahatinde Bulunacak T.C. Vatandaşlarının Vize Alması Gerekiyor Mu? - Trabzon

Değerli ziyaretçimiz, Azerbaycan T.C. vatandaşlarından vize talep etmektedir. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) sahipleri Azerbaycan’a yapacakları seyahatlerde Azerbaycan vizesine tabidir. Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri ise Azerbaycan vizesinden muaftır. Fakat bu muafiyet 90 güne kadar olan seyahatlerde geçerlidir. Azerbaycan seyahati 90 günü geçen pasaport sahipleri gerekli olan uzun süreli Azerbaycan vizelerini Euroasia GVS Trabzon şubesi ile iletişime geçerek edinebilirler. 

 

Azerbaycan Vize Başvuru Yöntemleri - Trabzon

Euroasia GVS Trabzon şubemiz ile iletişime geçerek size en uygun başvuru yöntemini öğrenebilir ve Azerbaycan vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Azerbaycan vize başvuru yöntemleri arasında internet yoluyla alınan e-vize, Azerbaycan Havalimanında alınan vize ve Türkiye’de bulunan Azerbaycan Konsolosluklarından alınan vize olmak üzere üç çeşit vize başvurusu bulunmaktadır. Bu vize başvuru türleri ile ilgili detaylı bilgi sayfamızın devamında mevcuttur.

 

Azerbaycan E-Vize Genel Bilgiler - Trabzon

Azerbaycan aralarında Türkiye’nin de bulunduğu bazı ülke vatandaşlarına 10 Ocak 2017 tarihinde e-vize uygulamasını açmıştır. Azerbaycan seyahatinde bulunmak isteyen ve Azerbaycan vizesine ihtiyaç duyan vatandaşlarımız vizelerini elektronik ortamda alabilirler. E-vize uygulaması ile beraber:

  • Belge hazırlama zahmetinden kurtulursunuz.
  • Pasaportunuzun iki sayfasını vize için vermek zorunda değilsiniz.
  • Azerbaycan vizeniz elektronik ortamda verildiği için vize onaylı pasaportunuzu beklemek zorunda kalmazsınız

Azerbaycan e-vize kısa süreli seyahatlerde en tercih edilen vize başvuru yöntemidir. Euroasia GVS Trabzon şubemiz ile iletişime geçerek e-vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 

Azerbaycan E-Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Trabzon

Azerbaycan e-vize başvurunuzu Euroasia GVS Trabzon şubemiz aracılığıyla yapmak için pasaportunuzda bulunan resimli sayfayı evize@eagvs.com adresine e-posta atmanız yeterli olacaktır. Şube yetkilimiz bilgilerinize ulaşınca vize başvurunuzu tamamlayacaktır. 

 

Azerbaycan E-Vize Kaç Gün Geçerlidir? - Trabzon

Azerbaycan e-vize ile aldığınız vizeniz 90 gün geçerliliğe sahiptir. Ancak bu 90 gün içerisinde sadece 30 gün konaklama hakkınız vardır.  Uzun süreli Azerbaycan seyahatlerinizde Türkiye’de bulunan Azerbaycan Konsolosluklarına başvurmak zorundasınız. Azerbaycan Konsolosluklarına yapılan vize başvurusu hakkında detaylı bilgi sayfamızın devamında verilmiştir. 

 

Azerbaycan E-Vize Kaç Gün İçerisinde Onaylanır? - Trabzon

Azerbaycan e-vize başvurunuzun onaylanma süresi başvuru yaptığınız e-vize tipine göre değişmektedir. Standart vize başvurusunda Azerbaycan vizeniz 3 ila 5 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Ancak seyahat planları yakın bir tarihte olan ya da acil olarak Azerbaycan vizesine ihtiyaç duyan kişiler express vize başvurusunda bulunabilirler. Express vize başvurusunun sonucu başvuru yaptığını gün içerisinde açıklanmaktadır. Euroasia GVS Trabzon şubemiz express vize başvurularında Azerbaycan vizenizi 3 saat içerisinde alabilmektedir.

 

Azerbaycan E-Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar? - Trabzon

Azerbaycan e-vize başvuru ücreti başvurduğunuz vize türüne göre değişmektedir. Standart ve express vize başvuru ücretini Euroasia GVS Trabzon şubemiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

 

Azerbaycan Havalimanından Nasıl Vize Alınır? - Trabzon

Değerli ziyaretçimiz, Azerbaycan vize başvurunuzu Azerbaycan’da bulunan yetkili havalimanlarında yapabilirsiniz. Azerbaycan’da Haydar Aliyev Havalimanı ve Gence Havalimanı olmak üzere iki adet yetkili havalimanı bulunmaktadır. Unutmayınız ki Azerbaycan vize başvurunuzu bu havalimanları haricinde başka bir havalimanında yapamazsınız.

Azerbaycan Havalimanlarında diğer vize başvuruları ile yaşanan yoğunluk vizenizin onaylanma süresini geciktirebilir. Ayrıca vize yetkisi evraklarınızı yeterli görmeyebilir ve ek evrak talebinde bulunabilir. Azerbaycan Havalimanında vize başvurusu yaptığınızda zorlu bir vize süreci geçirebileceğinizi unutmayınız. 

 

Azerbaycan Kara Sınırında Vize Uygulamasına Sahip Mi? - Trabzon

Azerbaycan kara sınırında vize verme sistemine sahip olan bir ülke değildir. Azerbaycan yolculuğunuzu karayolundan gerçekleştirmek istiyorsanız vizenizi Türkiye’de almak zorundasınız. Euroasia GVS Trabzon şubemiz ile iletişime geçerek Azerbaycan vizenizi zahmetsiz bir şekilde alabilirsiniz. 

 

Azerbaycan Konsolosluklarından Nasıl Vize Alınır? - Trabzon

Azerbaycan Konsolosluklarına vize başvurusunda bulunmak için Euroasia GVS Trabzon şubemiz ile iletişime geçerek danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Türkiye’nin üç farklı noktasında bulunan Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği, Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu ve Azerbaycan Kars Başkonsolosluğu Azerbaycan vize başvurularını kabul etmektedir. Vize başvurusunda bulunurken şahsen bulunmanıza gerek yoktur. Euroasia GVS Trabzon şubemiz tüm işlemlerinizi sizin adınıza yürüterek vizenizi kolay bir şekilde almaktadır.

 

Azerbaycan Konsoloslukları İçin Gereken Evraklar - Trabzon

Vize başvurusunda bulunurken konsolosluğa sunmanız gereken evraklar arasında Azerbaycan seyahat amacınıza göre belirlenen vize türünüzün evrakları yer almaktadır. Bu evrakların yanı sıra kişisel bilgilerinizi ve vizi türünüzü içeren vize başvuru formu da mevcuttur. Tüm evrakları hatalı bilgi vermekten kaçınarak usulüne göre doldurmalısınız. Euroasia GVS Trabzon şubemiz Azerbaycan vize başvuru evraklarınız konusunda da sizlere gerekli danışmanlık hizmetini verecektir. 

 

Azerbaycan Konsoloslukları Vize Başvuru Ücreti - Trabzon

Azerbaycan vize başvuru ücretiniz vize türüne ve Azerbaycan’da kalmak istediğiniz süreye göre değişmektedir.  Azerbaycan vize başvurunuzun tamamlanması için yatırmanız gereken ücreti Euroasia GVS Trabzon şubemiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Vize başvuru ücretini ve şubemizin servis bedelini banka hesabımıza havale yoluyla yatırabilirsiniz.

 

Azerbaycan Konsoloslukları Vize Başvurusu Kaç Gün İçerisinde Onaylanır? - Trabzon

Azerbaycan vize başvuru evraklarınızın tam ve doğru olması durumunda vizeniz Azerbaycan Konsoloslukları tarafından 5 iş günü içerisinde onaylanmaktadır. Azerbaycan vize başvurusunu vize sonucunun açıklanma sürecinin konsoloslukların yoğun olması ya da resmi tatilde olması gibi nedenlerle uzayabileceğini de göz önünde bulundurarak yapmalısınız. Euroasia GVS Trabzon şubesi olarak vize başvurunuzu yolculuk planlarınızın 10 gün öncesinden tamamlamanızı önermekteyiz. 

 

Azerbaycan Vize Reddi - Trabzon

Değerli ziyaretçimiz Azerbaycan vize başvurunuzun sonucunda vize reddi almanız durumunda sonuca itiraz etme hakkınız bulunmamaktadır. Ancak tüm evraklarınızı doğru bir şekilde düzenleyerek ya da vize reddine nedeninizi ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapabilirsiniz. Vize reddine neden olabilecek bazı etkenler şunlardır:

  • Vize başvuru evraklarınızda bir hata ya da eksik tespit edilmesi
  • Maddi durumunuzun ya da evraklarınızın yeterli görülmemesi
  • Pasaportunuzun eski ve yıpranmış olması (Pasaportunuzun en az 6 ay geçerliliği olmak zorunda)

Euroasia GVS Trabzon şubemiz yapacağınız Azerbaycan vize başvurularında sizlere kolay ve hızlı bir vize süreci sunmaktadır. Azerbaycan vize başvurunuzu şubemiz aracılığıyla yapmak ve sorunsuz bir vize süreci geçirmek için lütfen iletişime geçiniz. 

 

Azerbaycan Vatandaşları İçin Sunduğumuz Diğer Hizmetler - Trabzon

Değerli ziyaretçimiz Euroasia GVS Trabzon şubesi olarak Azerbaycan vatandaşlarına da profesyonel vize hizmeti sunmaktayız.  Azerbaycan vatandaşları Türkiye vizesi hakkında bilgi sitemizde mevcuttur. Türkiye vizesi almak isteyen Azerbaycan vatandaşları şubemiz ile iletişime geçerek detaylı bilgi edinebilirler. Azerbaycan vatandaşları için diğer vizeler ise aynı şekilde sitemizde yer almaktadır. 

Azerbaycan vize başvuru sürecinde tüm işlemlerinizi uzaktan yürütebilir ve kolay bir vize süreci geçirebilirsiniz. Merak ettiğiniz bütün soruları Euroasia GVS Trabzon şubemize sorabilir ve daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. 

Azerbaycan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';