x
Azerbaycan

Vize İşlemleri

Azerbaycan

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Adana@eagvs.com

Azerbaycan Vize Merkezi, Adana

Euroasia Global Visa Services olarak Türkiye’nin her yerinden profesyonel vize hizmeti sağlamaktayız. Azerbaycan vize prosedürlerine hakim olan Euroasia GVS Adana şubemiz aracılığıyla hazırladığımız bu sayfada Azerbaycan vizesi hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Euroasia GVS Adana şubesi olarak Aladağ, Ceyhan, Çukurova, Feke, İmamoğlu, Karaisalı, Karataş, Kozan‎, Pozantı‎, Saimbeyli, Sarıçam, Seyhan, Tufanbeyli‎, Yumurtalık‎, Yüreğir ilçelerinden ve çevre illerden yapacağınız Azerbaycan vize başvurularını kabul etmekteyiz. Euroasia GVS Adana şubesi, yapacağınız vize başvurularında hızlı ve sorunsuz bir vize süreci sunmaktadır. Danışmanlık hizmetimizden yararlanmak için lütfen iletişime geçiniz.

Azerbaycan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarından Vize Talep Ediyor Mu? - Adana

Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri Azerbaycan vizesine tabi değildir. Ancak bu 90 günü aşmayan seyahatler için geçerlidir. 90 günü aşan Azerbaycan seyahatlerinde yukarıdaki pasaport türlerinin de vize almaları gerekmektedir.

Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) sahipleri ise Azerbaycan’a yapacakları kısa süreli ve uzun süreli seyahatlerde vizeye tabidir.

Azerbaycan seyahatlerinde vizeye tabi olan pasaport sahipleri, vize işlemlerini Euroasia GVS Adana şubemiz aracılığıyla yürütebilirler.

Azerbaycan Vize Çeşitleri - Adana

Azerbaycan vizesine ihtiyaç duyan vatandaşlarımız vizelerini üç şekilde alabilmektedirler. Azerbaycan vizesi E-vize, Azerbaycan Havalimanından alınan vize ve Azerbaycan Konsoloslukları ile alınan vize olarak üçe ayrılmaktadır. Sayfamızın devamında ayrıntılı olarak açıkladığımız vize çeşitleri ile Azerbaycan vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Euroasia GVS Adana şubemiz ile yapacağınız başvurularda, yetkilimiz size en uygun vizeyi sunacaktır. Azerbaycan vize başvurunuzu şubemiz aracılığıyla yapmak için lütfen iletişime geçiniz.

Azerbaycan E-Vize Uygulaması Nedir? - Adana

Azerbaycan 10 Ocak 2017 tarihinde aralarında Türkiye’nin de bulunduğu bazı ülkeler için e-vize uygulamasını başlatmıştır. E-vize ile birlikte tüm işlemlerinizi elektronik ortamda tamamlayabilirsiniz. Normal vize başvurusunda pasaportunuzun iki sayfası istenirken, e-vize ile aldığınız Azerbaycan vizesinde vizeniz elektronik yolla verilmektedir. Böylece vize onaylı pasaportunuzun gelmesini beklemenize gerek kalmaz. Bekleme süresini ortadan kaldıran e-vize, vize başvurusunda hazırlanması gereken belgeleri de azaltmaktadır.

Azerbaycan E-Vize İle Nasıl Vize Başvurusu Yapılır? - Adana

Azerbaycan e-vize ile vize başvurusu son derece kolay ve hızlı ilerleyen bir süreçtir. Pasaportunuzda bulunan resimli sayfayı evize@eagvs.com adresine e-posta olarak attığınızda şubemiz başvurunuzu tamamlayacaktır. Azerbaycan vize başvurunuzu e-vize üzerinden yapmak için Euroasia GVS Adana şubemizle iletişime geçiniz.

Azerbaycan E-Vize Başvuru Çeşitleri ve E-vize Onay Süresi  - Adana

Azerbaycan e-vize sistemi iki çeşit başvuru tipine sahiptir. Bunlar standart ve ekspres olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Standart vize başvurusu prosedürleri normal hızda ilerlemektedir. Standart başvuruda bulunduğunuzda e-vizeniz 3-5 iş günü içerisinde onaylanacaktır. Azerbaycan seyahat planlarınız ileri bir tarihte ise standart başvuru ile vize başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Ekspres vizede ise vize başvurusu hızlı bir şekilde hazırlanmakta ve tamamlanmaktadır. Ekspres vize başvurularında vize onayı aynı gün içerisinde verilmektedir. Azerbaycan seyahat planları yakın tarihte olan ve acil vizeye ihtiyaç duyan vatandaşlarımız başvurularını ekspres vize ile tamamlayabilirler.

Euroasia GVS Adana şubesi ile yapacağınız Azerbaycan vize başvurusunda vizenizi 3 saat içerisinde alabilirsiniz. Vize başvurunuzu şubemiz aracılığıyla yapmak için iletişime geçiniz.

Azerbaycan E-Vize Ücreti - Adana

Azerbaycan e-vize başvuru ücreti standart ve ekspres başvuru türüne göre değişebilmektedir. Azerbaycan e-vize başvuru ücretini Euroasia GVS Adana şube yetkilimizden öğrenebilirsiniz. Yetkilimiz 2022 yılı güncel vize ücretini size iletecektir.

Azerbaycan E-Vize Süresi Kaç Gündür? - Adana

Azerbaycan vizesini e-vize uygulaması ile aldığınızda vizeniz 90 gün boyunca geçerli olacaktır. E-vize 90 güne kadar geçerli olan seyahatlerde 30 gün konaklama hakkı tanımaktadır. Azerbaycan seyahatinizde 30 günden fazla konaklamayı düşünüyorsanız tekrardan vize almak zorundasınız. 30 günü geçen seyahatlerde Türkiye’de bulunan Azerbaycan Konsolosluklarından vize talebinde bulunulabilir.

Azerbaycan Havalimanından Vize Almak - Adana

Azerbaycan’a havayolu ile ulaşım sağladığınızda havalimanından vize talebinde bulunabilirsiniz. Ancak bu sadece Bakü’de yer alan Haydar Aliyev Havalimanında ve Gence’de yer alan Gence Havalimanında geçerlidir. Bu iki havalimanı haricinde başka bir havalimanında vize talebinde bulunamazsınız.

Azerbaycan vizesini havalimanından almak başka bir yöntem gibi gözükebilir fakat olumsuz tarafları oldukça yüksektir. Örneğin diğer vize talepleri doğrultusunda oluşan yoğunluk uzun beklemelere neden olabilir. Ayrıca vize yetkilisi vize evraklarınızda bir eksik görebilir ya da ek evrak talebinde bulunabilir. Bu durumda o anda bu evrakları bulmanız mümkün olmayabilir. Tüm bu süreci göz önüne aldığımızda, Azerbaycan vizenizi seyahatinizden önce Türkiye’de almanızı tavsiye etmekteyiz.

Azerbaycan Kapıda Vize Veriyor Mu? - Adana

Azerbaycan vizesini sadece havayolu ile ulaşım sağladığınızda alabilirsiniz. Azerbaycan ülkesinin karayolu sınırında vize uygulaması yoktur. Dolayısıyla ulaşımızını karayolu ile yaptığınızda Azerbaycan vizesi alamazsınız.

Azerbaycan Konsolosluklarına Vize Başvurusunda Bulunmak - Adana

Azerbaycan vizenizi alabileceğiniz bir diğer yöntem ise Konsolosluklardır. Türkiye’nin üç farklı ilinde bulunan Azerbaycan Konsoloslukları aşağıda verilmiştir.

Azerbaycan Konsolosluklarına yapacağınız vize başvurularında şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Şu yetkilimiz sizlere gerekli olan evrakları iletecektir. Vize başvuru formunu ve vize evraklarını tam ve hatalı bilgi vermekten kaçınarak doldurmalısınız. Azerbaycan vize başvurusunda pasaportunuzun en az 6 ay geçerliliği olması gerektiğini unutmayınız.

Azerbaycan Konsoloslukları İle Yapılan Vize Başvuru Ücreti - Adana

Azerbaycan Konsolosluklarına yapacağınız vize başvurusunda ödemeniz gereken ücret vize türüne göre değişmektedir. Euroasia GVS Adana şubemize durumunuzu bildirerek güncel vize ücretini öğrenebilirsiniz. Şube yetkilimizin sizinle paylaşacağı şube servis bedelini de yatırarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.  Tüm işlemlerinizde olduğu gibi vize ücretini de şubemize şahsen gelmeden banka hesabımıza havale yoluyla gönderebilirsiniz.

Azerbaycan Vize Reddi - Adana

Azerbaycan vize başvurunuzun sonucunda vize reddi aldığınızda vize itiraz hakkınız bulunmamaktadır. Vize reddi alma nedenini ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapabilirsiniz. Azerbaycan vize yetkilisinin size vize reddi vermesinin birçok nedeni olabilir. Vize başvuru evraklarınızda bir eksik ya da hata tespit edilmiş olabilir. Bunun yanı sıra pasaportunuzun eski ve yıpranmış olması da vize reddi almanıza neden olabilmektedir.  Euroasia GVS Adana şubesi ile yapacağınız vize başvurusunda vize reddi almadan sorunsuz bir vize süreci geçirebilirsiniz.

Azerbaycan Vatandaşları İçin Sunduğumuz Hizmetler - Adana

Euroasia Global Visa Services olarak Türkiye vatandaşlarının yanı sıra Azerbaycan vatandaşlarına da vize hizmeti sunmaktayız. Azerbaycan vatandaşları Türkiye vizesini şubemiz aracılığıyla alabilirler. Azerbaycan vatandaşları için diğer vizeler ise aynı şekilde şirketimiz aracılığıyla alınabilmektedir.

Euroasia GVS Adana şubesi olarak sizlere sorunsuz bir vize süreci sunmaktayız. Azerbaycan vize başvurunuzu şubemiz aracılığıyla yapabilir ve tüm işlemlerinizi zahmetsizce halledebilirsiniz. Danışmanlık hizmetimizden faydalanabilir ve merak ettiğiniz tüm soruları yetkilimize sorabilirsiniz.

Azerbaycan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES