x
Azerbaycan

Vize İşlemleri

Azerbaycan

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Eposta

konya@eagvs.com

Azerbaycan Vize Merkezi, Konya

Azerbaycan vize başvurusunda bilgi edinmeniz amacıyla hazırladığımız Euroasia GVS Konya şube sayfasına hoş geldiniz. Euroasia GVS Konya şubesi olarak AHIRLI, AKÖREN, AKŞEHİR, ALTINEKİN, BEYŞEHİR, BOZKIR, CİHANBEYLİ, ÇELTİK, ÇUMRA, DERBENT, DEREBUCAK, DOĞANHİSAR, EMİRGAZİ, EREĞLİ, GÜNEYSINIR, HADİM, HALKAPINAR, HÜYÜK, ILGIN, KADINHANI, KARAPINAR, KARATAY, KULU, MERAM, SARAYÖNÜ, SELÇUKLU, SEYDİŞEHİR, TAŞKENT, TUZLUKÇU, YALIHÜYÜK, YUNAK ve çevre illerden yapacağınız Azerbaycan vize başvurularını kabul etmekteyiz. Şube yetkilimiz size en uygun başvuru yöntemini seçerek işlemlerinizi başlatacaktır. Azerbaycan vize başvurusu ile ilgili detaylı bilgiyi sayfamızın devamında bulabilirsiniz. 

 

Azerbaycan Vizesi Kimlere Gereklidir? - Konya

Azerbaycan seyahatinde bulunmak isteyen Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) sahipleri için Azerbaycan vizesi gereklidir. Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri için Azerbaycan vize şartı öngörülmemektedir. Ancak bu 90 güne kadar olan seyahatlerde geçerlidir. 90 günü aşan Azerbaycan seyahatlerinde bu pasaport türlerinin de vize almaları gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak Azerbaycan vizesi almak için Euroasia GVS Konya şubemize başvurabilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

 

Azerbaycan Vize Başvuru Türleri - Konya

Azerbaycan vizesine ihtiyaç duyan T.C. vatandaşları için üç tür başvuru yöntemi bulunmaktadır.

Bu başvuru türleri sayfamızın devamında detaylı bir şekilde açıklanmıştır. Size en uygun Azerbaycan vize başvuru yönetimini seçerek vizenizi alabilirsiniz.

 

Azerbaycan E-Vize Hakkında Genel Bilgiler - Konya

Azerbaycan e-vize uygulaması en çok tercih edilen başvuru yöntemidir. 10 Ocak 2017 tarihinde Azerbaycan’a seyahat etmek isteyen ve vizeye ihtiyaç duyan kişiler için açılan bu uygulama bir çok kolaylık sağlamaktadır. Azerbaycan e-vize ile belge hazırlama zahmetinden kurtulabilirsiniz. Ayrıca normal vize başvurularında pasaportunuzun iki sayfası istenirken e-vize uygulamasında buna gerek yoktur. Elektronik ortamda alınabilen Azerbaycan e-vize sizi vize onaylı pasaport bekleme gibi bir durumdan da kurtarmış olur. Azerbaycan e-vize başvurunuzu Euroasia GVS Konya şubemiz aracılığıyla gerçekleştirmek için lütfen iletişime geçiniz. 

 

Azerbaycan E-Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Konya

Azerbaycan E-vize uygulaması ile gerçekleştirmek istediğiniz vize başvurusu için pasaportunuzda bulunan resimli sayfayı evize@eagvs.com adresine e-posta atmanız yeterli olacaktır. Euroasia GVS Konya şube yetkilimiz bilgilerinizi sisteme yükleyerek başvurunuzu tamamlamaktadır.

 

Azerbaycan E-Vize Kaç Gün Geçerlidir? - Konya

Azerbaycan e-vize başvuru sonucunda alacağınız vize 90 gün geçerliliğe sahiptir fakat sadece 30 gün konaklama imkanı tanımaktadır. Azerbaycan e-vize tek girişli olarak düzenlenmektedir. Dolayısıyla uzun süreli seyahatlerde tekrardan vize başvurusunda bulunmalısınız. Euroasia GVS Konya şubesi ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

Azerbaycan E-Vize Kaç Gün İçerisinde Onaylanır? - Konya 

Azerbaycan e-vize başvurunuzun sonuçlanma süresi tamamen yapacağınız başvuru türüne bağlıdır. Azerbaycan e-vize başvuru türleri şu şekildedir:

  • Standart Vize Başvurusu:Bu e-vize başvuru türü seyahat planları ileri tarihte olan vatandaşlarımız için önerilmektedir. Standart vize başvurusunda işlemleriniz normal hızda ilerlemektedir. Vize sonucunuz ise 3 ila 5 iş günü içerisinde açıklanmaktadır.
  • Express Vize Başvurusu: Acil olarak alınılması gereken Azerbaycan vizesinde başvurular Express vize ile yapılmaktadır. Express vize başvuru sonucu 1 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Euroasia GVS Konya şubesi ile yapacağınız başvurularda vizenizi 3 saat içerisinde alabilmektesiniz. 

 

Azerbaycan E-Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar? - Konya

Azerbaycan e-vize başvuru ücreti standart ve Express vize başvuru türüne göre değişmektedir. Euroasia GVS Konya şubemiz ile iletişime geçebilir ve başvuru ücretini öğrenebilirsiniz. E-vize başvuru ücretini yatırdığınızda vize işlemleriniz tamamlanacaktır.

 

Azerbaycan Havalimanından Nasıl Vize Alınır? - Konya

Azerbaycan Havalimanına vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Havalimanında vize başvurusunda bulunmak için seyahatinizi havayolu ile gerçekleştirebilir ve vizenizi Azerbaycan’da alabilirsiniz. Azerbaycan vizesini değerlendirme ve onay verme yetkisi sadece iki havalimanında bulunmaktadır. Haydar Aliyev Havalimanı ve Gence Havalimanı Azerbaycan vize başvurularını kabul etmektedir.

Değerli ziyaretçimiz havalimanında vize başvurusunda bulunmak bazı sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Vize için gerekli olan biyometrik fotoğraf ve diğer belgelerde de sorun çıkabilir. Ayrıca diğer vize talepleri ile birlikte yaşanan yoğunluk da uzun bir vize süreci geçirmenize neden olabilir. Euroasia GVS Konya şubesi olarak Azerbaycan vizenizi Türkiye sınırları içerisinde almanızı önermekteyiz. 

 

Azerbaycan Kapıda Vize Uygulamasına Sahip Mi? - Konya

Azerbaycan Cumhuriyeti karayolu sınırında vize verme sistemine sahip değildir. Azerbaycan seyahatini karayolu ile gerçekleştirecek olan vatandaşlarımız vizelerini Türkiye sınırları içerisinde almak zorundadır.

 

Azerbaycan Konsolosluklarından Nasıl Vize Alınır? - Konya

Azerbaycan Konsolosluklarına yapacağınız vize başvurusunda Euroasia GVS Konya şubemizden danışmanlık hizmeti alabilir ve sorunsuz bir vize süreci geçirebilirsiniz. Türkiye’nin 3 farklı noktasında bulunan Azerbaycan Konsolosluklarına vize başvurusunda bulunarak Azerbaycan vizenizi alabilirsiniz. Azerbaycan Konsoloslukları ile ilgili detaylı bilgi sitemizde mevcuttur:

 

Azerbaycan Konsolosluklarına Sunulması Gereken Evraklar - Konya

Azerbaycan Konsolosluklarına yapacağınız vize başvurusunda sunmanız gereken evraklar vize türüne göre değişmektedir. Ayrıca kişisel bilgilerinizin, seyahat amacınızın ve pasaport bilgilerinizin de yer aldığı vize başvuru formu bu evraklar arasında yer almalıdır. Euroasia GVS Konya şubesi ile iletişime geçerek gerekli tüm evrakları edinebilirsiniz. Usulüne göre doldurmanız gereken vize başvuru evraklarında şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

 

Azerbaycan Konsoloslukları Vize Başvuru Ücreti - Konya

2021 yılı güncel vize başvuru ücretini Euroasia GVS Konya şubesi ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Azerbaycan vize başvuru ücretini ve şubemizin servis bedelini dilerseniz şubemize bizzat gelerek ya da banka hesabımıza havale yoluyla gönderebilirsiniz.

 

Azerbaycan Konsoloslukları Vize Başvurusu Kaç Gün İçerisinden Onaylanır? - Konya

Azerbaycan vize başvuru sonucunuz tüm evraklarınızın tam ve doğru olması durumunda 5 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır. Ancak unutmayınız ki bu süreci etkileyebilen bazı sorunlar olabilir. Örneğin Azerbaycan Konsolosluğu yoğun ya da resmi tatilde olabilir. Ayrıca vize yetkilisi ek evrak talebinde bulunabilir. Euroasia GVS Konya şubesi olarak Azerbaycan vize başvurunuzu planladığınız tarihin en az 10 gün öncesinden tamamlamanızı önermekteyiz. 

 

Azerbaycan Vize Reddi - Konya

Değerli ziyaretçimiz, Azerbaycan vize başvurunuzun sonucunda vize reddi aldığınızda vize itirazı oluşturma hakkınız bulunmamaktadır. Vize reddi alma nedenini ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapabilirsiniz. Vize reddi almamanız için pasaportunuzun en az 6 ay geçerlilik tarihi olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra vize başvuru evraklarınızda hatalı bilgi sunmamalısınız. Euroasia GVS Konya şubesi ile iletişime geçerek profesyonel vize hizmetimizden faydalanabilir ve vize reddi gibi bir durumla karşılaşmadan Azerbaycan vizenizi alabilirsiniz. 

 

Azerbaycan Vatandaşları İçin Sunduğumuz Diğer Hizmetler - Konya

Euroasia GVS Konya şubesi olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yanı sıra Azerbaycan vatandaşlarına da vize hizmeti vermekteyiz. Azerbaycan vatandaşları Türkiye vizesi ve  Azerbaycan vatandaşları için diğer vizeler Euroasia GVS Konya şubemiz tarafından sağlanmaktadır. 

Azerbaycan vize başvurusu ile ilgili daha detaylı bilgi için iletişim bölümünde yer alan e-posta ve telefon numaramızı kullanabilir ve Euroasia GVS Konya şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Azerbaycan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES