x
Azerbaycan

Vize İşlemleri

Azerbaycan

Eposta

Help@eagvs.com

Azerbaycan Vize Başvurusu, İstanbul

Euroasia Global Visa Services olarak Türkiye’nin her yerinden sunduğumuz profesyonel vize hizmeti ile vizenizi kolay ve hızlı bir şekilde almaktasınız. Azerbaycan vizesi hakkında genel bilgilere sayfamızın devamında ulaşabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için Euroasia GVS İstanbul şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. Euroasia GVS İstanbul şubesi olarak İstanbul ve çevre illerden yapacağınız Azerbaycan vize başvurularını kabul etmekteyiz.

Azerbaycan Vize İsteyen Bir Ülke Mi? - İstanbul

Azerbaycan ülkesine seyahat yapacak olan vatandaşlarımızın vize almaları gerekmektedir. Fakat bu Azerbaycan’da kalmak istediğiniz süreye göre değişmektedir. 90 güne kadar olan Azerbaycan seyahatlerinde Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport hamillerinin vize almalarına gerek yoktur. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) sahipleri ise Azerbaycan seyahatlerinde süre farketmeksizin vize almak zorundadır.

Azerbaycan Vizesi Hakkında Genel Bilgiler - İstanbul

Euroasia GVS İstanbul şubesi ile yapacağınız Azerbaycan vize başvurusunda, şubemiz durumunuza göre en kolay ve hızlı vize sürecini oluşturacaktır. Azerbaycan vizesi üç şekilde alınabilir.

  • İnternet yoluyla alabileceğiniz E-vize bunlardan en hızlı ve zahmetsiz olanıdır. Kısa süreli seyahatlerinizde Azerbaycan vizenizi e-vize uygulaması ile alabilirsiniz.
  • Azerbaycan seyahatinizi havayolu ile gerçekleştirdiğinizde, vizenizi yetkili Azerbaycan Havaalanlarından alabilirsiniz.
  • Uzun süreli konaklamalı seyahatlerde ise Azerbaycan vizenizi Türkiye’de bulunan Azerbaycan Konsolosluklarına başvurarak alabilirsiniz.

Azerbaycan vizesi hakkında detaylı bilgi sayfanın devamında verilmiştir. Vize başvurunuz hakkında danışmanlık hizmeti almak için Euroasia GVS İstanbul şubesi ile iletişime geçebilirsiniz.

Azerbaycan E-Vize Uygulaması - İstanbul

Azerbaycan 10 Ocak 2017 tarihinden itibaren aralarında Türkiye’nin de bulunduğu bazı ülkeler için e-vize sistemini başlatmıştır. E-vize ile yapacağınız başvurularda daha az belge ve daha az zaman ile hızlı bir vize süreci geçirirsiniz. Normal vize başvurularında, pasaportunuzun iki sayfası vize onayı için istenmektedir. Ancak e-vize uygulamasında vize onayınız elektronik ortamda verilmektedir. Dolayısıyla pasaportunuzu özel olarak göndermenize gerek kalmaz.

Euroasia GVS İstanbul şubesi ile iletişime geçerek e-vize uygulaması ile vize başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Pasaportunuzun resimli sayfasını iletişim bilgilerinde bulabileceğiniz mail adresimize göndermeniz yeterli olacaktır. Şube yetkilimiz başvurunuzu en kısa sürede tamamlayarak Azerbaycan vize onayınızı alacaktır.

Azerbaycan E-Vize Kaç Günde Çıkar? - İstanbul

Azerbaycan vize başvurunuzu E-vize uygulaması ile yaptığınızda vize onay süreniz vize türüne göre değişmektedir. Azerbaycan E-vizesi Standart ve Ekspres olmak üzere ikiye ayrılır. Standart vizede başvurunuz 3 ila 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Seyahat tarihleri daha gelmemiş olan vatandaşlarımız başvurularını standart vize ile yapabilirler. Ancak vize onay süresi için beklemeye zamanı olmayan vatandaşlarımız başvurularını Ekspres vize ile yapmalıdırlar. Ekspres vize ile yapılan vize başvuruları 1 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Euroasia GVS İstanbul şubemiz durumunuza göre en uygun vize başvurusunu seçmenize yardımcı olacaktır.

Azerbaycan E-Vize Ücreti - İstanbul

Azerbaycan E-vize ücreti seçeceğiniz vize türüne göre farklılık göstermektedir. Standart vize ve ekspres vize başvuru ücretini öğrenmek için şubemizle iletişime geçebilirsiniz. Şube yetkilimiz sizlerle 2022 yılı güncel vize ücretini paylaşacaktır.

Azerbaycan E-Vize Kaç Günlüktür? - İstanbul

Azerbaycan, e-vize ile yapılan başvurulara 90 gün geçerli vize vermektedir. Ancak bu süre içerisinde sadece 30 gün konaklama hakkınız vardır. Azerbaycan seyahatinizde 30 günden fazla konaklamayı düşünüyorsanız tekrardan başvuru yapmalı ya da Azerbaycan Konsolosluklarına başvurmalısınız.

Azerbaycan Vizesi Havalimanlarından Alınabiliyor Mu? - İstanbul

Azerbaycan Vizenizi, Azerbaycan’da bulunan havalimanlarından alabilirsiniz. Ancak Azerbaycan vizesini değerlendirme ve onay verme yetkisi sadece iki havalimanında bulunmaktadır.. Bunlar:

  • Haydar Aliyev Havalimanı
  • Gence Havalimanı

Bakü ve Gence’de yer alan bu iki havalimanından Azerbaycan vizesi talep edebilirsiniz. Ancak durumunuzu göre istenebilecek ek evraklar ve diğer belgeler bu süreci sıkıntılı duruma sokabilir. Bundan dolayı vizenizi seyahatinizden önce almanızı tavsiye etmekteyiz.

Azerbaycan Vizesi Karayolu Sınırlarından Alınabiliyor Mu? - İstanbul

Azerbaycan karayolu sınırlarında vize verme sistemine sahip değildir. Azerbaycan vizenizi seyahatinizi havayolu ile gerçekleştirdiğinizde alabilirsiniz. Azerbaycan’a karayolundan ulaşım sağlayacaksanız vizenizi Azerbaycan’da alamazsınız. Vize başvurunuzu Türkiye’de yapmak zorundasınız.

Azerbaycan Konsoloslukları İle Vize Başvurusu - İstanbul

Azerbaycan vizesini almak için başvurabileceğiniz bir diğer yöntem ise konsolosluklardır. Azerbaycan Konsoloslukları’na vize türüne göre değişen vize evraklarını ve vize başvuru formunu tam bir şekilde sunmalısınız. Azerbaycan vizesi için gerekli olan olan evrakları şubemiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Türkiye’de Azerbaycan vizesini değerlendirme ve onay verme yetkisine sahip Azerbaycan Konsoloslukları aşağıda yer almaktadır.

Azerbaycan Konsolosluklarına vize başvurusunda bulunurken Konsoloslukların resmi tatillerine dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde vize süreciniz uzayabilir ve planladığınız seyahat tarihinden geri kalabilirsiniz. Azerbaycan vize başvurusunda bulunurken pasaportunuzun en az 6 ay geçerliliği olduğundan emin olmasınız.

Azerbaycan Vize Reddi - İstanbul

Azerbaycan Konsoloslukları sunduğunuz vize başvuru evraklarında bir hata tespit ederse ya da evrakları yetersiz olarak görürse size vize reddi verebilir. Vize reddi aldığınızda, vize reddi almanıza neden olan unsuru ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapabilirsiniz. Azerbaycan vize reddinde itiraz hakkı yoktur ve vize başvuru ücreti de geri iade edilmemektedir. Bundan dolayı vize başvurunuzu en başından profesyonel bir vize şirketi ile yapmalısınız.

Azerbaycan vize prosedürlerine hakim olan Euroasia GVS İstanbul şubemiz yapacağınız vize başvurularında size sorunsuz bir vize süreci sağlamaktadır. Azerbaycan vize başvurusunda yapacağınız tüm işlemleri şubemiz sizin adınıza yürütmektedir. Dolayısıyla tüm işlemlerinizi şahsen gelmeden tamamlayabilirsiniz. Vize başvurunuzu Euroasia GVS İstanbul şubemiz ile yapmak için ve danışmanlık hizmetimizden faydalanmak için lütfen iletişime geçiniz.

Azerbaycan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES